Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

2 órája, iampeti írta:

Mind a 2 szonda ugyanazt az érteket mérte, a hibakód is azt mutatta, h katalizátor hatékonyság küszöb alatt.

Akkor sanszos, de nem nagyon hallottam meg ilyenről. Nekem is volt már csere de csak a leomlo repedése miatt amivel egyben van. (Z16xep)

Link to comment
Megosztás:

35 minutes ago, kisp113 said:

Akkor sanszos, de nem nagyon hallottam meg ilyenről. Nekem is volt már csere de csak a leomlo repedése miatt amivel egyben van. (Z16xep)

a szervizes is amikor bejelentkeztem, azt miondta, hogy nagy eséllyel lambda, de a végén ők is meglepődtek, nagyon ritka a katalizátor hiba. lehet, hogy egyszer szar üzemanygot kapott, esetleg gyertyahiba miatt égetlen benzin került a rendszerbe vagy alulról kapott mechanikai sérülést. :(

Link to comment
Megosztás:

6 órája, iampeti írta:

a szervizes is amikor bejelentkeztem, azt miondta, hogy nagy eséllyel lambda, de a végén ők is meglepődtek, nagyon ritka a katalizátor hiba. lehet, hogy egyszer szar üzemanygot kapott, esetleg gyertyahiba miatt égetlen benzin került a rendszerbe vagy alulról kapott mechanikai sérülést. :(

Írtam már feljebb, tankolj minőségi üzemanyagot.

Link to comment
Megosztás:

58 perce, iampeti írta:

1.8 benzin 125le

Bontott nem jöhet szóba? Ahogy nézem, annak ilyen 50-60e az árfolyama. De mégse 300!

Vagy ez. Utángyártott, de prémium minőségnek írja: https://opeleseknek.hu/opel-astra-g-classic-1998-2009-alkatreszek/opel-kipufogo-leomlo-ontveny-kipufogo-csonk-katalizatorral-z18xe-18-16v-benzin-0849178-5849044-1091021-jmj

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

32 minutes ago, Cserenkov said:

Bontott nem jöhet szóba? Ahogy nézem, annak ilyen 50-60e az árfolyama. De mégse 300!

Vagy ez. Utángyártott, de prémium minőségnek írja: https://opeleseknek.hu/opel-astra-g-classic-1998-2009-alkatreszek/opel-kipufogo-leomlo-ontveny-kipufogo-csonk-katalizatorral-z18xe-18-16v-benzin-0849178-5849044-1091021-jmj

Holnap elviszem egy kipufogóshoz (Karkus), ők is vizsgálják meg. Oké, náluk utángyártott van, de fele annyiba kerül 1 év garival.

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Van egy Astra H(2004 1.6 Twinport) es autom es sajnos a kovetkezo hibakad kaptam:

P0300     Rendszertelen/több hengert érintő égéskimaradást érzékelés
P0301     1.henger égéskimaradást érzékel
P0302     2.henger égéskimaradást érzékel
P0303     3.henger égéskimaradást érzékel
P0304     4.henger égéskimaradást érzékel

P0314     Egyedülálló henger égéskimaradás (henger nincs meghatározva)

Elso korben kicsereltek a gyujtogyertyat es a gyujtotrafot de sajnos nem javult meg.

Szerintetek mit volna meg erdemes csinalni, hogy megjavitsam a fenti hibat?

Elore is koszi a segitsegetek!

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, jelszo írta:

P0300     Rendszertelen/több hengert érintő égéskimaradást érzékelés

P0301     1.henger égéskimaradást érzékel
P0302     2.henger égéskimaradást érzékel
P0303     3.henger égéskimaradást érzékel
P0304     4.henger égéskimaradást érzékel

 

Háát igen, nem túl logikus, hogy egyszerre mind a 4 gyertya tönkremegy, valóban sejteni lehetett hogy a gyertyacsere nem oldja meg. Nem vagyok szerelő, de még trabantos korszakomból tudom, ha kiveszem a gyertyát és száraz akkor nem a gyújtással van a hiba, hanem üzemanyagot nem kap.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, jelszo írta:

Sziasztok!

Van egy Astra H(2004 1.6 Twinport) es autom es sajnos a kovetkezo hibakad kaptam:

P0300     Rendszertelen/több hengert érintő égéskimaradást érzékelés
P0301     1.henger égéskimaradást érzékel
P0302     2.henger égéskimaradást érzékel
P0303     3.henger égéskimaradást érzékel
P0304     4.henger égéskimaradást érzékel

P0314     Egyedülálló henger égéskimaradás (henger nincs meghatározva)

Elso korben kicsereltek a gyujtogyertyat es a gyujtotrafot de sajnos nem javult meg.

Szerintetek mit volna meg erdemes csinalni, hogy megjavitsam a fenti hibat?

Elore is koszi a segitsegetek!

Ez Z16XEP-nél sajnos tipushiba. Valószínű hengerfej felújítás lesz a vége. A kipufogó szelepek szoktak "elkokszosodni", emiatt lassabban zárnak.

El kell menni egy motordiagnosztikára, ahol nagy bizonyossággal megmondják mi a pontos baja (de nagy tételben mernék fogadni, hogy az előző sorban írt baja van)

Link to comment
Megosztás:

9 perce, jelszo írta:

Nagyon koszonom a valaszokat, javaslatokat.

Lehet hulye kerdes, de ha motordiagnosztikat kerek akkor pontosan mit vagy miket merjenek meg?

Valamint milyen meresi eredmenyeket lehet kerni a szolgaltatotol?

Elore is koszi a segitsegetek!

Ha Pesten laksz(vagy Budán) :) akkor a Novothautóhoz elmész, én ott javíttattam, nagyon felkészült, lelkiismeretes csapat. Ott átnézik amit kell, nálad többet tudnak tuti, nem kell kérned, mit nézzenek meg....értenek hozzá.....anno 8000 pénz volt egy ilyen diag.

 

Link to comment
Megosztás:

5 perce, jelszo írta:

Sajnos kicsit messze lakom a javasolt szerviztol (Csongrad megye) igy egy kicsit nehezkes Pestre felmenni. Ezert kerdeztem, hogy mit kellene kernem a muhelytol.

Kompresszió mérés, emisszió mérés feltétlenül....aztán még nem tudom, mi kellene....:)

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Maybal írta:

Kompresszió mérés, emisszió mérés feltétlenül....aztán még nem tudom, mi kellene....:)

Nem rég volt egy cikk a Novoth műhelyről. Mivel a ezeknél az új motoroknál sok probléma van a kokszolódással, kifejlesztett egy módszert amivel megbontás nélkül tudja tisztítani a szelepszárakat. Szerintem érdemes utána nézni, mielőtt beleugrik az ember egy felújításba.  

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.