Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Kezdőként írok nektek, és előre is elnézést kérek, hogy nem olvastam végig a topicot sem, de sajnos bizonyos formában sürget az idő.

Használt autó vásárlás előtt állok, minimális tapasztalattal a vezetés terén, és az autókhoz minimálisat értek csak. A kiszemelt egy Astra H 1.6 benzines, ami paraméterekben mindenben megfelelő nekem. Az autót beszámolták új vásárlásánál egy másik márkába, 5 éves létére közel 100e km van benne, a kereskedésben azt mondják két évet állt az autó, utána most frissen leműszakiztatták, és elvégeztek rajt nagyszervízt (többekközt vezérműszíj csere görgőkkel együtt, olajcsere, szűrők, stb.)

Este megyek megnézni az autót, és ha tetszik, és nincs gond vele ránézésre, akkor viszem márkaszervízbe egy átvizsgálásra még vásárlás előtt.

Ellenben kicsit aggaszt, hogy ha egy autó állt 2 évig, akkor nem e lehet valami olyan baja, amit az állás okozott? Gumival nem lehet gond ilyenkor? A motornak nem lehet baja a sok állástól? A benne lévő km-t a kormány, a pedálok, és az ülés állapota alapján próbálom besaccolni. Van esetleg valami más, amit érdemes megnézni?

A kereskedés 6 hónap szavatosságot vállal. Ebbe beletartoznak esetlegesen az állás miatt előjövő problémák kijavításai is?

Jav: Az ára kifejezetten kedvező, 100-200e -el olcsóbb, mint a szokásos, annak ellenére, hogy a kereskedő azt állítja, nem volt törve és semmi gond nincs vele. Mi a véleményetek erről?Kell e gyanakodnom?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Péter

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kezdőként írok nektek, és előre is elnézést kérek, hogy nem olvastam végig a topicot sem, de sajnos bizonyos formában sürget az idő.

Használt autó vásárlás előtt állok, minimális tapasztalattal a vezetés terén, és az autókhoz minimálisat értek csak. A kiszemelt egy Astra H 1.6 benzines, ami paraméterekben mindenben megfelelő nekem. Az autót beszámolták új vásárlásánál egy másik márkába, 5 éves létére közel 100e km van benne, a kereskedésben azt mondják két évet állt az autó, utána most frissen leműszakiztatták, és elvégeztek rajt nagyszervízt (többekközt vezérműszíj csere görgőkkel együtt, olajcsere, szűrők, stb.)

Este megyek megnézni az autót, és ha tetszik, és nincs gond vele ránézésre, akkor viszem márkaszervízbe egy átvizsgálásra még vásárlás előtt.

Ellenben kicsit aggaszt, hogy ha egy autó állt 2 évig, akkor nem e lehet valami olyan baja, amit az állás okozott? Gumival nem lehet gond ilyenkor? A motornak nem lehet baja a sok állástól? A benne lévő km-t a kormány, a pedálok, és az ülés állapota alapján próbálom besaccolni. Van esetleg valami más, amit érdemes megnézni?

A kereskedés 6 hónap szavatosságot vállal. Ebbe beletartoznak esetlegesen az állás miatt előjövő problémák kijavításai is?

Jav: Az ára kifejezetten kedvező, 100-200e -el olcsóbb, mint a szokásos, annak ellenére, hogy a kereskedő azt állítja, nem volt törve és semmi gond nincs vele. Mi a véleményetek erről?Kell e gyanakodnom?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Péter

Ezeken a kérdéseken érdemes elgondolkodni: egy 3 éves autó miért áll 2 évet?

Miért olcsóbb a piaci ár alatt 200e ft-tal? Jól nézesd át, biztos sántít valami!

Link to comment
Megosztás:

Ezeken a kérdéseken érdemes elgondolkodni: egy 3 éves autó miért áll 2 évet?

Miért olcsóbb a piaci ár alatt 200e ft-tal? Jól nézesd át, biztos sántít valami!

