Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

1 hour ago, zeus.opel-forever írta:

Sziasztok. Buék minden opelosnak. Segítséget kérnék tőletek. 

Szeretnék én is opelt a régi autom lecserélése már megérett..

Szeretném megkérdezni, mert már nem tudom ezek a modern autok mennyire jók. 

Mivel számomra az lenne a fontos A-ból B-be a legolcsobban eljutni, legyen üzembiztos és ne egy vagyon legyen a fentartás és alkatrész ár.

Ezért erre gondoltam: Astra H 1.4 benzin (kisebb kilowatt olcsóbb, keveset eszik talán)

Esetleg ha ez nem, akkor CSAK is márkán belül melyiket ajánlanátok? 

Álltalában város a több, de ha keveset enne (nemfontos nekem a 130km/ felett de néha külföld akkor max ennyit bírjon ki ) akkor sokat mennék , akár 

nagyobb távot is.. Főleg munka miatt kellene egy megbizható.

Én úgy gondoltam mindenkép opel márkakereskedéstől vennék.. Ugye akkor nem csalódhatok az autoban majd?

Választ és segítséget előre is köszönöm..

Tisztelettel:zeus


Igazából rövid távon teljesen mindegy, hogy 1.4 vagy 1.6 ugyan úgy sokat fog enni, kb 9 liter legalább.

1.4-es meg amúgy is megeszi a magáét, mert kisebb motor ugyan akkora kasznit mozgat. Nekem vegyesben 17 ezer km alapján 6,9 a fogyasztásom Z16XER motorral.

Az hogy hol veszed nem igazán mérvadó, mindenhol találni lehúzó embereket, talán azt mondanám háznál jobb lenne venni mint kereskedésben, persze ez csak az én véleményem.

1 hour ago, zeus.opel-forever írta:

Még egy utolsó kérdés, Ismerösöm, mondta, hogy H astrában van navigáció is. Ez valóban igaz?

Választ köszönöm..

Van navigáció igen, CD70 Navi fejegység vagy GID kijelzővel ami csak nyilakat mutat, de az gagyi és ritka, ugyan ez a fejegység van CID kijelzővel, az már térképes színes, meg van a komolyabb a DVD90-es szintén CID kombinációval.

Fejegységekhez infó ha érdekel:

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/195/astra_h_fejegysegek

Link to comment
Megosztás:

55 minutes ago, zeus.opel-forever írta:

Még egy utolsó kérdés, Ismerösöm, mondta, hogy H astrában van navigáció is. Ez valóban igaz?

Választ köszönöm..

Szia!

Az elsőhöz témához: mivel van GTC, TT, 4-5 ajtós, illetve Caravan, előbb abban kellene dönteni, melyikre volna szükséged, van-e nagy család, kisgyerekek, vagy esetleg csak a pároddal használnátok. Aztán kellene dönteni, hogy dízel, vagy benzines. Ha benzinesben gondolkodsz, lehet, hogy az 1.4 kicsit kevés lesz a maga 90 lóerejével. Ha az anyagiak engedik, akkor inkább a 116 lovas 1.6, vagy a 125 ill 140 lovas 1.8 mellett döntenék. Ha ugyanazt a karosszériát egy kisebb motor viszi, bizonyos esetekben simán fogyaszthat annyit, mint egy nagyobb motor. Nyilván kötelezővel, meg teljesítményadóval jobban jársz kisebb motor esetén.

A szervizanyagok nem vészesek, gyári olaj már van 7-8 ezer körül (5 l), az olajszűrők is kb. 2-3 ezer Ft-ba kerülnek. Vannak hibák, amik az autóra jellemzőek, és vannak, amik csak a motorokra. Ezért kellene eldönteni, hogy mit akarsz, úgy már nagyjából tudnánk javasolni, hogy mit érdemes megnézni egy-egy kiszemelt autón.

Navihoz: létezik bár 1.4-es változatban elég ritka lesz a felhozatal. Utólag is beépíthető, de úgy elég vaskos ára van.

2 elterjedtebb fejegység van: CD70 és a DVD90. A különbség, hogy előbbi CD-ről, míg a másik DVD-ről dolgozik, így utóbbinál pl. egy lemezre ráfér minden. A kijelzőből 2 fajta van, amin működik. A GID, illetve a CID. Utóbbi színes kijelző, nekem ilyen van, jól megjelenít mindent. Térképet vagy sok pénzért veszel hozzájuk, vagy okosan megkeresed neten.:)

Nekem egy DVD90-es fejegységem van színes kijelzővel. Eddig az esetek 99%-ában nagyon pontosan navigált, egy-két alkalommal volt, hogy kicsit összezavarodott, (az is talán inkább az új utak miatt, amiket nem ismert.) de sosem volt vele gondom. Jártam vele Olaszországban, Horvátországban, Lengyelországban, és Németországban is, navival mindig eljutottam oda, ahová akartam, nagyjából ugyanazt tudja, mint egy hordozható navi, csak a frissítése macerásabb.

Link to comment
Megosztás:

14 hours ago, zeus.opel-forever írta:

...legyen üzembiztos és ne egy vagyon legyen a fentartás és alkatrész ár.
 

Nem akarlak lebeszélni róla, de nem biztos hogy ennek a H Astra 100%-osan megfelel.

Üzembiztosság szempontjából ez már nem az a faék egyszerűségű 90-es évekbeli autó. Hosszabb-rövidebb időnként előfordulnak nyűgjei, amivel foglalkozni kell és esetenként nem is olcsó a megoldás. Kontakthibák, kábelmegtörések eléggé jellemzőek a típusra és akár egy kontakthiba miatt is képes megállni az autó, mert a computer letilt.

Tavaly két nem tervezett "extra" szervizem volt. 1. Nyáron a fojtószelepem egyik pillanatról a másikra minden előjel nélkül tönkrement. Cserealkatrészből nem is gyári GM-et vettem, így 100.000Ft-ból megúsztam. És hála égnek, hogy akkor és nem most ment gallyra, mert épp nézem a Cromaxon, 313.000Ft kedvezmény nélkül náluk egy fojtószelep... Olcsónak nem mondnám. 2. A generátorom most karácsony előtt, két éven belül másodszorra ment tönkre. Felújítás 62.000Ft.

