Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

A hiba azóta is fennáll. (Voltam egy autószerelőnél, valami oxigénérzékelő hibát írt ki, de azt mondta, hogy valószínűleg csak pillanatnyi hiba volt, így törölte a hibakódot. Fél napig ment az autó a hiba nélkül, majd ismét kivillant)

Semmi különlegességet nem venni észre az autón, ugyanúgy működik, de mégis irritálja a szemem a sárga fény a műszerfalon....

Tud valaki valami közelebbit mondani?

Köszi előre is!

Szia,

Ha lambda hibát tárol az ok és okozat is lehet.

Élőadatot kell nézni, ha pedig ugyanez vagy másik "szaki" legközelebb ki akarja veled cseréltetni a szondát könnyen ugyanitt tarthatsz 15-50 ezer Ft elköltése után.

Link to comment
Megosztás:

Az eredeti Opel ablaktörlő 14.000 Ft/pár, ami irreális, ennyiért DVD lejátszót adnak, nem két gumicsíkot. Akcióban állítólag 8.000 Ft-ért is adnak, de az is röhej.

Sajnos a Valeo First Multiconnection VFB55 VFB48 ablaktörlő, amit feltettem a gyári helyett nagyon xar. Kicsomagolás után a gyári adaptert ki kellett venni, heyette 2 db új adapter betenni (MA+MB), így centikre kiáll a szélvédő síkjából. A konstrukció nagyon gyenge, de a gumicsík minősége jó, valszeg teflonos, mert tükörsima törölt felületet hagy maga után.

Mindenkit lebeszélnék arról, hogy H Astrára ilyet tegyen, borzasztóan néz ki.

Töltenék fel fényképet is róla ide, de nem tudok.

Töltsd fel valahova, pl kepfeltoltes.hu-re és csak a linket illeszd be ide!

Engem itt még ősszel a Boschra beszéltek rá. Nekem valahogy a gyári jobban tetszett. Az a bajom vele, hogy ha egy óránál tovább működik, elkezd hangosan csikorogni, ami nagyon zavar. De azért használom, amíg ki nem kopik. Ebből kedvezményesen 7000Ft körül volt a pár.

Link to comment
Megosztás:

Töltsd fel valahova, pl kepfeltoltes.hu-re és csak a linket illeszd be ide!

Engem itt még ősszel a Boschra beszéltek rá. Nekem valahogy a gyári jobban tetszett. Az a bajom vele, hogy ha egy óránál tovább működik, elkezd hangosan csikorogni, ami nagyon zavar. De azért használom, amíg ki nem kopik. Ebből kedvezményesen 7000Ft körül volt a pár.

Szia!

Nekem azóta is a Bosch van fent mióta rábeszéltünk...:)

Semmi baj nincs vele, viszont ismerősöm autóján nagyon hangos és foltosan is töröl.

Megnéztük a szélvédőt és tiszta karc az övé, az enyémen nincs semmilyen sérülés.

Nem lehet hogy ez a baj?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem azóta is a Bosch van fent mióta rábeszéltünk... :)

Semmi baj nincs vele, viszont ismerősöm autóján nagyon hangos és foltosan is töröl.

Megnéztük a szélvédőt és tiszta karc az övé, az enyémen nincs semmilyen sérülés.

Nem lehet hogy ez a baj?

Nem karcos a szélvédőm ha erre gondolsz...

Meg ha a karcoktól lenne, akkor az első néhány törléstől zörögnie kéne, nem? Szerintem inkább a gumi nem olyan mint kéne lennie. A gyári még több évesen és több óra folyamatos használat után is majdnem teljesen hang nélkül törölt. De lehet hogy Boschból pont kifogtam egy gyengébb szériát, gyáriból meg egy jobbat.

Törölni szépen töröl ez is, az tény.

Link to comment
Megosztás:

Harmlevi, annyit kiderítettem hogy ez csak és kizárólag a z16xep típushibája, tehát nem kell aggódnod. Z16XER-nél már módosítottak valamit a kuplungon,ott sem gyakori már ez a hiba.

Nekem 245.000 van a Z16XEP-ben, de a kuplunghoz nem kellett hozzányúlni. Renélem nem most kiabáltam el..

Link to comment
Megosztás:

Nem karcos a szélvédőm ha erre gondolsz...

Meg ha a karcoktól lenne, akkor az első néhány törléstől zörögnie kéne, nem? Szerintem inkább a gumi nem olyan mint kéne lennie. A gyári még több évesen és több óra folyamatos használat után is majdnem teljesen hang nélkül törölt. De lehet hogy Boschból pont kifogtam egy gyengébb szériát, gyáriból meg egy jobbat.

Törölni szépen töröl ez is, az tény.

