Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Közben megrendeltem a gumikat, találtam sima 91-es terhelésűt is nagyon de nagyon jó árban, nem tudom mi lesz ebben a csavar mert feltűnően olcsó. Megjegyzésnek mondjuk odaírtam hogy csak 2013-as gyártású érdekel, régebbit nem veszem át. Mondjuk ha jól tudom ez a mintázat 2012 őszén jelent meg tehát nagyon régi nem lehet.

Hátha esetleg más is akarna venni új téligumit megírom honnét rendeltem: http://www.mbmgumi.hu

Itt a Continental TS850 195/65 R15 méretben 12.194 Ft/db volt. :)

De pl a Dunlops SP Sport 4D a GoodYear UG8 is 11.529 Ft

Michelin Alpin A4 12.194 Ft

Először meg is néztem hogy ezek nem nettó árak-e de nem .

Szia!

Ebben a táblázatban más árak vannak <_< Amit Te írtál az a táblázatban szereplő ár nettója.

http://www.mbmgumi.hu/?oldal=szemely&kat=szemely&e=w&w=195&h=65&inch=15&s=&gy=CONTINENTAL&min=4

De ha neked az általad írt árat igazolták vissza, akkor nagyon nagy szerencséd van!

Link to comment
Megosztás:

Közben megrendeltem a gumikat, találtam sima 91-es terhelésűt is nagyon de nagyon jó árban, nem tudom mi lesz ebben a csavar mert feltűnően olcsó. Megjegyzésnek mondjuk odaírtam hogy csak 2013-as gyártású érdekel, régebbit nem veszem át. Mondjuk ha jól tudom ez a mintázat 2012 őszén jelent meg tehát nagyon régi nem lehet.

Hátha esetleg más is akarna venni új téligumit megírom honnét rendeltem: http://www.mbmgumi.hu

Itt a Continental TS850 195/65 R15 méretben 12.194 Ft/db volt. :)

De pl a Dunlops SP Sport 4D a GoodYear UG8 is 11.529 Ft

Michelin Alpin A4 12.194 Ft

Először meg is néztem hogy ezek nem nettó árak-e de nem .

Most vagy én nézek el valamit, de nekem a Contit legolcsóbban 17421ft-ra dobja, a Goodyear pedig 16471ft...

Ha esetleg tudsz pontosabb linket adni, ennyiért én is azonnal rendelnék egy garnitúrát, de ebben nekem valami gyanús a kínai gumi kerül ennyibe...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

(Nem olvastam visszább, bocsánat!)

Találtam egy ilyet.

http://racing-bazar.hu/alkatresz/felni-gumi/uj_4_db_gm_felni_15_5x110

Azt írja, hogy H Astrán használta, de ez ET49-es.

Akkor ezek szerint rosszul használta, mert csak az ET35-ös mehetne rá?

Szia!

Ez a g astra felnije, azért csak 6 col széles, és ezért et 49-s. A h astra felni 6,5 col széles. Tehát 12 mm rel keskenyebb, máshol van a középvonala. Ha nem találsz h-ra valót, szerintem téli gumihoz jó. Pár mm rel kijjebb kerül a középvonal.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nagyjából alátámasztja azt amit írogattunk az előzőekben. A nagyokkal nem nyúlunk mellé, kiegyensúlyozottak a tesztekben. A második vonalnak vannak kiemelkedő tulajdonságai, hullámvölgyei. Mérlegelni kell, mi a fontosabb az ár, a tudás, a zaj, a kopás. Én tavaly a contit vettem, nem bántam meg, nagyon jól teljesített minden szempontból.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nagyjából alátámasztja azt amit írogattunk az előzőekben. A nagyokkal nem nyúlunk mellé, kiegyensúlyozottak a tesztekben. A második vonalnak vannak kiemelkedő tulajdonságai, hullámvölgyei. Mérlegelni kell, mi a fontosabb az ár, a tudás, a zaj, a kopás. Én tavaly a contit vettem, nem bántam meg, nagyon jól teljesített minden szempontból.

Én is a Continental TS850-et vettem meg végül, vettem még hozzá 4 felnit is úgyhogy remélem tényleg jól szuperál majd, már csak gyári dísztárcsákat kell szereznem hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Én is a Continental TS850-et vettem meg végül, vettem még hozzá 4 felnit is úgyhogy remélem tényleg jól szuperál majd, már csak gyári dísztárcsákat kell szereznem hozzá.

Tavaly a Vaterán vettem 7000 Ft-ért egy garnitúrát, használtat, de karcmenteset. Csak lemosni kellett. Az új aranyáron lett volna.

Link to comment
Megosztás:

Ti mikor teszitek fel a téli gumikat?

Még csak szeptember van, de éjszaka, hajnalban lehetnek mínuszok, csütörtök-pénteken a maximum is csak 8 fok körül lesz, de azért gondolom még visszajön a jó idő 15-18 fokokkal. Így én még várnék vele pár hetet.

Ti?