Most épp a hosszbordás szíj görgőim kezdtek el hidegindítás után nyikorogni. Ezeket is cserélni fogom. A gyári horror áron van. Két görgő + szíj 100.000Ft fölött. Utángyártottat fogok venni (SKF) ez kijön 50 körül.

Aztán még lehetne sorolni borsos árú gyári alkatrészeket (pl gyári burkolatok, műanyag bisz-b@szok szó szerint aranyáron mennek, ha csak nem tudsz bontóból szerezni), de nem akarlak még jobban elrettenteni. Számomra érthetetlen, hogy mért így képzik az árakat a H modellhez. Nem fiatal autó már, nem is egy ritka presztízsmárka, egy tömegautó. Nem értem mért van az, hogy esetenként a J Astrához olcsóbb ugyan az a gyári alkatrész, mint az előd szériához...

Navigáció van hozzá, igen, de nem szériatartozék. Azaz nincs mindegyik H Astrában, csak amelyikhez rendelték felárért. Gyárilag leginkább a jobban felszerelt "utazóautókhoz" (értsd dízel) rendelték. De ez nem zárja ki, hogy egy 1.4-eshez, 1.6-oshoz is találsz. Sokan megoldják utólag bontott alkatrészekből a beszerelést.

A CID kijelzőtől azért én nem vagyok elájulva. Jobb mint a monokróm, persze. De olyan a képe, mint a legelső színes kijelzős mobiloké. A mai fullHD IPS kijelzőkhöz képest eléggé retró, kicsit pixeles, a színek is hagynak kívánni valót maga után. Ehhez képest egy kijelző panelért az új 700.000Ft-os ára (nem írtam el egy nullát sem!), röhej!

Navigációs fejegységből kétféle volt, ahogy írták nagyon helyesen a cartársak. CD70NAVI és DVD90NAVI. Előbbi annyival komplikáltabb, hogy ha elhagyod a régiós országokat, lemezt kell benne cserélni. A második annyival tud többet, hogy ez a mozdulat kihagyható.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

16 hours ago, Astra555 írta:

Szia!

Az elsőhöz témához: mivel van GTC, TT, 4-5 ajtós, illetve Caravan, előbb abban kellene dönteni, melyikre volna szükséged, van-e nagy család, kisgyerekek, vagy esetleg csak a pároddal használnátok. Aztán kellene dönteni, hogy dízel, vagy benzines. Ha benzinesben gondolkodsz, lehet, hogy az 1.4 kicsit kevés lesz a maga 90 lóerejével. Ha az anyagiak engedik, akkor inkább a 116 lovas 1.6, vagy a 125 ill 140 lovas 1.8 mellett döntenék. Ha ugyanazt a karosszériát egy kisebb motor viszi, bizonyos esetekben simán fogyaszthat annyit, mint egy nagyobb motor. Nyilván kötelezővel, meg teljesítményadóval jobban jársz kisebb motor esetén.

A szervizanyagok nem vészesek, gyári olaj már van 7-8 ezer körül (5 l), az olajszűrők is kb. 2-3 ezer Ft-ba kerülnek. Vannak hibák, amik az autóra jellemzőek, és vannak, amik csak a motorokra. Ezért kellene eldönteni, hogy mit akarsz, úgy már nagyjából tudnánk javasolni, hogy mit érdemes megnézni egy-egy kiszemelt autón.

Navihoz: létezik bár 1.4-es változatban elég ritka lesz a felhozatal. Utólag is beépíthető, de úgy elég vaskos ára van.

2 elterjedtebb fejegység van: CD70 és a DVD90. A különbség, hogy előbbi CD-ről, míg a másik DVD-ről dolgozik, így utóbbinál pl. egy lemezre ráfér minden. A kijelzőből 2 fajta van, amin működik. A GID, illetve a CID. Utóbbi színes kijelző, nekem ilyen van, jól megjelenít mindent. Térképet vagy sok pénzért veszel hozzájuk, vagy okosan megkeresed neten.:)

Nekem egy DVD90-es fejegységem van színes kijelzővel. Eddig az esetek 99%-ában nagyon pontosan navigált, egy-két alkalommal volt, hogy kicsit összezavarodott, (az is talán inkább az új utak miatt, amiket nem ismert.) de sosem volt vele gondom. Jártam vele Olaszországban, Horvátországban, Lengyelországban, és Németországban is, navival mindig eljutottam oda, ahová akartam, nagyjából ugyanazt tudja, mint egy hordozható navi, csak a frissítése macerásabb.

Szia.

Nagyon szépen köszönöm a választ, amely nagyon jól összefoglalva lett. Nos igen, Nekem a Caravan (kombi ) , Páromnak meg az 5 ajtós Ferdehátú. Ez a két fajta. Bár szívem szerint egy hófehár 3 ajtós volna az álom.. Az nagyon dögös.. De vagy a caravan vagy az 5 ajtós lesz.  Akkor annyira nem vészes az alaktrész ára szerencsére. Naviból kell keressek, DVD90-es tipusut , Akkor olyan kell :)  (ugye a mai dolgok miatt már kell, és vittek olyan opel corsával, amiben volt, leesett az állam , tehát kell:) ) Akkor 1.4 és 1.6 között kell döntenünk.Ettől töbre nem futja sajnos.. És lehet, hogy 5 ajtós lesz, mert nem hiszem találnék caravan-t olcsobban, mint 5 ajtost. Esetleg még annyit, hogy épp ma láttam egy H astra 5 ajtósat, mfurcsa volt a lámpa, mintha xenon világitott volna ? Ez eredeti lenne? Vagy utólag tették bele? Nincsen benne gyárilag, nem baj, mert nem mókolni szeretném meg ugysem engedélyezett gondolom.. Köszönöm mégegyszer a részletes infot.

Link to comment
Megosztás:

17 hours ago, Davee írta:


Igazából rövid távon teljesen mindegy, hogy 1.4 vagy 1.6 ugyan úgy sokat fog enni, kb 9 liter legalább.

1.4-es meg amúgy is megeszi a magáét, mert kisebb motor ugyan akkora kasznit mozgat. Nekem vegyesben 17 ezer km alapján 6,9 a fogyasztásom Z16XER motorral.

