Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

A Vectrámon automata légkondi van, aminél a klímamotor bekapcsolását, és több funkciót a középső tekerőgombbal tudom állítani megnyomás után, nyugtázni a beállításokat pedig szintán ennek a gombnak a megnyomásával tudom. A gondom az, hogy nagyon nehezen működik, hiába nyomkodom, nagyon erősen kb 5-dok próbálkozásra hajlandó működni. Ennek a cseréjét csinálta már valaki? Drága? Bonyolult? Esetleg nem javítható? Másik gombbal nem helyettesíthető ennek a megnyomása? (Én nem találtam)

Link to comment
Megosztás:

milyen motokódú az autód?

Igen, valóban rengeteg helyen CAN BUS rendszerrel kommunikálnak egymással az eszközök az autóban, de ez a kis szervó motor a két vezetékével hál istennek nincs felfűzve a CAN kommunikációs buszra. Attól biztos nem lesz baja, ha kicsit megnő az ellenállása a szervómotornak, mert ha igen, tönkre menne attól is, ha lehúzom a csatlakozóját. No de, majd kiderül, csináltam egy közdarabot apa-anya csatlakozóval bent a 220 Ohmos ellenállással, plusz kivezetésekkel áram meg fesz méréshez. Kipróbálni jó lesz, ha majd lesz hozzá időm, meg kedvem. :D Mindenképp megírom, hogy sikerült.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy C Vectrába lehet-e DVD-t szerelni úgy hogy maradna a gyári DVD90 fej+színes kijelző?!Természetesen a gyári kijelzőn szeretném megjeleníteni a videót és a fejegységről menne a hang is! Valakinek ötlete vagy tapasztalata van-e ezen a téren?Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy C Vectrába lehet-e DVD-t szerelni úgy hogy maradna a gyári DVD90 fej+színes kijelző?!Természetesen a gyári kijelzőn szeretném megjeleníteni a videót és a fejegységről menne a hang is! Valakinek ötlete vagy tapasztalata van-e ezen a téren?Válaszokat előre is köszönöm!

A totalcar által is sztárolt duett cég is foglalkozik ilyesmivel, biztos meg lehet oldani+youtube-on is van fent pár ilyen videó, csak senki nem írja oda, hogy csinálták :D

Link to comment
Megosztás:

A totalcar által is sztárolt duett cég is foglalkozik ilyesmivel, biztos meg lehet oldani+youtube-on is van fent pár ilyen videó, csak senki nem írja oda, hogy csinálták :icon4:

hát ez az! A videót én is láttam de értelmes le írást sehol nem találtam hogyan kell ezt megoldani!vannak komplett multimediás gyári jellegű fejek de egyrészt kicsit horror az ára másrészt mivel a kijelző+GPS+Blútusz+mp3+elég jó hang minőség adott hát inkább ha van egyszerű nagyszerű megoldás,akkor kipróbálnám.Valami illesztő modul kellene vagy ilyesmi. :D

Link to comment
Megosztás:

hát ez az! A videót én is láttam de értelmes le írást sehol nem találtam hogyan kell ezt megoldani!vannak komplett multimediás gyári jellegű fejek de egyrészt kicsit horror az ára másrészt mivel a kijelző+GPS+Blútusz+mp3+elég jó hang minőség adott hát inkább ha van egyszerű nagyszerű megoldás,akkor kipróbálnám.Valami illesztő modul kellene vagy ilyesmi. :D

már vannak különböző illesztő modulok amik képesek kommunikálni can bus-szal és így lehet mellőzni az érintőképernyőket. viszont azokban nagyon bele kell túrni a dolgokba. de ha így keresel rá már lehet jobban boldogulsz :icon4: ha megtalálok egy videot akkor megmutatom, hogy kb mi merre hogyan

