Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Szevasztok!

Boldog Astra H tulaj lettem...bár egyelőre boldogtalan.

Lenne pár kérdésem a problémákra, amiket most vettem észre és előre elnézést a hülye kérdésekért :)

Szóval valamlyik nap vettem észre, hogy nincs fűtés, gyors vizsgálat utána arra jöttem rá, hogy a keringéssel lehet vm baj. A tűzfalnál a be és kimeneti csövek melegek, de szerintem sokkal melegebbnek kellene lenniük sajnos. Szakemberek javaslata a következő volt:

- Trisóval átmosni

- Hard Reset diagnosztikával, hátha vm ki vagy beakadt

- Szét kell szedni, kitisztítani a hőcserélőt

A kérdésem az lenne, hogy találkozott-e vk hasonló problémával, illetve hogy a hőcserélő kivételéhez elegendő-e csak a középkonzolt kivenni vagy durván szét kell bontani mindent? Gondolom a különböző vegyianyagos átmosás keringés nélkül semmit nem ér :(

Segítségeteket köszönöm előre is, illetve ha tudtok ajánlani egy normális szakembert , aki esetleg tényleg ért az Opelekhez az is jó lenne

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan, elektromos tükör állító motor problémával, hogy állítás közben, mintha valami fogaskerék

nem vinné tovább a tükröt és csak "pattog", majd megint elkapja és megy tovább, vagy ha kézzel kicsit nyomom befelé

a tükröt, akkor megy.

20140916_165504.jpg

Levettem a tükörlapot.

Vajon, ha azon a középső csavaon húzok egy kicsit megjavúlhat?

Még nincs ilyen csavarhúzóm, de szerzek.

Köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan, elektromos tükör állító motor problémával, hogy állítás közben, mintha valami fogaskerék

nem vinné tovább a tükröt és csak "pattog", majd megint elkapja és megy tovább, vagy ha kézzel kicsit nyomom befelé

a tükröt, akkor megy.

Levettem a tükörlapot.

Vajon, ha azon a középső csavaon húzok egy kicsit megjavúlhat?

Még nincs ilyen csavarhúzóm, de szerzek.

Köszi a választ!

Nekem ha akadna akkor irányt váltok vagyis kikerülöm az akadást.ha le akad akkor balra jobbra és úgy le stb

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan, elektromos tükör állító motor problémával, hogy állítás közben, mintha valami fogaskerék

nem vinné tovább a tükröt és csak "pattog", majd megint elkapja és megy tovább, vagy ha kézzel kicsit nyomom befelé

a tükröt, akkor megy.

Sajnos nekem is csinálja, szerncsére sokat nem kell állítgatnom. Engem is érdekelne a megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Valaki megtudja mondani milyen gyertya valo az autoba És egy polusut vagy többet javasoltok

Elörre is köszönöm

A többpólusú gyújtógyertyák fizikai alapja az, hogy az ív azon elektródák között keletlezik, ahol az ív létrehozása kisebb teljesítményt igényel, következésképpen mindig a lehető legintenzívebb szikrát adja a gyertya. Ez egy objektív előny, szélsőséges körülmények között a többpólusú gyertya biztosabban gyújt, így a motor teljesítménye ezen körülmények között nagyobb, mintha egypólusú gyertyát használnánk. Ezen szélsőséges körülmények például a nagy terhelés kis fordulaton, valamint a nagy fordulatú üzem. Itt elképzelhető, hogy ezzel a gyertyával nyerünk valamit, leginkább csökkentjük a szénhidrogén- és egyéb károsanyag-kibocsátást, így növeljük a katalizátor élettartamát. Egy jó állapotú egypólusú és egy jó állapotú többpólusú gyertya működése között különbség nehezen mutatható ki, a többpólusú viszont tovább nyújtja az optimális teljesítményt.

Módosítva : stefike
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan, elektromos tükör állító motor problémával, hogy állítás közben, mintha valami fogaskerék

nem vinné tovább a tükröt és csak "pattog", majd megint elkapja és megy tovább, vagy ha kézzel kicsit nyomom befelé

a tükröt, akkor megy.

Levettem a tükörlapot.

