Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

Szia!

Nem tudom pontosan mire gondol a cartárs az 1+1 izével, de szerintem az injektorok által befecskendezett mennyiség különbsége. A motorvezérlő, mért adatok címszó alatt találod az op-com-ban. De lehet, hogy tévedek :D

Üdv!

Szia. Ez az! Ez alapján találtam is videót....;)

Erre gondoltam....de nem tudom, mennyi lehet az a különbség, ami még elfogadható. Ma megyek le, és ránézek op-commal, és gondoltam ezt is megnézzük. Az megy, hogy hol van, már néztem ilyet egy havernál, de mivel nekem benzines van, nem foglalkozok annyira a dízellel, csak nyomon követem itt a fórumon.

Emlékeztem, hogy írta valaki, hogy mennyi az elfogadható eltérés, csak nem találom....

Pontosan a motorvezérlő-speciális funkciók....

Az 1-ig oké? És + vagy - a jobb? Vagy ezt hogy kell értelmezni?

Olyan 13.00 körül megyek megnézni, addig jó lenne kis infó....egyáltalán mond ez valamit? Utal arra, hogy cserélni kell? stb....

Köszönöm előre is...

Módosítva : Maybal
Link to comment
Megosztás:

Szia. Ez az!

Erre gondoltam....de nem tudom, mennyi lehet az a különbség, ami még elfogadható. Ma megyek le, és ránézek op-commal, és gondoltam ezt is megnézzük. Az megy, hogy hol van, már néztem ilyet egy havernál, de mivel nekem benzines van, nem foglalkozok annyira a dízellel, csak nyomon követem itt a fórumon.

Emlékeztem, hogy írta valaki, hogy mennyi az elfogadható eltérés, csak nem találom....

Pontosan a motorvezérlő-speciális funkciók....

Az 1-ig oké? És + vagy - a jobb? Vagy ezt hogy kell értelmezni?

Olyan 13.00 körül megyek megnézni, addig jó lenne kis infó....egyáltalán mond ez valamit? Utal arra, hogy cserélni kell? stb....

Köszönöm előre is...

Szia!

Azt hiszem ez az érték folyamatosan változik, a szerint, hogy a motorvezérlő hogy próbálja egyenletesebbé tenni a motor járását. Ha valamelyik injektor folyamatosan magas értéket mutat a többihez képest, az a henger gyengébb a többihez képest, és több üza kell neki, hogy elérje a többi teljesítményét. A videón egy átlagos állapotú motor van szerintem, gázadásra csökkennek a különbségek, ha valamelyik henger gyengélkedik akkor emelt fordulaton is több anyagra van szüksége. A z17dth motorok sokat bírnak, ha megfelelő a karbantartásuk, én rétegvastagság mérőt is vinnék, és minden elemet legalább 3 ponton megmérnék. Ennek motornak a vezérlőjét kell, hogy olvassa az op-com, tudsz km állást nézni, valamennyi eltérés lehet, de nem több ezres nagyságrendű.

Üdv!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem tudom pontosan mire gondol a cartárs az 1+1 izével, de szerintem az injektorok által befecskendezett mennyiség különbsége. A motorvezérlő, mért adatok címszó alatt találod az op-com-ban. De lehet, hogy tévedek :D

Ja, így már megvan nekem is. :D Azt néha én is szoktam nézegetni. A pontos értékekre nem emlékszem, de nekem is van pluszos és mínuszos is mint a videón. Ahogy mekkora a megengedett eltérés sajnos nem tudom. Eddig azt se tudtam hogy ennek van jelentősége és itt kéne figyelgetni... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek ez az autó nincs borzasztóan túlárazva?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.7_cdti_gtc_cosmo-8048762

Valamint nem sántít vele kapcsolatban valami?

Vagy a gyártási év van elírva, de ennek ellentmond a facelift előtti ködlámpát takaró műanyag. Viszont valamiért 2007 utáni lámpák vannak benne. Cosmo, de még ködlámpa sincs rajta. Se xenon. A gumi nem is gyári méretű. A kijelző "ügyesen" van fotózva hogy még véletlenül se látszon hogy milyen van benne. A rendszám valamiért 2014-es...

