Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Köszönöm az ajánlásokat!

Jó lenne konkrét tapasztalat arról a fránya négyévszakos gumiról. Nincs itt valaki olyan aki használt is már nagyobb méretben?

Amúgy èn is téli-nyárit használtam idáig csak a most vásárolt opelemhez nem kaptam téli gumit, hanem csak gyári 16os alura szerelt nyári gumit amiben nyomásszenzoros szelepek vannak. Jó lenne télre is mérni a guminyomást, de mem szeretnék 10e/ darab áron venni ilyen szelepeket meg másik felniket. Az állandó gumicserét sem akarom szezononként. :)

Szoval a jobb fajta 4 évszakos gumi is az ördögtől való? :)

Keress rá az ADAC gumi tesztekre, ők tesztelnek néha négy évszakost is.

Ez nem friss de elgondolkodtató.

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2011_Ganzjahresreifen_Test_175_65_R14.aspx?ComponentId=87236&SourcePageId=31821

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Olcsó megoldás, de sajnos télinek sem jó igazán, meg nyárinak sem. Inkább egy olcsó téli, mint egy 4 évszakos.

http://www.akciosgumik.com

Itt elég jó árakat találsz. Hankook 310-est vettem 2 éve 20.000./db áron. Viszont a Bridgestone LM30 sem rossz, olyan a Vectrámon volt. Az ára is egész jó, csak figyelj oda a DOT számra, nehogy olyat vegyél, ami már évek óta a raktárban áll, bár 1-2 éves gumikkal még semmi baj nem lehet, ha ez meg esetleg alku tárgyát is képezi, még jobb.

Meg attól is függ a választás, hogy télen mennyit közlekedsz, ha esetleg retek az idő, akkor is mész e az autóval, stb.

És milyen véleménnyel vagy a Hankook-ról?Nekem is ilyent sikerült vennem a gumisnál akciósan. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

És milyen véleménnyel vagy a Hankook-ról?Nekem is ilyent sikerült vennem a gumisnál akciósan. :icon1:

Hát ADAC teszten nem szerepelt valami fényesen (talán keveset tejelt a gyártó!?)

2012:

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2012_winterreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId=147067&SourcePageId=31821

2013:

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2013_winterreifen_test_225_45_r17.aspx?ComponentId=185957&SourcePageId=31821

Én talán Nokian D3-at veszek hamarosan...

Link to comment
Megosztás:

Őszintén szólva, én nagyon gondolkodtam rajta, főleg a hazai gyártás miatt, meg mert több ismerős is használja ezt a W442-t és nagyon elégedettek vele:), tényleg csak az ADAC teszt ami egy kicsit ellene szól, de azért ajánlott lett, csak nem a lista elején található... Végül azért nem ezt választottam, mert alig volt drágább a Goodyear UG8 és az autó amire vettem sportosabb az átlagnál, így megérdemli a prémiumot...:) A Nokian meg nekünk vált be, minden időjárási viszonylatban, (régebbi WR mintázat, manapság W+-ként fut) még ezt a telet gond nélkül kibírja de lehet, hogy még kettőt, az egyik pár 5mm a másik 6mm és ez lesz a hatodik szezon (az autó min van évente kb. 25ezret megy)...

Link to comment
Megosztás:

Van egy téligumi szettem ami 15"-os lemezfelnin van, azt hiszem 6x15" 5x110 ET49 a méret 195/65-ös gumikkal, ha jól tudom az Astra gyári mérete ET35, fel tudom attól függetlenül rakni, okoz bármilyen gondot az ET szám eltérés? Vagy kell hozzá valamilyen tehermentesítő gyűrű?

Gyári alufelnije 6,5X16" 5x110 205/55 gumikkal.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Köszi és bocs,de engem a személyes tapasztalat és vélemény érdekelne. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

És milyen véleménnyel vagy a Hankook-ról?Nekem is ilyent sikerült vennem a gumisnál akciósan. :icon1:

Szia!

Először is ez nem egy sportautó, másodszor télen óvatosabban közlekedem, így a határait még nem feszegettem. Viszont az automata váltóval, téli üzemmóddal még nem volt olyan hó, hogy problémát okozzon.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem középkategóriás gumikat már nyugodtan meg lehet venni, ha normálisan vezetsz, nem származik belőle semmi hátrányod...
Az viszont a másik oldala a dolognak, hogy az ember, ha már kiad nem kevés pénzt, átnézi az összes ADAC meg egyéb tesztet, hogy a pénzéért a legjobbat kapja. :) Ami nekem fontos egy téliguminál: a vizes úton való tapadás. Ezért addig kutattam, míg találtam LM30-as Bridgestone Blizzakot, ami nagyon jól szerepelt anno a tesztekben.

(Apósnak most rendeltünk Kumho téli gumikat, kíváncsi vagyok hogyan muzsikál majd.)

De nyári guminál már nem leszek ilyen szőrözős (szerencsére a következő szezont még kibírják a nyári papucsaim, szóval van idő bőven :) ), simán be fogok vállalni szerintem egy Hankook-ot is akár. Normál használat mellett teljesen jó az is. Vagy valami nagy gyártó másodmárkáját, mondjuk egy Uniroyalt.

Régen, még a Citroen Xsaram-ra akartam venni olcsó nyári gumit, a gumis - már nem járok hozzá... - rámsózott valami rettenet Goodride-ot, na az alsó kategória erősen. Vizes úton állandóan felúszott a gumi, szóval ha eső volt, kész szenvedés volt vezetni. Alsó kategóriás gumit soha többé.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Érdeklödnék ,hogy szerintetek 4 db 16" gyári 10 küllös opel felni garantáltan és láthatóan tényleg karcmentes 90% nyári gumival 205/55/16 mennyit ér szerintetek ?

