Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Ma reggel, meg máskor is, ilyen 5 fok körüli vagy hidegebb hőmérsékleten indításkor visít egyet az autó... Ez mitől lehet?

Mintha a hosszbordás szíj csúszna... Igazából ez annyira nem érdekel mert 2 éve ilyen...

De mostanság ugyanilyen hidegben ugyanígy hidegindításkor hallok, ilyen kelepelő hangot kb 1 mp.-ig... olyan mintha nem kapna kenést a motor, és attól csörömpölne vagy nem tudom...

Mik lehetnek ezek a hangok, valakinek van tippje?

Köszi!:excl:

Motor: Z14Xep benzin

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel, meg máskor is, ilyen 5 fok körüli vagy hidegebb hőmérsékleten indításkor visít egyet az autó... Ez mitől lehet?

Mintha a hosszbordás szíj csúszna... Igazából ez annyira nem érdekel mert 2 éve ilyen...

De mostanság ugyanilyen hidegben ugyanígy hidegindításkor hallok, ilyen kelepelő hangot kb 1 mp.-ig... olyan mintha nem kapna kenést a motor, és attól csörömpölne vagy nem tudom...

Mik lehetnek ezek a hangok, valakinek van tippje?

Köszi!:excl:

Motor: Z14Xep benzin

szia.z16xer nekem is szokta de nem mindig.valakit említett már önindítót is de nem jártam a végére.pedig egyszerü lenne ha valaki hidegen indítana én meg ott hallgatnám de hátha valaki okosabb tőlem.

2007 02 havi 62000 km

Link to comment
Megosztás:

Az enyém 2004. 06. ~120000 km...

Köszi azért, én is mindig egyedül indítom, pedig már lehet kiderült volna:)!

Másik kérdés: 120000 km-nél mit kell cserélni? Nagyjából ezeket szedtem össze:

A hűtővíz 4,5 éves most mérettem meg -28 fokot tud, illik már cserélni, vagy az számít, hogy jó a fagyáspontja? (milyen gyakran kell, és csak rózsaszínt szabad?)

Fékolaj még a gyári gondolom... A fék jól fog...

Ékszíj /Hosszbordás/ 60000 km óta. Gondolom ezt biztosan kell cserélni...

Gyertyák is gondolom csereérettek, ha jól tudom, szintén 60000km az ajánlott...

Az üzemanyagszűrőről azt hallottam, hogy nem kell (nem lehet) cserélni... Ez stimmel?

Természetesen olaj, olajszűrő, levegő, pollenszűrő lesz cserélve...

Olajcsere előtt érdemes ilyen motoröblítőt használni, van annak valami haszna?

Van még valami amit ki kell vagy érdemes 120e-nél kicseréltetni?

Köszi:)

Levente

szia.z16xer nekem is szokta de nem mindig.valakit említett már önindítót is de nem jártam a végére.pedig egyszerü lenne ha valaki hidegen indítana én meg ott hallgatnám de hátha valaki okosabb tőlem.

2007 02 havi 62000 km

Link to comment
Megosztás:

A fékolaj nem lehet a gyári, 6 évet nem bír ki. Ha mégis az lenne, akkor azonnal cseréld le. A fékolaj higroszkopikus, tehát vizet vesz fel. Korrodálódnak az alkatrészek, de ami a legfontosabb, hogy ezért tud fellevegősödni, ami összenyomható és jelentősen rontja a fékhatást (beesik a pedál).

Üdv: Laci

Az enyém 2004. 06. ~120000 km...

Köszi azért, én is mindig egyedül indítom, pedig már lehet kiderült volna:)!

Másik kérdés: 120000 km-nél mit kell cserélni? Nagyjából ezeket szedtem össze:

A hűtővíz 4,5 éves most mérettem meg -28 fokot tud, illik már cserélni, vagy az számít, hogy jó a fagyáspontja? (milyen gyakran kell, és csak rózsaszínt szabad?)

Fékolaj még a gyári gondolom... A fék jól fog...

Ékszíj /Hosszbordás/ 60000 km óta. Gondolom ezt biztosan kell cserélni...

Gyertyák is gondolom csereérettek, ha jól tudom, szintén 60000km az ajánlott...

Az üzemanyagszűrőről azt hallottam, hogy nem kell (nem lehet) cserélni... Ez stimmel?

Természetesen olaj, olajszűrő, levegő, pollenszűrő lesz cserélve...

Olajcsere előtt érdemes ilyen motoröblítőt használni, van annak valami haszna?

Van még valami amit ki kell vagy érdemes 120e-nél kicseréltetni?

