Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

Köszönöm a válaszokat! Az előző kérdést én is szerettem volna feltenni. A Békéscsabai szerintem is érdekes, de csak a kérdésem mellé szántam ezt a két kocsit, példaként. Tudom, hogy a km-ek mindig kérdésesek, de például a közvetlen családban, kb. 15 autó, messze én megyek a legtöbbet 10-15000 km/év. Apósom Tiguan-ja a legkeményebb évben is 6000 km-et tett meg :).

Link to comment
Megosztás:

Honnan vagytok ennyire biztosak a nem valós km-be??

A rendszámból kiindulva behozott autó. Nem keveset futott, jól felszerelt, megkímélt autókat hoznak be. Az olcsón vásárolhatót veszik.

Ez a kocsi viszonylag jól felszerelt. Vajon miért ezt hozták be.

Ausztriában, német országban és olasz országban is többet használják a kocsit /átlagosan/.

Eladni is a lehasznált kocsit érdemes.

Az Astra utastere viszonylag jól összerakott. Rengeteg 200e+ os kocsinak van újszerű belseje.

Én több mint fél évet kerestem a megfelelő kocsit. Sokat megnéztem. A km- állást szerintem teljesen fölösleges nézni. Vagy annyi-vagy nem.

Persze lehet, hogy ez az autó kivétel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

TID kijelzőset, pláne multikormány nélkülit nem vennék.

A 2.-nak mért ilyen a rendszáma? Import autó lehet? Ennek meg még a Z16XEP motorja van. Ha 1.6 mindenképp XER motorost keresnék.

Én is amikor vettem P-s volt rátéve próbakörre.ideiglenesen ki volt vonva a forgalomból többedmagával mivel a kereskedés sokat megvett egyszerre és sokat spórolhatnak Módosítva : krisztus
Link to comment
Megosztás:

3500-3800 eur közötti sávban öntik ezeket kint. Éves km a benzinesekben nem annyira sok van pl németeknél, mivel a benzin vagy 80ft-tal drágább. A felszereltsége meg nullextra.

Simán reális szerintem, jo haszonnal

Igen, ahogy írtad nullextrásat. Ebbe van esp függönylégzsák, esőszenzor stb. Ez nem nullextrás! Sőt nekem az ESP és függönylégzsák fontos volt, és benzinesben szinte nem is találtam.

A mostani autókat nézve a benzinesek is sokat futnak. Kb 6-7 éve szerintem is reális lenne a km.

Szerintem ne a km döntsön vásárlásnál. A másik autó majdnem fele annyi idős, bár tényleg fapados. Én azt sem vennék....

Link to comment
Megosztás:

Igen, ahogy írtad nullextrásat. Ebbe van esp függönylégzsák, esőszenzor stb. Ez nem nullextrás! Sőt nekem az ESP és függönylégzsák fontos volt, és benzinesben szinte nem is találtam.

No azert en ebben nem lennek olyan biztos, beirnak barmit, ami nem latszik (sot, idonkent olyasmit is, amirol latszik, hogy nincs). Szerezd meg az alvazszamot, abbol ki lehet deriteni, mi van benne.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

No azert en ebben nem lennek olyan biztos, beirnak barmit, ami nem latszik (sot, idonkent olyasmit is, amirol latszik, hogy nincs). Szerezd meg az alvazszamot, abbol ki lehet deriteni, mi van benne.

Pontosan.

A linkelt kocsinal a felszereltség neve, a saját tömege és a csomagtartó mérete kapasbol nem stimmel.

Ez mind szerepel elvileg a forgalmin...

Link to comment
Megosztás:

Pontosan.

A linkelt kocsinal a felszereltség neve, a saját tömege és a csomagtartó mérete kapasbol nem stimmel.

Ez mind szerepel elvileg a forgalmin...

Ez igaz. Sőt a ködlámpát is jó elrejtették.

Ha viszont alapfelszereltség, akkor már inkább a fiatalabb kocsit venném.

Sajnos sok kereskedő hülyének nézi a vevőt.

Egy kocsinál miután nem találtam a hirdetett 6. sebességet megkérdeztem, hogy a kiírt ESP benne van-e (a visszajelző nem világított) mire a kereskedő "a blokkolásgátlóra gondolsz".

Link to comment
Megosztás:

Pontosan.

A linkelt kocsinal a felszereltség neve, a saját tömege és a csomagtartó mérete kapasbol nem stimmel.

Ez mind szerepel elvileg a forgalmin...

A felszereltség neve és a csomagtartó mérete hol szerepel a forgalmiban? Én nem látom az enyémben feltüntetve.

Egy másik fórumon már nekem is mondták, hogy nem stimmel a forgalmiba beírt tömeg és hogy méressem le. Nekem 1290kg van beírva, de állítólag elvileg többnek kéne lennie.

Sajnos sok kereskedő hülyének nézi a vevőt.

Egy kocsinál miután nem találtam a hirdetett 6. sebességet megkérdeztem, hogy a kiírt ESP benne van-e (a visszajelző nem világított) mire a kereskedő "a blokkolásgátlóra gondolsz".

Ez tényleg így van, tanusíthatom!

