Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

Köszi, sosem próbáltam, de logikusnak tűnik, lehet hogy így van.

Viszont az utastér hőmérsékletét hogy a fenébe mérheti ott pontosan???

Tudomásom szerint csak automata fokozatban működik, így oda is fúj levegőt. Nem hőfokot, hanem hőmérséklet változást érzékel és aszerint változtat a levegő mennyiségén.

Link to comment
Megosztás:

Tudomásom szerint csak automata fokozatban működik, így oda is fúj levegőt. Nem hőfokot, hanem hőmérséklet változást érzékel és aszerint változtat a levegő mennyiségén.

Azt nezi, mennyire sut a nap. A kulso es belso (nem a fenyszenzornal, hanem az utasterben mert) homerseklet mellett ettol is fugg, mekkora teljesitmenyt ad a klimara.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek, és elnézést, ha volt már valamiről szó, de nem tudok minden hozzászólást elolvasni!

Két hónapja megszületett a kislányom, és szóba került a feleségemmel, hogy szeretnénk lecserélni a kis corsa-nkat egy nagyobb mondjuk kombi autóra (főleg a babakocsi szállítás miatt, de amúgy is már régóta szeretnénk kombit).

A legnagyobb problémám, hogy lassan már kezdek belefáradni a keresgélésbe, és a különböző okfejtésekbe.

A lényeg:

Olyan 1.5 max 1.7 millió forintot szánnék az autóra. Az autó az utcán állna, nem garázsban.

17 km-re van a munkahely így napi szinten minimum 34 km, de inkább egy picivel több, amit járok vele, + ha belefér nyaralás és egyebek. Ez nem egy egetverő de nem is kevés a számomra. Az üzemanyag a jelen árakkal számolva, és a corsa 6 literes (de inkább több) fogyasztásával így is benne van kb 20e Ft-ba.

Egy autókereskedő ismerősöm azt mondta, hogy nem tud nekem jó szívvel mondani olyan autót, amit ajánlani tudna, mert mind sza., ők naponta több mint 10autót szerelnek, és hogy manapság már max 5 évre gyártanak autót. Az ő álláspontja szerint vegyek pl 1.6-os octáviát benzinest 8 szelepeset, mert az még igénytelen, megbízható motor. 2005 után a dízelt felejtsem el.

Ezzel az állásponttal ami a bajom, hogy ez az octávia ezzel a kasztnival átlag 8 litert (de városban megeszik akár 11-et is) eszik ami az én havi kiadásaimra 100km-enként még rátesz + 2 de inkább 3 litert, ez éves szinten 10000 km futásnál is 90-100e forint többlet.

Egy másik réteg azt mondja, hogy vegyek benzines autót, és rakassak bele gázt, és akkor csökkenek a kiadásaim.

Én szimpatizálok a dízellel, de kb 10% az esély, hogy egy normálisat kifogok.

És itt jön a kérdésem hozzátok!

Mostanában nagyon szimpatizálok a dízel H-s astra-val, de lenne egy két kérdésem.

Milyen költségekre számíthatok pl túrbó felújítás, csere, EGR csere, lamdaszonda, légtömegmérő, ami tönkremehet, és itt elég körülbelüli ár is.

A lényeg van aki az 1.6 benzinest ajánlja, de az a dízelhez képest + 2-3 liter 100km ként, és az nem kevés. Veszíthetek tényleg ennyit szervízen?

5 éve megvan a Corsa-m olyan 100 ezret mentem vele, de 2 éve lánc + görgők + tömítés több mint 100 ezer + mindig valamit költök arra is. Ebben is van EGR, lamdaszonda, és ennek sem olcsó a cseréje.

Tudtok ebben segíteni?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Előszöris grat a családhoz.

Ugyan én vagyok itt a legfrissebb Astra-s, de mivel az autó családon belül érkezett elég nagyok a tapasztalatok pont ebben az üzemmódban, amire te keresel eszközt.