Igen a karcokra gondoltam! Akkor lehet tényleg kifogtál egy rosszabb darabot :)

Nekem a gyári kibírt kb. 5 évet és csak akkor kezdett el foltokat hagyni, azóta ez van kb. 2 éve és teljesen jól működik.

Azért nem vettem gyárit, mert sokan ezt ajánlották, szerintem ha elhasználódik megint ilyet veszek.

Ma betettem az Insignia fúvókákat, majd letesztelem azokkal is :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nemrég találtam a váltóolajban fémes darabkàkat,kis fordulaton darálós hangot produkált motorféknél

Eljutottam a szerelőhöz (difihibát gondoltak hang alapján)

Alsó deklit levették és a diffinél valami kúpos izé adta meg magát.kicserélték ,olajat is cseréltük és heppi van.nincs hang,nincs hiba.

Előzmény volt pár éve hogy 2500-2800 fordulat között rezonancia gondjaim voltak,kapott a féltengely súlyt ami kb megszűntette,igaz néha érződött.

Nem tudom összefügg e a 2 dolog de elképzelhetőnek mondták.

A lényeg hogy most már jó.

Link to comment
Megosztás:

Nemrég találtam a váltóolajban fémes darabkàkat,kis fordulaton darálós hangot produkált motorféknél

Eljutottam a szerelőhöz (difihibát gondoltak hang alapján)

Alsó deklit levették és a diffinél valami kúpos izé adta meg magát.kicserélték ,olajat is cseréltük és heppi van.nincs hang,nincs hiba.

Előzmény volt pár éve hogy 2500-2800 fordulat között rezonancia gondjaim voltak,kapott a féltengely súlyt ami kb megszűntette,igaz néha érződött.

Nem tudom összefügg e a 2 dolog de elképzelhetőnek mondták.

A lényeg hogy most már jó.

Én most újitattam fel a váltóm. először két csapágy adta meg magát,utána még ment két hónapig,aztán 4.ben értem haza,5,6 eltünt,széthullott. utána néztem kicsit: a gyárban javasolják 40-60 ezrenként a váltó-olajcserét. a márkaszervizben nem.szóval én biztos lecserélem minden második olajcserénél ezután.Aki felújitotta, azt állította, általában ugy 70-80 ezernél esnek szét,akkor szokott hozzá kerülni... R32 wr 3,65.

Mielött teljesen megadta magát,megnőtt a rezonancia,a kormányon is érezhető volt,álló helyzetben is.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Érdeklődnék nincs-e valakinek valamiféle robbantott rajza vagy árbája, ill. ötlete, hogy hogyan kell a hátsó ajtóról lehúzni az ablakemelő kurbliját/tekerőjét? Van valami patent vagy rugó benne/rajta? Mert nagyon rá van applikálva és nem akarom eltörni.

Ezt csak azért kérdem, mert nagyon csúnya hangot ad ki valami az ajtózsanérnál, ahol az ajtóba becsúszik az a műanyag/fém ajtóhatároló? (ropog, kattog és nagyon nehezen, feszítve lehet csak bezárni)

A minden segítséget előre köszönöm.

Üdv - automobilia.hu

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Érdeklődnék nincs-e valakinek valamiféle robbantott rajza vagy árbája, ill. ötlete, hogy hogyan kell a hátsó ajtóról lehúzni az ablakemelő kurbliját/tekerőjét? Van valami patent vagy rugó benne/rajta? Mert nagyon rá van applikálva és nem akarom eltörni.

Ezt csak azért kérdem, mert nagyon csúnya hangot ad ki valami az ajtózsanérnál, ahol az ajtóba becsúszik az a műanyag/fém ajtóhatároló? (ropog, kattog és nagyon nehezen, feszítve lehet csak bezárni)

A minden segítséget előre köszönöm.

Üdv - automobilia.hu

https://www.google.hu/search?q=omega+gy%C5%B1r%C5%B1&safe=off&client=firefox-a&hs=wnF&rls=org.mozilla:hu:official&channel=sb&tbm=isch&imgil=4aAXWiwgnNNHCM%253A%253Bhttps%253A%252F%252Fencrypted-tbn3.gstatic.com%252Fimages%253Fq%253Dtbn%253AANd9GcRNBG7iMkfUD65VMlEzJPuXS9u_8W9QJoM8g5Mo-9aIUHL29oNKsg%253B400%253B301%253B5JqnRMItNGG0kM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.kacsa-ignis.hu%25252Fhablfog%25252F&source=iu&usg=__o_wXiao6VtBfBlduSwfM3m5Ge8g%3D&sa=X&ei=BVF-U_rAJIWeyQPEqYHwBg&ved=0CGYQ9QEwBg#imgdii=_ Így el tudod képzelni... Valahol korábban már leírtam, az ajtó és a tekerő között kell az omega gyűrű fém pöckét lenyomni a tengelyről... A tekerő szárával ellentétes irányba... :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok srácok!

