Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Ez most komoly? Én meg direkt jól bedugtam őket, mert azt hittem elvesztek. Mondjuk érdekes, mert csak az egyik oldalon hiányzott 2, az is hátul.

Az első 2 és az utolsó 2 dugó különbözik a többi dugótól, amelyek "vakdugók".

Ezen a 4 dugón van egy perem és egy lyuk, hogy ki tudjon folyni a víz a küszöbből, de alulról ne mehessen bele a sós víz. Leeresztés után vissza kell dugni a speciális dugókat, előtte le kell mosni róluk a sarat vagy ki kell cserélni őket, ha elszakadtak.

Módosítva : kezdőkabriós
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

 

Következő furcsa esett történt velem, érdekelne, hogy tényleg van ilyen és mit tegyek majd ellene?

2-3 napot pihent a kocsi. kiégett az egyik tompított így vártam a cserével egy esőmentes napot.

Mivel sajnos ez nem G astra, ezért be kellett indítanom az autót és kiszedni az egyik irányba a kereket.

Ha nem is könnyen, de megcsináltam, 2 nap múlva reggel 6-kor be akartam ülni a kocsiba,hogy megyek melózni, de nem indult. Kihívtam egy szerelőt, mert nem tudtam eldönteni mi baja, az üzemanyagra gyanakodtam , de nem akartam nagyobb bajt. Kijöttek, kiderült a gyertyák el vannak ázva benzinben. 2 hónapja volt gyertya csere, így a régi vissza egy kevés féktisztító és bár  nehezen, de elindult az autó. Azt mondták, hogy ennél  típusnál nem szabad úgy leállítani a kocsit, hogy megy az automata szívató, mert tele megy benzinnel és így járok(ecotec motor), megkérdeztem tőlük, hogy ilyen helyzetbe mit tegyek, azt mondták ne állítsam le rögtön, járassam egy kicsit. Tényleg van ilyen ennél(ezeknél) a típusoknál?(1.6 Z16XER)

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

 

Következő furcsa esett történt velem, érdekelne, hogy tényleg van ilyen és mit tegyek majd ellene?

2-3 napot pihent a kocsi. kiégett az egyik tompított így vártam a cserével egy esőmentes napot.

Mivel sajnos ez nem G astra, ezért be kellett indítanom az autót és kiszedni az egyik irányba a kereket.

Ha nem is könnyen, de megcsináltam, 2 nap múlva reggel 6-kor be akartam ülni a kocsiba,hogy megyek melózni, de nem indult. Kihívtam egy szerelőt, mert nem tudtam eldönteni mi baja, az üzemanyagra gyanakodtam , de nem akartam nagyobb bajt. Kijöttek, kiderült a gyertyák el vannak ázva benzinben. 2 hónapja volt gyertya csere, így a régi vissza egy kevés féktisztító és bár  nehezen, de elindult az autó. Azt mondták, hogy ennél  típusnál nem szabad úgy leállítani a kocsit, hogy megy az automata szívató, mert tele megy benzinnel és így járok(ecotec motor), megkérdeztem tőlük, hogy ilyen helyzetbe mit tegyek, azt mondták ne állítsam le rögtön, járassam egy kicsit. Tényleg van ilyen ennél(ezeknél) a típusoknál?(1.6 Z16XER)

Én már többször beindítottam hidegen 0,5 -1 percre parkolóban helyezkedés céljából, jócskán ment még a szivató mikor leállítottam, de semmi ilyesmit nem tapasztaltam, mint Te.

Link to comment
Megosztás:

Azt mondták, hogy ennél  típusnál nem szabad úgy leállítani a kocsit, hogy megy az automata szívató, mert tele megy benzinnel és így járok(ecotec motor), megkérdeztem tőlük, hogy ilyen helyzetbe mit tegyek, azt mondták ne állítsam le rögtön, járassam egy kicsit. Tényleg van ilyen ennél(ezeknél) a típusoknál?(1.6 Z16XER)

Nettó hülyeség.

Az ilyen szerelővel sem állnék többet szóba.

Link to comment
Megosztás:

Nettó hülyeség.

Az ilyen szerelővel sem állnék többet szóba.

