Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Igen, van különbség.

Akkor oda kimondottan hátsó ajtóba való kell. Valamiért azt hittem egyformák. Szeretnék finomítani a hangrendszeren, azért kérdeztem, első ajtóba meg azért sűrüebben előfordul. Ezt nézegettem valamelyik nap, csak az ára nem szimpatizál az én anyagi helyzetemmel :) http://www.amazon.de/Pioneer-TS-Q172C-TS-Q-172-C/dp/B001A50WQ6

Link to comment
Megosztás:

Mostanában már két elmentetett csatornát is eldob a fejegység (gyári Philips), tehát eddig rendben vette a jelet most pedig pár másodperc után elkezd keresni más csatornát. Már két mentett esetében is ezt csinálja. Telefonon érdeklődtem egy műhelyben, azt mondta hogy szinte biztosan beázott az antenna és a benne lévő egység szép lassan kifekszik (állítólag Opeleknél gyakori jelenség)... Ennek a javításához totál le kell bontani a tetőkárpitot meg a műanyag elemeket?

Link to comment
Megosztás:

Mostanában már két elmentetett csatornát is eldob a fejegység (gyári Philips), tehát eddig rendben vette a jelet most pedig pár másodperc után elkezd keresni más csatornát. Már két mentett esetében is ezt csinálja. Telefonon érdeklődtem egy műhelyben, azt mondta hogy szinte biztosan beázott az antenna és a benne lévő egység szép lassan kifekszik (állítólag Opeleknél gyakori jelenség)... Ennek a javításához totál le kell bontani a tetőkárpitot meg a műanyag elemeket?

Szerintem Caravan és 5 ajtós esetében elég csak a hátulját megbontani, 4 ajtósnál teljes tetőkárpitot ki kell venni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mostanában már két elmentetett csatornát is eldob a fejegység (gyári Philips), tehát eddig rendben vette a jelet most pedig pár másodperc után elkezd keresni más csatornát. Már két mentett esetében is ezt csinálja. Telefonon érdeklődtem egy műhelyben, azt mondta hogy szinte biztosan beázott az antenna és a benne lévő egység szép lassan kifekszik (állítólag Opeleknél gyakori jelenség)... Ennek a javításához totál le kell bontani a tetőkárpitot meg a műanyag elemeket?

Igaz a beázás, nálam már gépi mosás után is jelentkezik az antenna jelerősség romlása.

Ha kiszárad már ok. Az antenna talpát kellene meghúznom, de ahhoz pótféklámpát is le kellene vennem.

99 %, hogy nem kell megbontani a teljes tetőkárpitot, mert csak a kábel két "végén" lehet gond a csatlakozással,

azaz a pótféklámpa alatt (2 db - jel+tápfel), vagy a fejegységnél törik meg a csatlakozóban a vezeték (kicsi az esélye ennek.)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem Caravan és 5 ajtós esetében elég csak a hátulját megbontani, 4 ajtósnál teljes tetőkárpitot ki kell venni.

Igaz a beázás, nálam már gépi mosás után is jelentkezik az antenna jelerősség romlása.

Ha kiszárad már ok. Az antenna talpát kellene meghúznom, de ahhoz pótféklámpát is le kellene vennem.

99 %, hogy nem kell megbontani a teljes tetőkárpitot, mert csak a kábel két "végén" lehet gond a csatlakozással,

azaz a pótféklámpa alatt (2 db - jel+tápfel), vagy a fejegységnél törik meg a csatlakozóban a vezeték (kicsi az esélye ennek.)

Hát, valami nyákot említett ami az antenna talpánál/talpában(?) van... Mármint hogy az adja meg magát.

Link to comment
Megosztás:

Zig, on 25 Jun 2015 - 8:10 PM, said:

Akkor oda kimondottan hátsó ajtóba való kell. Valamiért azt hittem egyformák. Szeretnék finomítani a hangrendszeren, azért kérdeztem, első ajtóba meg azért sűrüebben előfordul. Ezt nézegettem valamelyik nap, csak az ára nem szimpatizál az én anyagi helyzetemmel :) http://www.amazon.de/Pioneer-TS-Q172C-TS-Q-172-C/dp/B001A50WQ6

Ha a hátsó ajtóba is teszel csipogót, abból elöl nem sok mindent fogsz észrevenni. Max az utasok...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

utána jàrnék ennek a multis gomb dolognak.

nekem ugyan nincs olyan rádióm amit tudok vezérelni

a korányon lévő multis gombokkal, de nem hagy nyugodni az, hogy nem világítanak a gombok.

a légzsàk átvezetőt kicseréltem multisra az index

és a duda működik, ezért kizárnám ennek az alkatrésznek a hibàját. milyen színü kábelek kellenek hozzá? létezhet az, hogy nincs kikábelezve? ha ki van akkor hol lehet a baj?

Módosítva : wakond
Link to comment
Megosztás:

utána jàrnék ennek a multis gomb dolognak.

nekem ugyan nincs olyan rádióm amit tudok vezérelni

a korányon lévő multis gombokkal, de nem hagy nyugodni az, hogy nem világítanak a gombok.

a légzsàk átvezetőt kicseréltem multisra az index

és a duda működik, ezért kizárnám ennek az alkatrésznek a hibàját. milyen színü kábelek kellenek hozzá? létezhet az, hogy nincs kikábelezve? ha ki van akkor hol lehet a baj?

Nekem CDR-500-al úgy működik, hogy ha a rádió ki van kapcsolva akkor a multi gombok nem világítanak. Még akkor sem ha a világítás be van kapcsolva.

