Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

A lámpatestem ezen része (nyilakkal jelölve) be van fehéredve, ez mitől lehet? A cserén kívül van megoldás? Növelt fényerejű izzóval isl este egy kínszenvedés vele menni. Utángyártottat nem akarok venni, mert a többi fórumon csak fikázzák azokat, legyen az Corsa, vagy Astra...

547165083N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Egy Opel Astra 2.2 DTI tulajdonosa vagyok, bocsi hogy ide írok, de Astrában nagyon kevés ilyen motor van. Segítségre lenne szükségem: Az a problémája az autónak, hogy alig van ereje 2800-as fordulatig (a turbó egyáltalán nem dolgozik) , de viszont 2800 felett megindul, ha nem villan ki a műszerfalon egy lámpa (autó és azon egy villáskulcs).

Légyszives, aki tud valami tippet adni milyen hibája lehet, írjon.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy nem tudom a security kódot vagy (immo kód) és ez kellene a cd70 programozásához. Az opelbe azt mondták, hogy le tudják kérni (6200FT) németből (onnan jött a vectra) és még 6000Ft a programozás, ez egy kicsit durva. Ha valaki tud ez ügyben segíteni azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy nem tudom a security kódot vagy (immo kód) és ez kellene a cd70 programozásához. Az opelbe azt mondták, hogy le tudják kérni (6200FT) németből (onnan jött a vectra) és még 6000Ft a programozás, ez egy kicsit durva. Ha valaki tud ez ügyben segíteni azt megköszönném.

sajnos ez ennyibe kerül.

ugyanis a GM a márkaszerviznek számláz ennyit a kódlekérésért.....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Van egy 2006-os vectra c amiben a műszerfalon a mutatók(fordulatszám, km/h, visszajelző lámpák) egyik megállás után "meghaltak". Indításkor minden lámpa felvillan majd szépen elalszik ahogy kell, de csak a csomagtér ajtó visszajelző lámpája égve marad. Ha a kulcsot kivesszük akkor is világít.

Az index és a világítás működik, de a műszerfalon nem jelzi és a mutatók is a nullán állnak. Valaki találkozott már ezzel a hibával?

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit segitségeteket kérném. 2003-as 2,2DT motoros Signumom tegnapi nap egy előzés alkalmával úgy 110-nél vészüzemmódba kapcsolt nem kis riadalmat keltve. Utána hazahozott de 80-nál többet nem ment. Lállitás és ujrainditás után mintha semmi nem történt volna. Ma szervizbe a hibakódkiolvasó "folytószelep negati eltérés" hibát mutatt. A szerviz szerint "bármi" lehet a tanács járjak vele tovább lássuk mi lessz. Ha valakinek van valami ötlete vagy járt hasonló cipőbe kérem ossza meg tapasztalatait az autóval sokat járok vidékre nem szeretném ha komolyabb meghibásodás következne be. Köszönettel: Zolihart

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit segitségeteket kérném. 2003-as 2,2DT motoros Signumom tegnapi nap egy előzés alkalmával úgy 110-nél vészüzemmódba kapcsolt nem kis riadalmat keltve. Utána hazahozott de 80-nál többet nem ment. Lállitás és ujrainditás után mintha semmi nem történt volna. Ma szervizbe a hibakódkiolvasó "folytószelep negati eltérés" hibát mutatt. A szerviz szerint "bármi" lehet a tanács járjak vele tovább lássuk mi lessz. Ha valakinek van valami ötlete vagy járt hasonló cipőbe kérem ossza meg tapasztalatait az autóval sokat járok vidékre nem szeretném ha komolyabb meghibásodás következne be. Köszönettel: Zolihart

Két ilyen motoros Vectrám is volt-van, mindkettő ugyanezt produkálta, megtanultam vele együttélni, mert nekem is ugyanazt mondta a szerelő, hogy "bármi lehet, tipushiba". Annyira nem zavaró, van, hogy hónpokig se hire-hamva a hibának.

Link to comment
Megosztás:

Két ilyen motoros Vectrám is volt-van, mindkettő ugyanezt produkálta, megtanultam vele együttélni, mert nekem is ugyanazt mondta a szerelő, hogy "bármi lehet, tipushiba". Annyira nem zavaró, van, hogy hónpokig se hire-hamva a hibának.