A tortenet nyilvan santit kisse (automata szivato :) ), de azert valamiert csak benzinesek lettek a gyertyak...

Leallitaskor az injektorok nem adnak tobb benzint, aztan roviddel ezutan a gyujtas is megszunik, es a motor leall. Igy ami benzin bejutott, az normal esetben el is eg, viszont ha egy hideg motor csak par masodpercig jart, akkor azert erre nem vennek merget.

Vagy milyen egyeb magyarazat van arra, ha egy amugy jol mukodo motornal ilyesmi tortenik?

Itt meg a par masodperc - fel perc - egy perc kozott is nagy kulonbsegek vannak, de aki annyira biztos a dolgaban, az inditsa el 5 masodpercre a hideg motorjat, aztan par ora mulva ujra, es meseljen :)

Link to comment
Megosztás:

A tortenet nyilvan santit kisse (automata szivato :) ), de azert valamiert csak benzinesek lettek a gyertyak...

Leallitaskor az injektorok nem adnak tobb benzint, aztan roviddel ezutan a gyujtas is megszunik, es a motor leall. Igy ami benzin bejutott, az normal esetben el is eg, viszont ha egy hideg motor csak par masodpercig jart, akkor azert erre nem vennek merget.

Vagy milyen egyeb magyarazat van arra, ha egy amugy jol mukodo motornal ilyesmi tortenik?

Itt meg a par masodperc - fel perc - egy perc kozott is nagy kulonbsegek vannak, de aki annyira biztos a dolgaban, az inditsa el 5 masodpercre a hideg motorjat, aztan par ora mulva ujra, es meseljen :)

Nyilván valamiért benzinesek lettek. De nem azért, mert a - poszt író szerint - a szerelők azt mondták neki, hogy az ecotec motrok ilyenek.

Egy jól működő motornál ilyen nem fordul elő.

Amúgy én már indítottam el nagyon rövid időre a motort (5-10 sec) többször is, és soha nem volt gondom a következő indításnál.

Link to comment
Megosztás:

Nyilván valamiért benzinesek lettek. De nem azért, mert a - poszt író szerint - a szerelők azt mondták neki, hogy az ecotec motrok ilyenek.

Egy jól működő motornál ilyen nem fordul elő.

Amúgy én már indítottam el nagyon rövid időre a motort (5-10 sec) többször is, és soha nem volt gondom a következő indításnál.

Ez nem Ecotec keredese, elvileg barmelyik motornal elofordulhatna. Ha alapbol nem ilyen, akkor csak azt tudom elkepzelni, hogy az injektorok nem zartak le eleg hamar (ami viszont feltehetoen massal is jarna, minimum tulfogyasztas, gaz elengedese utan lassu reakcio, stb.). Vagy nagyon nehezen indult a motor, es eleve benzinfolosleg volt benne.

Link to comment
Megosztás:

Nettó hülyeség.

Az ilyen szerelővel sem állnék többet szóba.

kénytelen voltam, jött a 3 napos ünnep és mozdulatlan állt a kocsi a parkólomban. örültem, hogy találtam valakit, aki kijött az ünnepek alatt. mondjuk megcsinálta, a kocsi most megy.

Link to comment
Megosztás:

A tortenet nyilvan santit kisse (automata szivato :) ), de azert valamiert csak benzinesek lettek a gyertyak...

Leallitaskor az injektorok nem adnak tobb benzint, aztan roviddel ezutan a gyujtas is megszunik, es a motor leall. Igy ami benzin bejutott, az normal esetben el is eg, viszont ha egy hideg motor csak par masodpercig jart, akkor azert erre nem vennek merget.

Vagy milyen egyeb magyarazat van arra, ha egy amugy jol mukodo motornal ilyesmi tortenik?

Itt meg a par masodperc - fel perc - egy perc kozott is nagy kulonbsegek vannak, de aki annyira biztos a dolgaban, az inditsa el 5 masodpercre a hideg motorjat, aztan par ora mulva ujra, es meseljen :)

szia!

A sántít egy kicsittel mire gondolsz? Úgy volt minden ahogy leírtam. Az autó rögtön indul(2 tekerés) és tényleg max 10 másodpercre indíthattam be, amíg kiszedtem a kereket.A magyarázat engem is érdekelne, mert ma a mosónál nem mertem leállítani a kocsit, nehogy megint így járjak(porszívó,mosó,benzinkút 200 m belül). Fogyasztásom 6.2 és 6.8 között van.