Ez komolyan megér 2,5 millát?!

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek ez az autó nincs borzasztóan túlárazva?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.7_cdti_gtc_cosmo-8048762

Valamint nem sántít vele kapcsolatban valami?

Vagy a gyártási év van elírva, de ennek ellentmond a facelift előtti ködlámpát takaró műanyag. Viszont valamiért 2007 utáni lámpák vannak benne. Cosmo, de még ködlámpa sincs rajta. Se xenon. A gumi nem is gyári méretű. A kijelző "ügyesen" van fotózva hogy még véletlenül se látszon hogy milyen van benne. A rendszám valamiért 2014-es...

Ez komolyan megér 2,5 millát?!

szia

Kintről behozott autó az biztos a rendszámból jól látható,hogy mostanában hozták be.Km-óra állást kéne tudni valós e + rétegvizsgálóval átnézni.Magánszemély hirdeti.A ködlámpát takaró műanyag nem tudom milyen kell legyen,az én GTC-men van ködlámpa....xenon nem feltétlen van minden cosmon,viszont a félbőr üléseket csak cosmokon láttam eddig,kijelző szerintem nem szines benne úgy látom és nem gyáriak a kerekek valóban.150 ezer km az nagyon kérdőjeles ,ezekben inkább 250 szokott lenni,de azért azt ne felejtsük el,hogy GTC-t nem céges autónak vesznek,hanem inkább a feleségnek második autónak,tehát akár valós is lehet az óraállás.

Ha passzol az óraállás és nem volt karambolos és tényleg hibátlan költségmengtes új gumikkal akkor is szerintem kb 2 milláért lehet eladni az évjárat miatt.

Viszonyításként 2-évvel ezelött vettem az én GTC-met 70 ezerrel Belgiunból való autó 2009-es,ez a szervizkönyvből és az alvázszámból is egyértelmű és a felszereltség is a szervizkönyvben benne van,és még az eredeti 2009-es gumik voltak rajta...ezeket alapból érdemes leellenőrizni mindig+ rétegvizsgáló és tesh2 még sok infót adhat és a szélvédőkön lévő évjárat is sokat mondhat.

Enyém enjoy,szines nagy kijelző dvd90-el gyári aux-al...sok extrával(fény,eső szenzor,tempomat,ködlámpa,sportfutómű,automata digit klíma,sötétedő tükrök,elektromos kütyük..xenon,esp nélkül.)ecoflex kivitel 1.3cdti, de nincs benne félbőr belső és rétegvizsgálóval és tech2-vel is ellenőrizve lett,így tudom,hogy ball elején volt picit sérült így hozták kintről és az óra állás is nagy valószínűséggel rendben volt...2 millában van nekem.Most van benne 135 ezer és eddig a 2 milla felett a 2-év alatt,első fékbetét tárcsával a vízhűtő + akkumlátor + hosszbordásszíj lett cserélve(olajcseréken kívül)....

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek ez az autó nincs borzasztóan túlárazva?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.7_cdti_gtc_cosmo-8048762

Valamint nem sántít vele kapcsolatban valami?

Vagy a gyártási év van elírva, de ennek ellentmond a facelift előtti ködlámpát takaró műanyag. Viszont valamiért 2007 utáni lámpák vannak benne. Cosmo, de még ködlámpa sincs rajta. Se xenon. A gumi nem is gyári méretű. A kijelző "ügyesen" van fotózva hogy még véletlenül se látszon hogy milyen van benne. A rendszám valamiért 2014-es...

Ez komolyan megér 2,5 millát?!

