Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Akkor már csak egy 10ért érdekel :D ;)

Jó lesz az,max hátra berakom a kettöt :blush:

:lol: Legyen 11 és 1ikőnknek sincs igaza! :lol:

....van vagy 8-9ezer az új brembó tárcsa... :lol:

Annyi kb.Én is most vettem komplett fék szettet előre-hátra, és ha jól emlékszem az első tárcsa 9700ft-kedvezmény.(startautó)

Link to comment
Megosztás:

???? :lol:

Az emberke semmi sértőt nem mondott, nem jómagyar szokás szerint anyázva őrjöngve ment oda, hanme felrakott 4 képet és annyit kért, hogy óvatosabban. Szóval nem értem mi a gáz ebben. Kulturáltan beszélt.

Más. Kellene fix hely ahol kapok műanyag tehermentesítőt. Google ebben nem sokat segít mert mindenféle bojlers oldalak meg hasonlók jönnek :lol: Esetleg konkrét cím vagy telszám ahova most el tudok ugrani.

Kérem az általános "bemész egy gumishoz és ott biztos van" jellegű okoskodásokat mellőzzük :lol:

(addig is bőszen keresek)

Múanyag tehermentesítőt csintáltathatsz esztergályossal is pikk-pakk megvan és olyan méret amilyen kell. Ha többet kértek olcsóbb és olyan műanyagból amiből akartok, létezik zsír csapágy múanyag, na az odab@sz :blush: .

Én anno haveromnak aluból esztergáltam munkahelyen (maszek ;) ) és tök király lett, és leszedéskor nem tört el mint a gyári műanyag (haveromnak a a3-n eltörte egyből a gumis :D )

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet hogy a kuplungod nem old rendesen?

Nemtudom.

De sajnos ez most teljesen indiferens a dolog megoldásának szempontjából, mert akkor sem fogok üresben 6000-res fordulaton állni 2 percig a lámpánál, ha tökéltesen kiold a kuplung.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom /oldal + a hűtés része. :blush:

asszem 24 mm a 256-os, és 21-ig mehet. ez a teljes szélessége. A sima tárcsa meg 10, és talán ott 7 a csere határ.

És hát igen. a fékkel nem érdemes sz@rozni.

mondom én, akinek mikor cserélték Gyuláék az első tárcsákat, a régiek már 18... igen jól olvassátok, 18 mm-ig voltak lekopva. :D Szabot el is gondolkozott, hogy beperel közúti veszélyeztetésért. ;) (akkor jött fel velem Pestre, és mentünk a Lurdyhoz)

a hátsókat meg tényleg szabályoztattam, de azok szabályzás után 9,3 mm-esek maradtak.

Link to comment
Megosztás:

De sajnos ez most teljesen indiferens a dolog megoldásának szempontjából, mert akkor sem fogok üresben 6000-res fordulaton állni 2 percig a lámpánál, ha tökéltesen kiold a kuplung.

Én csak ecce vótam a vectra kocsival tökölön gyorsulni, amikor ott volt az ágyúgolyó célja.

De akkor emlékeim szerint volt előtte két sárga pilács is, mielőtt zöld lett, bár emlékeim

szerint tényleg elég gyorsan váltott. :blush:

Mondjuk én kétszer álltam be, és mindkétszer kb 10mp-en belül el is rajtoltunk, miután

a rajtpozícióba álltunk.

Link to comment
Megosztás:

Én csak ecce vótam a vectra kocsival tökölön gyorsulni, amikor ott volt az ágyúgolyó célja.

De akkor emlékeim szerint volt előtte két sárga pilács is, mielőtt zöld lett, bár emlékeim

szerint tényleg elég gyorsan váltott. :D

Mondjuk én kétszer álltam be, és mindkétszer kb 10mp-en belül el is rajtoltunk, miután

a rajtpozícióba álltunk.

Tököl nem gond. Az utcai lámpákra gondoltam. Ahol 0-50ig gyorsulni szoktam a KRESZ maximális figyelmebe vételével. :blush:

Link to comment
Megosztás:

vészmadár.hu

ááá nem csak mindig van egy két nem épp civilizált ember aki mindenhatónak érzi magát...

a károsultak is ki szoktak járni lurdyhoz, de ők tényleg nagyon kultúráltan intézték irásban a dolgot :blush:

egy ilyen balesetnél sztem semmi sem maradna a kabrioból meg belőlem ha be vagyok kötve akkor sem ezért nem vagyok híve a kopott gumival száguldozzunk 140el lakott területen mókának....

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg páran opelklubos rendszámkerettel és /vagy matricával adták el a kocsijukat és az új gazdi nem klubtag.

Vagy ott van BW-s matrica, stb.

Hát erre gondoltam konkrétan.Klassz dolog, hogy beírja a fórumba, és Future is higgadtan reagálta le a dolgot, de ettől még aki GSi-t, v. más sportautót vesz, nem azért veszi, hogy csak gyök2vel járjon.Én sem azért raktam össze a Corsát, hogy csak úgy autókázzak vele.

