Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Két dologban szeretném a tanácsotokat kérni:

Z17DTH motorú autóm beindítása után alapjáraton azt tapasztalom, hogy a nem túl jól felszerelt rendszámtábla berezonál. Ez természetes ?

Olajcsere alkalmával láttam, hogy a generátor alatti vezetékem "sár"olajos. 15 ezer km alatt nem fogyott az olajam, tehát túl sok nem szivároghatott ki. Kérdésem az lenne, hogy várhatok e még a szimering cserével a következő "nagy" szervízig , vagy izibe cseréljem ?

Link to comment
Megosztás:

Értem, köszönöm.

Mondjuk az igaz, hogy amikor a gyújtást ráadom és világít minden lámpa, akkor az is világít. Lehet ezek szerint már akkor izzít. Utána, mire minden kialszik, lehet hogy már be is fejezte az izzítást.

Én még akkor se látom amikor gyújtásnál világit a többi ikon,soha nem láttam még az enyémbe tekercses ikon-t,ezen csodálkoztam én is!

Tavaly amikor volt -20fok körüli időjárás is akkor se gyulladt ki az ikon,de simán indult mint nyáron!

Link to comment
Megosztás:

Az egyik előző kérdésről jut eszembe:

Z17DTH motorral rendelkezők! Nálatok van izzítás visszajelzés a műszerfalon? Nálam nem jelez semmit. Ha ráadom a gyújtást, 2-4 másodpercet várok mindig, majd indítózok. Indul is rögtön elsőre még -10-ben is. Csak furcsállom, hogy nem jelzi az a kis sárga "tekercs-szerű" lámpa.

Mikor szervizben volt az autó (márkaszervizben) ez szembe jutott és megkérdeztem. Azt mondták, nem kell jeleznie az izzítást. Tényleg így van?

Ez nekem is feltűnt, hogy nem világít gyújtás ráadáskor sem hidegen, sem melegen, úgyhogy ránéztem diagnosztikai műszerrel. Azért az túlzás, hogy már ajtónyitáskor izzít, de gyújtás ráadás után van izzítás, sőt motor beindítás után is van egy bizonyos hűtővíz hőmérsékletig, segít, hogy gyorsabban melegedjen a motor.

Link to comment
Megosztás:

Értem, köszönöm.

Mondjuk az igaz, hogy amikor a gyújtást ráadom és világít minden lámpa, akkor az is világít. Lehet ezek szerint már akkor izzít. Utána, mire minden kialszik, lehet hogy már be is fejezte az izzítást.

Nálam a leghidegebb időben is csak max 1 másodpercig látszik az izzító ikon. (Z17DTH)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vízpumpa cseréjénél melyik gyártót javasoljátok?

SKF, Febi, Graf, Valeo.

Mondjuk én az SKF-fel szemezgetek. Szerintetek melyik van közelebb a gyári minőséghez?

Egyikkel sem csinálsz rossz vételt, talán a Febit hanyagold,mert a dobozban lévő alkatrész nem Febi gyártmány, csak a csomagolás. Szerintem az SKF-et, vagy a Vakeo-t válaszd!

Link to comment
Megosztás:

Vízpumpa cseréjénél melyik gyártót javasoljátok?

SKF, Febi, Graf, Valeo.

Mondjuk én az SKF-fel szemezgetek. Szerintetek melyik van közelebb a gyári minőséghez?

Miert, a gyari annyira jo? :) Nem tudom, hany km utan csereled, de ha nem vagy boven 200e folott, akkor az eredeti nem volt kulonosebben nyero...

Link to comment
Megosztás:

Miert, a gyari annyira jo? :icon1: Nem tudom, hany km utan csereled, de ha nem vagy boven 200e folott, akkor az eredeti nem volt kulonosebben nyero...

Jelenleg 91 ezer km van az autóban. Azért cserélem, mert a csereperiódus 6 év/120000 km. Áprilisban lesz 6 éves az autó, így tovább nem akarom húzni. A km-ben 95%-ban biztos vagyok, ismerőstől vettem, ismerem az autó előéletét, ráadásul már vettem tőle autót, így nem hinném, hogy tekergetve volt az óra. Egyébként is vásárlás után (2011.09) ez a kötelező cserékben (olaj, szűrők, vezérlés) benne van, szóval mostantól nyugodt lehetek újabb 6 év/120000 km lefolyásáig.

