Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok

2007 02.28-i (télvégi)1.6 benzines astra enjoy plusz, 59500 km-rel 1 hét állás után nyitásra az elsó ajtót nyitotta de a csomagtartót már nem bírta nyitni.beültem és sötétség fogadott.az akksi lemerült.leállás előtt 200 km egyhuzamban.

Elviszem az akksis szakihoz hogy nézze meg ,de lehet érik az akksicsere?

Fedett helyen parkolt a retesz volt rázárva.de semmi se maradt bekapcsolva.meg lett nézve.

Valaki tapasztalat??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A kocsi most lesz két éves, és olaj csere is lesz. Most ki akarják cserélni a fékolajamat is. de sokan azt mondják hogy nem kell, ráér az később is.

Ki hogy cseréli a fékolajat? Aug. 29-én lesz 2 éves a kocsi, 45.000km van benne, ráér még vajon a fékolaj csere?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A kocsi most lesz két éves, és olaj csere is lesz. Most ki akarják cserélni a fékolajamat is. de sokan azt mondják hogy nem kell, ráér az később is.

Ki hogy cseréli a fékolajat? Aug. 29-én lesz 2 éves a kocsi, 45.000km van benne, ráér még vajon a fékolaj csere?

Hadd cseréljék,nekem is cserélték.

Másrészt benne van a szervizkönyvbe is ,hogy cserélni kell.(fékkel nem játszunk )

Mindenképp legalább két héttel korábban vidd az autót.

Mert még ugye garis,és ha van valami gebasz akkor gariba csere :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jobb oldali tükörlapot cserélnék (simát aszférikusra) és a vaterán van pont egy eladó de házzal együtt, ami viszont sérült, karcos. Manuális állítású, nem fűthető tükörről van szó, mindkét esetben. Azt szeretném tudni, hogy csak a tükörlap cserélhető e és ha igen, akkor mennyire egyszerű ez, mennyire sérülékeny, vagy simán kipattintom-bepattintom és stabilan áll?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Szevasztok!

Kérném segítségeteket a köv.ben:

Astra H-ban szeretném kicserélni az indexkart tempomatosra.

Mi a munkamenete ?

Előre is köszi.

1. Kipattintod a kormányból a légzsálkot ( a kormány hátulján kis csavarhúzóval a biztosító drótot elfeszíted)

2. Leveszed a kormányt

3. Leveszed a felső takaróműanyagot

4. Kipattintod az indexkart a helyéről és visszateszed a tempomatos indexkart.

Visszafele fordított sorrendben :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár hónapja vagyok H astra tulajdonos az autó z14xep motorkódja 3 napi állás után következő kódokat írta ki:

ECN 57104, ECN 56008, ECN 50070, ECN 65070, ECN 213970, ECN 210870 akkumulátor teljesen lemerült mi lehelt a gond válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

hmm.. szerintem a kormányt nem kell levenni, hanem elfordítod és a mögötte lévő műanyagon látsz két csavarfedő műanyagot

azokat kell leszedned, majd a csavarokat kicsavarni, aztán könnyen szét tudod szedni azt a burkolatot:), így könnyen hozzáférsz az indexkarhoz...

:D

1. Kipattintod a kormányból a légzsálkot ( a kormány hátulján kis csavarhúzóval a biztosító drótot elfeszíted)

2. Leveszed a kormányt

3. Leveszed a felső takaróműanyagot

4. Kipattintod az indexkart a helyéről és visszateszed a tempomatos indexkart.

Visszafele fordított sorrendben ^_^

Link to comment
Megosztás:

hmm.. szerintem a kormányt nem kell levenni, hanem elfordítod és a mögötte lévő műanyagon látsz két csavarfedő műanyagot

azokat kell leszedned, majd a csavarokat kicsavarni, aztán könnyen szét tudod szedni azt a burkolatot:), így könnyen hozzáférsz az indexkarhoz...

^_^

Nekem így egyszerűbb volt és kormány le-felszereléssel kb. 2 perccel több a munka. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár hónapja vagyok H astra tulajdonos az autó z14xep motorkódja 3 napi állás után következő kódokat írta ki:

ECN 57104, ECN 56008, ECN 50070, ECN 65070, ECN 213970, ECN 210870 akkumulátor teljesen lemerült mi lehelt a gond válaszokat előre is köszönöm.