Észnél kell lenni, ez tény.De sokszor ez nem megy.Még széria autóval sem, nem egy GSi-vel, v. XE/NE Corsával.

Viszont 1-1 ilyen balesetnél megáll az ember, szörnyűlködik egy sort, de ettől még legközelebb nem fog lassabban menni, mert úgy van vele, hogy velem ilyesmi nem történhet meg, mert én tudok vezetni, és erős autóm van.De mi van, ha mégsem.........s, a másik a gyorsabb/erősebb/bénább/hamarabb ilyed meg........

Tom sem ezért cserélte a GSi-t Cali turbóra, Anti sem azért csinálta meg a gépét, és még sorolhatnám. Ez egy hazárdjáték, tág szabályok között.Ez van.

Link to comment
Megosztás:

mert én tudok vezetni, és erős autóm van.De mi van, ha mégsem.........s, a másik a gyorsabb/erősebb/bénább/hamarabb ilyed meg........

Én mélykék pista elvét vallom! :blush: Nem lóerő kell vazee,egyenesben egy tégla is tudja nyomni a gázt,hanem kanyarodni kell tudni!

Szeretem látni a meglepett pofákat,amikor a szutyok traktor dízel csunyán elkanyarodik a rakéta szusik és egyéb "tuning" járgányok melett! :D

Link to comment
Megosztás:

Én anno haveromnak aluból esztergáltam munkahelyen (maszek :D ) és tök király lett, és leszedéskor nem tört el mint a gyári műanyag (haveromnak a a3-n eltörte egyből a gumis :blush: )

az alu nekem is megúszta, de a gumis mindegyiknél faragott vagy negyed órát mire lejött...durván rá tud gyógyulni...és ha ezt nekem is meg kell játszani egy kerékcserénél akkor ráb@szok ;)

Link to comment
Megosztás:

Én mélykék pista elvét vallom! :blush: Nem lóerő kell vazee,egyenesben egy tégla is tudja nyomni a gázt,hanem kanyarodni kell tudni!

Szeretem látni a meglepett pofákat,amikor a szutyok traktor dízel csunyán elkanyarodik a rakéta szusik és egyéb "tuning" járgányok melett! :D

Nem biztos, hogy az veszélytelenebb. Szerintem te sem örülnél kanyarból kiérve egy lovaskocsinak, vagy akár csak egy biciklisnek, ha mondjuk szembe egy kamion jön. A közlekedés magában veszélyes, ha pedig az átlagosnal gyorsabban megyünk (mindegy hogy hol) akkor méginkább.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem tök korrekt volt a gsidevilsre író emberke....

Annak pedig, hogy látsz baleset fotókat / videókat, (rám legalábbis) nagyon komoly visszatartó ereje van. Egy időben szorgalmasan nézegettem a videómegosztó site-okon az "elütötték 140-nel ez maradt belőle", "nem állt meg a pirosnál", "frontális motor-kamion karambol", stb. videókat, azóta érzem magamon, hogy lényegesen jobban vigyázok, nem is csak autóval, hanem gyalog is.

Szerintem megérné a fiatalok számára jogosítvány megtartásának feltételeként előírni (mondjuk 25. betöltött életévig), hogy minden két hónapban el kell mennie a multiplexbe, és egy órán át ilyen videókat mutogatni nekik szélesvásznon. Valszeg erősen redukálódna a barmok száma. És multiplex kapacitás van rá....

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos, hogy az veszélytelenebb. Szerintem te sem örülnél kanyarból kiérve egy lovaskocsinak, vagy akár csak egy biciklisnek, ha mondjuk szembe egy kamion jön. A közlekedés magában veszélyes, ha pedig az átlagosnal gyorsabban megyünk (mindegy hogy hol) akkor méginkább.

Ebben igazad van teljessen,csak hogy én kb max 60-nal kanyarodom városban és talán nem lehet akkora baj belőle,mintha valaki 140-nel tép keresztül szűk utcákon!Az való igaz,hogy a város nem versenypálya,de azért valljuk be,mindegyikünkben ott bujkál a kisördög.azért az ésszerűség határain belül kell maradni és talán egy picivel csökkenthető a veszély.De ettől még ez veszélyes üzem.

Link to comment
Megosztás:

az alu nekem is megúszta, de a gumis mindegyiknél faragott vagy negyed órát mire lejött...durván rá tud gyógyulni...és ha ezt nekem is meg kell játszani egy kerékcserénél akkor ráb@szok :blush:

A műanyag is rászorul. Kell 1-2 percet játszani a lapos csavarhúzóval, mire finoman körbe-körbe lefeszegeted. Ha nekimész erőből, akkor tuti törik. Talán egy előny, hogy nem rohad össze az aggyal.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.