A mi Astránk (1.6 kombi z16xep) most hagyta el a 150 ezret. Évente kb 200-szor ment naponta kettőt Kőbánya és Budaörs között egy kis I. kerületi kitérővel, mindezt hiba nélkül már hét éven át. Ezalatt az átlagfogyi(az általad említett hétvégi kiruccanásokat is belevéve) 7.4L/100km volt úgy, hogy szerintem az eddigi használója egyáltalán nem vezet takarékos stílusban.

Ennél szerintem semmilyen dízel nem fog 2-3 literrel kevesebbet fogyasztani azonos körülmények között, de a szokásos rettegések mellett még a nagyarányú hidegüzem miatt plusz hibalehetőséggel is számolhatsz hosszabb távon. (az astrában 2km alatt van fűtés, extrém hidegben legyen 3, egy 1.7 cdti-ben ugyanez?)

Se le, se rábeszélni nem akarlak, sem pedig benzin-dizel vitát szítani. Csak gondolatébresztőnek szántam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek, és elnézést, ha volt már valamiről szó, de nem tudok minden hozzászólást elolvasni!

Két hónapja megszületett a kislányom, és szóba került a feleségemmel, hogy szeretnénk lecserélni a kis corsa-nkat egy nagyobb mondjuk kombi autóra (főleg a babakocsi szállítás miatt, de amúgy is már régóta szeretnénk kombit).

A legnagyobb problémám, hogy lassan már kezdek belefáradni a keresgélésbe, és a különböző okfejtésekbe.

A lényeg:

Olyan 1.5 max 1.7 millió forintot szánnék az autóra. Az autó az utcán állna, nem garázsban.

17 km-re van a munkahely így napi szinten minimum 34 km, de inkább egy picivel több, amit járok vele, + ha belefér nyaralás és egyebek. Ez nem egy egetverő de nem is kevés a számomra. Az üzemanyag a jelen árakkal számolva, és a corsa 6 literes (de inkább több) fogyasztásával így is benne van kb 20e Ft-ba.

Egy autókereskedő ismerősöm azt mondta, hogy nem tud nekem jó szívvel mondani olyan autót, amit ajánlani tudna, mert mind sza., ők naponta több mint 10autót szerelnek, és hogy manapság már max 5 évre gyártanak autót. Az ő álláspontja szerint vegyek pl 1.6-os octáviát benzinest 8 szelepeset, mert az még igénytelen, megbízható motor. 2005 után a dízelt felejtsem el.

Ezzel az állásponttal ami a bajom, hogy ez az octávia ezzel a kasztnival átlag 8 litert (de városban megeszik akár 11-et is) eszik ami az én havi kiadásaimra 100km-enként még rátesz + 2 de inkább 3 litert, ez éves szinten 10000 km futásnál is 90-100e forint többlet.

Egy másik réteg azt mondja, hogy vegyek benzines autót, és rakassak bele gázt, és akkor csökkenek a kiadásaim.

Én szimpatizálok a dízellel, de kb 10% az esély, hogy egy normálisat kifogok.

És itt jön a kérdésem hozzátok!

Mostanában nagyon szimpatizálok a dízel H-s astra-val, de lenne egy két kérdésem.

Milyen költségekre számíthatok pl túrbó felújítás, csere, EGR csere, lamdaszonda, légtömegmérő, ami tönkremehet, és itt elég körülbelüli ár is.

A lényeg van aki az 1.6 benzinest ajánlja, de az a dízelhez képest + 2-3 liter 100km ként, és az nem kevés. Veszíthetek tényleg ennyit szervízen?

5 éve megvan a Corsa-m olyan 100 ezret mentem vele, de 2 éve lánc + görgők + tömítés több mint 100 ezer + mindig valamit költök arra is. Ebben is van EGR, lamdaszonda, és ennek sem olcsó a cseréje.

Tudtok ebben segíteni?

Szia!

Mivel a karosszéria adott, ezért ez behatárolja a motorokat is. Benzin 1.6, 1.8, dízel 1.7, 1.9. szerintem. Ha a benzinesbe gázt szereltetsz, buktad a raktér nagyságát, mindig ott lesz benne a tartály. Az 1.6-ból érdemesebb lenne a 115 lovas változatot venni, vagy ha esetleg van 1.8-as akkor azt, bár ha nem utazol sokat akkor az már talán luxus.