Link to comment
Megosztás:

hát ez az! A videót én is láttam de értelmes le írást sehol nem találtam hogyan kell ezt megoldani!vannak komplett multimediás gyári jellegű fejek de egyrészt kicsit horror az ára másrészt mivel a kijelző+GPS+Blútusz+mp3+elég jó hang minőség adott hát inkább ha van egyszerű nagyszerű megoldás,akkor kipróbálnám.Valami illesztő modul kellene vagy ilyesmi. :D

itt beraknak egy tolatócam-ot is pluszban de a lényeg látszik. tudom, hogy insignia de a lényeg ugyan az

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A külső visszapillantó tükrök állításával kapcsolatban olyan kérdésem lenne, hogy:

- amikor állítom be a jobboldali tükröt, ugye értelemszerűen azt mozgatom csak a gombokkal, DE

- mikor a baloldali tükröt állítanám, ahogy állítom vele együtt mozog a jobboldali is!

Ez normális vagy van valami elektronikai gubanc! Mert ha normális akkor tiszta jó, hogy még csak most tűnt fel egy év után! :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A külső visszapillantó tükrök állításával kapcsolatban olyan kérdésem lenne, hogy:

- amikor állítom be a jobboldali tükröt, ugye értelemszerűen azt mozgatom csak a gombokkal, DE

- mikor a baloldali tükröt állítanám, ahogy állítom vele együtt mozog a jobboldali is!

Ez normális vagy van valami elektronikai gubanc! Mert ha normális akkor tiszta jó, hogy még csak most tűnt fel egy év után! :)

Üdv!

Ez teljesen normális, le is van írva a kezelési útmutatóban. Ha balra állítod, mindkettőt állítja, majd ha jobbra, akkor a jobb oldalit tudod még állítani külön is.

Link to comment
Megosztás:

A totalcar által is sztárolt duett cég is foglalkozik ilyesmivel, biztos meg lehet oldani+youtube-on is van fent pár ilyen videó, csak senki nem írja oda, hogy csinálták :)

Kértem ajánlatot a megvalósításra és potom 200.000- ft-ért megcsinálják!!!!!!!De benne van 1 DVD lejátszó is az árban.Viszont nem 1szerű a dolog,szét kell barkácsolni a fejegységet és a kijelzőt!Szerintem ennyit nem ér meg az egész .

Link to comment
Megosztás:

Kértem ajánlatot a megvalósításra és potom 200.000- ft-ért megcsinálják!!!!!!!De benne van 1 DVD lejátszó is az árban.Viszont nem 1szerű a dolog,szét kell barkácsolni a fejegységet és a kijelzőt!Szerintem ennyit nem ér meg az egész .

Annyiért már kapsz komplett fejegységet is, ami mindent csinál, sőt a BC-t is tudod vele kezelni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Beültetsz valakit az autóba,beindítja,hátramenetbe teszi,te meg a kezed az érzékelők előtt mozgatod egyesével.Amelyiknél nem sípol be,az a hunyó. :D

Nem jó, ha olyanja van, kiteszi az ikont a műszerfalra, aztán se kép, se hang. Ha meg működik, akkor működik mind, már kitapogattuk :)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Üdv mindenkinek!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a menet közbeni diagnosztika kimutatja azt, hogy miért van alacsony fordulatról gyorsításkor horkoló hangja az autónak? Felajánlották, kedden vinném, csak gondoltam megkérdezem, hogy érdemes-e megcsináltatni?

Üdv!

Nem tudom, egy diagnosztikával meg lehet-e mondani. Ha olyan baja van, amit a diagnosztikai értékekből látni lehet, és olyan nézi, aki ért hozzá, akkor biztosan.

Ha valakinek van Op.Com diagnosztikai interface-e, és a legújabb motorvezérlő program van az ECU-jába, meg tudja nekem mondani, annak mi a verziószáma?

Nekem ezt írja ki:

Szoftververzió szám: MJOMS100_S

Ebből nem tudom, ez a legújabb-e, ha nem, akkor elvinném frissítésre.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nem tudom, egy diagnosztikával meg lehet-e mondani. Ha olyan baja van, amit a diagnosztikai értékekből látni lehet, és olyan nézi, aki ért hozzá, akkor biztosan.