Én is néztem meg annak idején sok kocsit. Több olyan is volt, amelyiknél a hirdetésben ott volt, hogy 6 sebességes váltó. Aztán a helyszínen kiderült, hogy csak 5 sebességes. Egyszer rákérdeztem, hogy ez nem 6-os váltóval volt hirdetve?! A kereskedő büszkén mutatott rá, hogy ott a 6 sebességes váltó: 5 előre + 1 hátra. :S

A másik ilyen sztori, talán már többször írtam, mikor egy 1.6-ost néztem meg, ami tempomattal volt hirdetve, de nem volt gomb az indexkpcsoló végén. A kereskedő szerint a világításkapcsolónál a műszeregység világítás állító gombja volt a tempomat. Na jól van mondom... Lehet azt hitte, hogy akkor látok életemben először H Astrát belülről.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok még itt, segítségeteket szeretném kérni autó vásárlása előtt. A kiszemeltünk: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1.6_essentia_1ev_garanciaval-8687836 Mi a vèlemènyetek ròla? Mèg nem volt Astránk, mire figyeljünk oda leginkább? Èrdemes vagy kerüljük el? Előre is koszonom válaszaitokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok még itt, segítségeteket szeretném kérni autó vásárlása előtt. A kiszemeltünk: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1.6_essentia_1ev_garanciaval-8687836 Mi a vèlemènyetek ròla? Mèg nem volt Astránk, mire figyeljünk oda leginkább? Èrdemes vagy kerüljük el? Előre is koszonom válaszaitokat.

Szia. Nekem marhára hiányozna a multikormány, ráadásul a leírásban szerepel....

Tempomat van, az jó, meg a kijelző sem TID, tehát lehet aktiválni a fedélzeti számítógépet. Nem néztem utána, nem vagyok az árakkal képben, de nem drága kicsit? Én két éve vettem 1,5-ért a 2008-as dízelemet.

Mondjuk az egy év garancia nem rossz.

Módosítva : dsteel
Link to comment
Megosztás:

Igen azt észrevettem. Innentől már gyanús?!?!

Nem, az lehet sima elírás is, csak utálom, ha nem veszik a fáradságot, hogy rendesen leírják.

Mivel sok astra van, nálam a multikormány nélküli eleve kiesne, bármilyen jó is, mivel bőven van miből válogatni. A műszaki részhez mások jobban szakértenek, majd mondják...

Link to comment
Megosztás:

Nem, az lehet sima elírás is, csak utálom, ha nem veszik a fáradságot, hogy rendesen leírják.

Mivel sok astra van, nálam a multikormány nélküli eleve kiesne, bármilyen jó is, mivel bőven van miből válogatni. A műszaki részhez mások jobban szakértenek, majd mondják...

Köszönöm a hozzászólást!
Link to comment
Megosztás:

Szerintem is drága. A benzinessel sok gond nincs. Az olajfogyasztást kell figyelni, mert az sokba kerülhet. Valószínű, hogy a garanciába belekalkulálták a lehetséges szervizelést is. Lehet, hogy olcsóbb volna, ha mást néznél.

Köszönöm! Első megtekintèsnèl mire kell figyelni? Milyen kirívò dolgok lehetnek?
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszaitokat!

Jippy, ezt a kocsit én is néztem, de Debrecen miatt elvetettük a dolgot.

Ha az 1.7-es dízelek is felmerülnek, melyik típust ajánlanátok, nagyjából végigolvastam a dízeles topicot is, ezek alapján dízel-analfabétaként a z17dth tűnik a legmegbízhatóbbnak, és abból sokkal több is van, mint 1.6 kombiból.

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Ebből alkudni kötelező!

Kb ugyan ennyiért vettem 2,5 éve a sajátomat. Ráadásul ugyan ilyen fekete Wunderbaum volt benne. Az első dolgom volt, hogy kidobtam belőle, nagyon irritálta az orromat. :)

Ahogy korábban én is, más is írtam, multikormány nélkülit és GID kijelző alattit nem vennék.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszaitokat!

Jippy, ezt a kocsit én is néztem, de Debrecen miatt elvetettük a dolgot.

Ha az 1.7-es dízelek is felmerülnek, melyik típust ajánlanátok, nagyjából végigolvastam a dízeles topicot is, ezek alapján dízel-analfabétaként a z17dth tűnik a legmegbízhatóbbnak, és abból sokkal több is van, mint 1.6 kombiból.

Köszönöm a válaszokat!

Ma voltunk megnèztük a kocsit. Èlőnen már nem az igazi. Multikormány nincs, sok sok karc a kocsin kèt hátsò lámpa beázva plusz az egyik index is. Ja ès majd egy százassal több ár volt kiirva mint ha.hun.
Link to comment
Megosztás:

Kezdem feladni az autókeresést. A feltételek: Astra H Caravan, 1.7CDTI, 82-100LE, Világos szín, 150EKm max. futás, 2MFt max. ár. Megnéztem több darabot Miskolc-Nyíregyháza-Debrecen-Tiszafüred-Eger-Jászberény-Kiskunfélegyháza-Budapest-Kaposvár nyomvonalon, sajnos elszomorító állapotok vannak csak. Szép állapotú egy volt Egerben, de az már a 110LE változat volt. Felfedeztem még, hogy a 2008 év végén gyártott autók motorháztetejének belső oldalán, a tömítő varrat mellet hámlik és fel van hólyagosodva a festés (nem volt cserélve, újrafestve a motorháztető).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Csak azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek ez mennyire van túlárazva ezzel a felszereltséggel?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.6_enjoy-8675396

Köszi!

Az enyém 2007-es, 1.9 cdti. 121 ezer van benne, jobban felszerelt. Ha valaki adna érte 1,7 milliót, lehet nem sokat gondolkodnék.... :icon1:

Szóval a lényeg, hogy ez már dízel árban van bőven.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.