Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy nektek volt-e már ilyen problémátok, illetve tudtok-e valami okosat.

1.7 CDTI Z17 DTH 130e km.

Január óta lassan elkezdett nőni a fogyasztás, az az út amit eddig 5.0-5.5 literes átlagfogyasztással tettem meg az mostanra a 8 litert súrolja. És már füstöl annyira hogy meglátszik a lökhárító alján.

A hűtővízből is összevissza fogy, régebben egy fél ujjnyi hiányzott belőle, aztán 5000km alatt nem fogyott, most már lassan 2 ujjnyi is szokott hiányozni.

Most cseréltem benne olajat 9 hónap és 25e km után. Castrol 5W 30 van benne + olajszűrő és légszűrő.

2011. júniusában volt a 120 ezres nagyszervíz, vezérműszíj, görgők, olaj-lég-üzemanyag szűrő.

OMV-én tankolok, mert novemberben még észrevehető volt a fogyasztásban.

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Vannak szezonális felszereltségek (pl.: 111 years, Optima, stb), és van az az 5 (Essentia, Enjoy, Sport, Cosmo, OPC) ami az alap választék volt. Az Essentia+, meg az Enjoy+ is már csak egy csomaggal bővített alap választék. Mivel a szezonális felszereltségek országok szerint is különböznek, szerintem nincs aki megmondaná, hogy mik voltak. A köztük lévő sorrendet pedig végképp nem lehet felállítani (már csak az egyéni ízlés miatt sem).

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Vannak szezonális felszereltségek (pl.: 111 years, Optima, stb), és van az az 5 (Essentia, Enjoy, Sport, Cosmo, OPC) ami az alap választék volt. Az Essentia+, meg az Enjoy+ is már csak egy csomaggal bővített alap választék. Mivel a szezonális felszereltségek országok szerint is különböznek, szerintem nincs aki megmondaná, hogy mik voltak. A köztük lévő sorrendet pedig végképp nem lehet felállítani (már csak az egyéni ízlés miatt sem). üdv: Laci

Köszönöm a választ.

Még valami...aux bemetem van,(DVD90 navi)hogyan kell használni egy mp3 lejátszóval vagy akármivel???AZt nem értem milyen kábellel kötöm össze???

Link to comment
Megosztás:

3,5 mm-es jack dugós sztereó kábellel lehet a lejátszó eszközt az autórádióval összekötni. Az aljzat középen, a két első ülés között van. A hangforrást nagy (illetve ha torzításmentes, akkor maximum) hangerőre kell állítani, mert a megszólaló hangerőt a rádión lehet szabályozni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.6-os (Z16XEP) Astrám van, 6 éves, 130k km. Mostanában néha parkolásnál hallom, hogy szervóból fura hang jön, először azt hittem, hogy csak a gumi nyikorog a fényes padlón, de nem, sajnos egyértelmű, hogy nem a gumi hangja.

olajszintet néztem, az rendben van. Kell ebben néha olajat cserélni? (végig rendesen volt szervizelve, de nem emléxem, hogy valaha lett volna szervó olaj cserélve)

nem sikerült még egyértelműen rájönnöm, hogy mitől függ, hogy mikor van hangja, vagy mikor néma teljesen.

mire számítsak? lehet valamit javítani rajta?

thx

Link to comment
Megosztás:

Üdv. mindenkinek!

Segítségeteket szeretném kérni az alábbi problémámra, 1.7cdti H astrám van és mostanában 0500 hibakódot ad, ami elvileg a sebességmérő hibája ,ami állítólag lehet kerékméret változás miatt is, de nálam a gyári méret van.

Találkoztatok már ilyen problémával ,és esetleg sikerült -e orvosolni.

Válaszokat ,javaslatokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv. mindenkinek!

Segítségeteket szeretném kérni az alábbi problémámra, 1.7cdti H astrám van és mostanában 0500 hibakódot ad, ami elvileg a sebességmérő hibája ,ami  állítólag lehet kerékméret változás miatt is, de nálam a gyári méret van.

