Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

Az 1.6-os benzines lenne a jó vétel, a 115lovas.

egész pontosan ezt fogjuk majd megnézni a héten valamikor, ha még akkor meglesz:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1.6_enjoy-7928121

Most vettem észre, hogy a hátsó rendszámtábla úgy van felszegecselve, keret nélkül.

Az mennyire gáz szerintetek? Mi lehet az épeszű magyarázat? Zörgött keretben? Nem fog rozsdásodni ott? Mert kétlem, hogy gyári lyukak lennének azokon a helyeken...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha Caravan, akkor szerintem az 1.4 kizárva. Az 1.6-ból van 105, 115 lovas, az 1.8-ból meg 125 és 140 lovas. A 2 literes motorok, meg gondolom már kicsit többet adnának, mint a mire szükségetek van, tehát 1.6, 1.8 között érdemes nézelődni, de az utóbbi elég ritka.

Ha eldöntötted, akkor érdemben lehet válaszolni, amúgy sok lenne 4 motort jellemezni.

Az 1.4 is elég lehet, de főleg a kombiban semmilyen dinamizmust nem szabad várni tőle, egyébként vitathatatlan előnyei vannak ennek a motornak az 1.6-ossal szemben, ha a teljesítménnyel sikerül megbarátkozni, inkább választanám mint az 1.6-ost...

Találtam is tesztet:

http://www.autonavigator.hu/hasznaltauto/opel_astra_h_caravan_1_4_classic_iii_2010_-_hasznaltteszt-6658

A rendszámtábla felfogatás érdekes, azért azt megnézném közelebbről...

Módosítva : harmlevi
Link to comment
Megosztás:

... egyébként vitathatatlan előnyei vannak ennek a motornak az 1.6-ossal szemben, ha a teljesítménnyel sikerül megbarátkozni, inkább választanám mint az 1.6-ost...

Ezeket a vitathatatlan előnyöket részletezhetnéd, mert nekem csak ilyenek jutottak hirtelen eszembe, hogy "ugyanannyit eszik de legalább nem megy", törésre hajlamos a kipufogó oldal vezérműtengelye no meg a műanyag szívócsonk kedvességei.

Egyet találtam, ez tényleg vitathatatlan: teljesítményadó :D

Módosítva : kisp113
Link to comment
Megosztás:

Ezeket a vitathatatlan előnyöket részletezhetnéd, mert nekem csak ilyenek jutottak hirtelen eszembe, hogy "ugyanannyit eszik de legalább nem megy", törésre hajlamos a kipufogó oldal vezérműtengelye no meg a műanyag szívócsonk kedvességei.

Egyet találtam, ez tényleg vitathatatlan: teljesítményadó :D

Azért az 1.6 sem egy erőgép :D

Lehet neki az 5 ajtós 1.4 autója megfogná simán a kombi 1.6-ot...

Link to comment
Megosztás:

Azért az 1.6 sem egy erőgép :D

Lehet neki az 5 ajtós 1.4 autója megfogná simán a kombi 1.6-ot...

Ezt mos mire írod?

Nem állítottam hogy rakéta, konkrétan gyenge mint a harmat.

Harmlevi pedig nem azt ajánlotta, hogy inkább vegyen 1.4 ötajtóst kombi helyett, hanem hogy a Z14XEP jobb választás az 1.6-nál.

Ez utóbbit nem értem én.

Módosítva : kisp113
Link to comment
Megosztás:

Ezt mos mire írod?

Nem állítottam hogy rakéta, konkrétan gyenge mint a harmat.

Harmlevi pedig nem azt ajánlotta, hogy inkább vegyen 1.4 ötajtóst kombi helyett, hanem hogy a Z14XEP jobb választás az 1.6-nál.

Ez utóbbit nem értem én.

Szerintem arra gondolt, hogy megbízhatóbb az 1.4 motor mint az 1.6...és ha nem akar valaki száguldozni akkor teljesen megfelelő lehet neki kombiba is.

Én személy szerint nem vennék ilyen motorral ekkora autót, de mindenki eldönti mire van szüksége:)

Link to comment
Megosztás:

Ezt mos mire írod?

Nem állítottam hogy rakéta, konkrétan gyenge mint a harmat.

Harmlevi pedig nem azt ajánlotta, hogy inkább vegyen 1.4 ötajtóst kombi helyett, hanem hogy a Z14XEP jobb választás az 1.6-nál.

Ez utóbbit nem értem én.