Az árkülönbség sokszor igen kicsi a benzines meg a dízel között, viszont 2-3 liter szerintem már nagy különbség fogyasztásban, szerintem 2 liternél több nincs, bár nekem csak 1.6 és 1.9-cel kapcsolatban van tapasztalatom. Hosszútávon a benzinesek sem fogyasztanak rosszul.

Ami viszont a lényeg, hogy dízelből sok a külföldi, céges autó, így bármit látsz az órában, az akkor is minimum 150-200 ezer km, ez a reális. És ebből kifolyólag jöhetnek is a problémák. Kettőstömegű lendkerék, EGR, turbó, részecskeszűrő, így nagyon érdemes odafigyelni vásárláskor.

A kettőstömegű egy idő után csereérett, nem olcsó mulatság, főleg, hogy nem csak a lendkereket, hanem a kuplungot is cserélni kell. A turbó halála általában a rossz/nem megfelelő minőségű olaj és/ vagy a későn cserélt olaj, a hidegen taposás, vagy a nagyobb igénybevétel utáni azonnali leállítás. Ha odafigyelsz rá és az előző tulaj nem nyírta ki, akkor sokáig működni fog. Az EGR tisztítható, bár egy idő után sajnos bedöglik végleg. A részecskeszűrő (DPF) is gond lehet, de van ahol vagy kimossák egy kissé, vagy egyszerűen kiiktatják a rendszerből.

A kettőstömegű probléma hamar kiszúrható, mert ha már hangja van, akkor nem sokáig fogja húzni. Az EGR az enyémen már cserélve lett, a turbó pedig fel lett újítva, a részecskeszűrő meg már egy szatyorban pislog a garázsban (mindezek még vásárlás előtt).

A komplett vezérléscserét (1.9 CDTI 120 LE) én kb. 80 ezerből megúsztam gyári alkatrészekből, és ebben benne volt a hosszbordás cseréje is. Alapvetően nincs baj a dízelekkel, csak figyelembe kell venni, hogy nagy részük céges szaladgálós autó volt, vagy munkába jártak vele, így számít az állapot is, az az árképző.

A benzinessel ilyen problémák nincsenek, de ott is előfordulnak gondok, csak más jellegűek. Ott sem mindig rózsaszín minden.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Mivel a karosszéria adott, ezért ez behatárolja a motorokat is. Benzin 1.6, 1.8, dízel 1.7, 1.9. szerintem. Ha a benzinesbe gázt szereltetsz, buktad a raktér nagyságát, mindig ott lesz benne a tartály. Az 1.6-ból érdemesebb lenne a 115 lovas változatot venni, vagy ha esetleg van 1.8-as akkor azt, bár ha nem utazol sokat akkor az már talán luxus.

Az árkülönbség sokszor igen kicsi a benzines meg a dízel között, viszont 2-3 liter szerintem már nagy különbség fogyasztásban, szerintem 2 liternél több nincs, bár nekem csak 1.6 és 1.9-cel kapcsolatban van tapasztalatom. Hosszútávon a benzinesek sem fogyasztanak rosszul.

Ami viszont a lényeg, hogy dízelből sok a külföldi, céges autó, így bármit látsz az órában, az akkor is minimum 150-200 ezer km, ez a reális. És ebből kifolyólag jöhetnek is a problémák. Kettőstömegű lendkerék, EGR, turbó, részecskeszűrő, így nagyon érdemes odafigyelni vásárláskor.

A kettőstömegű egy idő után csereérett, nem olcsó mulatság, főleg, hogy nem csak a lendkereket, hanem a kuplungot is cserélni kell. A turbó halála általában a rossz/nem megfelelő minőségű olaj és/ vagy a későn cserélt olaj, a hidegen taposás, vagy a nagyobb igénybevétel utáni azonnali leállítás. Ha odafigyelsz rá és az előző tulaj nem nyírta ki, akkor sokáig működni fog. Az EGR tisztítható, bár egy idő után sajnos bedöglik végleg. A részecskeszűrő (DPF) is gond lehet, de van ahol vagy kimossák egy kissé, vagy egyszerűen kiiktatják a rendszerből.