Találkoztatok már ilyen problémával ,és esetleg sikerült -e orvosolni.

Válaszokat ,javaslatokat előre is köszönöm!

Azt hiszem nem túlzok, ha azt mondom, hogy ez szinte minden H astrában benne van. Nem kell vele foglalkozni, nem befolyásol semmit és nem világít miatta a diagnosztikai lámpa.

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem nem túlzok, ha azt mondom, hogy ez szinte minden H astrában benne van. Nem kell vele foglalkozni, nem befolyásol semmit és nem világít miatta a diagnosztikai lámpa.

Köszönöm a gyors választ, a hibalámpa kb. 10 másodpercig világít, és utánna elalszik,de múltkor a teljesítményt is elvette mikor kigyuladt a lámpa.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ, a hibalámpa kb. 10 másodpercig világít, és utánna elalszik,de múltkor a teljesítményt is elvette mikor kigyuladt a lámpa.

A teljesítmény korlátoz ás más hiba miatt volt, amit csak akkor fogsz tudn i kiolvasni, amikor világít a hibajelző és csak diagnosztokai géppel. Ha kialszik a lámpa, törli a vezérlő hibakódot. Jártam én is így. 1.7cdti?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elvesztettem a gyári bicskakulcsot. Lehetséges a pótlása és megoldható az átkódolása, vagy komplett zárcsere javasolt (attól tartok, hogy az elveszett kulccsal esetleg próbálják majd nyitni az autót)?

Esetleg az ajtózár cseréje (bármilyen másik típusú autóé, persze ami jó lehet bele), és a pótkulcs átkódolása működhet-e? (Max 2 két kulcs lesz hozzá. Az egyik indít a másik az ajtót nyitja.).

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elvesztettem a gyári bicskakulcsot (1,3 cdti H astra). Lehetséges a pótlása és megoldható az átkódolása, vagy komplett zárcsere javasolt (attól tartok, hogy az elveszett kulccsal esetleg próbálják majd nyitni az autót)?

Esetleg az ajtózár cseréje (bármilyen másik típusú autóé, persze ami jó lehet bele), és a pótkulcs átkódolása működhet-e? (Max 2 két kulcs lesz hozzá. Az egyik indít a másik az ajtót nyitja.).

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

SEEEGÍÍÍTSÉÉÉG !!!

Még mindig bajom van a csomagtér ajtómmal.

Korábban már írtam róla, de újra megpróbálkozom vele:

Itt egy videó, amin hallani azt a "zörgő/berregő/morgó" hangot, ami a problémám. Ha gyengén ütögetem a felnyitott ajtót az oldalánál, akkor hallani ezt a hangot.

Ezzel az a még nagyobb baj, hogy az úton minden egyes kis zökkenőnél hallatszik az egész autóban. Már szerviz is és én is próbáltam már állítgatni az ajtó zárnál, de képtelenség beállítani, hogy ne zörögjön.

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet vele? Másfél év után jött elő ez a probléma, amit azóta is csinál, addig semmi baja nem volt. Törve pedig nem volt az autó.

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Hello

TT CC 1.9 CDTI Astrám van és több kérdésem is lenne:

- Normáls esetben milyen gyakran tisztítja a részecskeszűrőt a program? Mitől függ a tisztítások közti időtartam? Normális-e, hogy fehér-kékes füstöt nyom ki végig a tisztítás alatt? Miért kell egyenletes fordulaton menni, amíg tart?

- Ki lehet-e kapcsolni az automata hangerőszabályzót? Rohadtul idegesítő tud lenni néha...

- Ha kicserélem a lejátszót (nem gyárira), a Settings menüt el tudom-e majd érni valahogy?

- A tempomat 90-100-as tempónál többször is magától kikapcsol, vagy be sem kapcsol. 80 körül és az alatt tökéletesen működik.