Hát igen de nem szerencsés állandó gyomorgörcsel autózni és állandóan attól félni hogy mikor kapcsol vészüzemmódba, ami autópályán vagy elözésnél nem veszélytelen.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Két olyan kérdésem lenne, hogy rá lehet-e programozni a kulcsra olyat, hogy amikor bezárom az ajtókat, csak egyszer kelljen megnyomni a zárógombot és a zárással együtt be is kapcsolja a riasztót? A másik, hogy mit lehet kezdeni az ablakkal olyankor, amikor lehúzás után elkezd "recsegő", "nyikorgó" hangot adni? A B-s Vecimnél is ugyanez volt, ha mondjuk lehúztam egy kicsit az ablakot, elkezdett recsegni!

huh.gif

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit segitségeteket kérném. 2003-as 2,2DT motoros Signumom tegnapi nap egy előzés alkalmával úgy 110-nél vészüzemmódba kapcsolt nem kis riadalmat keltve. Utána hazahozott de 80-nál többet nem ment. Lállitás és ujrainditás után mintha semmi nem történt volna. Ma szervizbe a hibakódkiolvasó "folytószelep negati eltérés" hibát mutatt. A szerviz szerint "bármi" lehet a tanács járjak vele tovább lássuk mi lessz. Ha valakinek van valami ötlete vagy járt hasonló cipőbe kérem ossza meg tapasztalatait az autóval sokat járok vidékre nem szeretném ha komolyabb meghibásodás következne be. Köszönettel: Zolihart

Szia. Nekem egy 1.9 Vectram van nekem is volt ilyen jelenség. Első körben az EGR szelep tisztítást esetleg cserét ajánlom. Ez a leggyakoribb hiba. Nekem még egy szívósor és egy fojtószelep csere is volt, de most már nincs vészüzem!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma volt a verda műszakin, ez eddig nem nagy dolog, át is ment persze, csak azóta van egy hibajelenség!

Nevezetesen a jobb hátsó lámpa mindig ég, nem lehet kikapcsolni, csak ha leveszem az akksi sarut!

Ez közvetlenül az után jelentkezett, ahogy elhoztam a kocsit műszaki után!

Kiszedtem a lámpakapcsolót ezek után is égve maradt!

Valakinek ötlet esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma volt a verda műszakin, ez eddig nem nagy dolog, át is ment persze, csak azóta van egy hibajelenség!

Nevezetesen a jobb hátsó lámpa mindig ég, nem lehet kikapcsolni, csak ha leveszem az akksi sarut!

Ez közvetlenül az után jelentkezett, ahogy elhoztam a kocsit műszaki után!

Kiszedtem a lámpakapcsolót ezek után is égve maradt!

Valakinek ötlet esetleg?

Ugyanazon az oldalon az első helyzetjelző nem ég ilyenkor?

Link to comment
Megosztás:

Nem, tudom az a parkolófény lenne vagy hogy hívják!

Az a dolog ettől függetlenűl működik, sőt minden működik, de ezt a lámpát nem tudom kikapcsolni!

Valamit néztek Műszakin az OBD csatin keresztül, szerintem akkor hülyülhetett meg valami, másra nem tudok gondolni, mert előtte semmi gond nem volt!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Szia. Nekem egy 1.9 Vectram van nekem is volt ilyen jelenség. Első körben az EGR szelep tisztítást esetleg cserét ajánlom. Ez a leggyakoribb hiba. Nekem még egy szívósor és egy fojtószelep csere is volt, de most már nincs vészüzem!!!

A folytószelep cserét a szerviz nekem is ajánlotta az árát le sem merem irni. Egyenlőre a hiba még nem ismétlődött meg de az EGR szelep tisztitását elvégzem. Köszönöm a segitséget. : Zolihart

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Még viszonylag új Vectra tulajdonos vagyok, de nagyon tetszik az autó. Most épp nem találok rajta egy dolgot, mégpedig az OBD2 csatlakozót. Találtam egyet a hamutartó alatt, de mivel még az interfészem nem jött meg, nem tudom pontosan, az-e az. Viszont ha az, akkor nagy bajba leszek, mert be van esve a csatlakozó. Tudna nekem valaki segíteni egyrészt, hogy az-e az, és ha igen, akkor hogyan tudnám lebontani körülötte a burkolatot, hogy hozzáférjek, és visszapattintsam? (Már ha vissza lehet)

Előre is köszi mindenkinek!

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még viszonylag új Vectra tulajdonos vagyok, de nagyon tetszik az autó. Most épp nem találok rajta egy dolgot, mégpedig az OBD2 csatlakozót. Találtam egyet a hamutartó alatt, de mivel még az interfészem nem jött meg, nem tudom pontosan, az-e az. Viszont ha az, akkor nagy bajba leszek, mert be van esve a csatlakozó. Tudna nekem valaki segíteni egyrészt, hogy az-e az, és ha igen, akkor hogyan tudnám lebontani körülötte a burkolatot, hogy hozzáférjek, és visszapattintsam? (Már ha vissza lehet)

Előre is köszi mindenkinek!