Allni eppen allhat, mert mondjuk meghalt, vagy beteg volt a gazdaja, stb. Sok mulik azon, hol es hogy allt; ha nem bakon, hanem a gumikon, az biztos nem tett jot neki, plane, ha meg le is eresztettek kozben. Tehat amennyivel olcsobb, azt akar ra is lehet kolteni pl. uj gumikra.

Az, hogy jol at kell nezni, mindenkeppen igaz, es ha van benne valami vonzo, akar vallalhato is lehet, de az olcsosaga onmagaban szerintem nem akkora nyereseg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kezdőként írok nektek, és előre is elnézést kérek, hogy nem olvastam végig a topicot sem, de sajnos bizonyos formában sürget az idő.

Használt autó vásárlás előtt állok, minimális tapasztalattal a vezetés terén, és az autókhoz minimálisat értek csak. A kiszemelt egy Astra H 1.6 benzines, ami paraméterekben mindenben megfelelő nekem. Az autót beszámolták új vásárlásánál egy másik márkába, 5 éves létére közel 100e km van benne, a kereskedésben azt mondják két évet állt az autó, utána most frissen leműszakiztatták, és elvégeztek rajt nagyszervízt (többekközt vezérműszíj csere görgőkkel együtt, olajcsere, szűrők, stb.)

....

Szerintem felejtsd el ezt a kocsit! Tudom, ez most nem esik jól, de egy pillanatra próbálj "kijózanodni az eufóriából", és kicsit objektíven átgondolni a dolgokat!

Feltehetően céges autó volt, vagy akként használták, mivel az aktív éveiben több, mint 30e-t futott évente. Van fogalmam róla, hogy milyen egy 3 évesen ~100e km-t futott autó esztétikai és műszaki állapota... Ne higgy a szemednek: a kereskedések jellemzően egyből bedobják autókozmetikába a bevett kocsikat, ahol fullos külső-belsőt csináltatnak, szükség esetén polírral és waxszal. A műszaki állapot-felmérés mindenképp indokolt, ha van lehetőséged te válaszd ki, h hová viszed átnézésre, mert...sejted miért. Nekem ez az "elvégezték rajta a nagyszervizt"-dolog nem áll annyira össze össze időben/kilométerben, de most fejből nem vágom a csereintervallumot (gondolok itt a vezérmű-szíjra). A kormány, pedál, váltógomb lehet támpont a futásteljesítmény kikövetkeztetéséhez, de extrém esetben ezt is lecserélheti a kereskedő. ...arról nem beszélve, hogy nincs sok tapasztalatod az autók/vezetés/vásárlás terén.

Hogy miért állt 2 évet, az is nagy talány! Minden esetre egyátalán nem egészséges dolog...

Szóval szerintem - az ismert paraméterek alapján - grízes a kocsi, arról nem is beszélve, hogy a büdös életbe nem vennék kocsit használtautó-telepről, de még márkakereskedés telepéről sem! Kivárnám a helyedben a tutit: Egy tisztességes, öreg bácsika ~15e-t futott 5 éves, szervzikönyves autóját - akár 100e-200e felárral is - elhoznám! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A kereskedő azt állítja, hogy a tulajdonos külföldön volt 2 évig. Mindenesetre megpróbálom azért megkeresni, hátha megtalálom, feltéve ha a kereskedő megadja az elérhetőségét.

Sajnos az új gumi vásárlást mindenképp esélyes megejteni, mert kétlem, hogy bakon tárolták, és ha jól tudom a gumit érdemes ~5 évente cserélni, és 5 éves a verda (nem tudom lett e már cserélve a gumi). A felni nem károsodhatott? A gumi elbír még normál úttal 100-150 km-t, hogy ne kelljen trailerrel érte menni, hanem saját keréken guruljon "haza"?

Elsősorban nem a nyereség érdekel a dolgon, mivel számítok rá, hogy költeni kell rá...csak azt nem szeretném, ha annál többet kellene rákölteni, mint amennyivel olcsóbban kapom (pl jelentős károsodás az állás miatt).

Ha szakszervíz vizsgálata és az általam szemrevételezés sem állapít meg semmi gyanúsat, érdemes lehet megvenni?