- Néha indításnál a kipörgésgátló lámpája égve marad, egészen leállításig.

És ha véletlenül olvassa ezt a fórumot olyan, akinek Cabrio-ja van, akkor jöhetne pár ötlet a pótkerékkel kapcsolatban! Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

A kérdésekhez írtam a válaszaimat.

Üdv: Laci

Hello

TT CC 1.9 CDTI Astrám van és több kérdésem is lenne:

- Normál esetben milyen gyakran tisztítja a részecskeszűrőt a program? Mitől függ a tisztítások közti időtartam? Normális-e, hogy fehér-kékes füstöt nyom ki végig a tisztítás alatt? Miért kell egyenletes fordulaton menni, amíg tart? - Az évszaktól, forgalomtól, vezetési stílustól függ. Télen gyakrabban (700-800 km), nyáron ritkábban (900-1100 km), nem kell egyenletes fordulaton menni, inkább csak menni kell vele (ez is lehet kellemetlen), a szűrő élettartamára jó hatással van, ha mindig lefut a tisztítás (városban 8-10 km, autópályán 15-25 km). A szűrő két oldla közti nyomáskülönbségből számítódik a telítettség, 100%-nál indul a tisztítás (visszajelzés nélkül), 125% körül a kötelező tisztítás (ilyenkor villog az izzítás visszajelző). Nekem még füst (sem kék, sem fehér, sem korom) nem jött ki a kipuffogóból.

- Ki lehet-e kapcsolni az automata hangerőszabályzót? Rohadtul idegesítő tud lenni néha... - Igen, ki lehet kapcsolni: a hangerő/hangzás menüben van: "nyomja meg a SETTINGS gombot „Audio” felirat látható a kijelzőn, a négyirányú billenőkapcsolóval válassza ki az „SVDC” funkciót Állítsa be a kívánt értéket 0 és 5 között a négyirányú billenőkapcsolóval. A beállítások automatikusan érvénybe lépnek."

- Ha kicserélem a lejátszót (nem gyárira), a Settings menüt el tudom-e majd érni valahogy? - 1 DIN-es rádióval nem, 2 DIN-es rádiók között van olyan, amit kifejezetten Opelbe gyártanak, azokban lehet Setting elérés, de ott sem biztos.

- A tempomat 90-100-as tempónál többször is magától kikapcsol, vagy be sem kapcsol. 80 körül és az alatt tökéletesen működik. - Elképzelhető, hogy a CIM (kormányoszlop) modul frissítése megoldja a problémát.

- Néha indításnál a kipörgésgátló lámpája égve marad, egészen leállításig. - Ez is lehet összefüggésben a CIM-mel, ha középpontot (egyenes menet) nem tudja meghatározni, és persze még számos oka is lehet, tehát egy szakszervizes diagnosztika mindenképpen szükséges lenne.

És ha véletlenül olvassa ezt a fórumot olyan, akinek Cabrio-ja van, akkor jöhetne pár ötlet a pótkerékkel kapcsolatban! Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Egy éve vagyok H tulaj, avval kezdtem, hogy végig olvastam a fórum öszes témáját, és nagyon sokat megtudtam az autómról, ezért köszönet nektek! Most is egy kis segítségre lenne szükségem! 2006.02. havi 1.7 dízel 101 lovas az autóm. 185e km van benne. Olyan gondom van, hogy a generátoron lévő vákum szivattyú, és a generátor közt van egy kis olajszivárgás. Az lenne a kérdésem, ha valaki szedett már szét ilyet, vagy hozzáfér gyári leíráshoz, hogy mekkora a szimering mérete a szivattyúban. Előre is köszönöm!

Üdv!

Frankie

Link to comment
Megosztás:

Generátor szimering típusa: BZ2501E,de én javaslom ,hogy egy teljesen egyszerű szimeringre cseréld le mert a gyári nem az igazi!

És ha már szétszedted akkor a keféket is cseréld.

Köszi!