Az hogy hol veszed nem igazán mérvadó, mindenhol találni lehúzó embereket, talán azt mondanám háznál jobb lenne venni mint kereskedésben, persze ez csak az én véleményem.

Van navigáció igen, CD70 Navi fejegység vagy GID kijelzővel ami csak nyilakat mutat, de az gagyi és ritka, ugyan ez a fejegység van CID kijelzővel, az már térképes színes, meg van a komolyabb a DVD90-es szintén CID kombinációval.

Fejegységekhez infó ha érdekel:

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/195/astra_h_fejegysegek

Köszönöm a választ. Huha , akkor lesz fogyasztás , na ez van.. Akkor tényleg az 1.6-os kell, nem uszom meg..  Na igen, elézegettem a kereskedéses autókat, meg nepper félét.. Bár abban bíztam, hogy opel márkakereskedés és márkaszervíztől véve, csak nem lenne mellényúlás.  A " fejegység" mármint navi, vagy CD70-CID vagy DVD90 CID lesz. Valami olyasmit kell keressek majd.. De leginkább az opel márkakereskédsben bízakodtam volna, mondván, hogy az már egy biztos pont, hogy nem lennék átverve, mert azért nem keveset kérnek el az autokért manapság ahogy elnézem :( Köszönöm neked is a segítséget és az infot.

Link to comment
Megosztás:

58 minutes ago, zeus.opel-forever írta:

Esetleg még annyit, hogy épp ma láttam egy H astra 5 ajtósat, mfurcsa volt a lámpa, mintha xenon világitott volna ? Ez eredeti lenne? Vagy utólag tették bele? Nincsen benne gyárilag, nem baj, mert nem mókolni szeretném meg ugysem engedélyezett gondolom.. Köszönöm mégegyszer a részletes infot.

Természetesen létezik gyárilag bi-xenon lámpás H Astra. Sőt, aktív kanyarkövetéses (aminél a fényszóró lencséje ténylegesen elfordul a kormány elfordítására) xenon (AFL) is van. Utóbbi még a tompított hatótávolságán is állít a sebesség függvényében és automata állásba fényszenzor kapcsolgatja.

A xenon fényszóró nem olyan nagy újdonság, hogy csak az egy-két éves autók kiváltsága lenne. :) Sőt manapság már lassan kezdi kiszorítani őket a divatból a LED-fényszóró.

 

Így néz ki a sajátom:

WP_20150330_07_32_51_Pro_www.kepfeltolteWP_20150330_07_32_40_Pro_www.kepfeltolteP1030129_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Ez pedig két videóm róla:

A lencse elfordulása (indítási öndiagnosztika):

És a fényszórómosó működés közben:

https://www.youtube.com/watch?v=ob1GtGD4J1w

 

 

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

57 minutes ago, Cserenkov írta:

Természetesen létezik gyárilag bi-xenon lámpás H Astra. Sőt, aktív kanyarkövetéses (aminél a fényszóró lencséje ténylegesen elfordul a kormány elfordítására) xenon (AFL) is van. Utóbbi még a tompított hatótávolságán is állít a sebesség függvényében és automata állásba fényszenzor kapcsolgatja.

A xenon fényszóró nem olyan nagy újdonság, hogy csak az egy-két éves autók kiváltsága lenne. :) Sőt manapság már lassan kezdi kiszorítani őket a divatból a LED-fényszóró.

 

Így néz ki a sajátom:

WP_20150330_07_32_51_Pro_www.kepfeltolteWP_20150330_07_32_40_Pro_www.kepfeltolteP1030129_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Ez pedig két videóm róla:

A lencse elfordulása (indítási öndiagnosztika):

És a fényszórómosó működés közben:

https://www.youtube.com/watch?v=ob1GtGD4J1w

 

 

Szia , nagyon szépen köszönöm a képeket és a linket is.Nagyon szép az Astra ! tipp topp és a színe is gyönyörü.Mit mondjak jól lemaradtunk a kedvesünnkel már :( tényleg kell autót cserélni.. Mi most néztük a youtube csatornát és valami day light van a ködlámpához szerelve? Ez kötelező? Én sem esztétikailag nem dijaznám másrészről meg nem szeretém furkálni, meg kötöztetni sem. Nekem a gyári megoldás megfelel. Ez a xenon féle viszont nagyon bejön. :) Páromnak meg a mosója, bár ha ennyire modern már csak nem lenne melléfogás egy astra! Köszönöm a leírást is. Opel forever lesz.

Módosítva : zeus.opel-forever
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, zeus.opel-forever írta:

Szia , nagyon szépen köszönöm a képeket és a linket is.Nagyon szép az Astra ! tipp topp és a színe is gyönyörü.Mit mondjak jól lemaradtunk a kedvesünnkel már :( tényleg kell autót cserélni.. Mi most néztük a youtube csatornát és valami day light van a ködlámpához szerelve? Ez kötelező? Én sem esztétikailag nem dijaznám másrészről meg nem szeretém furkálni, meg kötöztetni sem. Nekem a gyári megoldás megfelel. Ez a xenon féle viszont nagyon bejön. :) Páromnak meg a mosója, bár ha ennyire modern már csak nem lenne melléfogás egy astra! Köszönöm a leírást is. Opel forever lesz.

Köszi. Én is nagyon szeretem. A kortársak közül hasonló kategóriában nekem egyértelműen a legszebb autó a H Astra. És szeretem annak ellenére, amiket fölsoroltam hogy miket költöttem rá csak az elmúlt egy évben. Az az Astra már nem az a sztereotíp Astra, mint amilyen az F széria volt, amihez viszonylagosan tényleg kimondottan olcsó volt minden. Pont azért mert már modernebb, bonyolultabb, elektronikázotabb, ezáltal több hibalehetőséggel megáldott gép. Ez főleg igaz a már 10 év körüli példányokra, amiben azért kilométer is van már szépen.

A xenon jó dolog, egyértelműen jobban lehet vele látni mint a halogénnel. Ha találsz jó állapotút ilyenből, érdemes elgondolkozni rajta.