Péter

Link to comment
Megosztás:

A kereskedő azt állítja, hogy a tulajdonos külföldön volt 2 évig. Mindenesetre megpróbálom azért megkeresni, hátha megtalálom, feltéve ha a kereskedő megadja az elérhetőségét.

Sajnos az új gumi vásárlást mindenképp esélyes megejteni, mert kétlem, hogy bakon tárolták, és ha jól tudom a gumit érdemes ~5 évente cserélni, és 5 éves a verda (nem tudom lett e már cserélve a gumi). A felni nem károsodhatott? A gumi elbír még normál úttal 100-150 km-t, hogy ne kelljen trailerrel érte menni, hanem saját keréken guruljon "haza"?

Elsősorban nem a nyereség érdekel a dolgon, mivel számítok rá, hogy költeni kell rá...csak azt nem szeretném, ha annál többet kellene rákölteni, mint amennyivel olcsóbban kapom (pl jelentős károsodás az állás miatt).

Ha szakszervíz vizsgálata és az általam szemrevételezés sem állapít meg semmi gyanúsat, érdemes lehet megvenni?

Péter

Igen, a mostani gumiabroncsok ~6 év alatt öregszenek "el", kb. ekkorra repedezik ki az oldalfaluk. Az abroncsok egyébként nem egyidősek az autóval, a gyárilag szerelt gumik jellemzően 1-1/2 évvel korábbi gyártásúak (a DOT szám alapján ez pontosan megállapítható), úgyhogy tényleg esedékes lehet a csere, pláne a 2 év állás miatt...

Hogy a felni (és akár a kasztni) megszenvedte-e az állásidőt, azt így kapásból nehéz megmondani. Sok minden függvénye -> fedett/zárt helyen dekkolt-e vagy érték az időjárás viszontagságai? Ponyva alatt dunsztolták vagy volt lehetősége száradni 1-1 eső/hóesés után? ???

Azután ott vannak a folyadékok, azoknak megint nem tett jót az állás! Most nem azt mondom, hogy minden folyadékot cseréltess le, de azért ezen is érdemes elgondolkodni! Az átnézés során erre is érdemes lenne kitérni...

Link to comment
Megosztás:

A kereskedő azt állítja, hogy a tulajdonos külföldön volt 2 évig. Mindenesetre megpróbálom azért megkeresni, hátha megtalálom, feltéve ha a kereskedő megadja az elérhetőségét.

Sajnos az új gumi vásárlást mindenképp esélyes megejteni, mert kétlem, hogy bakon tárolták, és ha jól tudom a gumit érdemes ~5 évente cserélni, és 5 éves a verda (nem tudom lett e már cserélve a gumi). A felni nem károsodhatott? A gumi elbír még normál úttal 100-150 km-t, hogy ne kelljen trailerrel érte menni, hanem saját keréken guruljon "haza"?

Elsősorban nem a nyereség érdekel a dolgon, mivel számítok rá, hogy költeni kell rá...csak azt nem szeretném, ha annál többet kellene rákölteni, mint amennyivel olcsóbban kapom (pl jelentős károsodás az állás miatt).

Ha szakszervíz vizsgálata és az általam szemrevételezés sem állapít meg semmi gyanúsat, érdemes lehet megvenni?

Péter

Én márkakereskedésből vettem egy 4 éves 1.6 benzint! 1,5 éve használom (kb 30ekm) és eddig egy lambdaszondát kellett cserélnem és újra tanítania keréknyomás ellenőrző rendszert! Az autóban most 100 ezer van! A szervizkönyvet eladásig vezették (egy másik márkaszervizben, nem akitől vettem), és céges autó volt! A szervizelést végző kereskedéssel beszéltem vásárlás előtt, és simán elmondták telefonba rendszám alapján hogy mikor, milyen javításokat végeztek rajta.

A kereskedés ahol vettem elmondta mi baja van a kocsinak, hol volt javítva a fényezés!

Adott rá 12 hó garit, azokra az esetleges meghibásodásokra amiket adás-vételkor nem közölt velem, illetve nem a közölt hibák ki nem javításából eredtek! Ezt nem kellett igénybe vennem!