Vajon, ha azon a középső csavaon húzok egy kicsit megjavúlhat?

Még nincs ilyen csavarhúzóm, de szerzek.

Köszi a választ!

Nekem is ilyen...

Link to comment
Megosztás:

A hétvégén nekiálltam az Insignia ablakmosók beépítésének.

Ha már elkezdtem bontani, továbbmentem a belső keringetőig, ami egy jó órás küzdelem után így bukkant elő:

repedt2_www.kepfeltoltes.hu_.png

Akinek próblémája van a külső/belső állítással az erre készüljön, valamint arra, hogy hiába venné meg a gyári cuccot hozzá 15-20 ezerért, az is csak időleges. Ugyanis nem léptetőmotor vagy vákuumos megoldás tekergeti ezt a lapátot hanem egy igencsak erős áttételezéssel állandóan feszíti egy sima motor. Aztán egy idő után a motor győz és előáll a képen látható eredmény. A négyszögtengely szabadon elforog a lapát pedig csak lifeg. A levegő meg jön ahonnan éppen...

A motor olyan erős, hogy kézzel le sem bírtam lefogni, ezért ragasztással nem is próbálkoztam. Akármilyen puruttya dolog, a drótozás tűnt a legstabilabbnak.

drotos_www.kepfeltoltes.hu_.png

Ez lett az eredmény. Mivel nagy szopó volt szétszedni, negyed órát még nyüstöltem kiszerelt állapotban. Azóta eddig jó.

A teljes művelet majdnem 4 órát vett igénybe (elő- és elpakolással), másodszorra szerintem 1,5-2 óra alatt tudnám megcsinálni kényelmesen.

Most már csak egy beállító szerszámot kell gyártanom az Insignia mosókhoz :)

Módosítva : kisp113
Link to comment
Megosztás:

Akinek próblémája van a külső/belső állítással az erre készüljön

Az a baj, hogy nincs végálláskapcsolója a "nyelvnek". Sokszor volt róla szó, sajnos típushiba. Azt hiszem a G Astrákban is már ugyan ez a megoldás volt. Van aki barkácsolt már hozzá leállító kapcsolót a végállásban.

Nekem mikor eltörött a tengelyem, be is esett az utastér ventilátorba. Megakasztotta a lapátokat, így légáramlás híján leégett a fokozatállító ellenállásom is. Mivel automata a klímám csak az ellenállás utángyártottból 40.000Ft-ba fájt. Plusz felújították a ventilátort, ha már úgy is ki volt szedve, csapágyakat cseréltek, valamint kicserélték ezt a zsalut is. Azért az eredeti is kibírt majdnem 8 évet.

Közel egy 100-at hagytam ott annak idején a Csergőéknél a műanyag tengelytörés okán. :(

Most már csak egy beállító szerszámot kell gyártanom az Insignia mosókhoz :)

Ha nagyon unatkozol... :D Bármivel állítható, amivel hozzáférsz, akár egy csavarhúzóval, akár egy letompított szöggel, ceruzavéggel nyomkodható a csuklós rész. :)
Link to comment
Megosztás:

Ha nagyon unatkozol... :D Bármivel állítható, amivel hozzáférsz, akár egy csavarhúzóval, akár egy letompított szöggel, ceruzavéggel nyomkodható a csuklós rész. :)

Kábéra belőttem csavarhúzóval, de sajnos nem éri el az eredmény az igényszintemet miközben az állítgatással okozott kár/deformáció pedig már meghaladja az ingerküszöböt. :)

Eléggé szorulósan jár sajnos.

Link to comment
Megosztás:

Akinek próblémája van a külső/belső állítással az erre készüljön, valamint arra, hogy hiába venné meg a gyári cuccot hozzá 15-20 ezerért, az is csak időleges.

Ez téves és félrevezető infó, ugyanis az opel javítókészlet esetében már nem a lapát állítja meg a motort (és nem azt feszíti, aminek a tengelye egy idő után így eltörik), hanem a műanyag házon és a motor tengelyén van két "bütyök" a két végállásnál, így az feszül össze, az meg nem törik el (annyira azért nem erős a motor, hogy magát a szellőztető házat eltörje.