U.i: ma elmentem tankolni a Shell kútra(csak ott vagy az ÖMV-nél tankolok), 29.6l tankoltam 438km-re és ez  magasnak mondható, mert 6.2-6.5-nél nem szokott több lenni, ha nincs benne város.

Módosítva : hanis
Link to comment
Megosztás:

Ez nem Ecotec keredese, elvileg barmelyik motornal elofordulhatna. Ha alapbol nem ilyen, akkor csak azt tudom elkepzelni, hogy az injektorok nem zartak le eleg hamar (ami viszont feltehetoen massal is jarna, minimum tulfogyasztas, gaz elengedese utan lassu reakcio, stb.). Vagy nagyon nehezen indult a motor, es eleve benzinfolosleg volt benne.

A kocsi előtte is és most is rögtön indul, a fogyasztásom 6.2 és 6.8 között van intenzív kigyorsításokkal 2 és 3-ban. Amiket leírtál a eddig egyik sem volt jellemző a kocsira. Napi 100 km megyek a nulláson. Egyetlen észlelhető problémám egy kisebb betorpanás 3000 fordulat alatt intenzív gyorsításnál. A tempomat 1 hónapja lett beszerelve, akkor teljesen átnézték pont a torpanás miatt és nem találtak semmit, azt mondták teljesen rendben van 

Link to comment
Megosztás:

Nyilván valamiért benzinesek lettek. De nem azért, mert a - poszt író szerint - a szerelők azt mondták neki, hogy az ecotec motrok ilyenek.

Egy jól működő motornál ilyen nem fordul elő.

Amúgy én már indítottam el nagyon rövid időre a motort (5-10 sec) többször is, és soha nem volt gondom a következő indításnál.

Én is és eddig nekem sem volt gondom, most viszont igen.

Link to comment
Megosztás:

A sántít egy kicsittel mire gondolsz? Úgy volt minden ahogy leírtam. Az autó rögtön indul(2 tekerés) és tényleg max 10 másodpercre indíthattam be, amíg kiszedtem a kereket.A magyarázat engem is érdekelne, mert ma a mosónál nem mertem leállítani a kocsit, nehogy megint így járjak(porszívó,mosó,benzinkút 200 m belül). Fogyasztásom 6.2 és 6.8 között van.

U.i: ma elmentem tankolni a Shell kútra(csak ott vagy az ÖMV-nél tankolok), 29.6l tankoltam 438km-re és ez  magasnak mondható, mert 6.2-6.5-nél nem szokott több lenni, ha nincs benne város.

Az automata szivatora ertettem, ami injektoros autokban nincs, persze a funkcio megvan. A regi autokat konnyu volt "tulszivatni", az ujakban elvileg az elektronika ugyel arra, hogy ne legyen ilyen.

Ha nagyobb a fogyasztas, akkor lehet hogy valami elkonyult, es az okozza a gondot...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ tényleg ez volt a baj. Viszont én az első dugókon sem találtam lyukat, ahol kifolyhatott volna a víz. Amúgy a küszöbbe nem is kerülhetne víz nem?

Úgy tudom, hogy a szélvédőre kerülő víz a küszöbön keresztül távozik a H Astráknál, de már nem emlékszem, hogy hol hallottam. Tehát a küszöbbe üzemszerűen kerülhet víz.

Ha az első dugók nem különböznek a középsőktől akkor valaki már "pótolta" őket korábban. A lényeg, hogy az első és utolsó 2 dugó leeresztős a közte levők meg sima vakdugók.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A problémám a következő. kb. vagy 2 napja tapasztalom azt hogy indítás után fura berreggő, zörgő hang jön a műszerfal mögül. A kormány, illetve a középső rész mögül jön szerintem. A vezető felöli oldalon valahol. Egy pár másodpercig csinállja aztán megszűnik. Menetközben, illetve gyujtásra sem csinállja. Csak ha beindítom. Ha valaki tapasztalt már ilyet az légyszi segítsen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A problémám a következő. kb. vagy 2 napja tapasztalom azt hogy indítás után fura berreggő, zörgő hang jön a műszerfal mögül. A kormány, illetve a középső rész mögül jön szerintem. A vezető felöli oldalon valahol. Egy pár másodpercig csinállja aztán megszűnik. Menetközben, illetve gyujtásra sem csinállja. Csak ha beindítom. Ha valaki tapasztalt már ilyet az légyszi segítsen.