Azt hozzáteszem hogy mielőtt megvettem megnéztem legalább 15-20 autót, és sokszor sokkal rosszabb állapotban voltak azok a kocsik amiket magánszemély kínált! Ja és ne felejtsük el hogy ott semmi gari nincs!

Én minden kocsi esetében megkérdeztem, hogy kiolvashatom-e a kocsi hibáit és adatait! (OP-COM)

Voltak érdekes dolgok! Vesztére olyan kereskedő is megengedte aki manipulálta a kilométerórát! A kis buta! :lol:

Szóval ha nem vagy rutinos, inkább vigyél valakit magaddal aki más szemmel képes nézi a kocsira!

A kereskedőnek meg nem mindent szabad feltétlenül elhinni! Próbálj meggyőződni az állításai igazáról és keresd a hibákat a kocsin!

Jó vásárlást!

Link to comment
Megosztás:

Kivárnám a helyedben a tutit: Egy tisztességes, öreg bácsika ~15e-t futott 5 éves, szervzikönyves autóját - akár 100e-200e felárral is - elhoznám! :lol:

No en pont attol a kocsitol ovakodnek, ami ment napi 2*5 kilometert, allandoan hideg motorral... Normalis hasznalat mellett meg egy benzinesnel sem gond a 100e km.

Link to comment
Megosztás:

A kereskedő azt állítja, hogy a tulajdonos külföldön volt 2 évig. Mindenesetre megpróbálom azért megkeresni, hátha megtalálom, feltéve ha a kereskedő megadja az elérhetőségét.

Mondjuk ha en gyalog mennek ket evre kulfoldre, akkor indulas elott adnam el a kocsit :lol:

Sajnos az új gumi vásárlást mindenképp esélyes megejteni, mert kétlem, hogy bakon tárolták, és ha jól tudom a gumit érdemes ~5 évente cserélni, és 5 éves a verda (nem tudom lett e már cserélve a gumi). A felni nem károsodhatott? A gumi elbír még normál úttal 100-150 km-t, hogy ne kelljen trailerrel érte menni, hanem saját keréken guruljon "haza"?

Az az ot ev mai, markas gumiknal 10, vagy annal is tobb. De 100ekm-t nem nagyon bir ki egy gumi, azaz biztos nem a gyariak vannak rajta. A trailer folosleges, a nyomasok ellenorzese utan ovatos tempoban 100 kilometert biztos elmegy. Jelen pillanatban erdekesebb kerdes, hogy teli, vagy nyari gumi van rajta.

Ha szakszervíz vizsgálata és az általam szemrevételezés sem állapít meg semmi gyanúsat, érdemes lehet megvenni?

Erre ne varj hatarozott valaszt, hiszen meg uj kocsikkal is lehetnek gondok. Alapvetoen minden autovasarlashoz kell egy adag mazli is.

Link to comment
Megosztás:

No en pont attol a kocsitol ovakodnek, ami ment napi 2*5 kilometert, allandoan hideg motorral... Normalis hasznalat mellett meg egy benzinesnel sem gond a 100e km.

Abban amit írtam ("Egy tisztességes, öreg bácsika ~15e-t futott 5 éves, szervzikönyves autóját - akár 100e-200e felárral is - elhoznám!") szerinted hol van benne, a napi 2*5 kilométer???? Nem ismered te az öregeket! :D Azok ennyiért (de még 10-ért sem!) nem veszik elő a garázsból a kocsit! Pláne nem télen! :lol:

Másrészt szerinted az évi 33e km az normális használatot feltételez? Motorikusan lehet kímélni ilyen futás mellett a kocsit (gondolom erre gondoltál), de egyébként kopik, használódik, koszolódik, amortizálódik... A feleségem által használt kocsiba (Astra H) ~3.000-t teszünk havonta, az enyémbe meg ~150 km-t; érzem/látom/tapasztalom a különbséget...

Link to comment
Megosztás:

sajnos a felettemírók jót írnak így én sokat már nem tudok hozzá tenni.

egy biztos: álltalában nem áll 2 évig egy autó se. baromság.