Köszi:)

Levente

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Talán itt jobb helye van a kérdésemnek, mint ahol először feltettem:

Autósboltban a gyári termosztátot kb. 60e-ért, a szintén gyárinak mondott ( ?? ) de más kódon futó feltehetőleg utángyártottat kb 40e-ért tudom megvenni.

Érdemes-e ezen takarékoskodni?

(A nemrég vett autóm 2006-os astra caravan enjoy 1,6-16V twinp. 105LE,

motor: Z16XEP A szervizkönyv szerint eddig szakszervizbe hordták, a 120e km-es szervizt én is

szakszervizben végeztettem - kb 100e-be került vezérműszíj cserével, korrektnek tűnt. )

A termosztát ügyben uhuhu véleményére is várok és köszönöm előre is!

Üdv.: sbela

Link to comment
Megosztás:

mivel a gyári kurvadrága, így nyugodtan vedd meg a gyárinak kinéző utángyártottat.

mi is azt szereljük be rendszeresen az ügyfeleknek, mert a gyári megfizethetetlen....

csergő: 330-0000

itt van gyári, de utángyártott dobozban, mi is innen vesszük :excl:

Link to comment
Megosztás:

a szakszerviz csak annyiban nem volt korrekt, hogy 120.000 nél nem kell szijat cserélni. 150.000 km a csereperiodus.

Hello uhuhu!

Kössz a gyors véleményt, feltétlenül elfogadom!

E szerint a 40e -es ár az utángyártott jellegű termosztátra elfogadható. ( Kméten )

Ui.: 120e km-nél a vezérműszíj cserét én kértem, mivel előtte vettem az autót és

akkor még nem olvastam ezt a fórumot nem tudtam, hogy a motorvezérlőn is

ellenőrizhető a km óra állása (esetlegesen).

Üdv.: sbela

Link to comment
Megosztás:

mivel a gyári kurvadrága, így nyugodtan vedd meg a gyárinak kinéző utángyártottat.

mi is azt szereljük be rendszeresen az ügyfeleknek, mert a gyári megfizethetetlen....

csergő: 330-0000

itt van gyári, de utángyártott dobozban, mi is innen vesszük :excl:

Kértem a Csergőtől ajánlatot.

Még egyszer kössz a tanácsot!

Üdv.: sbela

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nyáron vettem használtan 2006-os 1.7 cdti-s Astrámat (elotte 1,4G .

Olaj, szűrők, hátsó féktácsa, hátsó fékbetétek, kézifék bovden, kutyacsontok cserélve.

Műszer alapján nincs riasztás az autón.

Mit érdemés még az autón cseréltetni, megnézetni? Kmóra alapján 105e van benne, szervízkönyv alapján 89e -nél (2009. év vége) volt vezérműszíj cserélve.

Októberi hozzászólásoknál olvastam, hogy a részecskeszűrőt automatikusan tísztítja az autó, ha hagyom. Vagyis, ha látom, hogy a pillanatnyi fogyasztásom kicsit megemelkedik, akkor tisztítás van folyamatban.

Sajnos az autoban nincs normális fedélzeti computer. Test Módban csak a nagy nullákat látom.

Az lenne a kérdésem, hogy miképpen lehet a tisztításról másképpen tanubizonyságot szerezni, vagy a fedélzeti kompjútert egyszerűen beindítani.

Köszi előre is a segítséget:

Meke

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem, hogy miképpen lehet a tisztításról másképpen tanubizonyságot szerezni,

Köszi előre is a segítséget:

Meke

Helló!

Ha jól tudom a tisztítás közben villog az izzítás lámpa vagy a motor alakú lámpa, a kettő közül valamelyik de majd a Szakik megmondják.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Ha jól tudom a tisztítás közben villog az izzítás lámpa vagy a motor alakú lámpa, a kettő közül valamelyik de majd a Szakik megmondják.

csak akkor ha a motorvezérlőre a villogtató program van frissitva. csak akkor villog. ha nincs akkor nemvillog :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bocsánat, de ez nagyon szíven ütött, mégis miböl csinálják ezt a termosztátot ? Platina+ Svarowsky gyémántokból esetleg??

Megáll az ész.

ahogy haladunk előre az időben annyival drágább minden.... majd amikor 10 éves lesz akkor már sokkal olcsóbb lesz....

Link to comment
Megosztás:

A kézikönyv szerint csak akkor villog az izzításjelző, ha korábban már többször meg lett szakítva a tisztítás, és már teljesen tele a szűrő. Amikor villog, akkor nem szabad a tisztítás végéig leállítani a motort. Esetleg van olyan opció vagy frissítés ami minden tisztítást jelez?

csak akkor ha a motorvezérlőre a villogtató program van frissitva. csak akkor villog. ha nincs akkor nemvillog :lol:
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.