Nekem a fűtésállító mechanizmus ad furcsa nyekergő hangot, kicsit olyan mintha egy béka vartyogna vagy valami bogár. És csak hűvös időben.

Meg kéne kicsit fújni a műanyag fogaskereket de mindig csak akkor jut eszembe amikor elindultam, aztán elfelejtem mire megérkezek.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a fűtésállító mechanizmus ad furcsa nyekergő hangot, kicsit olyan mintha egy béka vartyogna vagy valami bogár. És csak hűvös időben.

Meg kéne kicsit fújni a műanyag fogaskereket de mindig csak akkor jut eszembe amikor elindultam, aztán elfelejtem mire megérkezek.

Lehet hogy nekem is az lesz. Délután befujtam a nagy fehér műanyag tárcsának a fogaskerekét, plusz a mögötte lévő fekete fogaskereket ami mozgatja a tárcsát. Azóta volt három indításom és nem csinállta egyszer sem. Elvileg megszünt, de majd figyelgetem. Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy nekem is az lesz. Délután befujtam a nagy fehér műanyag tárcsának a fogaskerekét, plusz a mögötte lévő fekete fogaskereket ami mozgatja a tárcsát. Azóta volt három indításom és nem csinállta egyszer sem. Elvileg megszünt, de majd figyelgetem. Köszönöm a segítséget.

Nekem kifejezetten a kormány irányából jön valami kattogó, ketyegő hang, leginkább hűvösebb időben, vagy langyos motorindításkor. Ez is a szellőző rendszer lehet?

Link to comment
Megosztás:

Nekem kifejezetten a kormány irányából jön valami kattogó, ketyegő hang, leginkább hűvösebb időben, vagy langyos motorindításkor. Ez is a szellőző rendszer lehet?

Végülis ez a mechanikus állító tárcsa ez ott van a kormány alatt jobb oldalt. Akár az is lehet. Próbáld meg a fogaskereket befújni vagy gyengén megzsírozni. Lehet hogy megoldja, de az is lehet hogy más nyekereg. Nem tudom konkrétan.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom, hogy a szélvédőre kerülő víz a küszöbön keresztül távozik a H Astráknál, de már nem emlékszem, hogy hol hallottam. Tehát a küszöbbe üzemszerűen kerülhet víz.

Ha az első dugók nem különböznek a középsőktől akkor valaki már "pótolta" őket korábban. A lényeg, hogy az első és utolsó 2 dugó leeresztős a közte levők meg sima vakdugók.

A küszöbbe, tehát a belsejébe nem kerül víz. Csak a tetejére, kb az első 10 centin az első ajtó vonaláig. A víz a sárvédő karosszériaelem alatt folyik le és a sárvédő és a küszöb közötti hézagon folyik ki. Most hétvégén szedtem szét, mert volt némi felületi korrózióm, amit lekezeltem, hogy ne rohadjon szét a küszöböm. A karosszéria és a dobbetét között megrekedő sáros trutyit nagyon ajánlott legalább évente kipucolni, különben rohadás lesz belőle, még ha nem kívülről nem is látszik semmi. Az enyémben 10 évig állt a sáros sós trutyi, aminek sajnos meg is lett az eredménye.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Z17DTH motorról van szó.

 

Hidegindításnál, ha beindul, akkor az alapjárat ingadozik (felmegy-lemegy) és néha, nagyon ritkán leáll és nehezen indul be, sokat kell pörgetni. Ez az egyik hiba.

A másik hiba üzemi hőmérsékleten történik. Ritkán menet közben leáll, ha benyomom a kuplungot, illetve ha leállítom 10 percre és újra indítanám, nagyon nehezen indul be. 

Mi lehet a baj?

Nyomásszabályzó szelepet cseréltem rajta.

 

Ja..... és hibakódot nem ír!

 

Kérlek segítsetek!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.