A motor olyan erős, hogy kézzel le sem bírtam lefogni, ezért ragasztással nem is próbálkoztam. Akármilyen puruttya dolog, a drótozás tűnt a legstabilabbnak.

Ez lett az eredmény. Mivel nagy szopó volt szétszedni, negyed órát még nyüstöltem kiszerelt állapotban. Azóta eddig jó.

Nem akarlak elkeseríteni, de ez kb. egy fél évig sem fogja bírni. Még ha nem is állítgatod sűrűn a lapátokat, akkor is minden be/kiszállásnál-gyújtás ráadásnál/elvételnél menni fog egy kört amikor a fűtéskonzol beállításait elvégezze, ami egy idő után szét fogja cseszni a tengelyt. Én egy szoros 2mm-es alu csövet húztam rá az első javításnál, ami nagyon szorosan tartotta, de egy év után így is tönkre ment, egyszerűen ledarálta a tengelmaradék részét. Aztán vettem javítókészletet hozzá, ami immár több, mint 4 éve bírja.

Link to comment
Megosztás:

Ez téves és félrevezető infó, ugyanis az opel javítókészlet esetében már nem a lapát állítja meg a motort (és nem azt feszíti, aminek a tengelye egy idő után így eltörik), hanem a műanyag házon és a motor tengelyén van két "bütyök" a két végállásnál, így az feszül össze, az meg nem törik el (annyira azért nem erős a motor, hogy magát a szellőztető házat eltörje.

Nem akarlak elkeseríteni, de ez kb. egy fél évig sem fogja bírni. Még ha nem is állítgatod sűrűn a lapátokat, akkor is minden be/kiszállásnál-gyújtás ráadásnál/elvételnél menni fog egy kört amikor a fűtéskonzol beállításait elvégezze, ami egy idő után szét fogja cseszni a tengelyt. Én egy szoros 2mm-es alu csövet húztam rá az első javításnál, ami nagyon szorosan tartotta, de egy év után így is tönkre ment, egyszerűen ledarálta a tengelmaradék részét. Aztán vettem javítókészletet hozzá, ami immár több, mint 4 éve bírja.

Elnézést kérek a tévedésemért és köszi a pontosítást.

Légyszives segíts egy GM számmal ha tudsz, mert én is akartam újat venni, de amiket találtam képről tökéletesen azonosak voltak a benne lévővel.

Link to comment
Megosztás:

Ez téves és félrevezető infó, ugyanis az opel javítókészlet esetében már nem a lapát állítja meg a motort (és nem azt feszíti, aminek a tengelye egy idő után így eltörik), hanem a műanyag házon és a motor tengelyén van két "bütyök" a két végállásnál, így az feszül össze, az meg nem törik el (annyira azért nem erős a motor, hogy magát a szellőztető házat eltörje.

Nem akarlak elkeseríteni, de ez kb. egy fél évig sem fogja bírni. Még ha nem is állítgatod sűrűn a lapátokat, akkor is minden be/kiszállásnál-gyújtás ráadásnál/elvételnél menni fog egy kört amikor a fűtéskonzol beállításait elvégezze, ami egy idő után szét fogja cseszni a tengelyt. Én egy szoros 2mm-es alu csövet húztam rá az első javításnál, ami nagyon szorosan tartotta, de egy év után így is tönkre ment, egyszerűen ledarálta a tengelmaradék részét. Aztán vettem javítókészletet hozzá, ami immár több, mint 4 éve bírja.

Így van!

A házat is cserélni kell! Nem véletlenül adják. Nálam is megvolt ez a csere és így a házon lévő két bütyök adja az ellenállást. Sajnos ezt sok szerelő elblicceli mert plusz munka...

Link to comment
Megosztás:

Elnézést kérek a tévedésemért és köszi a pontosítást.

Légyszives segíts egy GM számmal ha tudsz, mert én is akartam újat venni, de amiket találtam képről tökéletesen azonosak voltak a benne lévővel.