Helló Mezei!

Hány éves az autód?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én Zafira B-n cseréltem nemrég. Semmit sem kellett leszedni, kicsavarozni, a kormányhoz hozzá sem kellett nyúlni. Nézd meg az új kart. Találsz rajta egy bemélyedést, egy oda illő fém eszközt (én egy 1,5 mm-es imbuszkulcsot használtam) kell a kocsiban lévőbe is benyomni (miután a gumi karimát kihúztad), majd a kart kihúzni. Beszereléshez pedig csak betoltam kattanásig az újat.

Ha az Astránál nem így van, akkor bocsi.

Üdv: Laci

Nekem így egyszerűbb volt és kormány le-felszereléssel kb. 2 perccel több a munka. ^_^
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én Zafira B-n cseréltem nemrég. Semmit sem kellett leszedni, kicsavarozni, a kormányhoz hozzá sem kellett nyúlni. Nézd meg az új kart. Találsz rajta egy bemélyedést, egy oda illő fém eszközt (én egy 1,5 mm-es imbuszkulcsot használtam) kell a kocsiban lévőbe is benyomni (miután a gumi karimát kihúztad), majd a kart kihúzni. Beszereléshez pedig csak betoltam kattanásig az újat.

Ha az Astránál nem így van, akkor bocsi.

Üdv: Laci

De így van csak te már rutinos vagy!

Üdv

L.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én Zafira B-n cseréltem nemrég. Semmit sem kellett leszedni, kicsavarozni, a kormányhoz hozzá sem kellett nyúlni. Nézd meg az új kart. Találsz rajta egy bemélyedést, egy oda illő fém eszközt (én egy 1,5 mm-es imbuszkulcsot használtam) kell a kocsiban lévőbe is benyomni (miután a gumi karimát kihúztad), majd a kart kihúzni. Beszereléshez pedig csak betoltam kattanásig az újat.

Ha az Astránál nem így van, akkor bocsi.

Üdv: Laci

Melyik az a mélyedés? Ha rendesen tartjuk akkor az alján a vaskosabbik részén végigfutó horony? Mekkora erővel kell kifelé húzni? Simán jön vagy erőltetni kell?

Link to comment
Megosztás:

A tükörházat hol kell kezdeni megbontani ha szét akarom szedni úgy, hogy a rögzítő fülek ne törjenek le róla? Ahogy nézegettem a tetején talán? De a tövében lévő fülek nagyon sérülékenyek szerintem. Egy félig töröttet szedtem szét, de arról már jó néhány rögzítő hiányzott, úgyhogy nem lettem sokkal okosabb.

Link to comment
Megosztás:

Melyik az a mélyedés? Ha rendesen tartjuk akkor az alján a vaskosabbik részén végigfutó horony? Mekkora erővel kell kifelé húzni? Simán jön vagy erőltetni kell?

Igen, az a horony. Ahogy dugod be az imbuszkulcsot, megakad, akkor egy picit tovabb, es mar jon is ki. Eroltetni nem kell semmit, csak szep finoman ^_^

Amikor eloszor olvastam, azt hittem, vicc a legzsak es kormany leszedes...

Link to comment
Megosztás:

Igen, az a horony. Ahogy dugod be az imbuszkulcsot, megakad, akkor egy picit tovabb, es mar jon is ki. Eroltetni nem kell semmit, csak szep finoman ^_^

Amikor eloszor olvastam, azt hittem, vicc a legzsak es kormany leszedes...

Köszi. Sikerült kicserélni. Az első kísérletnél valszeg túl vastag imbusszal próbálkoztam és nem ment be elég mélyre, mert megszorult. A vékonyabbal sikerült, bár tök sötétben csináltam, kicsit próbálkozni kellett beletalálni. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Egy kérdés:

A minap kissé felbosszantott az ablaktörlő....

flexibils lapátjaim vannak egy 45 és egy 56 cm-es.