én ezt elfelejteném nagyon.

keress nagynevü keresledést. Schiller, maxabó. ott nem vesznek be szar autót csak jókat. ( vagyis biztos van ott is szarabb meg jobb, de általában a 90.000 km es autóban 90.000 km van )

Link to comment
Megosztás:

Abban amit írtam ("Egy tisztességes, öreg bácsika ~15e-t futott 5 éves, szervzikönyves autóját - akár 100e-200e felárral is - elhoznám!") szerinted hol van benne, a napi 2*5 kilométer???? Nem ismered te az öregeket! :D Azok ennyiért (de még 10-ért sem!) nem veszik elő a garázsból a kocsit! Pláne nem télen! :lol:

Másrészt szerinted az évi 33e km az normális használatot feltételez? Motorikusan lehet kímélni ilyen futás mellett a kocsit (gondolom erre gondoltál), de egyébként kopik, használódik, koszolódik, amortizálódik... A feleségem által használt kocsiba (Astra H) ~3.000-t teszünk havonta, az enyémbe meg ~150 km-t; érzem/látom/tapasztalom a különbséget...

Konkretan nincs benne, de a valos keves km adodhat ilyesmibol is. Persze nalunk eleve ritka szerintem, hogy H Astra kategoriaju kocsit ujonnan megvegyen valaki azert, hogy alig hasznalja. Hasznalodik, koszolodik, persze, de ez a hasznalhatosagat nem rontja annyira, mintha a motorja esne szet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm a sok véleményt és segítséget, végül úgy döntöttem, hogy el sem megyek egy darabig még megnézni ezt az autót...tartok tőle, hogy nem lenne jó vége... Ellenben nem adom fel a keresést, holnap további két Astra H-t megyek nézni, és az az érzésem, hogy rövidesen ismét jövök kérdezni! :lol:

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Péter

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm a sok véleményt és segítséget, végül úgy döntöttem, hogy el sem megyek egy darabig még megnézni ezt az autót...tartok tőle, hogy nem lenne jó vége... Ellenben nem adom fel a keresést, holnap további két Astra H-t megyek nézni, és az az érzésem, hogy rövidesen ismét jövök kérdezni! :lol:

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Péter

Egyébként miért is éppen Astra H-t keresel?

Link to comment
Megosztás:

Ezt nehéz megfogalmazni :lol: Kívülről nagyon tetszik, biztonság szempontból jónak tűnik, belül sem csúnya (bár nekem a belsejével még barátkozni kell). Sokáig nézegettem az Astra G-t, ami egyébként sokáig a favorit volt nekem, de az újabb konstrukció a H mellett szól. Egyébként nem kizárólag H-t keresek, nézegetek más típusokat is, más márkák autóit is, de eddig ez tetszik jobban (az általam szabott árkategóriában)

Péter

Link to comment
Megosztás:

Szerintem egyszerű a magyarázat!:D

Fordot ne vegyél, mert azt utálom!B)

A BMW-VW csoport drága meg drága a szervizelésük is az, a franciákban, olaszokban nem bízik az ember, a japánok jók, de vagy unalmas (Auris) vagy drága (Honda) vagy szintén Ford rokon és olyan semmilyen (Mazda), vagy egyszerűen sivár (Mitshu) ill. kicsi (Suzu SX4)...

Csak az Opel marad:)!

Kedvező árú, "olcsón" fenntartható, megbízható, jó kinézetű, kényelmes és biztonságos!:D

Az Ön igaz barátja:)! :lol:

Ezt nehéz megfogalmazni :D Kívülről nagyon tetszik, biztonság szempontból jónak tűnik, belül sem csúnya (bár nekem a belsejével még barátkozni kell). Sokáig nézegettem az Astra G-t, ami egyébként sokáig a favorit volt nekem, de az újabb konstrukció a H mellett szól. Egyébként nem kizárólag H-t keresek, nézegetek más típusokat is, más márkák autóit is, de eddig ez tetszik jobban (az általam szabott árkategóriában)

Péter

Link to comment
Megosztás:

hoppá, most nekedesem :D

a honda nem drága. iszonyatosan tartja az értékét - 2006 os astra 1.2M tól 2 M ig, a honda közel 3M.