Ha minden igaz ez az, de azért nézz utána, mert nem esküszöm meg rá:

http://www.opeleseknek.hu/opelshop/opel-astra-g-classic-1998-2009-alkatreszek/opel-csappantyu-belso-levegokeringeteshez-delphi-rendszerhez-astra-h-astra-g-gm-gyari-1802742

Link to comment
Megosztás:

A hétvégén nekiálltam az Insignia ablakmosók beépítésének.

Ha már elkezdtem bontani, továbbmentem a belső keringetőig, ami egy jó órás küzdelem után így bukkant elő:

Akinek próblémája van a külső/belső állítással az erre készüljön, valamint arra, hogy hiába venné meg a gyári cuccot hozzá 15-20 ezerért, az is csak időleges. Ugyanis nem léptetőmotor vagy vákuumos megoldás tekergeti ezt a lapátot hanem egy igencsak erős áttételezéssel állandóan feszíti egy sima motor. Aztán egy idő után a motor győz és előáll a képen látható eredmény. A négyszögtengely szabadon elforog a lapát pedig csak lifeg. A levegő meg jön ahonnan éppen...

A motor olyan erős, hogy kézzel le sem bírtam lefogni, ezért ragasztással nem is próbálkoztam. Akármilyen puruttya dolog, a drótozás tűnt a legstabilabbnak.

Ez lett az eredmény. Mivel nagy szopó volt szétszedni, negyed órát még nyüstöltem kiszerelt állapotban. Azóta eddig jó.

A teljes művelet majdnem 4 órát vett igénybe (elő- és elpakolással), másodszorra szerintem 1,5-2 óra alatt tudnám megcsinálni kényelmesen.

Most már csak egy beállító szerszámot kell gyártanom az Insignia mosókhoz :)

A beállító szerszámhoz van rajzom. Valamilyen német oldalon találtam. Érdekel?

így néz ki a szerszám:

www.motor-talk.de/bilder/umbau-vectra-zu-insignia-spritzwasserduesen-g4828667/einstellwerkzeug-insignia-waschduesen-i202968453.html

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

A hétvégén nekiálltam az Insignia ablakmosók beépítésének.

Ha már elkezdtem bontani, továbbmentem a belső keringetőig, ami egy jó órás küzdelem után így bukkant elő:

Akinek próblémája van a külső/belső állítással az erre készüljön, valamint arra, hogy hiába venné meg a gyári cuccot hozzá 15-20 ezerért, az is csak időleges. Ugyanis nem léptetőmotor vagy vákuumos megoldás tekergeti ezt a lapátot hanem egy igencsak erős áttételezéssel állandóan feszíti egy sima motor. Aztán egy idő után a motor győz és előáll a képen látható eredmény. A négyszögtengely szabadon elforog a lapát pedig csak lifeg. A levegő meg jön ahonnan éppen...

A motor olyan erős, hogy kézzel le sem bírtam lefogni, ezért ragasztással nem is próbálkoztam. Akármilyen puruttya dolog, a drótozás tűnt a legstabilabbnak.

Ez lett az eredmény. Mivel nagy szopó volt szétszedni, negyed órát még nyüstöltem kiszerelt állapotban. Azóta eddig jó.

A teljes művelet majdnem 4 órát vett igénybe (elő- és elpakolással), másodszorra szerintem 1,5-2 óra alatt tudnám megcsinálni kényelmesen.

Most már csak egy beállító szerszámot kell gyártanom az Insignia mosókhoz :)

Én igy oldottam meg:

http://kepfeltoltes.hu/140923/csappantyu_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

csappantyu_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

De sajnos nem volt jó (elforgott), ezért még a legvégére is tetem egy ugyanilyen kábelkötegelőt, sőt a kábelkötegelő szélén végigfuttatam mindkét oldálán pillanatragasztót. No így már elég erős lett.