Két, ritkán három könnyen behatárolható hibán kívül más nem igazán fordul elő... A vezérműtengely probléma, csak egy bizonyos (2005 környéke) szériát érint... Javítása visszahívásban, új szelepfedél tömítéssel ingyenes... A vízpumpacsonk 2-3ezer forint, kb. 2006-ig volt műanyag, utána gyárilag fém, ráadásul vásárlásnál is szabad szemmel látható dolog, hagyjuk már... A vezérműlánc megnyúlása nem egy alattomos hiba, könnyen észrevehető, hallható, ellenben ideig óráig el lehet hanyagolni a cserét, egyszeri költség a csere, a módosított lánc és feszítő már jó, 2005-2006 után meg már gyárilag ezeket szerelték... Az 1.6 ráadásul szíjas, aminek cseréje viszont kötelező, az is költség... Ellenben az 1.6-os nálunk bő egy literrel többet evett, ugyanott, ugyanolyan stílus mellett 1.4: 6,5-7,2 1.6: 7,4-8,5... Eszi a trafókat, ha ott a csonk itt a szelepfedél a banális hiba, a twinport is lényegesen gyakrabban szarik be mint az 1.4-nél, a terelőlemez is borzalmas hangot ad a szívósorban, vagy csere, vagy több órás javítás... 150-160ezer km után több helyen is olvastam, hogy csipegeti az olajat, szelep és szelepszárszimering hibák is előfordulnak ... Ráadásul dinamikában egyedül a klímás használatnál éreztem egyértelműen, hogy van előnye az 1.6-nak (z16xep), meg országúton... Van egy másfélszer ilyen erős autónk is itthon, tudok viszonyítani :)...

Volt egy Merivánk is 185ezerrel adtuk el, lánccsere volt garanciában, meg egy lambdaszonda... Az enyémen lánccsere, meg a vízpumpa csonk... 163ezer km alatt... Más probléma nincs és nem is volt...

Szóval igen, ha valaki a minimális magasabb teljesítményről lemond ÉN az 1.4-est választanám... Az z16xep-t semmiképpen, az z16xer-t nem ismerem, az z18xer viszont szimpatikus a maga 140 lóerejével és szerintem nem nagyon fogyaszt többet az 1.6-nál...

Persze ez csak az én véleményem!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Azért az 1.6 sem egy erőgép :D

Lehet neki az 5 ajtós 1.4 autója megfogná simán a kombi 1.6-ot...

Tömegre nem jelentősen több a kombi az 5 ajtósnál. De ha telepakolod cuccal, az már más téma. :) Kombiba persze több cuccot, nagyobb tömeget be tudsz zsúfolni.

Valóban nem olyan óriási a különbség az 1.4 és 1.6 között (eddig csak kombit vezettem belőlük), de az utóbbi azért érezhetően jobban viszi a kasznit.

1.4-es kombival megpakolva, klímázva, volt hogy 2. sebességi fokozatban tudtam csak följönni egy emelkedőn.

Link to comment
Megosztás:

Az 1.6 ráadásul szíjas, aminek cseréje viszont kötelező, az is költség

Volt egy Merivánk is 185ezerrel adtuk el, lánccsere volt garanciában, meg egy lambdaszonda... Az enyémen lánccsere, meg a vízpumpa csonk... 163ezer km alatt... Más probléma nincs és nem is volt...

Tényleg nem értelek. Hátrányként írod a szíjat (150e a cserepeintervallum, 50e Ft az anyag+munkadíj, vízpumpával legyen 65e), ezzel szemben meg kicsit később írod, hogy mindkét konkrét autódon cserés volt a lánc 160 ill. 180 alatt.

A Z18XER-rel viszont egyetértek. Normális motort minden autóba!

Én az én szubjektíven felfogott világomból annyit tudok elmondani, hogy van egy 161ezret futott Z16XEp kombim, ami bár nem megy (az MV6 omegámhoz képest szinte áll), de városban 8L a max, városon kívül 6L simán (átlag az aláírásomban) a kombi bódéval. Gyári trafó van benne, nem eszi az olajat. 160 ezer alatt a kormányművel csináltak valamit egyszer garanciában, ezen kívül az akku halt meg 7 éves korában. (izzót is csak 1x kellett cserélni)

Ezek szerint ez inkább szerencse vagy karbantartás kérdése, nem pedig típusé.

Link to comment
Megosztás:

Tényleg nem értelek. Hátrányként írod a szíjat (150e a cserepeintervallum, 50e Ft az anyag+munkadíj, vízpumpával legyen 65e), ezzel szemben meg kicsit később írod, hogy mindkét konkrét autódon cserés volt a lánc 160 ill. 180 alatt.