Mikor megvettem az autót (használtan) a 45-ös volt a vezető oldalán, az 56-os pedig az utas oldalán.

Lecseréltem rajta a gumikat, mert már kissé kopottas volt, és frankón működött.

Elvittem az autószerelőhöz fékcserére, és meglepődve vette észre, hogy fordítva van felrakva a két lapát, és megcserélte, a nagyot rakta s vezetői oldalra, a kicsit pedig az utas oldalára (jobban belegondolva ez így a logikus), és egy kicsit feljebb emelte az alap alap állapotot, mert nagyon ráült a szélvédő alján lévő takaróra.

A csere után olyan észveszejtően elkezdett pattogni az üvegen ablaktörlés közben, hogy nem lehetett kibírni.

Akkor arra gondoltam, hogy biztos azért, mert máshogy koptak a gumik, és vettem rá újakat ismételten.

Az első pár használat után úgy tűnt, hogy ez a megoldás, de tévedtem, zörög az is nagyon, de már elviselhetetlenül pattog az üvegen a lapát.

Ez mitől van, mi lehet a megoldás? Rossz minőségű a gumi?

Melyiket melyik oldalra kell tenni, vagy az mindegy?

A segítséget előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdés:

A minap kissé felbosszantott az ablaktörlő....

flexibils lapátjaim vannak egy 45 és egy 56 cm-es.

Mikor megvettem az autót (használtan) a 45-ös volt a vezető oldalán, az 56-os pedig az utas oldalán.

Lecseréltem rajta a gumikat, mert már kissé kopottas volt, és frankón működött.

Elvittem az autószerelőhöz fékcserére, és meglepődve vette észre, hogy fordítva van felrakva a két lapát, és megcserélte, a nagyot rakta s vezetői oldalra, a kicsit pedig az utas oldalára (jobban belegondolva ez így a logikus), és egy kicsit feljebb emelte az alap alap állapotot, mert nagyon ráült a szélvédő alján lévő takaróra.

A csere után olyan észveszejtően elkezdett pattogni az üvegen ablaktörlés közben, hogy nem lehetett kibírni.

Akkor arra gondoltam, hogy biztos azért, mert máshogy koptak a gumik, és vettem rá újakat ismételten.

Az első pár használat után úgy tűnt, hogy ez a megoldás, de tévedtem, zörög az is nagyon, de már elviselhetetlenül pattog az üvegen a lapát.

Ez mitől van, mi lehet a megoldás? Rossz minőségű a gumi?

Melyiket melyik oldalra kell tenni, vagy az mindegy?

A segítséget előre is köszi!

A nagyobbikat kell a vezetőoldalra tenni, és szerintem a rossz minőség miatt pattog a szélvédőn.

Link to comment
Megosztás:

Dobd ki a francba, nekünk gyárilag rossz minőségű volt rajta, pattogott, nem törődtek vele, nem lett cserélve 3-4 évig, (akkor még nem én használtam a kocsit) így szépen a homokszemcséket belekaristolta az üvegbe, legdurvábban pont ott (vezető előtt tiszta homály) ahol fordul a jobb oldali ablaktörlő!!! :S

Sziasztok!

Egy kérdés:

A minap kissé felbosszantott az ablaktörlő....

flexibils lapátjaim vannak egy 45 és egy 56 cm-es.

Mikor megvettem az autót (használtan) a 45-ös volt a vezető oldalán, az 56-os pedig az utas oldalán.

Lecseréltem rajta a gumikat, mert már kissé kopottas volt, és frankón működött.

Elvittem az autószerelőhöz fékcserére, és meglepődve vette észre, hogy fordítva van felrakva a két lapát, és megcserélte, a nagyot rakta s vezetői oldalra, a kicsit pedig az utas oldalára (jobban belegondolva ez így a logikus), és egy kicsit feljebb emelte az alap alap állapotot, mert nagyon ráült a szélvédő alján lévő takaróra.

A csere után olyan észveszejtően elkezdett pattogni az üvegen ablaktörlés közben, hogy nem lehetett kibírni.

Akkor arra gondoltam, hogy biztos azért, mert máshogy koptak a gumik, és vettem rá újakat ismételten.