Szerintem ki kellene próbálni egy gyári rádióval.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

utána jàrnék ennek a multis gomb dolognak.

nekem ugyan nincs olyan rádióm amit tudok vezérelni

a korányon lévő multis gombokkal, de nem hagy

nyugodni az, hogy nem világítanak a gombok.

a légzsàk átvezetőt kicseréltem multisra az index

és a duda működik, ezért kizárnám ennek az alkatrésznek a hibàját. milyen színü kábelek kellenek hozzá? létezhet az, hogy nincs kikábelezve? ha ki van akkor hol lehet a baj?[/

quote]

Valóban a fejegység küldi a jelet a multigomboknak!! Fejegység függő hogy világítanak e. Nekem jvc van+interface és világítanak...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kdr 551 van nekem. Hát ja 16.000 volt hozzá!! Utólag nem érte meg, ok kormányról vezérelhető mégis sokszor odanyulok halkítani stb megszokásból! :)

igen nem olcsó, majdnem annyi amennyiért a rádiót vettem!!!

az a baj, hogy nem emlékszem melyik lenne jó nekem?

Tgabika egyszer már leírta, és egy linket is küldött de persze elkavartam már...

Link to comment
Megosztás:

Tgabika egyszer már leírta, és egy linket is küldött de persze elkavartam már...

Nem baj, épp ráérek, úgyhogy belinkelem megint ;) :

http://www.carlink.hu/product_info.php?cPath=5_287_197_216&products_id=428

Ez van nekem is, és ugyanúgy KD-X210-hez, szóval tutira működik, de a rádió hátulján levő vezetékre rá kell forrasztani egy 3.5-es szerelhető jack aljzatot, mert ezen az adapteren egy jack dugó van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

igen nem olcsó, majdnem annyi amennyiért a rádiót vettem!!!

az a baj, hogy nem emlékszem melyik lenne jó nekem?

Tgabika egyszer már leírta, és egy linket is küldött de persze elkavartam már...

Nekem ez a típus van:http://www.carlink.hu/product_info.php?cPath=5_287_197_216&products_id=428

Látom ugyanazt linkeltük!! :D Nekem volt a fejegységen bemenet, nem forrasztottam semmit...

Módosítva : hood 21
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem baj, épp ráérek, úgyhogy belinkelem megint ;) :

http://www.carlink.hu/product_info.php?cPath=5_287_197_216&products_id=428

Ez van nekem is, és ugyanúgy KD-X210-hez, szóval tutira működik, de a rádió hátulján levő vezetékre rá kell forrasztani egy 3.5-es szerelhető jack aljzatot, mert ezen az adapteren egy jack dugó van.

Köszi!

jack aljzat mono vagy sztereo kell?

fényképen nekem sztereo-nak tűnik az adapter jack dugója.

képet tudsz küldeni, hogy hogyan kell kinéznie?

vagy most ezért nem szeretnéd szétszedni? :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Én monót vettem, mert akitől a tippet kaptam az azt mondta olyan kell. Ezzel működik tökéletesen, és jól gondolod, nincs kedvem szétszedni. :icon1:

Köszi, mono-t veszek, a kérdés csak annyi, hogy a jack melyik részére kell forrasztani?

és akkor elég, ha ráforrasztom a rádió kormány vezérlés szálát a jack aljzatra, vagy kell még valami,

hogy működjön a dolog? mondjuk kapcsolt 12V vagy negatív szál vagy valami amit kell forrasztani a jack dugóra?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Hátsó hangszórok teljesítményét tudja valaki? Van itt elfekvőben 2 db 13cm-es nevenincs hangszóró, de semmi jele, hogy esetleg valami gagyi lenne. Mágnes is jó vaskos rajta. Erősitőm mikor még 'élt' kipróbáltuk, kicsit meglepődtem! 35W 4Ohm van a hátuljára filcel írva.

Link to comment
Megosztás:

Zig, on 28 Jun 2015 - 4:33 PM, said:

Sziasztok. Hátsó hangszórok teljesítményét tudja valaki? Van itt elfekvőben 2 db 13cm-es nevenincs hangszóró, de semmi jele, hogy esetleg valami gagyi lenne. Mágnes is jó vaskos rajta. Erősitőm mikor még 'élt' kipróbáltuk, kicsit meglepődtem! 35W 4Ohm van a hátuljára filcel írva.

A gyárira gondolsz? Nem volt ráírva semmi, hiába nézegettem. 20W-nál többet aligha tud.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi, mono-t veszek, a kérdés csak annyi, hogy a jack melyik részére kell forrasztani?

és akkor elég, ha ráforrasztom a rádió kormány vezérlés szálát a jack aljzatra, vagy kell még valami,

hogy működjön a dolog? mondjuk kapcsolt 12V vagy negatív szál vagy valami amit kell forrasztani a jack dugóra?

Semmi más nem kell, csak azt az egy szál vezetéket a jack aljzat meleg pontjára (a csati közepe) forrasztani és kész is.!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem is van egy multikormányos opel astra g 2004-es kombi kocsi. CDR-500 rádióval.

Most szeretném kicserélni a fejegységet egy JVC KD-R961BT-re

http://www.amazon.de/gp/product/B00RK9J1J0/ref=s9_simh_gw_p23_d3_i1?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=desktop-1&pf_rd_r=12NJ8SHT5J5NHTPRNMNJ&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=585296347&pf_rd_i=desktop

Hozzá ezt rendeltem meg kormány vezérlőnek ezt:

http://www.tme.eu/hu/details/opel-jvc/kormany-taviranyito-adapterek/4carmedia/

ez jó hozzá ugye?

Hétvégén jön meg majd a rádió.

Tápnál kell valamit babrálni hogy jó legyen a gyári után?

köszi.

Módosítva : peterzee
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.