Klímahűtőt tervezek cserélni házilag... Vettem egy újat, barátommal nekiállnánk kicserélni. Kérdésem, hogy van-e valami buktató a dologban amire nagyon kell vigyázni? Illetve kell-e, érdemes-e bármilyen tömítést is cserélni ezzel együtt (esetleg szétszedésnél törik, szakad, nem lehet visszarakni, stb)?

Évek óta küzdök azzal, hogy nyár végére harmatgyenge a klíma és következő évben már be sem indul, elmegy belőle a gáz. Mivel lassan szivárog, így UV lámpával is csak sokadszorra vették észre, hogy a hűtő lukas.

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

üdv a Guruknak!

A következő kérdésem lenne.

Z18XER, lecseréltem benne az olajat, olajszűrőt, gyertyákat, légszűrőt, pollenszűrőt.

Majd utána észrevettem, hogy kiírja az InSp feliratot a km számlálóhoz...

Ha jól tudom ez azt jelzi, hogy szervizbe kell vinni mert megvan (hamarosan meglesz) az esedékes átvizsgálás/csereperiódus.

Csak hogy én most cseréltem le mindent és utána írta ki. Van ezekben valami érzékelő, ami érzékeli, hogy "megbontottam" a dolgokat és azért írta ezt ki utána?

Vagy csak véletlen egybeesés hogy pont most jött elő, és most akar (előre) figyelmeztetni, hogy esedékes lenne a közeljövőben a dolog (117.800 km van benne).

Világ életemben magam cseréltem az olajat minden autómon és nem találkoztam még ilyennel. (opelek, nissan, honda, mitsubishi, stb)

Elbaszarintottam volna valamit? (kétlem)

Töröltem a kódot utána (fórumon olvastam miképp lehet) de azért gondoltam megkérdezem a cartársakat, hogy mitől lehet. Köszi szépen!

Módosítva : Seth
Link to comment
Megosztás:

Csak hogy én most cseréltem le mindent és utána írta ki. Van ezekben valami érzékelő, ami érzékeli, hogy "megbontottam" a dolgokat és azért írta ezt ki utána?

Vagy csak véletlen egybeesés hogy pont most jött elő, és most akar (előre) figyelmeztetni, hogy esedékes lenne a közeljövőben a dolog (117.800 km van benne).

Csak veletlen, mert az idot es a futasteljesitmenyt (bizonyos evjaratoknal az olaj allapotat is) "nezi", es eppen most telt le valamelyik. Ha visszaallitottad, akkor most indul ujra, aztan majd szol megint :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Csak veletlen, mert az idot es a futasteljesitmenyt (bizonyos evjaratoknal az olaj allapotat is) "nezi", es eppen most telt le valamelyik. Ha visszaallitottad, akkor most indul ujra, aztan majd szol megint :)

Köszönöm szépen! Sejtettem (reméltem), hogy ez van a dolog hátterében, de jobbnak láttam megkérdezni.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap este kicseréltük a klímahűtőt sikeresen.

Nem lett volna nagy ördöngősség, ha a hűtő két jobb oldali csavarja, amivel a vízhűtőhöz rögzül ne lett volna baromira berohadva. A csavar feje még hagyján, de az anya hülye megoldással rögzül hátul, vékony lemez tartja, hogy ne forogjon el. Persze mivel be volt rohadva, nagy erővel kellett tekerni, és az anyát a lemez már nem tudta megtartani, így elforgott, lehetetlen volt megfogni és letekerni. Sok szívás árán és trükközéssel végül sikerült kitekerni (vagyis az egyik csavart leflexeltük dremellel), de a 4 órás szerelésből csak ez a két anya leszedése volt 2,5 óra...

Az utángyártott hűtő látszólag passzolt, de aztán kiderült méretileg épphogy csak bement (csavarok rögzítési pontjai voltak neccesek), és ki kellett vágni az egyik rögzítőfülből egy kis darabot, hogy ne érjen bele az intercooler tartójába. De ez már csak hab volt a tortán.

A rendszer nyomáspróbája és a feltöltése még hátra van, remélem rendben lesz. Még keresnem kell egy klímást a közelben.

Sziasztok srácok!

Klímahűtőt tervezek cserélni házilag... Vettem egy újat, barátommal nekiállnánk kicserélni. Kérdésem, hogy van-e valami buktató a dologban amire nagyon kell vigyázni? Illetve kell-e, érdemes-e bármilyen tömítést is cserélni ezzel együtt (esetleg szétszedésnél törik, szakad, nem lehet visszarakni, stb)?