A Z18XER-rel viszont egyetértek. Normális motort minden autóba!

Én az én szubjektíven felfogott világomból annyit tudok elmondani, hogy van egy 161ezret futott Z16XEp kombim, ami bár nem megy (az MV6 omegámhoz képest szinte áll), de városban 8L a max, városon kívül 6L simán (átlag az aláírásomban) a kombi bódéval. Gyári trafó van benne, nem eszi az olajat. 160 ezer alatt a kormányművel csináltak valamit egyszer garanciában, ezen kívül az akku halt meg 7 éves korában. (izzót is csak 1x kellett cserélni)

Ezek szerint ez inkább szerencse vagy karbantartás kérdése, nem pedig típusé.

2004-2005-ben gyártott "elsőszériás" z14xep-k hibája volt ez a lánc probléma, az utána gyártottaknál senkinél sem hallottam hogy megnyúlt volna a módosított lánc, akár 200-250ezer alatt... "vagy karbantartás kérdése" ezzel teljesen egyetértek, az elhasznált, vagy nem megfelelő olaj, a láncfeszítőt és a láncot cserére ítéli... Amiben már volt cserélve abban nagyon nagy valószínűséggel nem kell, lásd a Meriva amiben már 40-50ezernél csörgött, csere gariban, utána még 130-140ezret hibamentesen, lánchang nélkül elment, persze normális karbantartás mellett...

Ha mindenkinek ilyen tapasztalata lenne mint Neked, hidd el szimpatikus lenne a z16xep :)...

"A Z18XER-rel viszont egyetértek. Normális motort minden autóba!" A jelenlegi 136 lovas kisautóm után ha veszek/veszünk autót én is 120 lóerő vagy afölött gondolkodom ha szívóról van szó, persze sokaknak bőven elég egy 90-100 LE körüli modell, a családomban rajtam kívül kb. mindenkinek... :)

Módosítva : harmlevi
Link to comment
Megosztás:

Tömegre nem jelentősen több a kombi az 5 ajtósnál. De ha telepakolod cuccal, az már más téma. :) Kombiba persze több cuccot, nagyobb tömeget be tudsz zsúfolni.

Valóban nem olyan óriási a különbség az 1.4 és 1.6 között (eddig csak kombit vezettem belőlük), de az utóbbi azért érezhetően jobban viszi a kasznit.

1.4-es kombival megpakolva, klímázva, volt hogy 2. sebességi fokozatban tudtam csak följönni egy emelkedőn.

Sajnos ez nekem is megvolt de csapott hátúval 4 személlyel majdnem lefulladtam! Tuti nem vennék 1.4-est pláne nem kombiban...

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ez nekem is megvolt de csapott hátúval 4 személlyel majdnem lefulladtam! Tuti nem vennék 1.4-est pláne nem kombiban...

:D :D Öt személlyel+csomagokkal voltam vele a Mátrában túrázni, gond nélkül föltekeregtünk, éles emelkedő kanyarban másik autón is kettest kapcsolnék, ne túlozzunk már gyerekek, a gázpedált bátrabban kell kezelni... Alföldi vagyok ide bőven jó, ha meg hegyen laknék tuti valamilyen nyomatéktengert vennék...

Link to comment
Megosztás:

:D :D Öt személlyel+csomagokkal voltam vele a Mátrában túrázni, gond nélkül föltekeregtünk, éles emelkedő kanyarban másik autón is kettest kapcsolnék, ne túlozzunk már gyerekek, a gázpedált bátrabban kell kezelni... Alföldi vagyok ide bőven jó, ha meg hegyen laknék tuti valamilyen nyomatéktengert vennék...

A szerpentinen felfelé én is persze.

De ez egyenes emelkedő volt. Nem tudom ismeri-e valaki Farkasfa után Őriszentpéter felé van egy emelkedő. Havonta járok arra munkaügyben. 3.-ban padlógázt nyomtam már és lassult(!) az autó. Az 1.6-os sem vág hátba itt, de azért előtte lendületet véve fölcammog 3.-ban. A sajátomhoz nem hasonlítom, mert az megint tök más motor.

Nem azt mondom, hogy nem megy fel az 1.4-es, csak ilyen határterheléses helyzetben jobban érezhető a különbség a két motor között. Persze A-ból B-be elvisz így is. Előzésnél kell egy kicsit jobban odafigyelni, más gond nincs vele.

Link to comment
Megosztás:

ne túlozzunk már gyerekek, a gázpedált bátrabban kell kezelni...

