Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Gyakorlatilag olyan mintha nem is lenne benne. Még a világítása sem világít. Se hátsóablak fűtés se semmi. Felső kijelző sem mutatja. :sneaky:

Probáld meg kiszedni, és megmozgatni hátul a csatlakozókat, párszor le fel dugni a panelra!

Szerintem kontakthiba lesz, mikori évjártú az autó?

Ha nem mész vele semmire megnézem neked, ha gondolod!

Link to comment
Megosztás:

Nem az enyém a gép hanem egy barátomé. Kiszedtük szétszedtük, meg mozgattuk csatival, nélküle, de semmi. Mintha nem is lenne benne, és a furcsa az, hogy az Op-com sem bír vele. Összes bizti kimérve jó, így gondolom nem ott van a hiba. A két csatiban nem mertem méregetni feszt, mert nem tudom hol mennyinek kéne lennie.2007-es amúgy.

Probáld meg kiszedni, és megmozgatni hátul a csatlakozókat, párszor le fel dugni a panelra!

Szerintem kontakthiba lesz, mikori évjártú az autó?

Ha nem mész vele semmire megnézem neked, ha gondolod!

Link to comment
Megosztás:

Nem az enyém a gép hanem egy barátomé. Kiszedtük szétszedtük, meg mozgattuk csatival, nélküle, de semmi. Mintha nem is lenne benne, és a furcsa az, hogy az Op-com sem bír vele. Összes bizti kimérve jó, így gondolom nem ott van a hiba. A két csatiban nem mertem méregetni feszt, mert nem tudom hol mennyinek kéne lennie.2007-es amúgy.

Szét kell szedni megnézni, utána lehet többet mondani! Merre van az autó?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségsetek!

Van egy gts 2.2 dti vectrám 2004-ből, ki szeretném cserélni benne a kijelzőt mert a 2 soros alap van benne ,valamelyest utánajártam már a kijelzők tipusainak de mint kiderült a csatlakozók nem stimmelnek.

Van e mód hogy az eggyel újabbra legyen cserélve?nem kell minden infót mutasson!

köszönöm üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv mindenkinek.

Friss Signum 3.2 tulajdonos vagyok és olyan problémám van, hogy az anyós elektromos ülése nem működik semelyik irányba sem. Jelenleg leghátsó pozícióban és eléggé hátradöntve van. A biztosítékot cseréltem és semmi. Kapcsolgatáskor semmi hangot nem hallok ,hogy az állító motorok próbálnának dolgozni,vagy szorulnak például vagy valami. Olyan ,mintha valamiért nem kapnának a motorok áramot.

Ha valaki tud valami megoldást, örömmel venném.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

A problémám a következő lenne. Opel vectra c 1.8 2002-es. Kétzónás automata klíma van a gépben, a sofőr felőli oldal teljesen jól működik. Az anyósülés felőlin viszont valamikor jó, valamikor teljes gázzal fűt! Ha lejjebb veszem a hőmérsékletet akkor kicsit hűteni kezd aztán megint fűt. Márkakereskedésben kevés gázra gyanakodtak, megtöltötték, de azóta sem jó. Nem akarnám megint visszavinni oda ha nem muszáj. Van valami ötletetek? Jah, de van olyan , hogy egy-két napig rendesen működik, aztán megint rossz lesz. Elég érthetetlen.

Minden ötletet szívesen fogadok.

Köszönettel.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

2008-as 1.9cdti 150LE Vectram van (Z19DTH). Olyan problémám van a kocsival, hogy ki lett belőle iktatva a részecskeszűrő,ki lett programozva is de most úgy néz ki nem sikerült. A kocsi csinálná a tisztítást csak nincs mit és hibaként jelentkezik.

Hálás lennék ha Valaki tudna valami okosat mondani ezzel kapcsolatban. Kösz

Link to comment
Megosztás:

tiszteletem, most vettem egy opel signumot, egy NCDC2015-ös fejegységgel és színes navival. Valakinek erre a fejegységre sikerült valahogy aux bemenetet vagy esetleg usb bemenetet varázsolnia? Olvastam valamilyen interface-ről ami tud sd kártyát, auxot, usb-t, de ehhez a fejegységhez nem találtam. Illetve ezen a fejegységen van vagy "csinálható" RCA kimenet? lecsewrélni nem nagyon akarom a navigáció miatt, de ha nincs más megoldás kénytelen leszek, nekem a zene fontosabb...