Persze igaza van a kollégának, mit sem ér az egész egy leszabályzó elektronika nélkül:

Hozzávalók 3 db alkatrész kb 500 Ft:

Dióda híd DB104 (1A, 400 V) kb 25.- Ft

8.2 ohm ellenállás (fillérek)

LM317AEMP ház SOT223 (1 Amp), illetve abban az esetben D2PAK (1.5 Amper) (65 vagy 460 Ft.-)

(http://lomex.hu/hu/webshop/#/page,0/stype,1/sidx,3/search,LM317)

Kapcsolási rajz itt:

http://kepfeltoltes.hu/140923/szab_lyz__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

szab_lyz__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A kütyű egy gyufásdobozban is elfér, nem melegszik (saját kezemmel tesztelve). Ez az elektronika 150mA-re korlátozza az áramfelvételt, ami akármennyire hihetetlen elegendő a motornak.

El kell vágni a motorhoz vezető jelenlegi vezeték egyikét (mindegy melyiket mert hol itt van pozitiv hol a másikon, attól függ merre forog a motor) és sorba kell kötni vele.

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Én igy oldottam meg:

http://kepfeltoltes.hu/140923/csappantyu_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

De sajnos nem volt jó (elforgott), ezért még a legvégére is tetem egy ugyanilyen kábelkötegelőt, sőt a kábelkötegelő szélén végigfuttatam mindkét oldálán pillanatragasztót. No így már elég erős lett.

Persze igaza van a kollégának, mit sem ér az egész egy leszabályzó elektronika nélkül:

Hozzávalók 3 db alkatrész kb 500 Ft:

Dióda híd DB104 (1A, 400 V) kb 25.- Ft

8.2 ohm ellenállás (fillérek)

LM317AEMP ház SOT223 (1 Amp), illetve abban az esetben D2PAK (1.5 Amper) (65 vagy 460 Ft.-)

(http://lomex.hu/hu/webshop/#/page,0/stype,1/sidx,3/search,LM317)

Kapcsolási rajz itt:

http://kepfeltoltes.hu/140923/szab_lyz__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A kütyű egy gyufásdobozban is elfér, nem melegszik (saját kezemmel tesztelve). Ez az elektronika 150mA-re korlátozza az áramfelvételt, ami akármennyire hihetetlen elegendő a motornak.

El kell vágni a motorhoz vezető jelenlegi vezeték egyikét (mindegy melyiket mert hol itt van pozitiv hol a másikon, attól függ merre forog a motor) és sorba kell kötni vele.

Én is hasonló elektronikát tettem bele. Nem pont ez, én az orosz oldalon lévőt építettem bele.

https://drive.google.com/folderview?id=0B-f9NoDXPdtKWXpHZkI0OG9jMDg&usp=sharing

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Kell neked padlózni, meg csippeltetni. :icon1:

P1895: Transmission Control Module to Electronic Control Module /PCM Torque Reduction Circuit

Hi. Hátha valakinél hasonló hiba jelentkezik:

astra h p1895 hibakód Z19dth motornál. a megfejtés: túl meleg töltőlevegő a szívósori érzékelőn.Magyarul a " netaposdúgytebarom" riasztás.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Csöpög valahol a hűtőm a ball oldalon(azon az oldalon ahol a kormány is van).Biztos,hogy a hűtőből csöpög mert ott alatta elöl piros vizes a műanyag burkolo lemez az autó alján,hátrébb és középtájon mindenhol száraz...csöveket amikhez hozzáfértem átnéztem,(vízpumpa ok és az a másik oldalon van)...mi lehet a gond,kilukasztotta valami nagy bogár a hűtőm :)?Nem nagyon ereszt,mert kb 500km után kb 3 decit tudtam utána önteni...járó motornál nem is vettem észre semmit mert azonnal elpárolgott.Egy napi állás után már észrevehető,hogy valahonnan csöpög a hűtővíz,szerintem a hűtő ball széle felől csöpög valahonnan...

Valakinek volt hasonló ? (1.3 cdti 132 ezer kilometer 2009-es gtc-ről van szó).Nem örülnék ha hűtőt kéne cserélni,kedden megy műszakira remélem megtalálják honnan jön a hűtővíz...ez a harmadik h astrám és az első kettőnél nem volt ilyen gondom,igaz azok benzinesek voltak....viszont régen volt egy G astrám még 1999-ben vettem annál hasonló problémánál hűtőtőmítő megoldotta a csöpögést,az azóta sem csöpög mert a keresztfiam hajtja a mai napig.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.