Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

On 2016. 01. 14. at 21:12, starsmash29 írta:

Sziasztok! Segítségeteket kérném! Voltam már 2 szervízben is. De sehol se tudtak rájonni a problémámra. Az autóm (2005 ös ASTRA H 1.7CDTI - Z17DTH - 177e KM van benne / 150e nél lett cserélve a teljes vezérlés) mikor gázt adok berreg vagy kopog (igazából nem tudom megkülömböztetni), ha le veszem a lában a gázpedálról akkor nem, ha újra gyorsítok újra kopog. A hang a motortérből jön, de nem tudom mi lehet az, azt hittem olajcserével megoldódik a probléma, de nem mégse. A szervízben azt mondták majd ha nagyobb baja lesz vigyem visza mert nem tudják mi baja. Amúgy húz az autó mint az állat, tehát nem tudom mi lehet a baj! Légyszíves segítsetek! Előre is köszönöm! ÜDv

Nem tudod felvenni? akár videóra? Dízeleknél van egy ilyen kopogás terhelésre, ami gázelvételkor elhallgat. A mi motorunknál olyan 1500-2000 között csinálja leginkább észrevehetően. 2200 fölött szépen kisimul a hangja. Nem tudom, hogy erre a normál dízeles csattogásra gondolsz, vagy valami másra...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ide is leírom a problémámat,hátha....

Tegnap menet közben azt figyeltem meg,hogy az üa mutatója a megszokottnál gyorsabban csökken. Ekkor átváltottam a megtehető km állásra és az is csökkent ( gondolom mert összeköttetésben vannak). Megálltam és alánéztem az autónak + motorteret is megnéztem de sehol gázolaj folyás. Majd mentem tovább és egyszer csak elkezdett visszamenni a mutató és a megtehető km is növekedett.Mai nap próbaútra mentem és jelenség ugyan ez volt. A megtehető km 610ről lement 60ra majd magától visszament 580km-re. Az már tuti,hogy nem lyukas a rendszer inkább valami elektronikai vagy kontakt hiba lehet. Valakinek tipp,hogy merre induljak el?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémára keresek megoldást.

Az autó 2006 1.7cdti H Astra Z17DTH motorkódú 290.000 km-el. Kb egy hónapja vacakol. hosszab állás után, (min 10-12 óra)

Az autó izzítás után indul egyből és jár úgy 8-10 mp-ig. Utána leáll és csak hosszas indítózás után indul újra. Utánna egész nap O.K. annyi hogy nem 3 fordulatra indítja a motor hanem 5-6 fordulat. A gázolajszűrőt kicseréltem hiba ugyan úgy megvan.

Hibakód pedálteszt alapján 050074 és 050056. Gyújtáson a szivattyú egyfolytában megy, azt nem tudom hogy ez korábban így volt-e. Én a nyomástartó szelepre tippelek.

Ha valakinek volt hasonló problémája akkor kérem írja meg vagy leírás alapján megoldást tud az is segítség volna.

Visszaolvastam kb 60-65 oldalt nem találkoztam hasonló leírással

Köszi Csaba

 

Módosítva : Csaba71
Link to comment
Megosztás:

20 hours ago, Bat83 írta:

Sziasztok! Ide is leírom a problémámat,hátha....

Tegnap menet közben azt figyeltem meg,hogy az üa mutatója a megszokottnál gyorsabban csökken. Ekkor átváltottam a megtehető km állásra és az is csökkent ( gondolom mert összeköttetésben vannak). Megálltam és alánéztem az autónak + motorteret is megnéztem de sehol gázolaj folyás. Majd mentem tovább és egyszer csak elkezdett visszamenni a mutató és a megtehető km is növekedett.Mai nap próbaútra mentem és jelenség ugyan ez volt. A megtehető km 610ről lement 60ra majd magától visszament 580km-re. Az már tuti,hogy nem lyukas a rendszer inkább valami elektronikai vagy kontakt hiba lehet. Valakinek tipp,hogy merre induljak el?

szia

H astránál a kilometer óra számláló csatlakozóján a rossz forrasztás csinál olyan hibár,hogy nullát mutat az üzemanyagszint,majd beleméssz egy gödörbe és ok....erről már volt korábban szó valamelyik fórumon...

Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, Csaba71 írta:

Sziasztok!

Hibakód pedálteszt alapján 050074 és 050056.

Gyújtáson a szivattyú egyfolytában megy, azt nem tudom hogy ez korábban így volt-e. Én a nyomástartó szelepre tippelek.

Szia!

A hibakódoknak nincs köze ehhez. A szivattyú nagyjából kb. 10-15 mp-ig megy, utána leáll. Nálad addig megy, amíg gyújtáson van?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 hours ago, Astra555 írta:

Szia!