Link to comment
Megosztás:

tiszteletem, most vettem egy opel signumot, egy NCDC2015-ös fejegységgel és színes navival. Valakinek erre a fejegységre sikerült valahogy aux bemenetet vagy esetleg usb bemenetet varázsolnia? Olvastam valamilyen interface-ről ami tud sd kártyát, auxot, usb-t, de ehhez a fejegységhez nem találtam. Illetve ezen a fejegységen van vagy "csinálható" RCA kimenet? lecsewrélni nem nagyon akarom a navigáció miatt, de ha nincs más megoldás kénytelen leszek, nekem a zene fontosabb...

Lehet. itt a hirdetés, aki megcsinálja neked:

http://aprod.hu/hirdetes/opel-vectra-c-signum-ncdc-2013-2015-radio-aux-in-beepites-ID1e677.html#cd5242a174

Kérdés, navigációt hol használod? Úgy tudom, Mo.-n nem lehet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Lehet. itt a hirdetés, aki megcsinálja neked:

http://aprod.hu/hirdetes/opel-vectra-c-signum-ncdc-2013-2015-radio-aux-in-beepites-ID1e677.html#cd5242a174

Kérdés, navigációt hol használod? Úgy tudom, Mo.-n nem lehet.

Németországban használom, de ahogy nézem magyar térkép nincs is hozzá...... Gondolkodtam a lecserélésén is, de úgy tudom, hogy akkor nem lesz fedélzeti computerem. Ez valóban így van? Valahogy nem akarom elhinni, ha kiszedem a gyári rádiót, akkor még a fogyasztásom sem tudom visszanézni.... Vagy CD70 ill. DVD90 navit belehet építeni? Aggodalmam itt a kábelekkel van vajon egyeznek-e stb. illetve a can-bus hogy látná utána a dolgokat...

Link to comment
Megosztás:

Németországban használom, de ahogy nézem magyar térkép nincs is hozzá...... Gondolkodtam a lecserélésén is, de úgy tudom, hogy akkor nem lesz fedélzeti computerem. Ez valóban így van? Valahogy nem akarom elhinni, ha kiszedem a gyári rádiót, akkor még a fogyasztásom sem tudom visszanézni.... Vagy CD70 ill. DVD90 navit belehet építeni? Aggodalmam itt a kábelekkel van vajon egyeznek-e stb. illetve a can-bus hogy látná utána a dolgokat...

Sajnos simán nem lehet betenni. Szakember persze biztos meg tudja oldani. Az NCDC Siemens radio még nem Can buszos, más a csatlakozója is. Kijelső is más való hozzá, mint az újabb fejegységekhez, amiket írtál. Tehát ez komoly átépítés.

A fedélzeti is bele van integrálva a fejegység-kijelző párosba. Sajna ez így működik. Nekem is NCDC fejegység van, de én még a gyári navigációt soha nem használtam. Mondjuk sima monokróm kijelzőm van, meg amúgy is IGO párti vagyok.

2005-ban volt amúgy a váltás valamikor, ott cserélték le a fejegységeket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az eset úgy történt hogy mentem hazafelé, SPORT fokozatban hajtottam elég rendesen, aztán egyszer csak az autó nem akart megindulni és már jött is a sárga kulcsos autó lámpa, semmi rántás semmi furcsa jelenség egyszerűen csak az autó vészüzemmódba kapcsolt, én szépen félreálltam leállítottam az autót, újraindítottam és a lámpa eltűnt, az autó működik azóta is rendesen, ez kb. 3 napja történt.
Viszont egy valami megmaradt, amikor ráadom a gyújtás nem alszik el a kulcsos lámpa, mihelyst az autót elindítom (pöcre indul) a lámpa elalszik, én azt gondoltam hogy valami tárolt hibakód van, ezért OPCOM-al otthon kiolvastattam a hibákat, de semmit nem találtam.
Mi lehet ez? Lehet hogy az OP-COM nem találja csak meg és a gyári komolyabb szervizprogram megtalálná hogy mi lehet a gond?
Lehet hogy az üzemanyag szűrőben tellett fel a víz, mert ezt is olvastam hogy ilyenkor is világíthat, de ilyenkor indítás után elaludna a lámpa és ezt nem kellene hibakóddal is kijeleznie?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Norbi

Link to comment
Megosztás:

Szia norbyee!