A ledes menetfény nem kötelező. (Bár itt jegyzem meg, hogy a fényszórónak is van menetfény funkciója, felprogramozás kérdése. Nálam pl úgy működik, hogy a motor indítására automatikusan felkapcsolja csak a xenon főfényszórót, első helyzetjelzők és rendszám világítás nélkül, a hátsó helyzetjelzőket 70%-os fényerővel. Ez az úgymond menetfény. Aztán ha sötétedik, a fényszenzor automatikusan kapcsolja a helyzetjelzőket és a rendszámot. Így gyakorlatilag a teljes "tompított fény" világít. De ezt tudja mindegyik amiben van REC modul, a halogénes is. Esetleg csak fényszenzor nincs mindegyikben.)

Szóval a ledes utólagos menetfényt ha föl akarod szerelni, egyedül a ködlámpák körül van olyan hely, ahova szabályosan fel lehet tenni. De ide se fér el minden típus a szélessége és a mélysége miatt. Ha olyan típust választasz, ami még be is fér, az sem lesz optimális helyzetben. Eddig akárhánynak a leírását olvastam, mindegyik legfeljebb 10°-os kifelé dőlést javasolt. 0-10° kifelé világítás az ideális, hogy másokat se vakítson oldalról és szemből is elég messziről optimálisan látható legyen. A mi lökhárítónk a ködlámpa környékén ehhez túlságosan ívelt, 25-30°-kal van "lecsapva". Persze van aki szerint jól van így és felrakja. Én többek között emiatt letettem róla. Régebben elég részletesen értekeztünk a kérdésről itt is. (Van olyan típusspecifikus menetfény, ami megfelelő szögben áll és már eleve a ködlámpa körüli borítással árulják. Tehát régi borítás ki, új ledes be. Viszont ahhoz képest, hogy egy kínai no-name márka nélküli típus, 3-4-szer annyiba kerül mint egy jó fajta Osram.)

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, zeus.opel-forever írta:

Szia.

Nagyon szépen köszönöm a választ, amely nagyon jól összefoglalva lett. Nos igen, Nekem a Caravan (kombi ) , Páromnak meg az 5 ajtós Ferdehátú. Ez a két fajta. Bár szívem szerint egy hófehár 3 ajtós volna az álom.. Az nagyon dögös.. De vagy a caravan vagy az 5 ajtós lesz.  Akkor annyira nem vészes az alaktrész ára szerencsére. Naviból kell keressek, DVD90-es tipusut , Akkor olyan kell :)  (ugye a mai dolgok miatt már kell, és vittek olyan opel corsával, amiben volt, leesett az állam , tehát kell:) ) Akkor 1.4 és 1.6 között kell döntenünk.Ettől töbre nem futja sajnos.. És lehet, hogy 5 ajtós lesz, mert nem hiszem találnék caravan-t olcsobban, mint 5 ajtost. Esetleg még annyit, hogy épp ma láttam egy H astra 5 ajtósat, mfurcsa volt a lámpa, mintha xenon világitott volna ? Ez eredeti lenne? Vagy utólag tették bele? Nincsen benne gyárilag, nem baj, mert nem mókolni szeretném meg ugysem engedélyezett gondolom.. Köszönöm mégegyszer a részletes infot.

Szia!

1.6-ból létezik 2 fajta motor, 105 és 115 LE-vel. Észere fogod venni, mert utóbbi a jóval drágább.:-) Szerintem ne a navihoz kösd az autóvásárlást, hanem egy jó állapotút keress. Felszereltség tekintetében a Cosmo a legjobb alapfelszereltség, az Essentia meg talán az alja. Ettől függetlenül persze előfordulhat, hogy egy alaphoz kértek még pár extrát, ami aztán több, mint a magasabb felszereltség alapból. Navis fejegységet és kijelzőt tudsz venni, de ahhoz kell még GPS antenna, meg egy kábelköteg is, nem lesz olcsó úgy sem.

http://www.ebay.com/itm/CID-KS-CD70-RGB-RAHMEN-Zafira-B-Astra-H-GTC-OPC-VXR-Opel-Entheiratet-TOP-/121850277043?hash=item1c5ed7acb3:g:~UUAAOSwymxVLCIK

Xenon van H Astrában, de 1.6-ban szerintem az is ritka lesz. Létezik alap, meg van a kanyarodó. Utóbbi, ha megadja magát, ott 6 számjegyű lesz az új lámpa, de Cserenkov erről többet tud mondani. Mondjuk nekem nem annyira jön be a halogén fényszóró, lehetne jobb is. Ha utólag xenont akarsz, akkor azt át kell építeni egy másik autóból, egyrészt az sem olcsó, másrészt macerás is mire beszerzel mindent.

Módosítva : Astra555
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nagyon szépen köszönyük, hogy segítetek minket eligazodni. Mindenkinek köszönyük. Olvasgattuk a leírtakat és gondolkozgattunk is bővel. Sőt még elvasás is astrával volt. Mert néztük a kereskedéseket (ez márka kereskedés) majd hasz.auto.com-on is. De igen meglepődtünk és gondolkodunk.. Azért egy 1.7-1.8 milliót minimum kell rá tenni, hogy ne épp törött vagy valami legyen :( sajnos kezdtük a számolgatást s valóban megrémültünk, maga az alkatrész ár és melette fizetni a hitelt és még ugye fogyasztás is..

Szép és modern és nem vitatom jó is volna. De esetleg opelen belül volna -e alternatíva? 

Ezt úgy értem, hogy esetleg kevesebbet enne mint 9-10 liter városban. Mondjuk 7-8 liter.. Két személy egy kis holmi. Esetleg nem ilyen magas az alaktrész ára.

