Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Srácok!

Az miért lehet, hogy a Continental TS850 téli gumi darabja

15" méretben 17.320.-Ft

16" méretben 28.055.-Ft

azaz, több, mint 60%-kal drágább a nagyobb méret?

Persze ugyan annál a cégnél.

Négy darabnál ez már jelentős tétel.

Arra gondoltam, először, hogy veszek 16"-ost, mert a nyári 16"-os felnin van és gumit cserélek, de

Ha veszek 15"-os felnit és négy db 15"-os gumit, akkor jobban járok úgy 32.000.- forinttal.

A 2013-as teszten élen végzett ez a gumi, de 185/60 R15 és 225/45 R17 méretben.

Kérdés, hogy 195/65 R15 méretben is jól szerepel-e majd?

Mit gondoltok? Ugye nagyon nem lőhetek mellé?

Köszönöm!

Ez mindig így szokott lenni, más márkánál is. A nagyobb méretnek nem arányosan nő az ára.

Részben ezért, részben amit grep írt, én is 15-öst vettem télire. A gumi is, felni is, dísztárcsa is olcsóbb volt ebben a méretben. Ha a 17-esem lekopik, az más sokkal zsebbenyúlósabb történet lesz...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én gond nélkül felraknám, kell egy tehermentesítő és ennyi:)!

:-)

Oké, köszi, de ugye elférne?

Konkrétan erről lenne szó:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/22271072/astra/felni/elol.jpg

Két kép a felni belsejéről:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/22271072/astra/felni/IMG_1312%5B1%5D.jpg

https://dl.dropboxusercontent.com/u/22271072/astra/felni/IMG_1315%5B1%5D.jpg

Nem nagyon rozsdás belülről?

Nem lenne drága az egész garnitúra, csak az a baj, hogy múlt héten vettem jó állapotú, gyári 15"-os felniket.

Link to comment
Megosztás:

Én gond nélkül felraknám, kell egy tehermentesítő és ennyi:)!

A tehermentesítő mit változtat a besajtolási mélységen? De szerintem a 7 mm középvonal eltérés nem gond a futómű geometriában sem. Én is B-s vectra felniket használok nyáron, nem emlékszem az ET számára, de nem ugyan az mint az astráé, bár szélesebb is.

Link to comment
Megosztás:

A tehermentesítő mit változtat a besajtolási mélységen? De szerintem a 7 mm középvonal eltérés nem gond a futómű geometriában sem. Én is B-s vectra felniket használok nyáron, nem emlékszem az ET számára, de nem ugyan az mint az astráé, bár szélesebb is.

Az agy és a felniközép közötti rést tölti ki, ha nem pont olyan felnit használsz. Így vesz le terhet a kerékcsavarokról...

Link to comment
Megosztás:

Az agy és a felniközép közötti rést tölti ki, ha nem pont olyan felnit használsz. Így vesz le terhet a kerékcsavarokról...

Így van, nem az ET miatt írtam, csak úgy megjegyeztem, hogy ha nem gyári felnit vesz valaki, semmiképpen se felejtse el a tehermentesítőt:)!

Láttam már H Astrán ET49 G Astra felnit, így nem hiszem, hogy fizikailag bármilyen gondot okozna a felszerelés és a használat!

Link to comment
Megosztás:

Az agy és a felniközép közötti rést tölti ki, ha nem pont olyan felnit használsz. Így vesz le terhet a kerékcsavarokról...

És annak mi köze van az ET számhoz? Itt az et szám eltérés volt a kérdés, nem a kerék agy átmérő.

A tehermentesítő nélkül normális gumis fel sem teszi a nem méretes felnit, szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Az #567 hozzászólás képeit nézzétek meg kérlek!

Probléma az, hogy olyan rozsdás?

Eleve az alumínium nem rozsdásodhatna, akkor a kerékagyról kerülhetett át a rozsda?

Igen,onnan került rá a rozsda.

Nekem is ilyen szokott lenni az alufelni amikor téli papucsokra váltok,igaz nem ennyire,de nincsen egyforma rozsdás kerékagy.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A tehermentesítő nélkül normális gumis fel sem teszi a nem méretes felnit, szerintem.