A kettőstömegű probléma hamar kiszúrható, mert ha már hangja van, akkor nem sokáig fogja húzni. Az EGR az enyémen már cserélve lett, a turbó pedig fel lett újítva, a részecskeszűrő meg már egy szatyorban pislog a garázsban (mindezek még vásárlás előtt).

A komplett vezérléscserét (1.9 CDTI 120 LE) én kb. 80 ezerből megúsztam gyári alkatrészekből, és ebben benne volt a hosszbordás cseréje is. Alapvetően nincs baj a dízelekkel, csak figyelembe kell venni, hogy nagy részük céges szaladgálós autó volt, vagy munkába jártak vele, így számít az állapot is, az az árképző.

A benzinessel ilyen problémák nincsenek, de ott is előfordulnak gondok, csak más jellegűek. Ott sem mindig rózsaszín minden.

Azert a maganszemelyes benzinesek is tudnak eleg elhanyagoltak lenni szervizeles szempontjabol, ami a cegesek nagyobb reszere nem igaz...

Link to comment
Megosztás:

Astra H-ból létezett gyári gázos darab is.
Nem akarlak én semmire rábeszélni, mert 1,4 90 Ló + gázszett, ami a pótkerék helyére ment, hát sima 5ajtósban biztos létezett. Lomha volt.

(Astra J-ből volt turbós benzines+gáz is, de az talán olyan 2-2,5 milla inkább )

Link to comment
Megosztás:

Ezalatt az átlagfogyi(az általad említett hétvégi kiruccanásokat is belevéve) 7.4L/100km volt úgy, hogy szerintem az eddigi használója egyáltalán nem vezet takarékos stílusban.

Ennél szerintem semmilyen dízel nem fog 2-3 literrel kevesebbet fogyasztani azonos körülmények között, de a szokásos rettegések mellett még a nagyarányú hidegüzem miatt plusz hibalehetőséggel is számolhatsz hosszabb távon. (az astrában 2km alatt van fűtés, extrém hidegben legyen 3, egy 1.7 cdti-ben ugyanez?)

Se le, se rábeszélni nem akarlak, sem pedig benzin-dizel vitát szítani. Csak gondolatébresztőnek szántam.

Nekem az 1.9 automata váltóval 6.5l/100 km-es fogyasztást produkált az elmúlt kb. 12 ezer km-en. Nyugodtan mondhatjuk, hogy átlag,mert van benne város, de autópálya is. Ha csak 1 liter a különbség (bár az enyém kb. 300 köbcentivel nagyobb, meg automata, ráadásul 16-os gumik vannak rajta), akkor is 100 km-re kb. 430 Ft-ot spórol, ami 100 ezernél már 430.000. Ft. Azért ebbe bőven belefér egy-két főalkatrész csere is.

Ha pedig az 1.7-hez hasonlítjuk, akkor ugyanez már több is lehet.

Lassan melegszik valóban, a benzineshez képest plusz 2-3 km után már a dízel is jól fűt. A hidegindításról meg annyit, hogy nekem sosem volt vele problémám, lehet gázolaj adalékot venni, de a kutakon is van dermedés gátlóval kevert gázolaj, ha annyira hideg volna.

Link to comment
Megosztás:

A mi Astránk (1.6 kombi z16xep) most hagyta el a 150 ezret. Évente kb 200-szor ment naponta kettőt Kőbánya és Budaörs között egy kis I. kerületi kitérővel, mindezt hiba nélkül már hét éven át. Ezalatt az átlagfogyi(az általad említett hétvégi kiruccanásokat is belevéve) 7.4L/100km volt úgy, hogy szerintem az eddigi használója egyáltalán nem vezet takarékos stílusban.

Ennél szerintem semmilyen dízel nem fog 2-3 literrel kevesebbet fogyasztani azonos körülmények között, de a szokásos rettegések mellett még a nagyarányú hidegüzem miatt plusz hibalehetőséggel is számolhatsz hosszabb távon. (az astrában 2km alatt van fűtés, extrém hidegben legyen 3, egy 1.7 cdti-ben ugyanez?)