Esetleg egy corsa?  Bár este letettem a navigációról, meg párommal a xenon jobra balra forgásról , és minden fajta jó dolgokról :(  de ha behalna valami részlett miatt már nem futna rá, hogy megjavitsam. :( Sajnos inkább választok olyat ami menne is nem csak álna egyhelyben.. Mert se hitel miatt nem veszteném el, sem pedig szegényt györtni, mert nem tellik rá.. Azért valóban 100 ezer ft-os költségek kicsit elgondolkodtatokak. Megértem nem f astra már.. De ez nem nekünk lett meggyártva. esetleg egy alternnativa volna azt még örömmel fogadnám.. Bár egy -egy képet kinyomtatunk: nekem kombi páromnak 5 ajtós. :) Csak épp használni nem lehet, de igaz annak o lesz a költsége.. :(

Megértem, ha most mondjátok , akkor miért? Sajnos ezt nem tudtuk, hogy egy 2005-ös vagyis 10 éves astra  alkatrészei ilyen áron mennek.. és nem beszélve a hibákról, ha elromlik.. Azért nem hagynám a páromat az autóban akárohol, mert épp úgy tartja a kedve az astrának :( Meg ne is tartozzunk azok közé kik sírnak, hogy ezt már nem bírjuk fizetni (bank).. 

Inkább legyen étel számla kifizetve és egy műsik oplelal eljárunk.

Köszönöm, ha megértetek minket.

Maradok tiszteletel. zeus.

Ui: Esetleg ha alternativa lenne és abban tudnátok segíteni megköszönnénk..

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, zeus.opel-forever írta:

Sziasztok.

Nagyon szépen köszönyük, hogy segítetek minket eligazodni. Mindenkinek köszönyük. Olvasgattuk a leírtakat és gondolkozgattunk is bővel. Sőt még elvasás is astrával volt. Mert néztük a kereskedéseket (ez márka kereskedés) majd hasz.auto.com-on is. De igen meglepődtünk és gondolkodunk.. Azért egy 1.7-1.8 milliót minimum kell rá tenni, hogy ne épp törött vagy valami legyen :( sajnos kezdtük a számolgatást s valóban megrémültünk, maga az alkatrész ár és melette fizetni a hitelt és még ugye fogyasztás is..

Szép és modern és nem vitatom jó is volna. De esetleg opelen belül volna -e alternatíva? 

Ezt úgy értem, hogy esetleg kevesebbet enne mint 9-10 liter városban. Mondjuk 7-8 liter.. Két személy egy kis holmi. Esetleg nem ilyen magas az alaktrész ára.

Esetleg egy corsa?  Bár este letettem a navigációról, meg párommal a xenon jobra balra forgásról , és minden fajta jó dolgokról :(  de ha behalna valami részlett miatt már nem futna rá, hogy megjavitsam. :( Sajnos inkább választok olyat ami menne is nem csak álna egyhelyben.. Mert se hitel miatt nem veszteném el, sem pedig szegényt györtni, mert nem tellik rá.. Azért valóban 100 ezer ft-os költségek kicsit elgondolkodtatokak. Megértem nem f astra már.. De ez nem nekünk lett meggyártva. esetleg egy alternnativa volna azt még örömmel fogadnám.. Bár egy -egy képet kinyomtatunk: nekem kombi páromnak 5 ajtós. :) Csak épp használni nem lehet, de igaz annak o lesz a költsége.. :(

Megértem, ha most mondjátok , akkor miért? Sajnos ezt nem tudtuk, hogy egy 2005-ös vagyis 10 éves astra  alkatrészei ilyen áron mennek.. és nem beszélve a hibákról, ha elromlik.. Azért nem hagynám a páromat az autóban akárohol, mert épp úgy tartja a kedve az astrának :( Meg ne is tartozzunk azok közé kik sírnak, hogy ezt már nem bírjuk fizetni (bank).. 

Inkább legyen étel számla kifizetve és egy műsik oplelal eljárunk.

Köszönöm, ha megértetek minket.

Maradok tiszteletel. zeus.

Ui: Esetleg ha alternativa lenne és abban tudnátok segíteni megköszönnénk..

Akkor nektek C Corsa kell, 1.2-es vagy 1.4-es motorral, 500-900 között mozog az ára, 900-ért jókat lehet már kapni, ezekből is van jól felszerelt, digitklímás, fényre sötétedő tükrös, stb.

A fogyasztása az 1.2-esnek hosszabb távon 5,5 nálunk, 1.4-es sem sokkal több, városozással, is megáll maximum 7 literből.

A vezérlése láncos, ha csendben van nem kell hozzányúlni, ha olyat találsz amiben cserélték akkor meg mázlid van.

Menetdinamikában elmarad persze a H Astra-tól, de nem egy súlycsoport, ahhoz képest az 1.2-es is szedi a tappancsát, 150-et is könnyen viszi, autópályán is nyugodtan lehet vele mozogni a belső sávban! :)

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, zeus.opel-forever said:

Szép és modern és nem vitatom jó is volna. De esetleg opelen belül volna -e alternatíva? 

Ezt úgy értem, hogy esetleg kevesebbet enne mint 9-10 liter városban. Mondjuk 7-8 liter.. Két személy egy kis holmi. Esetleg nem ilyen magas az alaktrész ára.

Esetleg egy corsa?

Amikor anno nezegettem, nem igazan volt arkulonbseg a hasznalt Astrak es Corsak kozott, gondolom, ez azota sem valtozott...

Tehat azt, hogy melyik, az szabja meg, mire kell. Varosban en kifejezetten nem szeretem a kombi H Astrat, tul nagy.

Melysegesen egyetertek azzal, ha nem akarsz nelkulozheto extrakat hitelbol finanszirozni. Varosban csak a nagyon modern (esetleg hibrid) kis benzinesek fognak keveset fogyasztani, igy marad a dizel. Ha Opelhez ragaszkodsz, akkor egy G Astrat, vagy hasnlo koru Corsat erdemes nezni; hogy melyik motor jo, es mik a tipikus bajok, azt a megfelelo forumon kerdezd meg.

Meg egy tanacs: nem kell a sok kilometertol megijedni, foleg, ha ismert a kocsi eloelete, es autopalyan kerult bele. Ha varosban akarod hasznalni, ugysem fogsz tul sokat hozzatenni.

Dizelnel keruld a kettostomegu lendkerekkel es reszecskeszurovel megaldott tipusokat.

 

Link to comment
Megosztás:

1 minute ago, csaba66 írta:

Amikor anno nezegettem, nem igazan volt arkulonbseg a hasznalt Astrak es Corsak kozott, gondolom, ez azota sem valtozott...