A hibakódoknak nincs köze ehhez. A szivattyú nagyjából kb. 10-15 mp-ig megy, utána leáll. Nálad addig megy, amíg gyújtáson van?

Igen a magasnyomású szivattyún van egy talán a nyomástartó szelep ami egyfolytában berreg amíg a gyújtás rajta van és a motor nincs indítva.

Magasnyomású szivattyú.jpg

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 19. at 8:21, Astra555 írta:

A hátsóülés alatt lévő pumpa, szivattyú, vagy hogy hívják.

Z17DTH-ban tudtommal nincs külön elektromos tápszivattyú. A nagynyomású közvetlenül a tankból szívja fel a gázolajat saját erőből. Legalábbis én így tudom és régebben itt is erről volt szó. Soha nem hallottam még semmilyen szivattyút se menni. Egyedül a motortérben a fojtószelepet hallom zúgni gyújtáson.

Nekem az a magasnyomású szivattyún lévő szelep sem zúg. Legalábbis még soha nem tűnt fel. Igaz, még nem feküdtem be gyújtáson a kocsi alá, hogy meghalgassam.

Link to comment
Megosztás:

21 hours ago, Cserenkov írta:

Z17DTH-ban tudtommal nincs külön elektromos tápszivattyú. A nagynyomású közvetlenül a tankból szívja fel a gázolajat saját erőből. Legalábbis én így tudom és régebben itt is erről volt szó. Soha nem hallottam még semmilyen szivattyút se menni. Egyedül a motortérben a fojtószelepet hallom zúgni gyújtáson.

Nekem az a magasnyomású szivattyún lévő szelep sem zúg. Legalábbis még soha nem tűnt fel. Igaz, még nem feküdtem be gyújtáson a kocsi alá, hogy meghalgassam.

És ez akkor mi lenne?

http://www.ebay.com/itm/Fuel-Pump-Diesel-Pump-Opel-Astra-H-Z17DTL-Z17DTH-5815009-93181021-ORIGINAL-/281755840935?hash=item4199f4f1a7:g:86oAAOSwQJhUgHu4

Nekem van zúgó hang, gyújtáskor, kb. 10-15 mp-ig, és hátulról jön az ülés alól. Valami ilyesmi, bár sokkal csendesebb.

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Astra555 írta:
1 hour ago, Astra555 írta:

 

És ez akkor mi lenne?

Nekem van zúgó hang, gyújtáskor, kb. 10-15 mp-ig, és hátulról jön az ülés alól. Valami ilyesmi, bár sokkal csendesebb.

 

Nem tudom, nem én találtam ki hogy nincs, itt volt szó róla régebben. Akkor úgy látszik csak az enyém tökéletesen hangtalan.

De a tiéd 1.9-es ha nem tévedek... Soha nem olvastam és állítottam olyat, hogy abban ne lenne.

 

Szerk.: Kicsit visszakerestem. Tessék, pl ez, tehát nem csak én álmodtam:

 

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 18. at 20:15, Cserenkov írta:

Ő... milyen szivattyúról van szó? :)

Sziasztok!

Az enyémben sincs szivattyú, csak a magasnyomású. Ahogy írtam az olasz motoroknál van, az 1,7 nél az magasnyomású rendszer típusa határozza meg.

 

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/9/290/4267/956,1003/

Ahogy a feljegyzésben írja az én autómban nincsen pumpa a tankban.

Link to comment
Megosztás:

18 hours ago, Frankie64 írta:

Sziasztok!

Az enyémben sincs szivattyú, csak a magasnyomású. Ahogy írtam az olasz motoroknál van, az 1,7 nél az magasnyomású rendszer típusa határozza meg.

 

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/9/290/4267/956,1003/

Ahogy a feljegyzésben írja az én autómban nincsen pumpa a tankban.

Akkor a képen egy üres doboz van?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy nagy segítséget szeretnék kérni tőletek,elég sürgős lenne ha lehet azt nagyon megköszönném.Opel Astra H 2005 1.7 CDTI motor DTH motorkód Isuzu,kérdésem 

az lenne, hogy a motor indítás után az olajnyomás visszajelző elaszik rögtön,aztán 1-2 mp-re visszagyullad és elalszik.Opel szervizben egyik helyen ez ilyen motor a másik hát....meg kellene nézni.....stb.Ez előfordul akkor is ha csak 2-3 órát áll a gépkocsi, amúgy az olajnyomás utána tökéletes menet közben nem gyullad vissza soha,esetleg olajnyomás kapcsoló vagy esetleg más hiba lehet?A motor szépen jár nem csattog,szelepfedél le volt véve olyan szépek a vezérműtengely bütykök mint újkorában. Jelenleg a gépkocsiban 81 ezer km van keveset megy.