Nekem is 6,3-6,5l/100km az átlag.

2 km alatt azért az 1.7cdti is kezd langyosat fújni. Pár hete mértem le, a pontos főfokra már nem emlékszem, de 4 km város után volt 70-80 °C-on a hűtőfolyadék. Szerintem ez azért nem olyan borzasztóan elviselhetetlenül rossz érték.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az 1.9 automata váltóval 6.5l/100 km-es fogyasztást produkált az elmúlt kb. 12 ezer km-en. Nyugodtan mondhatjuk, hogy átlag,mert van benne város, de autópálya is. Ha csak 1 liter a különbség (bár az enyém kb. 300 köbcentivel nagyobb, meg automata, ráadásul 16-os gumik vannak rajta), akkor is 100 km-re kb. 430 Ft-ot spórol, ami 100 ezernél már 430.000. Ft. Azért ebbe bőven belefér egy-két főalkatrész csere is.

Ha pedig az 1.7-hez hasonlítjuk, akkor ugyanez már több is lehet.

Lassan melegszik valóban, a benzineshez képest plusz 2-3 km után már a dízel is jól fűt. A hidegindításról meg annyit, hogy nekem sosem volt vele problémám, lehet gázolaj adalékot venni, de a kutakon is van dermedés gátlóval kevert gázolaj, ha annyira hideg volna.

Az egész jó fogyinak tűnik automatától. Rendes automata vagy easytronic?

Az érdekes, hogy Cserenkov kolléga is hasonló átlagról számol be, bár mindkettő lehet reális.

A hideg üzemmel nem a fázástól tartok vagy a reggeli köszörüléstől, hanem ha 4km-nél kezd bemelegedni, akkor a fent említett módon 100e km munkábajárásból 15-25e km történhetne üzemi hőfok alatt. Ezt egy turbó könnyen "megköszöni". Azontúl a jelenlegi árak mellett a 430e Ft csak 300eFt. Használt dízelnél pedig a kuplung+lendkerék/csúcsok/nagynyomású szivattyú/turbó/részecskeszűrő halmazból nagy eséllyel több sem éli túl a következő százezret és akár egy-egy is elviheti a még meg sem spórolt 430 ezret.

Persze nincs fehér és fekete.

Az én szubjektív kockázatvállalási hajlandóságom mellett a várható reménybeli nyereség itt nincs pariban az érte vállalt kockázattal.

Link to comment
Megosztás:

"ha 4km-nél kezd bemelegedni, akkor a fent említett módon 100e km munkábajárásból 15-25e km történhetne üzemi hőfok alatt. Ezt egy turbó könnyen "megköszöni"."

Menj el, és próbálj ki egy turbós dieselt.

Nekem ugyanaz az 1,9-es motor van, mint Astra555 kolléga autójában, csak manuális váltóval.

8000 km-re 6,3l/100 km az átlag fogyasztás, igaz ez június közepe óta mérődik.

Én is főleg munkábajárásra használom, és sajnos napi 2x5km a táv, azaz kb végig hideg az autó.

Kb 1800-tól kezd el tolni a turbó, de el lehet előtte is váltani.
Igaz, hogy nem fog eszeveszetten gyorsulni akkor, mert kb 1100ig esik vissza a fordulat, de amíg hideg a motor kibírható.

Amúgy meg létezik állófűtés utólagos és gyári is, 250e körül már nagyon jók vannak. Beszereltetsz egyet, és kb sosem lesz hideg autód, csak így az első éves "nyereséget" a fenti példából tuti nem a zsebedben találod.

Link to comment
Megosztás:

Easytronic,jó kis japán váltó, 6 fokozattal, nagyon megkedveltem. Lehet, hogy az 1.7 5 ajtós, és az 1.9 kombi teljesítmény/súly tekintetében hasonló.

"akkor a fent említett módon 100e km munkábajárásból 15-25e km történhetne üzemi hőfok alatt"

Ez nem igaz, vagy Te csak télen jársz dolgozni? Ha napi szinten használod, akkor tavasztól őszig nem okoz problémát a hideg. A turbót az olaj hűti, illetve keni. Ha jó az olaj, akkor már alacsony hőfokon is jó a kenése,és nem lesz megerőltetve a turbó, meg hidegen a benzinesnek sem illik nyomni.