Tehat azt, hogy melyik, az szabja meg, mire kell. Varosban en kifejezetten nem szeretem a kombi H Astrat, tul nagy.

Melysegesen egyetertek azzal, ha nem akarsz nelkulozheto extrakat hitelbol finanszirozni. Varosban csak a nagyon modern (esetleg hibrid) kis benzinesek fognak keveset fogyasztani, igy marad a dizel. Ha Opelhez ragaszkodsz, akkor egy G Astrat, vagy hasnlo koru Corsat erdemes nezni; hogy melyik motor jo, es mik a tipikus bajok, azt a megfelelo forumon kerdezd meg.

Meg egy tanacs: nem kell a sok kilometertol megijedni, foleg, ha ismert a kocsi eloelete, es autopalyan kerult bele. Ha varosban akarod hasznalni, ugysem fogsz tul sokat hozzatenni.

Dizelnel keruld a kettostomegu lendkerekkel es reszecskeszurovel megaldott tipusokat.

 

Miért lenne jobb városba a dízel? Egy dízelnek a város öngyilkosság, főleg télen lehet legyilkolni, illetve dízelben inkább vannak kettős tömegű lendkerekesek, benzinesekben még nincs ebben a kategóriában.

Az meg, hogy kevesebbet eszik ebben az esetben nem valós, ugyan úgy bezabálja... lehet egy literrel kevesebbet, de utána meg ráköltöd a motorra az a különbséget...

Link to comment
Megosztás:

3 minutes ago, Davee said:

Miért lenne jobb városba a dízel? Egy dízelnek a város öngyilkosság, főleg télen lehet legyilkolni, illetve dízelben inkább vannak kettős tömegű lendkerekesek, benzinesekben még nincs ebben a kategóriában.

Az meg, hogy kevesebbet eszik ebben az esetben nem valós, ugyan úgy bezabálja... lehet egy literrel kevesebbet, de utána meg ráköltöd a motorra az a különbséget...

Dizele valogatja... Amit konkretan varosban hasznalok, az egy Saxo, es mindenevel baj van, kiveve a motorjat :) A fogyasztasat pedig ilyen hidegben sem konnyu 5.5 fole vinni.

Link to comment
Megosztás:

17 minutes ago, csaba66 írta:

Dizele valogatja... Amit konkretan varosban hasznalok, az egy Saxo, es mindenevel baj van, kiveve a motorjat :) A fogyasztasat pedig ilyen hidegben sem konnyu 5.5 fole vinni.

Na igen, mert abban még régimódi, szög egyszerű motor van, a totalcar-on is istenítik. Csak hát a mai dízelek már több hibalehetőséget rejtenek, és pont a sok város, rövid távok hidegen nem tesznek jót nekik. Én is tudtam volna anno a jelenlegi kocsim árában (vagy még olcsóbban) döncit venni, de mivel munkába járásnál napi 2x3 km alatt még a benzines se melegszik fel, az már biztos megadta volna magát.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszönöm, hogy segítetek. Igen elnézést, hogy esetleg rossz helyen kérdezném az alternatívát. Viszont lenyügőz, hogy segitetek és nem dobtatok el a pénzügyeink miatt. :(:) 

Akkor cosra c  és g astra fórumba kell írnom.

sajnálom valóban, mert legfőképpen a páromnak tetszik a legjobban, igen tudom kombi nem városi, de ha elszeretnék menni a nagyihoz és beülne a testvér stb s esetleg egy tévét átvinni vagy babakocsit betenni (párom növéré nem a mienk) akkor gondoltam jól jön. De nem lét kérdés. És csak a formája tetszett meg nekem..

Dieseltől  pedig félek és semmi szerszámom nincsen. 

nagyon megköszönöm, hogy segitettetek. most még csak annyit, hogy hol tegyem fel  a kérdésem g astra és c corsa potikban külön? 

Nem haragszanak meg?

Tisztelettel:zeus

2 minutes ago, retfirD írta:

Na igen, mert abban még régimódi, szög egyszerű motor van, a totalcar-on is istenítik. Csak hát a mai dízelek már több hibalehetőséget rejtenek, és pont a sok város, rövid távok hidegen nem tesznek jót nekik. Én is tudtam volna anno a jelenlegi kocsim árában (vagy még olcsóbban) döncit venni, de mivel munkába járásnál napi 2x3 km alatt még a benzines se melegszik fel, az már biztos megadta volna magát.

Ez igaz, nekem is inkább többet kell menem , hogy bemelegedjem nem a motor hanem csak a vizem..5km a tesco hozzánk és azért na nem lessz se üzem meleg a motorom sem a vizem. Tudom ez régi auto de majd cserélek oplera az idén..

Link to comment
Megosztás:

Azért ne tegyetek le teljesen a H Astráról!

Ha van idő keresgélni, talán előbb-utóbb ki lehet fogni egy tip-top állapotú 1.4-est, ami nincs túlextrázva (ezzel csökkentve a hibalehetőségek számát) 1 millió környékén. Az 1.4-es megbízhatóság szempontjából talán egy hajszállal jobb választás a 105 lóerős 1.6-osnál. Igaz érezhetően gyengébb, de azért a pályatempót ez is bírja, elvisz bárhová ahova kell.

Corsa C, Astra G is jó alternatíva. Utóbbi talán 2009-ig volt gyártásban. A késői évjáratokból talán abból is akadna jobb állapotú. Bár az már érezhetően régebbi technika. 1998-óta gyártották. Ennek megfelelően erősen 90-es évek konstrukciója. A beltér kinézete is ezt tükrözi.

Kinézetben inkább a C Corsa felé hajlanék, annak ellenére, hogy kisebb, kevésbé pakolható. De az abszolút szubjektív személyes vélemény.

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, zeus.opel-forever írta:

Nagyon köszönöm, hogy segítetek. Igen elnézést, hogy esetleg rossz helyen kérdezném az alternatívát. Viszont lenyügőz, hogy segitetek és nem dobtatok el a pénzügyeink miatt. :(:) 

Akkor cosra c  és g astra fórumba kell írnom.

sajnálom valóban, mert legfőképpen a páromnak tetszik a legjobban, igen tudom kombi nem városi, de ha elszeretnék menni a nagyihoz és beülne a testvér stb s esetleg egy tévét átvinni vagy babakocsit betenni (párom növéré nem a mienk) akkor gondoltam jól jön. De nem lét kérdés. És csak a formája tetszett meg nekem..

