Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Tehát minimum 50ezer, nem olcsó :lol: , de gondolom így is ez az alja...

Akkor következő szerviznél megnézetem, úgyis a komplett vezérlés is cserélve lesz, remélem nem komoly és kibír így egy pár évet (maximum mondjuk havonta ránézek az olajszintre), köszi! :D ...

Megint vezérlés csere? Nem túl gyakori?

Link to comment
Megosztás:

Megint vezérlés csere? Nem túl gyakori?

De, sajnos...

Múltkor csak a lánc lett kicserélve (átfűzve) (+ ugye a szelepfedél tömítés)... Fél év után ugyanolyan hangja lett, így nálam az nem segített... Viszont még él a javításra a garancia, most majd viszek egy komplett gyári szettet (vezetőkkel, lánckerekekkel, feszítővel, +vezérműháztömítés) meg ha már szét van szedve a fél motor főtengelyszimering, vízpumpa és olajteknő tömítés... Remélem most már jó lesz, éppen ezért bosszant ez a szervó-kormánymű dolog is, ezt biztos, hogy most nem tudom megcsináltatni, marad az utántöltögetés ... Meg pár napja hallom, hogy kopog a jobb oldali stabilizátor pálca is, de ez már a legkevesebb...:lol:

Egy dologtól tartok, lehet, hogy buta kérdés de még nem volt vele dolgom... Ha felnyitom a szervó olajtartályát, nem levegősödik fel a rendszer, nem kell utána légteleníteni?

Link to comment
Megosztás:

Egy dologtól tartok, lehet, hogy buta kérdés de még nem volt vele dolgom... Ha felnyitom a szervó olajtartályát, nem levegősödik fel a rendszer, nem kell utána légteleníteni?

Elvileg kell, bar gyakorlatilag magatol is megtortenik. A hivatalos eljaras szerint haromszor motor start/stop, kozte rovid szunettel, aztan jaro motor mellett a kormanyt haromszor vegponttol vegpontig kell tekerni.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg kell, bar gyakorlatilag magatol is megtortenik. A hivatalos eljaras szerint haromszor motor start/stop, kozte rovid szunettel, aztan jaro motor mellett a kormanyt haromszor vegponttol vegpontig kell tekerni.

Köszönöm a választ, akkor így fogok eljárni:)!

Kicsit utánaolvastam, hogy mások mit tettek (mint kiderült jellemző betegsége a G Astrának is ugyanez), a javítás költsége a közelemben 35-50ezer ft körül van +20ezer ft be- és kiszerelés 1 vagy 2 év garanciával..

Biztos, hogy az utántöltögetést választom, 4700ft /liter a bele való szervóolaj, a jelenlegi szivárgási sebességet figyelembe véve (ami olyan, mint amikor az olajbeöntő mellett megjelenik egy kis olajpára) kb. 5-10 évig még nem lesz problémám azonkívül, hogy évente egy pár decit rá kell tölteni :lol:... -> jól gondolom, hogy az enyémbe EZ kell, nem pedig a feleárú dexron VI ? Színből amúgy ez a sötétzöld fajta?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ, akkor így fogok eljárni:)!

Kicsit utánaolvastam, hogy mások mit tettek (mint kiderült jellemző betegsége a G Astrának is ugyanez), a javítás költsége a közelemben 35-50ezer ft körül van +20ezer ft be- és kiszerelés 1 vagy 2 év garanciával..

Biztos, hogy az utántöltögetést választom, 4700ft /liter a bele való szervóolaj, a jelenlegi szivárgási sebességet figyelembe véve (ami olyan, mint amikor az olajbeöntő mellett megjelenik egy kis olajpára) kb. 5-10 évig még nem lesz problémám azonkívül, hogy évente egy pár decit rá kell tölteni :lol:... -> jól gondolom, hogy az enyémbe EZ kell, nem pedig a feleárú dexron VI ? Színből amúgy ez a sötétzöld fajta?

igen az kell neked 1940715

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

4 ajtós sedanunk csomagtartója ma reggel nem nyílt ki.

Hátramásztam, kinyitottam kézzel, elvileg nincs mechanikai probléma (bezárni bezár, kézzel tudom nyitni), de az elektronikai hiba sem valószínű.

(relé kattan)

Találkozott már esetleg valaki ehhez hasonlóval?

Hogyan működik ez a zár?

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

BÚÉK!

A deréktámasz a vezetőülésben nem működik, hiába tekerem, nem mozdul. Lehett ezt házilag szétszedni és javítani, vagy csak szerviz és ők is az ülést(támlát) cserélik?

Szia!

Ezen a linken láthatod a deréktámaszt: http://www.astra-h.ru/noise_seat.html

Én arra gondolok, azért nem működhet a deréktámaszod, mert a dowdennel lehet valami. Próbáld meg az ülés kárpitját hátul kiakasztani és utána felhajtható a kárpit egy kis része és látni lehet a deréktámaszt.

A kárpitot alul, bal és jobb oldalon lehet kiakasztani, ahol műanyag merevítők vannak bevarrva a szövetbe.

