Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Köszönöm a válaszokat.

Igazság szerint azért kérdeztem, mert így a hidegebb idővel kapcsolatban megint felötlött bennem az elektromos állófűtés gondolata. 50-60k-ból elvileg megvan ha úgy építtetem be. Mégse olyan horror ára van mint a gázolajosnak, konnektor meg akad itthon, amibe be tudom dugni. 1-2 ezer forintos időkapcsoló órám is akad, amivel az előre időzítés is meg vn oldva. Pl hogy kezdjen el reggel 5-kor fűteni. Nem kell bonyolult vezérlés, távirányító, stb.

Na, ebből a fűtésből van olyan megoldás, ahol a fagydugó helyére tolják be a "merülőforrarót." De közben utánaolvastam. A Z17DTH-hoz a gyártó nem ezt a megoldást ajánlja, hanem specifikusan az olajteknő oldalára kell rögzíteni egy 300W-tal fűtött alumínium tömböt és ez melegíti elő az olajat. Az onnan elszivárgó hő meg az egész blokkot:

http://www.defa.com/file/baabcf820154/413829.pdf

A kérdés csak, hogy ez a 300W 1-2 óra alatt mennyire képes fölfűteni, érdemes-e bohóckodni vele. Leginkább a motor kímélése miatt raknám be. Az hogy nem meleg a víz a fűtőradiátorban, nálam annyira nem lényeg, mert ott a gyári quickheat meg az ülésfűtés, ami bővel elég, nem szoktam fázni.

Link to comment
Megosztás:

56 minutes ago, Cserenkov said:

A kérdés csak, hogy ez a 300W 1-2 óra alatt mennyire képes fölfűteni, érdemes-e bohóckodni vele. Leginkább a motor kímélése miatt raknám be. Az hogy nem meleg a víz a fűtőradiátorban, nálam annyira nem lényeg, mert ott a gyári quickheat meg az ülésfűtés, ami bővel elég, nem szoktam fázni.

Csak ovatosan, el ne olvadjon a motor :)

Egyebkent 300 wattal egy ora alatt 100 kilo vas homersekletet kb. 24 fokkal lehet emelni, ha nincs semmi veszteseg. Itt viszont kemeny vesztesegek vannak, igy ket ora alatt sem hiszem, hogy 20 foknal tobbet el tudnal erni, de talan annyit sem...

Ilyenkor mindig az merul fel bennem, vajon a gyarto miert nem kozol erre vonatkozo adatokat?

Ugy lenne erdemes hasznalni, hogy az esti leallas utan bekapcsolod, es megy a reggeli indulasig, csak gyozd kifizetni a villanyszamlat :)

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, csaba66 írta:

Ugy lenne erdemes hasznalni, hogy az esti leallas utan bekapcsolod, es megy a reggeli indulasig, csak gyozd kifizetni a villanyszamlat :)

 

Napi 8 óra folyamatos üzemmel számolva, minden egyes napon, hétvégén és ünnepnapon is, havi kb 3000Ft-ra jönne ki az üzemeltetése. Az talán nem vágna földhöz. ;)

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 14., huggybear írta:

Nem csak egy pillanatra villant fel, hanem világít folyamatosan, de nincs hibakód. Ezért nem tudok mi után elindulni. Olvasgattam mindenfélét a neten, tényleg lehet nem megfelelő égés az okozója? Nem zavarna, ha csak a lámpa világít, de erőtlen az autó. Köszi. G.

Ha pár másodpercig fennáll olyan hiba ami miatt égnie kell a check-nek, azt be kell tolnia a hibatárolóba és ott látnod kéne akkor is ha már egyébként nem is világít azóta.

Mivel néztétek? Pedálteszt, opcom, tech2? 

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, kisp113 said:

Ha pár másodpercig fennáll olyan hiba ami miatt égnie kell a check-nek, azt be kell tolnia a hibatárolóba és ott látnod kéne akkor is ha már egyébként nem is világít azóta.

Ezzel ellentetes tapasztalatom van... Regebben is volt szo rola, a Z17DTH idonkent hegynek fel kigyujtja a check lampat, de utana semmi nyomat nem latom. Nem erezni amugy semmit, valoszinuleg csak nem tartja elegendonek a gyorsulast a betolt uzemanyaghoz kepest, vagy valami hasonlo lehet.

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, csaba66 írta:

Ezzel ellentetes tapasztalatom van... Regebben is volt szo rola, a Z17DTH idonkent hegynek fel kigyujtja a check lampat, de utana semmi nyomat nem latom. Nem erezni amugy semmit, valoszinuleg csak nem tartja elegendonek a gyorsulast a betolt uzemanyaghoz kepest, vagy valami hasonlo lehet.

:O Nekem még sosem csinált ilyet.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 03., dsteel írta:

Fogalmam sincs, jól csinálom-e, de beindítás után 10 mp-et várok, akkor talán felépül az oljnyomás, kitolatok a kapun, bezárom azt, ez kb mind alapjárat. Tehát olyan 30 mp múlva indulok el indítás után, addig alapjárat.