Nem ér meg, de annyiért árulja, amennyiért akarja. :D

Lehet, hogy lekoccolták az elejét, nem értett hozzá, aztán megvette ezt a lököst. A rendszám esetében meg úgy tűnik, hogy import autó.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, hogy mi a véleményetek erről:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.4_enjoy_twinport_magyarorszagi-8404727

Felhívtam kereskedőt, azt mondta csak az első szerviz volt márkaszervizben, onnantól saját szerelőhöz vitte a tulaj. 90e-nél vezérműlánc csere volt.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, hogy mi a véleményetek erről:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.4_enjoy_twinport_magyarorszagi-8404727

Felhívtam kereskedőt, azt mondta csak az első szerviz volt márkaszervizben, onnantól saját szerelőhöz vitte a tulaj. 90e-nél vezérműlánc csere volt.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Meg kell keresni az első tulajt, hogy írásban nyilatkozzon pár kérdésben. Gondolom beszámított autó, így ez nem lehet gond. Utána már az ő felelőssége, ha volt némi huncutság....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Meg kell keresni az első tulajt, hogy írásban nyilatkozzon pár kérdésben. Gondolom beszámított autó, így ez nem lehet gond. Utána már az ő felelőssége, ha volt némi huncutság....

Köszönöm szépen a gyors választ!

Azt még meg tudná írni valaki, hogy alvázszám alapján történő keresésre van-e online rendszer?

Illetve ha jól tudom okmányirodákban már kikérhetőek az alvázszám/rendszám alapján az előélettel kapcsolatos adatok, ez hogy működik? Van valakinek tapasztalata mennyire készségesek?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a gyors választ!

Azt még meg tudná írni valaki, hogy alvázszám alapján történő keresésre van-e online rendszer?

Illetve ha jól tudom okmányirodákban már kikérhetőek az alvázszám/rendszám alapján az előélettel kapcsolatos adatok, ez hogy működik? Van valakinek tapasztalata mennyire készségesek?

Nincs semmi. Elsők a személyiségi jogok, ezért semmit sem adnak ki. Ezért jó az első tulajos autó. Ha van valami bibi, nem tudja másra fogni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Felszereltséggel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Nem sok információt találtam a neten róla, csak az újak vannak fenn...

Mitől lesz Enjoy az Enjoy felszereltség? A színre fújt visszapillantó, kilincs illetve a belső díszléc alapján be tudom azonosítani. (ha jól gondolom), de csak ezek miatt nem érzem szükségét a magasabb kategória megvásárlásának. Mi az, ami az Essentia-hoz képest még pluszban mindenképp benne kell, hogy legyen?

Láttam már jó néhány darabot és elég változó extrákkal, néha a kereskedő sem tudta / akarta tudni, hogy ő csak egy Essentiát szeretne eladni Enjoy-nak beállítva...

Módosítva : zj9ixq
Link to comment
Megosztás:

szia

ide beütöd az alvázszámot és megkapod a felszereltséget...és még sok hasznos infot az autóról

http://ecat24.ru/catalog/types/1/9/


Felszereltséggel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Nem sok információt találtam a neten róla, csak az újak vannak fenn...

Mitől lesz Enjoy az Enjoy felszereltség? A színre fújt visszapillantó, kilincs illetve a belső díszléc alapján be tudom azonosítani. (ha jól gondolom), de csak ezek miatt nem érzem szükségét a magasabb kategória megvásárlásának. Mi az, ami az Essentia-hoz képest még pluszban mindenképp benne kell, hogy legyen?

Láttam már jó néhány darabot és elég változó extrákkal, néha a kereskedő sem tudta / akarta tudni, hogy ő csak egy Essentiát szeretne eladni Enjoy-nak beállítva...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, hogy mi a véleményetek erről:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.4_enjoy_twinport_magyarorszagi-8404727

Felhívtam kereskedőt, azt mondta csak az első szerviz volt márkaszervizben, onnantól saját szerelőhöz vitte a tulaj. 90e-nél vezérműlánc csere volt.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Szerintem az első és legfontosabb ma Magyarországon, hogy mennyit futott az autó. Sajnos a márkakereskedők (magánemberek) azzal tudnak extra profitot hozni maguknak, ha csalnak a KM órával. Habár ez manapság egyre ritkább, mert büntethető. Ezeknél az astráknál nem gond a 200 ezer km sem, ha tud róla az ember és számít rá. Szóval:

Ha van valaki műszaki vizsgáztatással foglalkozó ismerősöd, akkor tőle megtudhatod, hogy az előző vizsgák alkalmával mennyi volt a km óra állása. Illetve a http://www.voltetorve.hu/ oldalról jópénzért megtudhatod, hogy volt e komolyabb kára az autónak (esetleg totálkár). Ez utóbbi nem túl gyors, akár egy hét is lehet a válasz. De talán megéri. Az ismerősöm úgy beleszaladt egy anyagi totálkáros autóba, hogy még a fényezés mérésénél (rétegvastagság mérővel) sem jött ki a turpisság, ugyanis felakadt az autó és a motor, futómű szakadt le.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném a rendszámtáblákat elől/hátul keret nélkül feltenni. Fúrás szóba se jöhet!! Van esetleg valakinek ötlete tapasztalata,hogy miként lehet feltenni úgy,hogy ott is maradjon ne essen le menet közben illetve mosásnál!

Ragasztásra gondoltam de ha ez helytálló akkor milyen ragasztó? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném a rendszámtáblákat elől/hátul keret nélkül feltenni. Fúrás szóba se jöhet!! Van esetleg valakinek ötlete tapasztalata,hogy miként lehet feltenni úgy,hogy ott is maradjon ne essen le menet közben illetve mosásnál!

Ragasztásra gondoltam de ha ez helytálló akkor milyen ragasztó? :)

Szia!

Kétoldalú ragasztóval szokták felragasztani, csak a megfelelőt kell kiválasztani. De láttam olyat is, hogy kifúrják a rendszámot, majd a csavar fejére fehér, vagy fekete kupakot tettek. Az stabil, és nem is feltűnő, és keret sincs.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Tehát kétoldalú ragasztó. Fúrni semmiképpen se szeretném inkább akkor a ragasztó! :)

3 éve van fent nekem kétoldalú 3M ragasztóval és meg sem mozdul!

Ha esetleg a rendőr le akarná szedni egyszerűbben jönne le az első lökössel együtt :D

Link to comment
Megosztás:

És mivel nem akar állagsérelmet okozni, ezért elveszi az autóval együtt. :-)

Ilyet lehet?

Nem is tudtam :)

Amúgy ha felmelegítem egy kicsit a ragasztót akkor lehet venni óvatosan, csak vigyázni kell hogy ne görbüljön el a rendszámtábla...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Gondolkodom a kombi lecserélésén.

Ezt találtam helyette:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.7_cdti_enjoy_megkimeltujszeru-8397608

Vélemény? Érdemes lenne megnézni? Mire kell a dízelnél figyelni?

Köszi,

Zoli

Nem ide vág igazán de érdekelne hogyan lehet kikapcsolni a légzsákot,mivel ezt írják hozzá.
Link to comment
Megosztás:

szia
Az enyém astra H GTC ecoflex,semmi különös ,6-os váltó zöld vonalak a váltón,a műszerfalon jelzi zöld csíkkal hol az ideális váltanod,gyárilag kicsit ültetve van és picit könnyített az egész karosszeria annyira,hogy az enyém 2009-es és nincsen benne DPF ....igaz Belgiumból való 70 ezerrel 3 évesen lett behozva és akkor már nem volt benne a DPF és semmi kiépítésnek nem találtuk a nyomát minden gyári,tehát valszeg nem is volt benne...zöld ecoflex embléma hátul,1,3 cdti fiat motor van benne a 90 lovas és vezettem sok 1,7cdti 101 lovas astra kombit és zafirát is és esküszöm az enyém jobban megy és baromi jó a fogyasztás is mellé..5liter -fölé nem nagyon mentem még vele,de 4,2 liter-is volt 100km-en és ez nem vicc, 140 ezer van már benne és 70-el vettem és átlagba 4.7-literrel járok 100km-en igaz sokat megyek városon kívül...szerintem az ecoflex takarékos,környezetbarátot jelent más a motorvezérlés, aerodinamika, áttételi arányok és gördülési ellenállás – mindent arra optimalizáltak, hogy javuljon a hatásfok és csökkenjen a fogyasztás,ezt jelenti az ecoflex.

Hali

Érdeklödnék ecoflex opelokrol mit tudtok ?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.