Gábor

Megtaláltad, a hamutartó alatt van az OBD. Szétszednem még nem kellett, de gondolom a lábtérnél levő csavarokkal, meg esetleg a váltószoknya alatt lehet rögzítve. Nekem csak a tetőt vitte el a szarvas, műszerfalat nem kellett cserélni :D

Link to comment
Megosztás:

Megtaláltad, a hamutartó alatt van az OBD. Szétszednem még nem kellett, de gondolom a lábtérnél levő csavarokkal, meg esetleg a váltószoknya alatt lehet rögzítve. Nekem csak a tetőt vitte el a szarvas, műszerfalat nem kellett cserélni :D

Köszönöm a segítséget! Megpróbálom majd megbontani, hogy hozzáférjek valahogy.

Elütöttél egy szarvast?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget! Megpróbálom majd megbontani, hogy hozzáférjek valahogy.

Elütöttél egy szarvast?

Ja, még 2 éve. De szerencsére bontóból meg e-bayről sok mindent meg tudtam szerezni, még búrát a kanyarlámpához is, így újat csak szélvédőből, tetőlámpából meg pár apróságból kellett vennem :D

Link to comment
Megosztás:

Kérdés: megyek az autópályán, leállok egy pihenőnél, visszaülök az autóba indítanám az autót, a műszerek nem működnek csak a motordiagnosztika, felgyullad ls kialszik ahogy illik, illetve folyamatosan világít az ajtó nyitva maradt ikon. Ha nem lenne töltés(generátor), akkor jelezne az autó, illetve 60 km-t tudtam vele menni világítással. Az akkumulátor gyári - 2007. január. Ötletek? A biztosítékokat holnap megnézem. Ja és akkor is világít az ajtó nyitva maradt, amikor leállítom és bezárom az autót.

Z19DT

Link to comment
Megosztás:

Kérdés: megyek az autópályán, leállok egy pihenőnél, visszaülök az autóba indítanám az autót, a műszerek nem működnek csak a motordiagnosztika, felgyullad ls kialszik ahogy illik, illetve folyamatosan világít az ajtó nyitva maradt ikon. Ha nem lenne töltés(generátor), akkor jelezne az autó, illetve 60 km-t tudtam vele menni világítással. Az akkumulátor gyári - 2007. január. Ötletek? A biztosítékokat holnap megnézem. Ja és akkor is világít az ajtó nyitva maradt, amikor leállítom és bezárom az autót.

Z19DT

Valszeg CIM modul

Link to comment
Megosztás:

Valszeg CIM modul

A párom elvitte az autót szervízbe és kritikán aluli ami történt... Autószerelő cimbora ezt mondta: megnyomta a kilométer számláló nullázó gombját és megjavult.

Így valóban az is lehet amit mondasz, hogy a CIM modul a hibás, mert a tempomat sem kapcsol be mindig. Most elnapoltuk a szétszedését de hamarosan lesz az éves szervíz és ott akkor azt is...

Köszi a tippet!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma kicsit tüzetesebben átnéztem a nemrégiben vásárolt Vectrámat. Azt tudni kell róla, hogy eddig csak márkaszervizben járt. Érdekes dologra lettem figyelmes, amikor kivettem a kesztyűtartót. Egy csatlakozó le volt húzva a képen piros nyíllal jelölt szervó motorról.

http://kephost.hu/kep/2011/06/kep_001_12.jpg

Visszadugtam, és két dologra jöttem rá. Az első, hogy az a belső levegő keringetés szabályzó motorja, a második pedig, hogy a már itt sokat olvasott hiba nálam is fenn áll, kattog egyik végállásába egy ideig. A szerviz annó viszonylag hamar megoldotta ahogy látom, de nekem ez annyira nem felel meg. :D

Így elsőre arra gondoltam, hogy szerelek bele egy végállás mikrokapcsolót. Aki már szedte szét próbálkozott ilyennel?

Lenne bent hely egy ilyet beépíteni?

A legidegesítőbb, hogy nemrégiben vettem egy klímatisztító sprayt, amit ugye bent kell hagyni az autóba belső levegő keringetéssel, meg max levegőkeringetéssel negyed óráig, és persze mindent bezárni. Sok értelme nem volt :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

egy 2002/08-as 1,8-as Vectra C boldog tulajdonosa vagyok.

Lenne hozzátok két gyors kérdésem:

- A kormánykerék tekerésekor (ez főleg álló helyzetben alapjáraton látszik) a világítás kissé elhalványul. Gondolom a szervóval lehet összefüggésben. Ki lehet ezt valahogy küszöbölni?

- Gázadáskor az motor mintha kissé "késve" reagálna. A régi bowdenos dolgok nagy holtjátékához tudnám hasonlítani. Lehet ezügyben házilag valamit kezdeni az elektromos gázpedállal?

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.