Ha meg a vezérlést szétszedetem, akkor a vízpumpa már nem tétel, újabb 6 év szerintem sok lenne már neki a következő cseréig. Évi 20 ezernél meg nem igazán megyek többet.

A gyárit meg csak összehasonlítás végett említettem. Ha pl. valami legalább ugyanolyan jó, de olcsóbb, akkor az nyeri nálam a közbeszerzést. :-)

gabb, Nandiee: köszi! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Jelenleg 91 ezer km van az autóban. Azért cserélem, mert a csereperiódus 6 év/120000 km. Áprilisban lesz 6 éves az autó, így tovább nem akarom húzni. A km-ben 95%-ban biztos vagyok, ismerőstől vettem, ismerem az autó előéletét, ráadásul már vettem tőle autót, így nem hinném, hogy tekergetve volt az óra. Egyébként is vásárlás után (2011.09) ez a kötelező cserékben (olaj, szűrők, vezérlés) benne van, szóval mostantól nyugodt lehetek újabb 6 év/120000 km lefolyásáig.

Ha meg a vezérlést szétszedetem, akkor a vízpumpa már nem tétel, újabb 6 év szerintem sok lenne már neki a következő cseréig. Évi 20 ezernél meg nem igazán megyek többet.

Ez akkor lehet, hogy motorfuggo, de a Z17DTH-nal nincs csereperiodus, es nem is a vezermuszij hajtja a vizpumpat. Az enyemben 260e van...

A leirasban semmilyen motorhoz nem latok egyebkent vizpumpa csereperiosdust.

Link to comment
Megosztás:

"A gyárit meg csak összehasonlítás végett említettem. Ha pl. valami legalább ugyanolyan jó, de olcsóbb, akkor az nyeri nálam a közbeszerzést. :-) "

Csaba66-tal kár harcba szállni gyári vs utángyártott alkatrészügyileg,mert mindenképpen a gyári lesz a nyertes,hiába jobb esetleg az utángyártott! :)

Link to comment
Megosztás:

Csaba66-tal kár harcba szállni gyári vs utángyártott alkatrészügyileg,mert mindenképpen a gyári lesz a nyertes,hiába jobb esetleg az utángyártott! :)

Emlekeim szerint eddig kizarolag olajra es a hutovizre mondtam, hogy gyarit, mivel az elobbi olcsobb, mint amiket egyesek bele szoktak toltogetni, az utobbi pedig szinten nem tul draga, viszont baj lehet abbol, ha nem megfelelo.

A vizpumpat szerintem nem kell idoszakosan cserelni, de amig azt hittem, hogy elromlott, azt irtam, hogy a gyari nem lehetett tul jo, hacsak nem boven 200e folott ment vele. Tehat akkor ne gyari minoseget keressen, hanem jobbat :)

Mielott meg tovabbi remhirek terjednek rolam :), tajekoztatom a nagyerdemut, hogy kerekcsapagybol pl. SKF-et tettem be (az mas kerdes, hogy a kivett is SKF volt, mint utolag kiderult). Gyari dobozban megveve viszont 2-3-szor annyi lett volna, az biztos.

Link to comment
Megosztás:

Emlekeim szerint eddig kizarolag olajra es a hutovizre mondtam, hogy gyarit, mivel az elobbi olcsobb, mint amiket egyesek bele szoktak toltogetni, az utobbi pedig szinten nem tul draga, viszont baj lehet abbol, ha nem megfelelo.

A vizpumpat szerintem nem kell idoszakosan cserelni, de amig azt hittem, hogy elromlott, azt irtam, hogy a gyari nem lehetett tul jo, hacsak nem boven 200e folott ment vele. Tehat akkor ne gyari minoseget keressen, hanem jobbat :)

Mielott meg tovabbi remhirek terjednek rolam :), tajekoztatom a nagyerdemut, hogy kerekcsapagybol pl. SKF-et tettem be (az mas kerdes, hogy a kivett is SKF volt, mint utolag kiderult). Gyari dobozban megveve viszont 2-3-szor annyi lett volna, az biztos.

:icon13:

Link to comment
Megosztás:

Ez akkor lehet, hogy motorfuggo, de a Z17DTH-nal nincs csereperiodus, es nem is a vezermuszij hajtja a vizpumpat. Az enyemben 260e van...

A leirasban semmilyen motorhoz nem latok egyebkent vizpumpa csereperiosdust.