Az első pár használat után úgy tűnt, hogy ez a megoldás, de tévedtem, zörög az is nagyon, de már elviselhetetlenül pattog az üvegen a lapát.

Ez mitől van, mi lehet a megoldás? Rossz minőségű a gumi?

Melyiket melyik oldalra kell tenni, vagy az mindegy?

A segítséget előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Dobd ki a francba, nekünk gyárilag rossz minőségű volt rajta, pattogott, nem törődtek vele, nem lett cserélve 3-4 évig, (akkor még nem én használtam a kocsit) így szépen a homokszemcséket belekaristolta az üvegbe, legdurvábban pont ott (vezető előtt tiszta homály) ahol fordul a jobb oldali ablaktörlő!!! :S

Hát nálam azért nem ennyire durva a helyzet, azért is cseréltem le egyből mikor megvettem a kocsit, de az új gumiknak észveszejtő hangja van. A réginek csak annyi baja volt, hogy már berepedezett a gumi, de csendesen mozgott, igaz nem is nagyon törölt. ^_^

Nem a gyárit vettem hozzá, hanem univerzálisat, csak a gumit fűztem át a lapátra, mert persze, hogy opelék különcködnek és pont olyan adapter nincs a csomagba ami kéne.

A gyári ablaktörlő szett 6000 Ft körül van... :D és ez az ár akciósan a legolcsóbb.

mikor megláttam lementem hídba.

Megpróbálkozom még egyszer a gumiátfűzéssel, valam jobb minőségű lapátból, ha az sem lesz jó, akkor megveszem a gyári szettet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2007-es 1.4-es benzines Astrám és nemrég elvittem (márka)szervízbe (olajcsere, átnézés). A szervíz után mondta a szervizes, hogy cserélni kell a "kormányösszekötő rudat", mert valami probléma van vele. 70000-be kerülne a dolog náluk és a jövőre esedékes műszaki előtt mindenképpen meg kellene csináltatni. Nekem nincs semmi panaszom a kocsira, de nem is használom sokat, csak hétvégén.

Kérdésem, hogy reális-e a fenti ár? Tudtok-e esetleg ajánlani Budapesti vagy környéki szervízt, ami megbízható, stb... Bármilyen egyéb tanács. ^_^ Olajcserét leszámítva még nem volt a szervizekkel dolgom, de elég sok rosszat hallottam...

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2007-es 1.4-es benzines Astrám és nemrég elvittem (márka)szervízbe (olajcsere, átnézés). A szervíz után mondta a szervizes, hogy cserélni kell a "kormányösszekötő rudat", mert valami probléma van vele. 70000-be kerülne a dolog náluk és a jövőre esedékes műszaki előtt mindenképpen meg kellene csináltatni. Nekem nincs semmi panaszom a kocsira, de nem is használom sokat, csak hétvégén.

Kérdésem, hogy reális-e a fenti ár? Tudtok-e esetleg ajánlani Budapesti vagy környéki szervízt, ami megbízható, stb... Bármilyen egyéb tanács. :D Olajcserét leszámítva még nem volt a szervizekkel dolgom, de elég sok rosszat hallottam...

Köszönöm a segítséget!

Nekem egy picit soknak tűnik... ^_^

Nem vagyok szaki, ezért javítsatok ki ha tévednék, sőt külön megköszönném :D

Ezt álltalában akkor szokták cseréltetni ha már kotyog, vagy kopog. Ezt érezni is lehet a kormányon.

Az, hogy "valami probléma", elég tág és nem egyértelmű.

Az összekötő rúd 10ezer környékén van darabja.

Ha kell a gömbfej is akkor az is hasonló árban moszog/db.

Viszon ezek után futóművet kell állítani, ami emlékeim szerint nekm kb 5-6ezerbe került pár éve.

Szerintem azért vidd el egy megbízható maszekhoz, hogy nézze meg, mert 70ezer az nem kevés pénz főleg, ha egyébként hozzá se kellett volna nyúlni.

Sajnos én jártam már így, rosszul.

Meg egyszer majdnem...:D

Én maszekhoz járok, ha érdekel privibe elküldöm az elérhetőségét.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.