A segítséget előre köszönöm és várom a válaszotokat.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

34 minutes ago, bushman írta:

Sziasztok,

Egy nagy segítséget szeretnék kérni tőletek,elég sürgős lenne ha lehet azt nagyon megköszönném.Opel Astra H 2005 1.7 CDTI motor DTH motorkód Isuzu,kérdésem 

az lenne, hogy a motor indítás után az olajnyomás visszajelző elaszik rögtön,aztán 1-2 mp-re visszagyullad és elalszik.Opel szervizben egyik helyen ez ilyen motor a másik hát....meg kellene nézni.....stb.Ez előfordul akkor is ha csak 2-3 órát áll a gépkocsi, amúgy az olajnyomás utána tökéletes menet közben nem gyullad vissza soha,esetleg olajnyomás kapcsoló vagy esetleg más hiba lehet?A motor szépen jár nem csattog,szelepfedél le volt véve olyan szépek a vezérműtengely bütykök mint újkorában. Jelenleg a gépkocsiban 81 ezer km van keveset megy.

A segítséget előre köszönöm és várom a válaszotokat.

Köszönöm.

Szia!

Az enyém is ilyen, 60k óta van nálam, 230-t elkerülte már. Más gondot nem tapasztaltam ezen a téren. 

Link to comment
Megosztás:

23 minutes ago, Frankie64 írta:

Szia!

Az enyém is ilyen, 60k óta van nálam, 230-t elkerülte már. Más gondot nem tapasztaltam ezen a téren. 

Köszönöm a válaszodat, de elnézve például Youtube-on videókat ott amikor beindul a motor akkor folyamatosan világít úgy 2-3 mp-ig utána elalszik.Nálam egy kicsit fordított, ez az egyik, a másik ha eladnám a gépkocsit az új tulajnak, hogy tudnám megmagyarázni hogy ez ilyen te szerinted?

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, bushman írta:

Sziasztok,

Egy nagy segítséget szeretnék kérni tőletek,elég sürgős lenne ha lehet azt nagyon megköszönném.Opel Astra H 2005 1.7 CDTI motor DTH motorkód Isuzu,kérdésem 

az lenne, hogy a motor indítás után az olajnyomás visszajelző elaszik rögtön,aztán 1-2 mp-re visszagyullad és elalszik.Opel szervizben egyik helyen ez ilyen motor a másik hát....meg kellene nézni.....stb.Ez előfordul akkor is ha csak 2-3 órát áll a gépkocsi, amúgy az olajnyomás utána tökéletes menet közben nem gyullad vissza soha,esetleg olajnyomás kapcsoló vagy esetleg más hiba lehet?A motor szépen jár nem csattog,szelepfedél le volt véve olyan szépek a vezérműtengely bütykök mint újkorában. Jelenleg a gépkocsiban 81 ezer km van keveset megy.

A segítséget előre köszönöm és várom a válaszotokat.

Köszönöm.

Az enyém is ilyen, mindig is ilyen volt és lassan közeledik a negyed millió km az órájában és még semmi gondot ez nem okozott. Ha benézek az olajbeöntőn, nekem se látszik kopás a vezérműtengelyen. Szép fényes minden még csak lerakódások sincsenek. Olajfogyasztásom gyakorlatilag nulla.

Nekem ezzel a következő a tapasztalatom:

Ha gyújtás ráadás után rögtön indítózok, akkor gyúl vissza rövid időre az olajnyomás lámpa. Ha gyújtás ráadás után várok pár másodpercet, akár meleg motornál is mintha izzítanék, akkor nem villan fel többet. Nekem mindig ilyen és régebben egy másik fóruom is értekeztünk erről, másnak is ugyan így csinálja. Úgyhogy szerintem ez nem hiba.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, bushman írta:

Köszönöm a válaszodat, de elnézve például Youtube-on videókat ott amikor beindul a motor akkor folyamatosan világít úgy 2-3 mp-ig utána elalszik.Nálam egy kicsit fordított, ez az egyik, a másik ha eladnám a gépkocsit az új tulajnak, hogy tudnám megmagyarázni hogy ez ilyen te szerinted?

Köszönöm.