Hát ha még mindig világít a kulcsos autó gyújtásnál, akkor vidd el valami komolyabb műhelybe, olvastasd ki ott is, ugyanis biztos, hogy valamit eltárolt az autó!

Sziasztok!

Az eset úgy történt hogy mentem hazafelé, SPORT fokozatban hajtottam elég rendesen, aztán egyszer csak az autó nem akart megindulni és már jött is a sárga kulcsos autó lámpa, semmi rántás semmi furcsa jelenség egyszerűen csak az autó vészüzemmódba kapcsolt, én szépen félreálltam leállítottam az autót, újraindítottam és a lámpa eltűnt, az autó működik azóta is rendesen, ez kb. 3 napja történt.
Viszont egy valami megmaradt, amikor ráadom a gyújtás nem alszik el a kulcsos lámpa, mihelyst az autót elindítom (pöcre indul) a lámpa elalszik, én azt gondoltam hogy valami tárolt hibakód van, ezért OPCOM-al otthon kiolvastattam a hibákat, de semmit nem találtam.
Mi lehet ez? Lehet hogy az OP-COM nem találja csak meg és a gyári komolyabb szervizprogram megtalálná hogy mi lehet a gond?
Lehet hogy az üzemanyag szűrőben tellett fel a víz, mert ezt is olvastam hogy ilyenkor is világíthat, de ilyenkor indítás után elaludna a lámpa és ezt nem kellene hibakóddal is kijeleznie?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Norbi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok új belépő vagyok nemrég vettem egy c vekit és örülök hogy ilyen jó forumba bekerültem.Azt szeretném kérdezni tőletek hogy nekem is nagy kijelzős a BC ablaktörlőn is megvannak a gombok,csak a fejegységem cdr 2005 tipusú.Olvastam itt a forumon hogy ki kell cserélni ncdc2003 vagy 2005 re,és hogy tudtok esetleg eladót.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy kis segítségre lenne szükségem. Mikor rákapcsolom a világítást az autóra a fejegység világítása elalszik, alatta a klíma vezérlőjének semmi baja az világít rendesen. Valakinek van, valami ötlete mit tudnék kezdeni vele. A másik problémám az, hogy horgászni voltam az autóval és egy gally leszakította az alsó kipufogó dobban lévő hőmérséklet szabályzó szenzorról a vezetéket. Lehet valahogy összetoldani a vezetéket? Mert úgy tudom a toldozgatás a can bus miatt nem lehetséges, így pedig nem tud regenerálni a részecske szűrő. Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy kis segítségre lenne szükségem. Mikor rákapcsolom a világítást az autóra a fejegység világítása elalszik, alatta a klíma vezérlőjének semmi baja az világít rendesen. Valakinek van, valami ötlete mit tudnék kezdeni vele. A másik problémám az, hogy horgászni voltam az autóval és egy gally leszakította az alsó kipufogó dobban lévő hőmérséklet szabályzó szenzorról a vezetéket. Lehet valahogy összetoldani a vezetéket? Mert úgy tudom a toldozgatás a can bus miatt nem lehetséges, így pedig nem tud regenerálni a részecske szűrő. Köszönöm a segítséget.

Rádióra nem tudom, talán a beállításait kellene átnézni, lehet valami állítható dologról van szó.

Nem lehet ott toldozgatni a vezetéket. Nem is tudom, hogy lehetne megcsinálni, ott regeneráláskor 650 fok van, forrasztás meg 300 fokon már egy pillanat alatt elenged.

Drága mulatság, ezek az érzékelők majdnem 50.000 Ft-ba kerülnek!

Módosítva : hening
Rossz idézés.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.