Ha valakinek van Op.Com diagnosztikai interface-e, és a legújabb motorvezérlő program van az ECU-jába, meg tudja nekem mondani, annak mi a verziószáma?

Nekem ezt írja ki:

Szoftververzió szám: MJOMS100_S

Ebből nem tudom, ez a legújabb-e, ha nem, akkor elvinném frissítésre.

Hát ukslayer barátunk a nyomásszabályzóra tippelt, ha az a hibás szerintem a diagnosztikának ki kell mutatni! Viszont ha jól emlékszem valaki írta a fórumon, ha a nyomásszabályzó rossz kopogó hang hallatszik alapjáraton, ami nekem nincs! A szerelőmnek két napja megmutattam, ő azt mondta, hogy valószínű a katalizátor lehet a hibás, de ezt meg kell nézni ugye nem lehet csak hallomásra!:S

Link to comment
Megosztás:

Annyiért már kapsz komplett fejegységet is, ami mindent csinál, sőt a BC-t is tudod vele kezelni.

Ezt én is néztem, itt találtam egy párat:

http://www.autohifi-city.hu/index.php?olda...amp;termek=1705

http://www.autohifi-city.hu/index.php?olda...amp;termek=1570

http://www.autohifi-city.hu/index.php?olda...amp;termek=1576

Csak hát az ára... :lol:

Link to comment
Megosztás:

De jó lenne értenének is ahhoz, amit árulnak, mert pl. itt az összesnek a közepén van egy függőleges törés, mint az astrákban. De nekem mondjuk nincs semmiféle törés, tehát nem passzolna 100%-ig a műszerfallal. Igaz, ez már kicsit szőrszálhasogatás az én részemről is :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni egy probléma megoldásában.

Az utastér légbeömlőimből nem jön levegő. A szellőző ventilátorra, ventilátorokra gondolok mint hibaforrás.

Lehet esetleg biztosíték?

Hiába tekerem a 7-esre, nem nyomja a levegőt. Így a klímát sem nyomja.

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki tudna segíteni olyan dologban, hogy pár nappal ezelőtt észrevettem, hogy nem működik a lámpák magasság állítója. Ma pedig kiderült az is, hogy ha helyzetjelzőt kapcsolok, sem elöl, sem hátul nem világítanak a lámpák és a BC kijelzője sem sötétedik el. Gondolom ezek a dolgok egy körön lehetnek, ezért nem működnek. Merre keressem a hibát? Biztosítékokat hol nézzem meg és konkrétan melyiket? Mert gondolom ezzel kéne kezdeni, vagy Valaki járt már hasonló cipőben? Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne és remélem valaki tud nekem valamit mondani ez ügyben.

Egy Opel Vectra C 1.9 CDTI 150 lóerős autóm van, 2006-os évjárat (Cosmo felszereltség, állítható sportfutómű és egy kicsit még feljebb is van húzva a lóerő).

Néha csinál olyat indításkor, hogy ráadom a gyújtás, megvárom amíg elalszik minden, indítok és egy kicsit teker az önindító (elég nehezen!) aztán se hang se kép 1-2 másodpercre elmegy minden áram, aztán visszajön és indul szépen a motor. Ezt mondjuk minden 10. indításkor van, tehát nem mindig csinálja. Próbáltam úgy is hogy fel van kapcsolva a xenon meg minden és ilyenkor minden elalszik, mind ha levenném a gyújtást egy pillanatra, ha jól indul akkor ilyet nem csinál.

Nem tudom, hogy jelent-e valamit ez ügyben, de lassan lendkerék cserés lesz mert félig benyomott kuplungnál már adja azt a kis finom zörgő hangot (de ezt szerintem nem érinti az előző problémát).

Segítségeteket előre is Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

ilyet általában akkor szokott csinálni ha gyenge az akku...

meg még gondolnék arra, hogy nem kap immojelet az autó, de akkor nem elvesz mindent, hanem csak nem öninditózik....

dolgozó lány lendkerekek... mi most vettünk 3 db vectrát,és mind a háromban kell cserélni lendkereket....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.