Dehogynem.... :icon1: Volt már szerencsém ilyenhez. Még az volt a mázli, hogy vásárlás után lecseréltettem a gumikat, és annál a gumisnál derült ki, akihez rendszeresen járok. Egy 16"-os Alessio felni volt az autón, csak tettek be középre egy Opel logós kupakot. Gondolom az előző gumis azt hitte, hogy úgy akkor rendben is van. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Ajánljatok nekem valami megbizható gumis webshoppot!

205/55 r16os télit vennék.

Kinek mi a véleménye/tapasztalata a 4 évszakos gumikról ugyanebben a méretben?

Köszi

Nézz körül az olahgumi.hu oldalon!

Nem értek hozzá, csak hallottam, hogy ha lehet kerüljem a 4 évszakos gumikat. Nem lesz olyan jó, tapadása télen, mint egy olcsó kategóriás téli guminak.

Link to comment
Megosztás:

Kinek mi a véleménye/tapasztalata a 4 évszakos gumikról ugyanebben a méretben?

Olcsó megoldás, de sajnos télinek sem jó igazán, meg nyárinak sem. Inkább egy olcsó téli, mint egy 4 évszakos.

http://www.akciosgumik.com

Itt elég jó árakat találsz. Hankook 310-est vettem 2 éve 20.000./db áron. Viszont a Bridgestone LM30 sem rossz, olyan a Vectrámon volt. Az ára is egész jó, csak figyelj oda a DOT számra, nehogy olyat vegyél, ami már évek óta a raktárban áll, bár 1-2 éves gumikkal még semmi baj nem lehet, ha ez meg esetleg alku tárgyát is képezi, még jobb.

Meg attól is függ a választás, hogy télen mennyit közlekedsz, ha esetleg retek az idő, akkor is mész e az autóval, stb.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az ajánlásokat!

Jó lenne konkrét tapasztalat arról a fránya négyévszakos gumiról. Nincs itt valaki olyan aki használt is már nagyobb méretben?

Amúgy èn is téli-nyárit használtam idáig csak a most vásárolt opelemhez nem kaptam téli gumit, hanem csak gyári 16os alura szerelt nyári gumit amiben nyomásszenzoros szelepek vannak. Jó lenne télre is mérni a guminyomást, de mem szeretnék 10e/ darab áron venni ilyen szelepeket meg másik felniket. Az állandó gumicserét sem akarom szezononként. :)

Szoval a jobb fajta 4 évszakos gumi is az ördögtől való? :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az ajánlásokat!

Jó lenne konkrét tapasztalat arról a fránya négyévszakos gumiról. Nincs itt valaki olyan aki használt is már nagyobb méretben?

Amúgy èn is téli-nyárit használtam idáig csak a most vásárolt opelemhez nem kaptam téli gumit, hanem csak gyári 16os alura szerelt nyári gumit amiben nyomásszenzoros szelepek vannak. Jó lenne télre is mérni a guminyomást, de mem szeretnék 10e/ darab áron venni ilyen szelepeket meg másik felniket. Az állandó gumicserét sem akarom szezononként. :)

Szoval a jobb fajta 4 évszakos gumi is az ördögtől való? :)

Dugni is meg szuznek is maradni...
Link to comment
Megosztás:

Jó lenne télre is mérni a guminyomást, de nem szeretnék 10e/ darab áron venni ilyen szelepeket...

Hol árulják ilyen olcsón? Ha új termékről van szó és tényleg csak ennyi az ára, én azonnal vennék egy-kettőt tartalékba!

Mint írtam már, tavaly én is kifogtam egy garnitúrát használtan összesen 8000Ft-ért. Tökéletesen működik, azonnal fel is ismerete az autó. Ezek vannak most a téli kerekekben.

De tavasszal, mikor a nyári kerekekben kitört az egyik szelep, 20.000 fölött kaptam legolcsóbban. Azt is Németországból kellett rendelni és egy hetet kellett rá várnom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.