Nekem felváltva csinálja ezeket ötletszerűen :) A jeladó nem a lámpát vezérli direktben, hanem a komputernek ad jelet, és az kacsolja le a lámpát. Ha valaki ilyet akar venni akkor az többet megnéz, és szerintem mindegyik ezt csinálja ennél a motornál, legalább is amiket láttam. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Egy kis segítséggel fordulnék hozzátok. Kerestem az oldalon, de nem találtam hasonló problémát. z19dt részecskeszűrős a kocsi. Decemberben egyik nap sűrűn regenerált a kocsi kb 50 kmerenként. Előtte pár napja volt villás kulcsom. Torque-vel kiolvastam menet közben az volt nállam és p1125 hibám volt. Ami folytószelep. Tavaly volt vele gondom. Meg lett javítva. Tökéletes volt. Viszont mikor most kiolvastam a hiba mellett a progiba nem piros ikon csak sárga volt. Forumot olvasgatva egr szelepre gondoltam. Leszedtem kitakarítani. Mikor a tisztító sprét felül benyomtam alulra átfolyt. Elméletileg annak zárva kellene ilyenkor lennie. Legalábbis szerintem. Megcsináltam tisztítás után már nem folyt át. Ha már leszedtem folytót is kitakarítottam, bár nem volt vészes. Összeraktam tökéletes volt. Aznap regenerált még egyet utána vissza állt a rend. Most pénteken kb 1 hónapra rá, voltam pályán kb 80km-t. Előtte városba meg nulláson átlagba beleraktam napi 200kmert viszont ott nem mentem 140km órával. Lejöttem pár percre rá villás kulcs. obd fel hiba ugyan úgy sárga ikonnal p1125. Onnantól kezdve először 100km után regenerált majd 50 és 30. Mondom ez egr lesz. Elmentem vettem egyet tegnap. Ugyan azt ami benne van. Kicseréltem a régit ugyan úgy nyitott állapotban volt. Összerakás után voltam egerbe pályán. Regenerálni összerakás után egyet csinált és onnantól kezdve tökéltes. Bocsi a hosszú szövegért :). A problémám pedig az, hogy az új egr szeleppel ha sebességet tartok tempomattal vagy a nélkül elég sűrűn rángat a kocsi. Kigyorsításnál tökéletes és motorféknél is az. Akkor rángat mikor sebességet tartom. Hibakód viszont nincs. Volt valakinek ehez hasonló gondja? Tudnátok segíteni? Szerintetek mi lehet a probléma? Rossz az új egr szelep?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 20. at 12:09, Cserenkov írta:

Z17DTH-ban tudtommal nincs külön elektromos tápszivattyú. A nagynyomású közvetlenül a tankból szívja fel a gázolajat saját erőből. Legalábbis én így tudom és régebben itt is erről volt szó. Soha nem hallottam még semmilyen szivattyút se menni. Egyedül a motortérben a fojtószelepet hallom zúgni gyújtáson.

Nekem az a magasnyomású szivattyún lévő szelep sem zúg. Legalábbis még soha nem tűnt fel. Igaz, még nem feküdtem be gyújtáson a kocsi alá, hogy meghalgassam.

Jól tudod nincs a tankban külön szivattyú. A nyomástartó szelepet hogy megnézd nem kell alábújni csak felnyitod a motorháztetőt akkor a vezérlésoldalon a tűzfal és a motor közt lenyúlsz és megtalálod a nyomástartót. Felülről lehet is látni.Ha megtennéd a kedvemért megnézhetnéd hogy a tiedben "zúg" -e ha ráteszed a gyújtást hangot nem biztos, hogy ad, de kézzel érezhető a remegés. Legalább is az enyémben. Arra lennék kíváncsi hogy más hibátlanul induló motornál is így van-e? Előre is köszi!! 

Link to comment
Megosztás:

23 hours ago, bushman írta:

Sziasztok,

Egy nagy segítséget szeretnék kérni tőletek,elég sürgős lenne ha lehet azt nagyon megköszönném.Opel Astra H 2005 1.7 CDTI motor DTH motorkód Isuzu,kérdésem 

az lenne, hogy a motor indítás után az olajnyomás visszajelző elaszik rögtön,aztán 1-2 mp-re visszagyullad és elalszik.Opel szervizben egyik helyen ez ilyen motor a másik hát....meg kellene nézni.....stb.Ez előfordul akkor is ha csak 2-3 órát áll a gépkocsi, amúgy az olajnyomás utána tökéletes menet közben nem gyullad vissza soha,esetleg olajnyomás kapcsoló vagy esetleg más hiba lehet?A motor szépen jár nem csattog,szelepfedél le volt véve olyan szépek a vezérműtengely bütykök mint újkorában. Jelenleg a gépkocsiban 81 ezer km van keveset megy.

A segítséget előre köszönöm és várom a válaszotokat.

Köszönöm.

Az enyémben 290 000 km van és amióta megvettem azóta ilyen ( 162 000) Semmi probléma nem volt még az olajnyomásommal. A jelenséget a számítógép controlja okozza.

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.