Aztán nem csak a tank, de a pénztárca is horpad.... :icon1:

Haveromnak is jól ment az 1.4-es D Corsa, komolyabb autókat odavert, mert érezte, meddig kell pörgetni a motort, és hol kell váltani, hogy a következő fokozatban szintén jól húzzon az autó. Tankoláskor meg mindig fogta a fejét.... :icon1:

Link to comment
Megosztás:

A szerpentinen felfelé én is persze.

De ez egyenes emelkedő volt. Nem tudom ismeri-e valaki Farkasfa után Őriszentpéter felé van egy emelkedő. Havonta járok arra munkaügyben. 3.-ban padlógázt nyomtam már és lassult(!) az autó. Az 1.6-os sem vág hátba itt, de azért előtte lendületet véve fölcammog 3.-ban. A sajátomhoz nem hasonlítom, mert az megint tök más motor.

Nem azt mondom, hogy nem megy fel az 1.4-es, csak ilyen határterheléses helyzetben jobban érezhető a különbség a két motor között. Persze A-ból B-be elvisz így is. Előzésnél kell egy kicsit jobban odafigyelni, más gond nincs vele.

:icon13:

Ó ismerem, hogyne, voltunk ott kerékpártúrázni, talán Domino vendégháznak hívták ahol megszálltunk, bő tíz éve... Kellemes kis emelkedő :) ;) ...

Aztán nem csak a tank, de a pénztárca is horpad.... :icon1:

Haveromnak is jól ment az 1.4-es D Corsa, komolyabb autókat odavert, mert érezte, meddig kell pörgetni a motort, és hol kell váltani, hogy a következő fokozatban szintén jól húzzon az autó. Tankoláskor meg mindig fogta a fejét.... :icon1:

Egyszer-egyszer belefér :), én is azt írtam, hogy a kellően higgadt emberek autója az 1.4, van itthon pdtdi is, a Großglockner-re azért azzal mentünk...:) Volt a társaságban egy 1.2 G Astra is, érdekes módon lefele volt gondja, elfogyott a fék, persze baj nem történt... Szerintem, nem használt elég motorféket, meg a fékfolyadék sem lehetett a helyzet magaslatán...

Link to comment
Megosztás:

Tényleg nem értelek. Hátrányként írod a szíjat (150e a cserepeintervallum, 50e Ft az anyag+munkadíj, vízpumpával legyen 65e), ezzel szemben meg kicsit később írod, hogy mindkét konkrét autódon cserés volt a lánc 160 ill. 180 alatt.

A Z18XER-rel viszont egyetértek. Normális motort minden autóba!

Én az én szubjektíven felfogott világomból annyit tudok elmondani, hogy van egy 161ezret futott Z16XEp kombim, ami bár nem megy (az MV6 omegámhoz képest szinte áll), de városban 8L a max, városon kívül 6L simán (átlag az aláírásomban) a kombi bódéval. Gyári trafó van benne, nem eszi az olajat. 160 ezer alatt a kormányművel csináltak valamit egyszer garanciában, ezen kívül az akku halt meg 7 éves korában. (izzót is csak 1x kellett cserélni)

Ezek szerint ez inkább szerencse vagy karbantartás kérdése, nem pedig típusé.

Én több mint hat éve vettem újonnan egy Z14Xep motorral szerelt kombit, családi autónak. Annak is használom. Évente mindössze 10000 km-t megyek vele. Nem szállítok sódert, cementet, vagy malacot sem a kocsiban, de általában sokan ülünk benne és tele van csomagokkal. Bejártam (bejártuk) vele az Alpok egy részét, a Magas-, és Alacsony-Tátrát, nem utolsó sorban a hazai hegyeinket is. Sehol és soha nem kellett miatta szégyenkeznem, aki előzni akart, az megelőzött, aki nem az nem! Az autó megvétele óta rendszeresen és időben cserélem az olajat (gyári Opel), illetve a szűrőket, és tankolok bele. Egyszer már gyertyákat is cseréltem, mert elő volt írva. Soha semmi meghibásodásom nem volt. A második műszaki vizsgán vagyok úgy túl, hogy lemostam és kiporszívóztam, majd vittem vizsgára, ahol természetesen átment, minden gond nélkül. Tettem rá egy vonóhorgot, és időközönként tetőboxot is használok. "Érdekes módon" azt is elbírja. Folyamatosan, hosszú ideig, és minden féle úton tudok menni a megengedett legnagyobb sebességgel. Például egy Budapest-Balatonalmádi úton "magrakva" (nem autópálya) 5,7 liter a fogyasztása.