DE. ha megnézed a honda motorizácioját, és összeállitasz egy ugyanolyan felszereltségü és motorú opelt, meglepődsz.

van egy barátom ainek ajánlgattam egy astra H 1.8 ast 5M Ft os autót. eljött,megnézte, és elment venni egy civicet.

A különbség az volt, hogy amig az Astra H külsejét, belsejét baltával faragták, és az utcára néző ablakok is felárért vannak addig a Hondába minden alap és semmit se tudsz belerendelni már, mert minden benne van.

Szóval úgy igaz a mondatod, hogy amig a fapados Astra olcsó addig a fullextrás Honda drága.

na, most jól kiálltam a Hondáért :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én meg "a japánok jók, de vagy unalmas (Auris)..." kijelentés miatt szívtam fel a taknyot! :lol:

Egy ökör újságíró elkezdte ezt a dolgot, leírta a legforgalmasabb autós portálokon 2-3 alkalommal és szépen beleivódott a köztudatba.

Unalmas. Még ha a szintén E15 kódszám alatt futó Corollára mondják, mert az tényleg az idősebb generációt célozta, de az Aurisra ezt mondani....

A H műszerezettségéhez mérten az high-tech, a komfortjáról meg felesleges is említést tenni... Egyébként pedig érdemes lenne rápillantani egy legfrissebb német használtautó megbízhatósági listára; ott az Auris a 2. a 3-4 éves kategóriában! Igen, ebből a megközelítésből unalmas, egyhangú, abszolút stresszmentes! :D

Link to comment
Megosztás:

Én meg "a japánok jók, de vagy unalmas (Auris)..." kijelentés miatt szívtam fel a taknyot! :lol:

Egy ökör újságíró elkezdte ezt a dolgot, leírta a legforgalmasabb autós portálokon 2-3 alkalommal és szépen beleivódott a köztudatba.

Unalmas. Még ha a szintén E15 kódszám alatt futó Corollára mondják, mert az tényleg az idősebb generációt célozta, de az Aurisra ezt mondani....

A H műszerezettségéhez mérten az high-tech, a komfortjáról meg felesleges is említést tenni... Egyébként pedig érdemes lenne rápillantani egy legfrissebb német használtautó megbízhatósági listára; ott az Auris a 2. a 3-4 éves kategóriában! Igen, ebből a megközelítésből unalmas, egyhangú, abszolút stresszmentes! :D

olvasd ezt el, szerintem szenzációs cikk...

http://totalcar.hu/magazin/velemeny/rosszjoauto/

Link to comment
Megosztás:

hoppá, most nekedesem :D

a honda nem drága. iszonyatosan tartja az értékét - 2006 os astra 1.2M tól 2 M ig, a honda közel 3M.

DE. ha megnézed a honda motorizácioját, és összeállitasz egy ugyanolyan felszereltségü és motorú opelt, meglepődsz.

van egy barátom ainek ajánlgattam egy astra H 1.8 ast 5M Ft os autót. eljött,megnézte, és elment venni egy civicet.

A különbség az volt, hogy amig az Astra H külsejét, belsejét baltával faragták, és az utcára néző ablakok is felárért vannak addig a Hondába minden alap és semmit se tudsz belerendelni már, mert minden benne van.

Szóval úgy igaz a mondatod, hogy amig a fapados Astra olcsó addig a fullextrás Honda drága.

na, most jól kiálltam a Hondáért B)

Mindenben egyetértek, én is csak a használt árra értettem, hogy úgy megvenni drága, újonnan viszont ha extrás autót akar venni az ember, tényleg relatíve nem drága (kivétel ugye Egyeseknek, akiknek még kevésbé:):D;))! De nekem is nagyon tetszik, prémiumosabb, újonnan simán azt választanám, az extrás H Astra helyett, de még lehet, hogy a J helyett is mert az egyenlőre drágább is, a Hondából 5-ért már tényleg elég fullosat kapni 140 lovas 1.8-al:)!