Amennyiért el tudod adni, vagy ha venni akarsz amennyit rá tudsz áldozni. Apróhirdetési oldalakon az ilyen jobb állapotú garnitúrákat 80-120e körül szokták hirdetni. Ha tényleg hibátlan, újszerű, akkor az intervallum felsőbb tartományában inkább. Újonnan összedobni nyilván sokkal többe kerülne...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Amennyiért el tudod adni, vagy ha venni akarsz amennyit rá tudsz áldozni. Apróhirdetési oldalakon az ilyen jobb állapotú garnitúrákat 80-120e körül szokták hirdetni. Ha tényleg hibátlan, újszerű, akkor az intervallum felsőbb tartományában inkább. Újonnan összedobni nyilván sokkal többe kerülne...

Köszi Uram :) Amúgy bent vagyok az Árkádban :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyanilyen alufelnim vn a nyári gumikhoz, de az előző tulaj egy kcisit már padkázta az oldalukat, szóval nem karcmentes már egyik sem. Van értelme vesződni azzal, hogy lefújatom vagyy felújíttatom? Egyáltalán, lehet valamit kezdeni vele, hogy olyan legyen, amilyet Golyo kartárs linkelt?

Link to comment
Megosztás:

Felraktam a téli kerekeket, betöltöttem a téli szélvédőmosót. Indulhat a téli szezon. :)

Most volt egy kis időm vele foglalkozni és ahogy elnézem, a jövő hét második felében elég hűvös lesz, úgyhogy lehet már el fog kelni...

Itt a tél, a pálinkaillat-cefreszag időszaka az autóban, már ha az ember valami budget szélvédőmosót választ :D... Idén inkább többet költöttem, így nem kell magyarázkodni igazoltatáskor...:)

Link to comment
Megosztás:

Én is feltettem a téli gumikat.

Nemrég vettem a gyári felniket, arra mentek a 15"-os Contin. TS850-es gumik.

Így néz ki rajta:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/22271072/astra/felni/ts850%20felnin.jpg

Ez így rendben van amúgy, mármint, hogy a felni kicsi "kilóg"?

A nyári gumik a 16"-os gyári felnin vannak, szerintem még az eredetiek, mert már eléggé rozsdásak.

Gondoltam rá, hogy majd lefestem. Speciális festék kell hozzá, vagy nem?

A nyári gumikat mivel szoktátok "lekezelni" mielőtt elteszitek télire?

Tudom, hogy a futófelületet nem szabad.

Köszi a válasz(oka)t!

Link to comment
Megosztás:

Én is feltettem a téli gumikat.

Nemrég vettem a gyári felniket, arra mentek a 15"-os Contin. TS850-es gumik.

Így néz ki rajta:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/22271072/astra/felni/ts850%20felnin.jpg

Ez így rendben van amúgy, mármint, hogy a felni kicsi "kilóg"?

A nyári gumik a 16"-os gyári felnin vannak, szerintem még az eredetiek, mert már eléggé rozsdásak.

Gondoltam rá, hogy majd lefestem. Speciális festék kell hozzá, vagy nem?

A nyári gumikat mivel szoktátok "lekezelni" mielőtt elteszitek télire?

Tudom, hogy a futófelületet nem szabad.

Köszi a válasz(oka)t!

1. Normálisan néz ki, semmi rendelleneset nem látok!:)

2. Fényező pár ezerért/db szépen megcsinálja, de lehet otthon is, létezik direkt keréktárcsa festék...:)

Itt egy házilagos megoldás: http://azenautom.blogspot.hu/2013/10/teli-felnik-festese.html

3. Így van, a gumikat le szoktam mosni és pucolni, utána gumiápolóval lefújom az oldalfalakat, megvárom míg megszáradnak és elrakom őket...:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

Ebben http://www.youtube.com/watch?v=rPRjEr4gJm0 a videóban található felni ( 01:11 ) pontos nevét tudja valaki? Ahogy látom ez opel felni, elég jól néz ki szerintem, ha vége a télnek és találok addig, lehet beneveznék egy ilyenre.

Nem felnis téma, de ha már linkeltem ezt a videót, akkor megkérdezem: ilyen hátsó lámpát már láttatok valahol? Néztem neten, mindenfélét találtam, kivéve ezt..

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ebben a videóban található felni ( 01:11 ) pontos nevét tudja valaki? Ahogy látom ez opel felni, elég jól néz ki szerintem, ha vége a télnek és találok addig, lehet beneveznék egy ilyenre.

Nem felnis téma, de ha már linkeltem ezt a videót, akkor megkérdezem: ilyen hátsó lámpát már láttatok valahol? Néztem neten, mindenfélét találtam, kivéve ezt..

Előre is köszi.

lehet a közepe Opel csak :icon14:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok.

Ebben http://www.youtube.com/watch?v=rPRjEr4gJm0 a videóban található felni ( 01:11 ) pontos nevét tudja valaki? Ahogy látom ez opel felni, elég jól néz ki szerintem, ha vége a télnek és találok addig, lehet beneveznék egy ilyenre.

Nem felnis téma, de ha már linkeltem ezt a videót, akkor megkérdezem: ilyen hátsó lámpát már láttatok valahol? Néztem neten, mindenfélét találtam, kivéve ezt..

Előre is köszi.

Tomason TN6
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.