"a jelenlegi árak mellett a 430e Ft csak 300eFt"

Ezt hogyan számoltad?

"a kuplung+lendkerék/csúcsok/nagynyomású szivattyú/turbó/részecskeszűrő halmazból nagy eséllyel több sem éli túl a következő százezret és akár egy-egy is elviheti a még meg sem spórolt 430 ezret"

A DPF könnyen kiiktatható, de van olyan dízel is, amelyikben még nincs. A lendkerék minden dízelnél hibaforrás (a kuplungcsere csak javaslat ilyenkor), de 200 ezerből simán megúszható. Utána 2-300 ezerig újból problémamentes lehet.

"Az én szubjektív kockázatvállalási hajlandóságom mellett a várható reménybeli nyereség itt nincs pariban az érte vállalt kockázattal."

Az 1.4-es motornál előfordul, hogy 100 ezer felett elkezdi enni az olajat, a felújítás nem olcsó mulatság. Az is a betegsége, hogy az egyik hengerben beég a szelep és ilyenkor csak 3 megy.

Az 1.6 105 lovasnál hamar elkopik a szívósor, ha új kell belőle, az is tud 5-6 számjegyű lenni. A twinport részről nem is beszélve. A trafó is ki szokott nyuvadni, az sem olcsó.

Link to comment
Megosztás:

Miért érzem úgy, hogy nem jutottam előbbre ? :)

Ez az autóvásárlás egy agyrém :)

Szivem szerint dízelt vennék, de sajnos nagyon kevés az esély, hogy az ember egy megkíméltet kifogjon. Szerintem a használat nagyon sokat számít! Ki hogy hajtja, kíméli-e az autót, és ez az a rész, hogy a szerelő sem lát bele. A vezetett szervízkönyv szerintem pedig egy vicc :). Talán a benzines nem akkora kockázat.

Amúgy átlagban milyen költségek a dízelnél l egy vezérlés csere, egy turbó felújítás, egy kettős tömegű lendkerék stb csere? Tényleg horror számok egy benzineshez képest?

Link to comment
Megosztás:

Miért érzem úgy, hogy nem jutottam előbbre ? :)

Ez az autóvásárlás egy agyrém :)

Szivem szerint dízelt vennék, de sajnos nagyon kevés az esély, hogy az ember egy megkíméltet kifogjon. Szerintem a használat nagyon sokat számít! Ki hogy hajtja, kíméli-e az autót, és ez az a rész, hogy a szerelő sem lát bele. A vezetett szervízkönyv szerintem pedig egy vicc :). Talán a benzines nem akkora kockázat.

Amúgy átlagban milyen költségek a dízelnél l egy vezérlés csere, egy turbó felújítás, egy kettős tömegű lendkerék stb csere? Tényleg horror számok egy benzineshez képest?

Ez sajnos ilyen, meg kell járnod pár kereskedést, ha máshogy nem, legalább virtuálisan, utána jön a kiszemelt példányok élesben való megtekintése, ahol már nem is olyan minden mint a képen. Sok időt kell bele fektetni és gyűjteni az infót.

Nekem a vezérléscsere (görgők, vízpumpa, szíj, +hosszbordásszíj) 75 körül volt munkadíjjal, nem hinném, hogy benzines sokkal olcsóbb lenne. Az 1.6 benzinesnél előny, hogy nem kell vízpumpát cserélni, csak, ha gond van vele.

A turbót nekem újították már fel (előző tulajnál), az egy 100-as volt, de volt aki sokallta, bár attól függ, hogy mi mennyire sérült benne.

A kettőstömegű kuplunggal együtt kb. 250 ezerből kijöhet munkadíjjal együtt.

Az alkatrészeknél is ugyanúgy van, több helyet is végig kell nézni, mert már egy 40 ezres tételnél is nyerhetsz, vagy éppen bukhatsz akár egy 10-est is.

A részecskeszűrőt pedig ki lehet iktatni könnyedén, ha végleg megadja magát, csak utána kell járni milyen szoftver van az autóhoz, nem kell rögtön bedőlni a 60-100 ezres munkadíjaknak.