Én meg "a japánok jók, de vagy unalmas (Auris)..." kijelentés miatt szívtam fel a taknyot! :lol:

Egy ökör újságíró elkezdte ezt a dolgot, leírta a legforgalmasabb autós portálokon 2-3 alkalommal és szépen beleivódott a köztudatba.

Unalmas. Még ha a szintén E15 kódszám alatt futó Corollára mondják, mert az tényleg az idősebb generációt célozta, de az Aurisra ezt mondani....

A H műszerezettségéhez mérten az high-tech, a komfortjáról meg felesleges is említést tenni... Egyébként pedig érdemes lenne rápillantani egy legfrissebb német használtautó megbízhatósági listára; ott az Auris a 2. a 3-4 éves kategóriában! Igen, ebből a megközelítésből unalmas, egyhangú, abszolút stresszmentes! :D

Hmm.. Az Astra 2004-ben jött ki, akkor igenis, műszerezettségét tekintve jobb volt mint a többi, kinézetét tekintve meg nagyot ütött, egy izgalmas autó volt és még ma is nagyon tetszik, "visszanézek rá a parkolóban":D nekem egyáltalán nem avult a forma, igaz, első autóm, tehát lehet hogy ezért túlzott is a rajongás:)!

Az Auris 2007-es típus, úgy volt beharangozva hogy fúúúú.... Aztán elmentem, megnéztem, kipróbáltam a forma valahogy "nem jött át", az optitron kijelző inkább zavart mint tetszett, szűknek tűnt és nem értem, hogy a komfort terén miről beszélsz:), Jól össze volt rakva a török gyártás ellenére, a sok kopogós műanyagból és a Notre Dame támpillérei alapján készült öncélú de szinte semmire sem jó idióta kézikékkel készült középkonzollal:)! 120 körül zavaró sivítő volt a szélzaj, de lehet hogy egyedi eset.

Ami tetszett az a motor-váltó és az egyébként kellemes szín összeállítású beltér!:D

Megbízhatóság:

Ha megszámolom, 8 Opelünk volt eddig, egyik sem hagyott soha cserben ebben is csak a láncot kellett cserélni, de attól még ment volna:)!

A német statisztikák meg nekem nem sok mindent mondanak, ugyanis abba nem számolják bele a gyártók saját assistance szolgáltatását, meg egyébként is, valahogy inkább az emberek véleménye számít, olyanoké, akik vannak legalább annyira igényesek, hogy a kötelező szervizeket betartják:)!

Link to comment
Megosztás:

Hmm.. Az Astra 2004-ben jött ki, akkor igenis, műszerezettségét tekintve jobb volt mint a többi, kinézetét tekintve meg nagyot ütött, egy izgalmas autó volt és még ma is nagyon tetszik, "visszanézek rá a parkolóban":lol: nekem egyáltalán nem avult a forma, igaz, első autóm, tehát lehet hogy ezért túlzott is a rajongás:)!

Az Auris 2007-es típus, úgy volt beharangozva hogy fúúúú.... Aztán elmentem, megnéztem, kipróbáltam a forma valahogy "nem jött át", az optitron kijelző inkább zavart mint tetszett, szűknek tűnt és nem értem, hogy a komfort terén miről beszélsz:), Jól össze volt rakva a török gyártás ellenére, a sok kopogós műanyagból és a Notre Dame támpillérei alapján készült öncélú de szinte semmire sem jó idióta kézikékkel készült középkonzollal:)! 120 körül zavaró sivítő volt a szélzaj, de lehet hogy egyedi eset.

Ami tetszett az a motor-váltó és az egyébként kellemes szín összeállítású beltér!:D

Megbízhatóság:

Ha megszámolom, 8 Opelünk volt eddig, egyik sem hagyott soha cserben ebben is csak a láncot kellett cserélni, de attól még ment volna:)!

A német statisztikák meg nekem nem sok mindent mondanak, ugyanis abba nem számolják bele a gyártók saját assistance szolgáltatását, meg egyébként is, valahogy inkább az emberek véleménye számít, olyanoké, akik vannak legalább annyira igényesek, hogy a kötelező szervizeket betartják:)!