Nálam ez nem az időtől, hanem a pénztől függ. Bár az idő pénz. :-)

Jelenleg csak egy szett felnim van, de a hónap közepe felé át fogom szereltetni, szerintem addigra már bőven jönnek az éjszakai fagyok, meg nappal sem lesz sokkal 10 fok felett.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát, ez most egy igen jó kérdés....

Én úgy fogok tenni, ha tartósan 7°C, vagy alatta lesz a hőmérséklet, akkor cserélem át....

Úgy gondolom, a téli gumi jobban kopik 7 fok felett, mint a nyári alatta....(persze viszonylag rövid ideig, mondjuk egy munkába bejáráskor reggel 4-5 fokban és délután a 12-15) biztos a nyári marad fenn....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát, ez most egy igen jó kérdés....

Én úgy fogok tenni, ha tartósan 7°C, vagy alatta lesz a hőmérséklet, akkor cserélem át....

Úgy gondolom, a téli gumi jobban kopik 7 fok felett, mint a nyári alatta....(persze viszonylag rövid ideig, mondjuk egy munkába bejáráskor reggel 4-5 fokban és délután a 12-15) biztos a nyári marad fenn....

Így van és általában, ez az időszak Október vége, November legelejére szokott esni:)! Szóval én olyan 3-5 héten belül:)!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én akkor cserélem majd le a papucsokat télire, ha napközben tartósan 6-7 fok alatt van a hőmérséklet.

Egyébként már várom, mert itt pihen a garázsban a zsír új Bridgestone Blizzak, meg a használtan 25k-ért vett 4db acélfelni... :)

Dísztárcsán én is gondolkodtam, aztán úgy voltam vele, kell a fenének. Télen úgyis mocskos a kerék állandóan, ráadásul ha lelopják, akkor meg csak felesleges idegeskedés. Nyáron szép a kerék az alufelnivel, télen fekete acélfelnik, legalább illik a borongós időhöz. :) :)

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek tapasztalata a

Semperit Speed Grip téli gumiról, 195/65/R15-ös méretben?

Felnit kerestem, és ilyennel árulja az eladó. Gumival 6000Ft darabja a gyári felninek.

Nekem ilyen van, a páromén TS850, mivel baromi sokat autózik (havi 4000 körül). Mindkettő 185/65R15 (AstraG), nincs észlelhető különbség. Ha nem öreg a gumi, max 2-3 éves, akkor simán vállalható...

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek tapasztalata a

Semperit Speed Grip téli gumiról, 195/65/R15-ös méretben?

Felnit kerestem, és ilyennel árulja az eladó. Gumival 6000Ft darabja a gyári felninek.

tavalelőtt 24000 ért adtam el a 4 csupasz felnit .szerintem mindegy mi van rajta annyit kb megér.igaz jut eszembe az enyém 16os volt

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos válaszolt az eladó is, hogy egy nap alatt elkelt. :-(

Sziasztok,

Én múlt hét szerdán vettem itt egy garnitúra ET37-est (6.5x16 coll 5x110) http://www.tikogumi.hu/

Volt náluk még legalább 4-5 garnitúrára való és 6000-ért adják darabját! Elég jó állapotban vannak.

Üdv.

(közben látom, hogy Te 15"-at keresel, de talán egy telefont megér) :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Az miért lehet, hogy a Continental TS850 téli gumi darabja

15" méretben 17.320.-Ft

16" méretben 28.055.-Ft

azaz, több, mint 60%-kal drágább a nagyobb méret?

Persze ugyan annál a cégnél.

Négy darabnál ez már jelentős tétel.

Arra gondoltam, először, hogy veszek 16"-ost, mert a nyári 16"-os felnin van és gumit cserélek, de

Ha veszek 15"-os felnit és négy db 15"-os gumit, akkor jobban járok úgy 32.000.- forinttal.

A 2013-as teszten élen végzett ez a gumi, de 185/60 R15 és 225/45 R17 méretben.

Kérdés, hogy 195/65 R15 méretben is jól szerepel-e majd?

Mit gondoltok? Ugye nagyon nem lőhetek mellé?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Az miért lehet, hogy a Continental TS850 téli gumi darabja

15" méretben 17.320.-Ft

16" méretben 28.055.-Ft

azaz, több, mint 60%-kal drágább a nagyobb méret?

Persze ugyan annál a cégnél.

Négy darabnál ez már jelentős tétel.

Arra gondoltam, először, hogy veszek 16"-ost, mert a nyári 16"-os felnin van és gumit cserélek, de

Ha veszek 15"-os felnit és négy db 15"-os gumit, akkor jobban járok úgy 32.000.- forinttal.

A 2013-as teszten élen végzett ez a gumi, de 185/60 R15 és 225/45 R17 méretben.

Kérdés, hogy 195/65 R15 méretben is jól szerepel-e majd?

Mit gondoltok? Ugye nagyon nem lőhetek mellé?

Köszönöm!

Nekem is 15"-os van télire. Télen különben is jobb a keskenyebb, ballonosabb gumi. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.