Nálam a vízpumpa a vezérléshez tartozik. Okosabb megoldás az, ami az 1.7-esnél van, de az Isuzu, az enyém meg GM-Fiat motor. Ezért nem akarok kockáztatni. Ha a vízpumpa megadja magát, akkor ugrik a szíj, a többit meg már tudjuk.

Link to comment
Megosztás:

Jé, nem is tudtam, hogy H Astrákat szerelték turbós benzines motorral!

A középkonzol meg a kormánykerék nekem nagyon furcsa ezzel a fekete színnel. Nagyon elüt az autó belterétől. Ami még érdekes az a csomagtérajtó felső része. Nem a megszokott, ilyet se láttam még élőben.

És valamiért kivették a szőnyeget az autóból...

Az ára... megér majd' egy milliós felárat csak azért mert turbó van benne?

Na, de nekem is lenne egy kérdésem.

Hideg motornál mi okozhat olyan furcsa erős rezonáló hangot, ami periodikusan, úgy 2-3 másodpercenként ismétlődik? Ha egy kis gázt adok elhallgat, illetve ha hagyom 5-10 percig alapjáraton járni, fokozatosan halkul, majd elhallag. Meleg motornál nem jön elő.

Hosszbordás szíj kizárva.

Holnap esetleg teszek fel róla egy videót, hogy milyen.

Link to comment
Megosztás:

Jé, nem is tudtam, hogy H Astrákat szerelték turbós benzines motorral!

A középkonzol meg a kormánykerék nekem nagyon furcsa ezzel a fekete színnel. Nagyon elüt az autó belterétől. Ami még érdekes az a csomagtérajtó felső része. Nem a megszokott, ilyet se láttam még élőben.

És valamiért kivették a szőnyeget az autóból...

Az ára... megér majd' egy milliós felárat csak azért mert turbó van benne?

Na, de nekem is lenne egy kérdésem.

Hideg motornál mi okozhat olyan furcsa erős rezonáló hangot, ami periodikusan, úgy 2-3 másodpercenként ismétlődik? Ha egy kis gázt adok elhallgat, illetve ha hagyom 5-10 percig alapjáraton járni, fokozatosan halkul, majd elhallag. Meleg motornál nem jön elő.

Hosszbordás szíj kizárva.

Holnap esetleg teszek fel róla egy videót, hogy milyen.

Alapjáraton hallod ezt a hangot?

Link to comment
Megosztás:

Hideg motornál mi okozhat olyan furcsa erős rezonáló hangot, ami periodikusan, úgy 2-3 másodpercenként ismétlődik? Ha egy kis gázt adok elhallgat, illetve ha hagyom 5-10 percig alapjáraton járni, fokozatosan halkul, majd elhallag. Meleg motornál nem jön elő.

Hosszbordás szíj kizárva.

Holnap esetleg teszek fel róla egy videót, hogy milyen.

Erről van szó: Felvettem a mai hiregindítást. A videón 0:26-tól kezdődik ez a furcsa rezonáló zaj. Mi a fenétől származhat ez? Hallottatok már hasonlót?

Link to comment
Megosztás:

Erről van szó: Felvettem a mai hiregindítást. A videón 0:26-tól kezdődik ez a furcsa rezonáló zaj. Mi a fenétől származhat ez? Hallottatok már hasonlót?

Nekem egyszer itthon, a porszívónál egy szelep nem zárt rendesen és az adott ki hasonló, egyenletes frekvenciás hangot. Bár lehetne ez akár egy szárazon futó csapágy is, magasabb freki, mint a dízeles krepegés.

A "kellemes" tiltáson való járatás előtt is volt ez a hang neked?

Link to comment
Megosztás:

Nekem egyszer itthon, a porszívónál egy szelep nem zárt rendesen és az adott ki hasonló, egyenletes frekvenciás hangot. Bár lehetne ez akár egy szárazon futó csapágy is, magasabb freki, mint a dízeles krepegés.

A "kellemes" tiltáson való járatás előtt is volt ez a hang neked?

Igen, persze. Régóta ezt csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Igen, persze. Régóta ezt csinálja.

Na mesélj róla egy kicsit! Csak hidegen és alapjáraton csinálja, vagy nagyobb fordulaton erősebben-hangosabban? Jól hallom, hogy nem folyamatosan, hanem pulzálóan? Vetted már le a hosszbordás szíjat? Úgy is csinálja?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.