Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

- egyedibbet szeretne (ízlések és pofonok), szebbet

- jobb útfekvést szeretne mint a gyári felnivel

- szélesebb, peresebb gumi

- kisebb ET számú felni

- könnyebb felni

- esetleg kényszer is

nekem pl a speedy -re a gyári első gumik/felniméret elég idióta, illetve a fentebb soroltakkal is szeretném finomítani a vasat

így egész garnitúra csere előtt állok (felni+gumi)

Link to comment
Megosztás:

- egyedibbet szeretne (ízlések és pofonok), szebbet

- jobb útfekvést szeretne mint a gyári felnivel

- szélesebb, peresebb gumi

- kisebb ET számú felni

- könnyebb felni

- esetleg kényszer is

nekem pl a speedy -re a gyári első gumik/felniméret elég idióta, illetve a fentebb soroltakkal is szeretném finomítani a vasat

így egész garnitúra csere előtt állok (felni+gumi)

Ja, nem tudtam, hogy versenyzesre hasznalod :)

Link to comment
Megosztás:

Ja, nem tudtam, hogy versenyzesre hasznalod :)

közúton sajnos nem igazán lehet kihasználni

vannak jó helyek, gyors kanyarok, de megannyi rizikó

- beláthatatlan kanyarban már számtalanszor jött át szemből a sávomba busz

- kavics/homok kiszóródás

- padlófék elém kacsázó biciklisek miatt

kanyarfalót jobb kivinni nyílt napokra

Amennyiben csak biztonságos közúti közlekedésre gondolunk,

ott is célszerűbb a minél könnyebb felni illetve jobb minőségű, nem öreg gumi.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Sziasztok

Szeretnék a H Astránkra alufelnit , nézegettem is a netet veszettül és ezt találtam "AEZ alufelni, 7Jx16 /Opel Astra H/" ez jó ugye ? Járgány az 2007 -es enjoy caravan Z16LET 180LE. csavaros 110 es 16" .75000 megér a 4db?

7Jx16 -> 7" a felni szélessége a peremnél mérve, a 16" a felni átmérő.

A'szem az Opelnél 110 mm az osztókör átmérője, és 5 csavaros felni kell.

Szóval, ha jól gondolom 7Jx16/110x5 méretű felnit keress!

Melyik AEZ felniről van szó?

Link to comment
Megosztás:

http://www.aprohirdetes.ws/detail.php?id=380608

de ez használt és messze is van.

AEZ (Intenso Dark) felnit használok, de nem az Astra-n. A 3 év alatt nem volt rá panasz, nem mattul, nem kellett görgőzni, nem pergeti a súlyokat. Igaz, én újan vettem, csavarokkal, kerékőrrel és szelepekkel együtt. Az ár szerintem rendben van, a design megítélése pedig egyéni ízlés kérdése.

Link to comment
Megosztás:

AEZ (Intenso Dark) felnit használok, de nem az Astra-n. A 3 év alatt nem volt rá panasz, nem mattul, nem kellett görgőzni, nem pergeti a súlyokat. Igaz, én újan vettem, csavarokkal, kerékőrrel és szelepekkel együtt. Az ár szerintem rendben van, a design megítélése pedig egyéni ízlés kérdése.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

erdeklödnek hogy a h astra gtc gyari alufelnijehez (5 küllös asszem r17) milyen gumimeret dukal? jaes honnan tudnek beszerezni ilyen felnit hasznaltan? 2007 ota r16 acel van gyari disztarcsaval es ezen cserelgetem a telit-nyarit es meguntam a dolgot. meg eddig nagyon keret se volt az ujitasra. <_< koszonom elore is!

felreertesek elkerulese vegett erre a felnire gondolok: Nokia266.jpg

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

erdeklödnek hogy a h astra gtc gyari alufelnijehez (5 küllös asszem r17) milyen gumimeret dukal? jaes honnan tudnek beszerezni ilyen felnit hasznaltan? 2007 ota r16 acel van gyari disztarcsaval es ezen cserelgetem a telit-nyarit es meguntam a dolgot. meg eddig nagyon keret se volt az ujitasra. :angry: koszonom elore is!

felreertesek elkerulese vegett erre a felnire gondolok:

Szia!

225/45 r17 a gyári méret!

Felnit vagy a hasznaltauto.hu alkatrészes részénél, racing-bazar, vatera, google kereső, bontó...

Én ilyen helyeken keresném...<_<

Link to comment
Megosztás:

de a képen látható felni nem 17 es hanem 18 as...

az astra h ra 18 as méretbe rakták, a tigrán volt 17 es. de azt meg nem láttam 5 csavarosba még csa k 4 csavarosba.....

haaaaat szemre szerintem inkabb 17 mint 18 de kitudja.. akinek ilyen van az csak tudja. majdm egirja valaki :angry:

harmlevi:

egy 245/35 el szivesebben elfurikaznek, mert en kicsit peresebbet szeretem <_< az gaz lenne?

Link to comment
Megosztás:

haaaaat szemre szerintem inkabb 17 mint 18 de kitudja.. akinek ilyen van az csak tudja. majdm egirja valaki :angry:

harmlevi:

egy 245/35 el szivesebben elfurikaznek, mert en kicsit peresebbet szeretem <_< az gaz lenne?

Szerintem már túl nagy eltérés, Szemléltetésképpen: 100-nál 105-öt mutat az óra...:P

Másrészt a magyar utakra sajnos a 225/45 is határeset de az már legalább tényleg mutat is:)..

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv Mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne, hogy Opel Astra H kombihoz /2005ös, 101LE/

16"-os 5×110 6,5J ET39es méretű lemezfelnihez, jó-e 205/55 R16os /nyári/gumi.

Mert a jelenlegi lemezfelni ugyanez, csak ET37es, azon vannak a téli gumik, ezért keresek lemezfelnit a meglévő nyári gumikhoz, de nem tudom, hogy a nyári gumi, jó-e ehhez a lemezfelnihez.

Segítségeteket előre is köszönöm.

q

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Szerintem simán jó nekem is ez a méret van:-)

Üdv Mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne, hogy Opel Astra H kombihoz /2005ös, 101LE/

16"-os 5×110 6,5J ET39es méretű lemezfelnihez, jó-e 205/55 R16os /nyári/gumi.

Mert a jelenlegi lemezfelni ugyanez, csak ET37es, azon vannak a téli gumik, ezért keresek lemezfelnit a meglévő nyári gumikhoz, de nem tudom, hogy a nyári gumi, jó-e ehhez a lemezfelnihez.

Segítségeteket előre is köszönöm.

q

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.