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ezen a linken láthatod a deréktámaszt: http://www.astra-h.ru/noise_seat.html

Én arra gondolok, azért nem működhet a deréktámaszod, mert a dowdennel lehet valami. Próbáld meg a hátsó ülés kárpitját kiakasztani és utána felhajtható a kárpit egy kis része és látni lehet a deréktámaszt.

A kárpitot alul, bal és jobb oldalon lehet kiakasztani, ahol műanyag merevítők vannak bevarrva a szövetbe.

Üdv: Laci

Köszi, a hétvégén nekiesek aztán meglátom mire jutok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Igaz hogy g astrám van de Z14XEp motorral, ami H-ban is van.

Szeretnék gyors segítséget kérni.

Eltört a fojtószelepházon az a műanyag rudazat, ami nyitogatja a fojtószelepeket.

http://kepfeltoltes.hu/view/120109/P090112...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120109/P090112...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120109/P090112...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120109/P090112...ltoltes.hu_.jpg

Képet raktam fel. A szívótoroknál nekem tört el a rudazat. Lehet-e javítani? Cserealkatrész? Vagy új?

Valaki tudna s.o.s. segíteni? Árakat esetleg? Z14XEP 2005

cikkszám 278 600 073?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem rég vettünk egy 2007 es Opel Astra H 1.7 CDTI -t ! Azt szeretném kérdezni én sehol nem találtam vagy csak nem láttam, hogy hol lehet megnézni az üzemi hőfokját a motornak?!

Válaszokat előre is köszönöm! :rolleyes:

Kérlek tekintsd meg korábbi hozzászólásomat!:huh:-> ITT

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Valamelyik nap egy nem túl erős indulásnál egy tompa, kattanás-puffanás szerű hangot hallottam. A kocsi (Astra H GTC 1.8) ezután nem indult el, a motor járt szépen, megint beraktam sebességbe, de csak pörgött a motor, a kocsi egy helyben állt. Félre toltam, elvontattuk a szerelőhöz. Mikor felemeltük és járattuk sebességben a difi felől turmix géphez hasonló kavarós zaj hallatszott. Leszedték a difi alján a takaró lemezt, és láttuk, hogy a tengely és a bolygó kerék összetört a difiben.

Hallottatok már ilyet? Gyakori baja lehet ez?

Link to comment
Megosztás:

Valamelyik nap egy nem túl erős indulásnál egy tompa, kattanás-puffanás szerű hangot hallottam. A kocsi (Astra H GTC 1.8) ezután nem indult el, a motor járt szépen, megint beraktam sebességbe, de csak pörgött a motor, a kocsi egy helyben állt. Félre toltam, elvontattuk a szerelőhöz. Mikor felemeltük és járattuk sebességben a difi felől turmix géphez hasonló kavarós zaj hallatszott. Leszedték a difi alján a takaró lemezt, és láttuk, hogy a tengely és a bolygó kerék összetört a difiben.

Hallottatok már ilyet? Gyakori baja lehet ez?

Nekem 1 hónapja nyiffant ki a differenciálművem ;) .

Fogaskerék törés. Durva egybeesés...

Link to comment
Megosztás:

Te hogyan csináltattad meg és mennyiért?

Egy új difi 166000 Ft...

és állítólag difi alkatrészt külön nem lehet kapni

Komplett váltó csere...

Bontóból, ha jól emlékszem cirka 40000Ft (a komplett váltó differenciálművel) + autószerelő haver beépítette 20000Ft-ért. Ja, és a bontott váltóhoz kaptam egy "ajándék" gyári kinyomócsapágyat ;) (utángyártott 40000Ft-tól indul) . Kikeresem a telefonszámokat, és délután átküldöm privát üzenetbe.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis hibakódos segítségre lenne szükségem!

Gyújtás elvételkor INSP2-t írt ki, ezért kiírattam a hibakódot.

ECU1463 + villogó "sárga tengeralattjáró"-t dob. Mi lehet a baja?

Egyébként nem veszek észre az autón semmit, jól megy, nem rángat, nincs túlfogyasztás...

Előre is köszönöm a segítségeteket!;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis hibakódos segítségre lenne szükségem!

Gyújtás elvételkor INSP2-t írt ki, ezért kiírattam a hibakódot.

ECU1463 + villogó "sárga tengeralattjáró"-t dob. Mi lehet a baja?

Egyébként nem veszek észre az autón semmit, jól megy, nem rángat, nincs túlfogyasztás...

Előre is köszönöm a segítségeteket! ;)

Insp2-t nekem kiégett izzónál írja ki, szerintem ellenőrizd:), de az utolsó kettőhöz nem tudok hozzászólni!:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis hibakódos segítségre lenne szükségem!

Gyújtás elvételkor INSP2-t írt ki, ezért kiírattam a hibakódot.

ECU1463 + villogó "sárga tengeralattjáró"-t dob. Mi lehet a baja?

Egyébként nem veszek észre az autón semmit, jól megy, nem rángat, nincs túlfogyasztás...

Előre is köszönöm a segítségeteket! ;)

1463 nekem is van de nem jártam utána még.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.