A generátor előtte volt felújjítva, hogy megvettem, állítólag 80 rugót fizettek ki érte. Ez a szimmering a vákum szivattyúban van, ugye? Mert én motorolajnak tippelem a szivárgást. Vezérmű csere lesz, és egy úttal ezt is meg kéne oldani. Így meg tudom venni a szimeringet előre. Még egyszer köszi a segítséget. A szervízben nemes egyszerűséggel új szivattyút ajánlottak 150ért.

Üdv!

Frankie

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

A generátor előtte volt felújjítva, hogy megvettem, állítólag 80 rugót fizettek ki érte. Ez a szimmering a vákum szivattyúban van, ugye? Mert én motorolajnak tippelem a szivárgást. Vezérmű csere lesz, és egy úttal ezt is meg kéne oldani. Így meg tudom venni a szimeringet előre. Még egyszer köszi a segítséget. A szervízben nemes egyszerűséggel új szivattyút ajánlottak 150ért.

Üdv!

Frankie

A szimering a generátoron van! A vákumszivattyú és a generátor közt van még egy o-gyürü is annak a méretére már sajna nem emlékszem de ha azt nem cseréled újra akkor némi tömítőpaszta segítségével tökéletesen tömíthető! A szivárgást mielöbb szüntesd meg mert simán kigyulladhat a generátor a beszivárgó olajtól!!!(én már láttam ilyet)szerencsére a tulaj még az autó közelében volt mikor ez történt és sikeresen megfékezte a tüzet.
Link to comment
Megosztás:

A szimering a generátoron van! A vákumszivattyú és a generátor közt van még egy o-gyürü is annak a méretére már sajna nem emlékszem de ha azt nem cseréled újra akkor némi tömítőpaszta segítségével tökéletesen tömíthető! A szivárgást mielöbb szüntesd meg mert simán kigyulladhat a generátor a beszivárgó olajtól!!!(én már láttam ilyet)szerencsére a tulaj még az autó közelében volt mikor ez történt és sikeresen megfékezte a tüzet.

A jővő héten esedékes a csere, addig nem megyek hosszabb útra. Csak hosszabb folyamatos menet után jelentkezik a szivárgás. Köszi a segítséget!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elvesztettem a gyári bicskakulcsot (1,3 cdti H astra). Lehetséges a pótlása és megoldható az átkódolása, vagy komplett zárcsere javasolt (attól tartok, hogy az elveszett kulccsal esetleg próbálják majd nyitni az autót)?

Esetleg az ajtózár cseréje (bármilyen másik típusú autóé, persze ami jó lehet bele), és a pótkulcs átkódolása működhet-e? (Max 2 két kulcs lesz hozzá. Az egyik indít a másik az ajtót nyitja.).

Üdv.

Amit ilyenkor tenni javasolt:

Ha megvan az autód biztonsági kódja ( CAR PASS kártyán), akkor azzal együtt felkeresel egy normális szervízt akik rendelkeznek komolyabb műszerrel, és kitörlik neked az autóhoz hozzátartozó ÖSSZES kulcsot !

Tehát az autód nem fog beindulni semmilyen kulccsal ! :D

Majd ezek után a nálad lévő kulcsot visszaprogramozzák. ;-)

Ez persze csak az autó beindítását teszi lehetetlenné az elveszett kulccsal.

Ha nem akarod, hogy kinyissák az ajtód akkor komplett zárcsere.... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, kis segítséget kérnék...

Van egy hibakódom: ECN 059761 - ez mi lehet?

Volt nekem egy hibakód táblázatom, de valahová elkevertem...

A motorkód Z18XER

Közben ezeket találtam:

P0597 Coolant Thermostat Valve Stuck B-032

P0597 Coolant Thermostat Valve Circuit Open B-032

P0597 Coolant Thermostat Valve Circuit High Voltage B-032

P0597 Coolant Thermostat Valve Circuit Low Voltage B-032

Ez házilag barkácsolható vagy szerviz?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.