Az 1. autó-effektus ismerős! A mai napig megdobban a szívem, ha egy gyári állapotú 2 ütemű Trabant kombit látok! B)

Az a kényelem (értsd: komfort) ami a Toyotát jellemzi nagyon, de nagyon lekörözi az Opelt, hidd el! Abban fotelek vannak (amik sokkal tágabb határok között állíthatóak, akárcsak a kormány), abba nem szűrődik be a motorzaj, nem rezonál a váltó és a kormány, abban hátul tágasabb a tér, mint elől (nincs kardánalagút, a háttámla pedig 3 fokozatban állítható), a gyári hifi gyönyörűen szól, az övvonal magas (szinte bunkerben ülsz - a 9(!) légzsák mondjuk felszereltségfüggő), a projektoros lámpa homogén fénykévéje pedig kellemessé teszi az éjszakai autózást is.

Mindkettőt napi szinten használjuk, az Opel tipikus szaladgálós autó kategória, a Toyota pedig az utazóautó.

Mindezek ellenére nem degradálom nagyon le az Opelt, mert szeretem én ám azt is, és simán elvisz A-ból B-be, csak hát az jóval gyengébb minőségű, és szerényebb kényelmet biztosító autó; dehát ezt tudtuk, elfogadtuk, vállaltuk... Nekem mondjuk még jobban tetszik az Opel, mert technikás, amolyan gépészkedős autó; a feleségem viszont a kényelmet helyezi előtérbe, ő fanyalog rá.

Link to comment
Megosztás:

Ezeket a finomságokat felírom annak a számlájára, hogy az Opel 3 évvel korábbi fejlesztés:)!

Szerintem próbáld ki a J Astrát, pont ezekben fejlődött fel amiket a H gyengeségeinek érzel, + vezetésben meg sokkal élvezetesebb mint a Toyota:)!

Egyébként jó, kifinomult autó az Auris, csak nem adnék érte plusz fél-1milliót használtan, mert egyszerűen nem éri meg:)!

Az 1. autó-effektus ismerős! A mai napig megdobban a szívem, ha egy gyári állapotú 2 ütemű Trabant kombit látok! :lol:

Az a kényelem (értsd: komfort) ami a Toyotát jellemzi nagyon, de nagyon lekörözi az Opelt, hidd el! Abban fotelek vannak (amik sokkal tágabb határok között állíthatóak, akárcsak a kormány), abba nem szűrődik be a motorzaj, nem rezonál a váltó és a kormány, abban hátul tágasabb a tér, mint elől (nincs kardánalagút, a háttámla pedig 3 fokozatban állítható), a gyári hifi gyönyörűen szól, az övvonal magas (szinte bunkerben ülsz - a 9(!) légzsák mondjuk felszereltségfüggő), a projektoros lámpa homogén fénykévéje pedig kellemessé teszi az éjszakai autózást is.

Mindkettőt napi szinten használjuk, az Opel tipikus szaladgálós autó kategória, a Toyota pedig az utazóautó.

Mindezek ellenére nem degradálom nagyon le az Opelt, mert szeretem én ám azt is, és simán elvisz A-ból B-be, csak hát az jóval gyengébb minőségű, és szerényebb kényelmet biztosító autó; dehát ezt tudtuk, elfogadtuk, vállaltuk... Nekem mondjuk még jobban tetszik az Opel, mert technikás, amolyan gépészkedős autó; a feleségem viszont a kényelmet helyezi előtérbe, ő fanyalog rá.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes ez a Auris-Civic-AstraH-stb vita.

Én 2 éve vettem az autómat (Astra GTC 1.8 benzin 126LE), és vásárlás előtt ½ évig teszteket olvasgatva rágtam a körmeimet a „Mit is vegyek akkor?” kérdésen. És pont ezek maradtak versenyben (a BMW 323-325Ci, a Mitsubishi Eclipse, az Alfa GT, és a Toyota Celica kiestek). Az Auris-Civic szebb belülről, az Astra meg 1 misivel volt olcsóbb a többinél használtan (2,7millFt volt a honda akkori 3,6millFt induló árával szemben). Nálam az ár döntött. Eddig nem bántam meg…

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.