Dieseltől  pedig félek és semmi szerszámom nincsen. 

nagyon megköszönöm, hogy segitettetek. most még csak annyit, hogy hol tegyem fel  a kérdésem g astra és c corsa potikban külön? 

Nem haragszanak meg?

Tisztelettel:zeus

Ez igaz, nekem is inkább többet kell menem , hogy bemelegedjem nem a motor hanem csak a vizem..5km a tesco hozzánk és azért na nem lessz se üzem meleg a motorom sem a vizem. Tudom ez régi auto de majd cserélek oplera az idén..

1 hour ago, Cserenkov írta:

Azért ne tegyetek le teljesen a H Astráról!

Ha van idő keresgélni, talán előbb-utóbb ki lehet fogni egy tip-top állapotú 1.4-est, ami nincs túlextrázva (ezzel csökkentve a hibalehetőségek számát) 1 millió környékén. Az 1.4-es megbízhatóság szempontjából talán egy hajszállal jobb választás a 105 lóerős 1.6-osnál. Igaz érezhetően gyengébb, de azért a pályatempót ez is bírja, elvisz bárhová ahova kell.

Corsa C, Astra G is jó alternatíva. Utóbbi talán 2009-ig volt gyártásban. A késői évjáratokból talán abból is akadna jobb állapotú. Bár az már érezhetően régebbi technika. 1998-óta gyártották. Ennek megfelelően erősen 90-es évek konstrukciója. A beltér kinézete is ezt tükrözi.

Kinézetben inkább a C Corsa felé hajlanék, annak ellenére, hogy kisebb, kevésbé pakolható. De az abszolút szubjektív személyes vélemény.

Nézelődj, kérdezz nyugodtan, szabad az átjárás, senki nem haragszik meg, G fórum elég aktív is.

Szerintem a kettő közül már inkább G. Van egy nagy babakocsink, amit a G-ben (5 ajtós) simán tudtunk szállítani, még maradt is egy kis hely mellette (igaz a Scenic csomagtartójának a fele marad üres mellette), szüleim Yarisába már nem fért be, a Corsa kb. akkor csomagtartóval rendelkezik. A Corsa C és a G Astra között árban nincs igazán különbség, a H bár újabb, jobban néz ki (eredetileg a G utáninak H kombikat néztem), de ugyanazért az árért öregebb, nyúzottabb kapható. G-ből is az utolsó években amik voltak 1.4-1.6 TwinPort motorosak, elég jól fogyasztanak (G fórumban találsz erről elég sok infót), nem elromlós fajták, és szerintem normál használatra az 1.4 bőven elég.

 

Link to comment
Megosztás:

Kolléganőm tavaly vett egy 2005-ös 1.2-es C Corsát valósnak tűnő 80.000km-rel. Ennek megfelelően eléggé egyben is van a gép, sokszor ültem már benne. Kis autó, de nekem tetszik. G Astrám sosem volt, se a közvetlen környezetemben bárkinek. Se a külseje, se a beltér nekem személy szerint nem igazán jön be. De mondom még egyszer ez abszolút magánvélemény. Ettől még nem rossz autó. Több olyan alkatrész van benne, amit örökölt a H széria is. Egyértelműen több hely van benne, mint a Corsában, ez nem is kérdés. Szóval kinek mi tetszik jobban... :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget, ma voltunk a párommal vásárolni és láttunk  egy kereskedést ugyan félig, de nyitva volt, H astra, soför oldali hátsó ajtó nem nyílik ki. Be se indult. csak akkumlátor. hagytuk. Volt máshol is szerencsénk. G astra megviselt volt stb. Kulcsát nem találta, sok hiányosság külsőre... C corsa beindult elsőre. légzsák világitott és az abs  meg a sárga motor . Valami kopogó hang jött belöle. Olyan klak klak.klak hang vagy mi. Ezzel letudtuk. Úgy beszéltük meg feladjuk a nyárig és majd nézzük mi lesz a piacon hirdetve. Opel szalon értékesitő= unix eladó. Nem vitatom a zskmai hozzáértését, de azt hittem Opel márkaszervízben opelesek vannak. Csak meglepődtem ennyi. Most kivárunk és majd lessz biztos valami.. Ami ólcsó ezer bajos, ami drágább azt nem is szeretnénk: öszintén 10 éves autóra kifizetni vagy 1 milliót? mire én is kifizetem megint csak  öregebb lessz és jó drágán.. :( Tehát majd nyárfelé..

Köszönöm mindenki segítségét..

Tisztelettel:zeus

Link to comment
Megosztás:

On ‎2015‎.‎12‎.‎03‎. at 5:26, Jacob írta:
51 minutes ago, zeus.opel-forever írta:
51 minutes ago, zeus.opel-forever írta:

Köszönöm a segítséget, ma voltunk a párommal vásárolni és láttunk  egy kereskedést ugyan félig, de nyitva volt, H astra, soför oldali hátsó ajtó nem nyílik ki. Be se indult. csak akkumlátor. hagytuk. Volt máshol is szerencsénk. G astra megviselt volt stb. Kulcsát nem találta, sok hiányosság külsőre... C corsa beindult elsőre. légzsák világitott és az abs  meg a sárga motor . Valami kopogó hang jött belöle. Olyan klak klak.klak hang vagy mi. Ezzel letudtuk. Úgy beszéltük meg feladjuk a nyárig és majd nézzük mi lesz a piacon hirdetve. Opel szalon értékesitő= unix eladó. Nem vitatom a zskmai hozzáértését, de azt hittem Opel márkaszervízben opelesek vannak. Csak meglepődtem ennyi. Most kivárunk és majd lessz biztos valami.. Ami ólcsó ezer bajos, ami drágább azt nem is szeretnénk: öszintén 10 éves autóra kifizetni vagy 1 milliót? mire én is kifizetem megint csak  öregebb lessz és jó drágán.. :( Tehát majd nyárfelé..

Köszönöm mindenki segítségét..