Ez teljesen jó, felesleges várni, álló helyzetben sem melegszik könnyebben, mint mozgás közben. A lényeg, hogy hidegen ne padlózd, sem a motor, sem a turbó nem hálálja meg hosszú távon. Nekem nagy mázlim van, hogy fűtött garázsban lehet az autó, gyakorlatilag 4-500 méter múlva már 50 fokon van a víz 5 fokos külső hőmérsékletnél is. Ami meg szintén jó, hogy pl. este leálltam, reggel még mindig melegebb volt a víz, mint a garázs hőmérséklete.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

 

Az információs kijelzőn rendszeresen megjelenik, hogy ellenőrizzem a hűtőfolyadék szintjét. Persze először meg is lepődtem, félreálltam és megnéztem,de a szint jó.Min és a max között van.(a maxhoz közelebb)

Valaki futott már bele ilyen problémába?

tudtok ötletet adni? milyen szint érzékelő lehet a tartályban? meglehet takarítani? cseréljek hűtővizet?

 

üdv.:Peti

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak egy (minimum) jelzés van a tartályon. Egyébként csak akkor szólt eddig, mikor tényleg alacsony volt valamiért a szint.

Ő az érzékelő: https://cromax.hu/elektromos_rendszer/jelado_erzekelo_gomba/kiegyenlitotartaly_szintjelado/kiegyenlitotartaly_szintjelado_opel_astra_h_zafira_b_41463

Még soha nem szedtem szét. A csatlakozóját érdemes esetleg megmozgatni. Ha akkor is csinálja, akkor csere.

Link to comment
Megosztás:

23 hours ago, freemailpeter írta:

Sziasztok!!

 

Az információs kijelzőn rendszeresen megjelenik, hogy ellenőrizzem a hűtőfolyadék szintjét. Persze először meg is lepődtem, félreálltam és megnéztem,de a szint jó.Min és a max között van.(a maxhoz közelebb)

Valaki futott már bele ilyen problémába?

tudtok ötletet adni? milyen szint érzékelő lehet a tartályban? meglehet takarítani? cseréljek hűtővizet?

 

üdv.:Peti

szia

Volt már téma ez,itt olvashatsz róla:

http://www.opelforum.hu/topic/1978-benzines-motorral-kapcsolatos-problémák-kérdések/?page=42#comment-1040712

ha állandóan jelezget,szerintem a tartály alján levő érzékelő rossz

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, freemailpeter írta:

Köszi!

elolvastam, valószínű a héten kiszedem, kitakarítom, csatlakozót megkukkolom, aztán majd kiderül az igazság..

hi

nálam beindítás után kb 20-30 másodperc után már írta,hohy coolant level...majd útközben is kb 30 percenként  rapszódikusan dobálta a hibát és a szenzor volt rossz a tartály aljában.Csere után azóta OK.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az utóbbi időben indítás után (leginkább hidegindítás) egy kopogó-ketyegő hangot hallok elég erősen a műszerfal/kormányburkolat mögül kb. 5-10 másodpercig, másodpercenkénti kb. 3 -as frekvenciával, ahogy a motor járása egyenletes lesz megszűnik. Nagyon idegesít már, van valami tipp, hogy mi lehet? Tavasszal is csinálta, nyáron nem nagyon, mintha a hűvösebb időnek lenne valami köze hozzá.

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, sasa58 írta:

Sziasztok!

Az utóbbi időben indítás után (leginkább hidegindítás) egy kopogó-ketyegő hangot hallok elég erősen a műszerfal/kormányburkolat mögül kb. 5-10 másodpercig, másodpercenkénti kb. 3 -as frekvenciával, ahogy a motor járása egyenletes lesz megszűnik. Nagyon idegesít már, van valami tipp, hogy mi lehet? Tavasszal is csinálta, nyáron nem nagyon, mintha a hűvösebb időnek lenne valami köze hozzá.

Nem a zsalumozgató motort vagy a befúvást állítót tárcsának a hangját hallod? Az is szokott ilyen kopogva, nyekegve mozogni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Cserenkov írta:

Nem a zsalumozgató motort vagy a befúvást állítót tárcsának a hangját hallod? Az is szokott ilyen kopogva, nyekegve mozogni.

Én is arra gondoltam először, de azt a hangot ismerem: villanymotor zümmögés + egy kis kotyogás és a kulcs behelyezésekor szoktam néha hallani.  Ez viszont jóval hangosabb, a motorzaj mellett is hallható, kicsit ugyan hasonlít a zsalumozgató kotyogásához.

Ha mégis az, akkor jön a jól ismert tortúra, amiről már többször is volt szó? De úgy tudom ez a zsalu a kesztyűtartó mögött van.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 02., banatila írta:

hi

nálam beindítás után kb 20-30 másodperc után már írta,hohy coolant level...majd útközben is kb 30 percenként  rapszódikusan dobálta a hibát és a szenzor volt rossz a tartály aljában.Csere után azóta OK.

nah, ma leszedtem a tartály kitakarítottam, csatinak adtam kis kontakt spray t.

Most felmerült bennem, ha már ennyire benne vagyok lecserélném a komplett hűtővizet.

Tudtok valami márkát ajánlani?

Illetve a hőtőfolyadék rendszere magát légteleníteni magát?

 

üdv.:Peti

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.