Évek óta küzdök azzal, hogy nyár végére harmatgyenge a klíma és következő évben már be sem indul, elmegy belőle a gáz. Mivel lassan szivárog, így UV lámpával is csak sokadszorra vették észre, hogy a hűtő lukas.

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos az Astramban eltört a gyári könyöklő fedelének a füle, ami beakad az alsó részébe. Szükségem lenne egy pár jó tanácsra, hogy honnan tudok ilyet szerezni! Ahogy néztem, külön nem nagyon lehet ilyet venni, üléssel együtt pedig gondolom egy vagyonba kerül. Várom a javaslatokat! :icon1:

Köszi előre is!

G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos az Astramban eltört a gyári könyöklő fedelének a füle, ami beakad az alsó részébe. Szükségem lenne egy pár jó tanácsra, hogy honnan tudok ilyet szerezni! Ahogy néztem, külön nem nagyon lehet ilyet venni, üléssel együtt pedig gondolom egy vagyonba kerül. Várom a javaslatokat! :icon1:

Köszi előre is!

G.

Szia!

Biztos, hogy lehet külön könyöklőt venni, írj a Csergőnek, hogy mit kérnek érte.

De első körben szerintem kérdezz meg egy műanyagost, hátha meg lehet ragasztani.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Biztos, hogy lehet külön könyöklőt venni, írj a Csergőnek, hogy mit kérnek érte.

De első körben szerintem kérdezz meg egy műanyagost, hátha meg lehet ragasztani.

Szia!

Az a baj, hogy gyanúm szerint az okozta a vesztét, hogy tavaly tettem fel egy üléshuzat szettet, mely tartalmazott egy könyöklőre va huzatot is. Miután ezt felhúztam elég feszesen zárult egészen addig amíg el nem tört. Szóval szerintem a feszülés miatt pattant el, eddig bírta. Ezért félek a műanyag hegesztéstől, ragasztástól, de azért megpróbálom. Köszi az infót. G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos az Astramban eltört a gyári könyöklő fedelének a füle, ami beakad az alsó részébe. Szükségem lenne egy pár jó tanácsra, hogy honnan tudok ilyet szerezni! Ahogy néztem, külön nem nagyon lehet ilyet venni, üléssel együtt pedig gondolom egy vagyonba kerül. Várom a javaslatokat! :icon1:

Köszi előre is!

G.

Szia!

A miénkben nem volt gyárilag könyöklő. Pesten, a Nagykőrösi úton, az Astra bázison sikerült vásárolni, bontottan. A beszereléssel együtt 15e volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1 nagyon egyszerű kérdés:

5 ajtós 2007-es modell:

Fel nyitható a hátsó ülés, mint pl egy 5 ajtós G-s Astránál? (olyan mintha adná magát, de nem merem feszegetni!)

Szia. Felnyitni "véglegesen" lehet...:D

Csak kivenni lehet......azok a patentjai, amiket látsz. Ha kihúzod őket, akkor a reteszt húzod ki, és akkor az egész pad kivehető. Spórolás...Alatta a tankot találod....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel astra h utastérbe zörög a kormány mű amibe forog a kormány tengely és tud bent csúszkálni(azt nem tudom hogy szabad e csúszkálni, képen látszik menyit mozdul előre hátra tengely max.) és kikopott annyira hogy lötyög csapágyba (Persely)

Kérdésem (kérésem )

Nem tud valaki felrakni egy robbantott ábrát kormány műről ami utastérre vonatkozik.. (opel epc ben biztos van ábra )

Vagy az is elég ha vaki megmondja mi a hivatalos neve mert interneten nem találom.....

http://kepfeltoltes.hu/view/140603/DSC_0543_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/140603/DSC_0544_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/140603/DSC_0545_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/140603/DSC_0546_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Válaszokat előre köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök minden fórumozót, elkeztem a klímát használni és egy égő csere folyamán szét néztem a motortérben is és akkor láttam , hogy a klíma kompresszor tárcsájánál vörös por jelenik meg egy idő után az mi lehet?

Szia,

Ha minden igaz, akkor az a piros-vöröses reszelék valamelyik alkatrész rozsdásodásából van. Talán a kuplung körül valami.

zsambek`

Módosítva : zsambek
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv

bejött a nagy meleg és megint beragadt a tolatólámpám kapcsolója,vagyis világít hátra ha kell ha nem

Javasolta valaki hogy húzzam le a csatlakozót és hagyjam.Hibakódot fog e csinálni vajon?

egy óra állás után bezzeg nem ég már <_<

Módosítva : krisztus
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.