Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok

Olyan problémám van, hogy G Astra 1.7 DTI autóm magasabb fordulatszámon 2500 fölött kinyomja a tágulási tartály záró kupakja alatt a hűtővizet. Zárókupakot már cseréltem! A hűtőviz "felhabzik" ! Szerintetek mi lehet az oka?

Gondolom, a "habzas" azt jelenti, hogy forr, mert egyebkent nem tudna kijonni... Homersekletet lehet nezni a G-ben?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Olyan problémám van, hogy G Astra 1.7 DTI autóm magasabb fordulatszámon 2500 fölött kinyomja a tágulási tartály záró kupakja alatt a hűtővizet. Zárókupakot már cseréltem! A hűtőviz "felhabzik" ! Szerintetek mi lehet az oka?

Először inkább nézd meg a vizet, hogy van e benne olaj. Ha igen, akkor nem túl jó híreink vannak.

A termosztát működik rendesen? Nincs valami dugulás a rendszerben, hogy esetleg csak kisebb mennyiségű víz melegedjen fel és azét forr?

Hűtőventillátor működik?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem is detto ez a hang. Szerencsére nem kettős tömegű lendkerék, hanem az üzemanyag szűrő rendszerben a víz/levegő okozza a hangot. (szürcsöl, de inkább huhog :) )

Elméletileg volt már itteni forumozó, aki írta: az Opel Interat-nál élből ismerik a problémát, gariba orvosolják. Én sajnos még nem értem el hozzájuk, mert vidéki vagyok és nincs BP fele dolgom. Sz.tem próbáld meg!

Szia!

Köszönöm a tippet.Felvettem velük a kapcsolatot email-ben,remélem reagálnak rá.

Neked azóta változás?

Link to comment
Megosztás:

Először inkább nézd meg a vizet, hogy van e benne olaj. Ha igen, akkor nem túl jó híreink vannak.

A termosztát működik rendesen? Nincs valami dugulás a rendszerben, hogy esetleg csak kisebb mennyiségű víz melegedjen fel és azét forr?

Hűtőventillátor működik?

Vizben nincs olaj de elég furcsa szaga van.Termosztát jól működik a hűtőventillátorral eggyütt max 90 fok viz visszahűti 80-ra.Levettük a hengerfejet úgy néz ki hogy a tömités kezdett átégni és emiatt került gáz a hűtővizbe és nőtt a nyomás!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy néz ki megadta magát a féltengely szimeringem.

Volt egy olajos tócsa a kocsi alatt, ezért felemeltük. Ez pénteken volt.

Azóta nem mentem vele, csak haza pénteken a szerelőtől.

Mióta áll, már nincs folyás.

Kérdés, hogy visszamehetek-e vele a szerelőhöz? Lehet, hogy semmi olaj nincs már benne.

Kb. 5 km-re lakik.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Opelesek !

Közeledek a 60ezres óraálláshoz. Ilyenkor mi az a felsoroltakon kívül amit illik cserélni, megnézni ?

Olaj, olajszűrő, lég és pollenszűrő, gyertya.

Kérdésem még, hogy az előző kb egy éve(azóta ~9e km a megtett út) saját kezüleg olajcserénél még nem volt INSP feliratom(ha jól emlékszem), de ez most a 60e-hez közeledve bevillan.

Ez lehet a 30ezrenkénti gyári beprogramozott érték, most közeledve a 60ezerhez az olajcsere miatt jelezhet ?

Ha sk. cserélem újfent az olajat, de nincs Tech2-es műszerrel ez újraindítva, lehet ebből gondom, vagy inkább vigyem az Opelhez olajcserére és ott majd intézik műszerrel is a 60000 intervallumot ?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy néz ki megadta magát a féltengely szimeringem.

Volt egy olajos tócsa a kocsi alatt, ezért felemeltük. Ez pénteken volt.

Azóta nem mentem vele, csak haza pénteken a szerelőtől.

Mióta áll, már nincs folyás.

Kérdés, hogy visszamehetek-e vele a szerelőhöz? Lehet, hogy semmi olaj nincs már benne.

Kb. 5 km-re lakik.

Köszi!

A legegyszerűbben úgy tudod megnézni, hogy van e benne olaj, hogy kihúzod a nívópálcát! :D Ha a két jelzés között van, akkor nyugodtan mehetsz, biztos nem ömlik ott az olaj, hanem csak szivárog.

Link to comment
Megosztás:

A legegyszerűbben úgy tudod megnézni, hogy van e benne olaj, hogy kihúzod a nívópálcát! :D Ha a két jelzés között van, akkor nyugodtan mehetsz, biztos nem ömlik ott az olaj, hanem csak szivárog.