Mondjuk ahhoz azért egy ritka nagy romot kell venni, hogy ezek nagyjából egyszerre jöjjenek elő. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Miért érzem úgy, hogy nem jutottam előbbre ? :)

Ez az autóvásárlás egy agyrém :)

Szivem szerint dízelt vennék, de sajnos nagyon kevés az esély, hogy az ember egy megkíméltet kifogjon. Szerintem a használat nagyon sokat számít! Ki hogy hajtja, kíméli-e az autót, és ez az a rész, hogy a szerelő sem lát bele. A vezetett szervízkönyv szerintem pedig egy vicc :). Talán a benzines nem akkora kockázat.

Amúgy átlagban milyen költségek a dízelnél l egy vezérlés csere, egy turbó felújítás, egy kettős tömegű lendkerék stb csere? Tényleg horror számok egy benzineshez képest?

Nekem benzines 1.8-al, és a 115 lovas 1.6-os motorral van tapasztalatom.

20-25% város mellett az 1.6-os (z16xep) nagyon kímélve 6.8-7.3 liter környékén fogyaszt, az 1.8-as (z18xe) kicsit lépősebben 7.6-8.3 között (évi 20-25ekm).

Előnyök fenntartásban (árban egy dízelhez képest, ha jól ismerem az árakat):

1.8-ba komplett (szenzorok, trafó, stb benne) motort vettem 85eFt-ért tuning célzattal. Típus azonos, gyárit nem akartam szétcsapni = nem kellett papírozni.

Sachs kuplung szerkezettel 31eFt (+ 1-2 óra szerelgetés)

Váltóban eltört egy fogaskerék, egyszerűbb volt kompletten cserélni 35eFt.

Vezérlés csere 2* kb 40000Ft (vezérlés + vízpumpa).

Összesen ennyi volt a "komolyabb költség" 150000km alatt. Ha a motort vásárlást leszámítom, akkor szerintem nem vészes.

Hátrány:

Fogyasztás, kb 1.5 literrel több mint a dízeleké.

5-ös fokozatban nem egy idegbeteg egyik sem (1.6, 1.8).

140-es tempó felett kicsit hangos utastér, 140-nél 4000-et forog a motor :pinch: , de ez tipikus szívóbenzines opel váltóáttételezés.

Nem vezettem még 1.9-es Astra H-t, de gondolom, hogy kicsit jobban mehet 5-ösben a turbo és a nyomaték miatt, illetve a fordulatszám miatt csendesebb lehet 140 felett.

Remélem segítettem a hozzászólásommal.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Váltóban eltört egy fogaskerék, egyszerűbb volt kompletten cserélni 35eFt.

Feltételezem ez bontott váltó volt. Bontottan a dízelhez is hasonlóak a használt alkatrész árak.

Pl F23-as váltó bontottan 30.000Ft, újonnan 800.000 kedvezményesen, a majdnem 1 millió helyett! https://cromax.hu/260000000-sebessegvalto/261110000-sebessegvalto-es-alkatreszei/261110306-sebessegvalto/144361-sebessegvalto-opel-astra-g-1998-2009

Link to comment
Megosztás:

Mármint az Astra-kba?

http://www.opel-infos.de/motoren/mdiesel.html

Alkalmazott diesel motorok az opelnál, A felsorolásban olvasható az autó típusa amibe szerelték, és a környezetvédelmi rendszerek. A lista 2007 ig van frissítve, abból gondolom, hogy ezután került bele az 1,7 cdti be is.

Ebben a listában a motorkódhoz tartozó euro norma van.

http://www.opel-infos.de/motoren/mcode.html

Szóval az összes 1,3 és 1,9 -s motor részecskeszűrős , az 1,7-s közül a 2007 4. hónap után gyártott Z17DTJ, és Z17DTR motorkódú astrákban van. Z17DTH motorokhoz nem szereltek, és 2007. 06.hó után ilyen motort nem szereltek.

http://www.opel-infos.de/modelle/astra_h5t.html

Azt hiszem így teljes a válasz :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.