Tisztelettel:zeus

Köszönöm a segítséget, ma voltunk a párommal vásárolni és láttunk  egy kereskedést ugyan félig, de nyitva volt, H astra, soför oldali hátsó ajtó nem nyílik ki. Be se indult. csak akkumlátor. hagytuk. Volt máshol is szerencsénk. G astra megviselt volt stb. Kulcsát nem találta, sok hiányosság külsőre... C corsa beindult elsőre. légzsák világitott és az abs  meg a sárga motor . Valami kopogó hang jött belöle. Olyan klak klak.klak hang vagy mi. Ezzel letudtuk. Úgy beszéltük meg feladjuk a nyárig és majd nézzük mi lesz a piacon hirdetve. Opel szalon értékesitő= unix eladó. Nem vitatom a zskmai hozzáértését, de azt hittem Opel márkaszervízben opelesek vannak. Csak meglepődtem ennyi. Most kivárunk és majd lessz biztos valami.. Ami ólcsó ezer bajos, ami drágább azt nem is szeretnénk: öszintén 10 éves autóra kifizetni vagy 1 milliót? mire én is kifizetem megint csak  öregebb lessz és jó drágán.. :( Tehát majd nyárfelé..

Köszönöm mindenki segítségét..

Tisztelettel:zeus

Sziasztok. Én is vasarolnék egy H astrat. A kiszemeltem 2.0 turbos gtc opc astra. Mi a velemenyetek errol a tipusrol? Esetleg valakinek volt-e vele kapcsolatba pozitiv esetleg negativ elmenye. Valaszotokat elore is koszonom.

szia

1.4 H astra nem fogyaszt 9-10 litert.Nekem volt ilyen autóm országuton simán eljártam 6 literből,városban sem volt több 8 liternél.200000km hajtottam bele újkorától fogva nálam volt,Semmi meghibásodás,legmegbizhatóbb autók ezek,soha nem hagyott cserbe,megjártam vele Olaszt és Horvát o-ot is.Láncos a vezérlés ezt nem kell cserélni soha....ez egy tök jó egyszerű autó,ennél jobbat,egyszerűbbet,megbizhatóbbat nem nagyon fogsz találni,ezek elnyűhetetlenek hidd el.Szűrd le a haszn.aut.hu-t Magyarországon vásárolt első vagy max második tulajra ,vezetett szervizkönyvre,ha lehet magánszemélytől vegyél.Rengeteg van ezekből,nagy a választék,ki kell fogni egy jól karbantartott megbecsült példányt és azzal nem lesz gondod.

Ne vegyél G astrát ha teheted mert hatalmas a H és G között a külömbség,a H klasszissal jobb minőségű autó,de ez nem azt jelenti,hogy a G nem jó....ezek az autók 20 éves korig tuti elmennek. 1 millio ft -ot egy jó 10 éves H astra vezetett szervizkonyvel első-második tulajtól simán megér....kevesebbért szerintem nem nagyon lehet venni ma  jó autót.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Új regisztráltként írok, de már olvasgattam a topicokat korábban.

A G astránk helyett venni szeretnénk egy H-t...Z14XEP, 2007/10, 5 ajtó.

A 13 éves G astránkkal (Z12XE) semmi gond nem volt soha (újkora óta nálunk volt), kivéve a P0170-es kódot alkalmanként. A kód ellenére hibátlanul működött/működik.

Viszont a H astrát nem is merem, gondolom nagy különbség nem lehet köztük. Megnéztem már egyet, viszont nem találtam a motorszámot. Hol keressem? Esetleg vki képpel illusztrálná?

Általános dolgokon kívül kellene még vmit átnézni? Típushiba?

Köszi,

R

Link to comment
Megosztás:

17 hours ago, zeus.opel-forever írta:

Köszönöm a segítséget, ma voltunk a párommal vásárolni és láttunk  egy kereskedést ugyan félig, de nyitva volt, H astra, soför oldali hátsó ajtó nem nyílik ki. Be se indult. csak akkumlátor. hagytuk. Volt máshol is szerencsénk. G astra megviselt volt stb. Kulcsát nem találta, sok hiányosság külsőre... C corsa beindult elsőre. légzsák világitott és az abs  meg a sárga motor . Valami kopogó hang jött belöle. Olyan klak klak.klak hang vagy mi. Ezzel letudtuk. Úgy beszéltük meg feladjuk a nyárig és majd nézzük mi lesz a piacon hirdetve. Opel szalon értékesitő= unix eladó. Nem vitatom a zskmai hozzáértését, de azt hittem Opel márkaszervízben opelesek vannak. Csak meglepődtem ennyi. Most kivárunk és majd lessz biztos valami.. Ami ólcsó ezer bajos, ami drágább azt nem is szeretnénk: öszintén 10 éves autóra kifizetni vagy 1 milliót? mire én is kifizetem megint csak  öregebb lessz és jó drágán.. :( Tehát majd nyárfelé..

Köszönöm mindenki segítségét..

Tisztelettel:zeus

Valószínűleg rossz helyeken jártál. A H ajtaja azért nem nyílt, mert ez egy H Astra betegség. Rövidre szabták az ajtóhoz átmenő kábelköteget, így a nyitás-csukás egy idő után megviseli. olcsón orvosolható a probléma.

1 millió egy 10 éves autóért? Azt azért remélem nem hitted komolyan, hogy gombokért fogsz xenonos, navis autót venni?:) Ennyiért csak egy 1.4-es, 2004-es autót kapsz. Egyébként pedig mindennek az az ára, amennyit adnak érte, lehet alkudni, akár pofátlanul is. Nyárig gyűjtsd a pénzt, hátha összejön egy jó vétel.

Azt is el kell dönteni, hogy mi a jobb. Ha olcsón veszel egy ismeretlen előéletű autót, de törzsvendég leszel a műhelyben, vagy kiadsz egy kicsit többet és veszel egy elsőtulajos, megbízható forrásból származó autót, amibe csak tankolni kell (na jó, meg néha olajat cserélni). Szerintem utóbbival jobban jársz, még akkor is, ha az első esetben ugyanazt a pénzt költöd rá a javításokkal. Megbízható, hozzáértő szerelőt találni a mai világban ugyanis elég nehéz dolog.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.