Ez pedig az én objektív véleményem volt a saját autómról. Én vezetem, csak én hajtom. Voltak és vannak autóim a Moszkvics-tól a Mercedes-ig. Tudtam, hogy az 1,4-es Astra Kombi nem egy versenyautó, de nem is azt akartam.

Ez szerencse vagy karbantartás kérdése?

Módosítva : benkoa
Link to comment
Megosztás:

Én több mint...

...

... karbantartás kérdése?

Soha nem állítottam, hogy az általad leírt történet futásban/megbízhatóságban/fogyasztásban nem teljesíthető egy Z14XEP-vel.

Az eredeti téma ennek a motornak a "vitathatatlan előnyei" a Z16XEP-vel szemben, amit ezidáig egyikőtöknek sem sikerült elmagyarázni.

Link to comment
Megosztás:

Akinek xer-je van találkozott már ezzel a vezérlés módosító hibával esetleg? Akkor ezek szerint beindítás után pár másodperccel azt a csattogó hangot hallom igaz kb 2-3 csattogás csak. Van esetleg félnivalóm szerintetek,hogy elromlik majd? 85000km van az autóban és 72000-nél volt vezérlés cserélve.

Sziasztok!

Tudom, hogy régi poszt már és kakuktojás is vagyok de az én alfa romeo 159-emben az opel Z18XER motorja van. 152 ezer km van benne. A motornak ez tipushibája, tehát szerintem elöbb utobb beleszaladsz.

A tünetek a következőek voltak:

Inditáskor hidrotőkés hang, sőt inkább dizeles kerregés néhány mp múlva elhalkult. (mint utolag kiderült teljesitmény csökkenés is, bár ezt akkor nem tudtam)

Kicseréltük a 2 vezérlés módositót ( nem a kereket) és megszünt a hang és kaptam + 20 lóerőt :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudom, hogy régi poszt már és kakuktojás is vagyok de az én alfa romeo 159-emben az opel Z18XER motorja van. 152 ezer km van benne. A motornak ez tipushibája, tehát szerintem elöbb utobb beleszaladsz.

A tünetek a következőek voltak:

Inditáskor hidrotőkés hang, sőt inkább dizeles kerregés néhány mp múlva elhalkult. (mint utolag kiderült teljesitmény csökkenés is, bár ezt akkor nem tudtam)

Kicseréltük a 2 vezérlés módositót ( nem a kereket) és megszünt a hang és kaptam + 20 lóerőt :D

Van más vezérlés módosító is a 2 kereken kívül? Mennyibe fájt neked ez a csere ha szabad kérdezni és melyik évben volt?

Bár mostanság volt nálam olajcsere és már nem hallom annyira hangosnak!

Link to comment
Megosztás:

Van más vezérlés módosító is a 2 kereken kívül? Mennyibe fájt neked ez a csere ha szabad kérdezni és melyik évben volt?

Bár mostanság volt nálam olajcsere és már nem hallom annyira hangosnak!

Most cseréltük 3 napja. Vezérlőszelepnek is hivják, vagy vezérmütengely állitó talán. Nem ugyanaz mitn a kerék, de nálam ez megoldotta a gondot. Bár egy nagyon pici kopogást még midnig hallok, lehet a kereket is cserélnem kellene, de az inditáskor a hidrotőkés hang teljesen megszünt :) cseréje, kb 5 perc.

02948-02948485_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

UNIX:

10347259 427 0001 10 INA

Vezérműtengely állító

Vezérlőszelep

33490 FT

z18xer_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Árban ilyen sokat jelent, ha egy autó jobb kormányos?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.7_cdti_essentia-7929768

Biztos majd megveszi valamelyik bontós...

2010-ben egy "hozzáértő" klímás azt mondta nekem, hogy kompresszort kell cserélnem, azért megy el a gáz a rendszerből. Az egyik kollégámnak is B Vectrája volt, és neki is kellett alkatrész, így szólt, hogy van egy angol Vectra B2, amit pár napja adtak le a bontóban. A lényeg, hogy egy manus hozta haza. Kint dolgozott, ott vette, aztán amikor lejárt a szerződése, szépen hazajött vele, majd leadta egy bontóban, hogy szabaduljon tőle. 150 ezerért vették meg tőle. Az enyémet 1 évvel később 600-ért számították be az Astrába.

Szóval igen, ennyit ér. Bontásra még jó, lehet belőle hasznot húzni, ha megvan hozzá az infrastruktúra.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.