A szerelő azt mondta, hogy a váltó(mű?) olaj folyik, nem a motorolaj a szimeringnél.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az a szervó olaj lesz, az a motor mögött-alatt lévő sárgászöld, fekete kupakos tartálynál ellenőrizhető...

Értem, mindjárt meg is nézem, de ha szervó olaj, akkor nem kellene észrevenni valami - nem is tudom - nehézséget kormányzáskor?

Azt mondták féltengely szimering.

Link to comment
Megosztás:

A szerelő azt mondta, hogy a váltó(mű?) olaj folyik, nem a motorolaj a szimeringnél.

Ha a feltengely szimering beteg, akkor csak a valtoolaj folyhat. Az, hogy most nem latsz alatta foltot, nem okvetlenul jelenti azt, hogy teljesen ures, lehet, hogy csak eppen ugy all a feltengely, hogy nem folyik.

Jot biztos nem tesz neki, de ot kilometerre ovatosan el lehet vele gurulni, ha nagyon nincs mas megoldas...

Egy ismerosnek az ures valtoja (javitas utan a szerviz elfelejtette feltolteni) Debrecenbol indulva valahol Gyor kornyeken allt be.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha a feltengely szimering beteg, akkor csak a valtoolaj folyhat. Az, hogy most nem latsz alatta foltot, nem okvetlenul jelenti azt, hogy teljesen ures, lehet, hogy csak eppen ugy all a feltengely, hogy nem folyik.

Jot biztos nem tesz neki, de ot kilometerre ovatosan el lehet vele gurulni, ha nagyon nincs mas megoldas...

Egy ismerosnek az ures valtoja (javitas utan a szerviz elfelejtette feltolteni) Debrecenbol indulva valahol Gyor kornyeken allt be.

Köszönöm!

A váltóolaj szintet tudom valahogy ellenőrizni?

Link to comment
Megosztás:

A váltóolaj szintet tudom valahogy ellenőrizni?

Csak egy csavar van, amit kiveve azt kell latni, hogy eppen addig van tele, nivopalca nincs. De jobban belegondolva ures nem lehet, mert ahol folyik, az nem a legalso pontjan van a valtonak, tehat annal jobb a helyzet, mintha a leereszto csavarral uritetted volna le.

Azt ne vard senkitol, hogy azt irja, fizeti a javitast, ha megis szetesik :) De szerintem el lehet gurulni vele ot kilometert, ha nem akad valaki, aki elvontasson...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra H CDTI diesel 1.3-ban szeretnék üzemanyag szűrőt cserélni. Az lenne a kérdésem, hogy ebben a modellben merre keressem + van-e valami, amire ügyelni kell cserénél, vagy csak lecsatlakoztatom a házról, amit lehet és szimplán kiszedem a régit, beteszem az újat?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra H CDTI diesel 1.3-ban szeretnék üzemanyag szűrőt cserélni. Az lenne a kérdésem, hogy ebben a modellben merre keressem + van-e valami, amire ügyelni kell cserénél, vagy csak lecsatlakoztatom a házról, amit lehet és szimplán kiszedem a régit, beteszem az újat?

Köszi

és még egy kérdés. A felgyülemlett vizet hol lehet a szűrőn üriteni? Az a gyanum, hogy a sok állástol esetleg a viz okozhatja, hogy szinte nem gyorsul padlógázzal se.

thx

Link to comment
Megosztás:

és még egy kérdés. A felgyülemlett vizet hol lehet a szűrőn üriteni? Az a gyanum, hogy a sok állástol esetleg a viz okozhatja, hogy szinte nem gyorsul padlógázzal se.

A viz a szuro aljaban gyulik, ott is eresztheto le, de jelzi, ha sok van benne. Az allastol nem lesz tobb a viz, igy rendes gazolajjal ez nem okozhatja a gyorsulasi problemat.

Szurot csak 17DTH-n csereltem, de ha ezen is ugyanolyan, akkor valoban csak le kell kotni mindent a hazrol, aztan azt kibanyaszni a tartojabol. Legteleniteni nem kell, de tanacsos feltolteni az uj szurot, akkor konnyebben indul ujra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

2009-es Astra H Caravan biztonságiöv jelzöjét kikapcsolták. - hogyan tudom visszakapcsolni, hogy figyelmeztesen ha nincsen bekapcsolva az öv?

köszönöm

B,

Na ez engem is érdekelne! Az enyém 2007-es. Programozta TECH2-vel egy szeki, de csak addig jutott, hogy gyújtás ráadás után felvillan a piktogram a műszerfalon.

Tudná ezt az összes kocsi, vagy kell valami érzékelő az öv aljzatába is?

Hol tudom ellenőrizni, hogy van-e benne érzékelő, avagy sem?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.