Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Az FM modulátor sokat ront a minőségen. Hallhatóan! Főleg ha van lehetőség összehasonlítani pl. ugyanazon forrást ugyanolyan rendszeren, de USB-s fejegységgel használva. Ha most másra nincs pénz, akkor ideiglenesen megteszi, de elég szükségmegoldás. Én is használtam egy rövid ideig.

A HiFi egyik alapmondata, hogy a rosszat is meglehet szokni. :) Sokan egy-egy fejegység, vagy hangszóró csere, vagy más fejlesztés után jönnek rá, hogy évekig mit hallgattak. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, bluemirage írta:

Az FM modulátor sokat ront a minőségen. Hallhatóan! Főleg ha van lehetőség összehasonlítani pl. ugyanazon forrást ugyanolyan rendszeren, de USB-s fejegységgel használva. Ha most másra nincs pénz, akkor ideiglenesen megteszi, de elég szükségmegoldás. Én is használtam egy rövid ideig.

A HiFi egyik alapmondata, hogy a rosszat is meglehet szokni. :) Sokan egy-egy fejegység, vagy hangszóró csere, vagy más fejlesztés után jönnek rá, hogy évekig mit hallgattak. 

Egyetértek, annyi kiegészítést engedj meg, hogy, ha már a fórumtárs fm transzmittert szerez be, akkor a zenét ne Bluetoothon, hanem USB-n hallgassa, mert az egy fél fokkal hallgathatóbban szól, legalábbis, az én ebayes cuccomon...

a jack kábeles kapcsolat mind közül a legsilányabb, azt NE!

A CD minosegtől mind nagyon messze van, de jobb hijján, megteszi.

Link to comment
Megosztás:

https://www.facebook.com/groups/autopiac/permalink/887192104725175/?sale_post_id=887192104725175

Ki mit tud erről a smalio márkáról? Valószínűleg inkább telefonról, vagy usbről hallgatnék zenét, de ha rádióról hallgatnék szerintem akkor is jobb lenne ez mint a gyári, csak nemtudom hogy működik-e a kormányvezérlés, mondjuk lehet nem is bánnám ha nem működne. Ezenkívül még mit kell figyelembe venni egy rádió vásárlásánál? 

6950 Forintért adná.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, presidentÁkos írta:

https://www.facebook.com/groups/autopiac/permalink/887192104725175/?sale_post_id=887192104725175

Ki mit tud erről a smalio márkáról? Valószínűleg inkább telefonról, vagy usbről hallgatnék zenét, de ha rádióról hallgatnék szerintem akkor is jobb lenne ez mint a gyári, csak nemtudom hogy működik-e a kormányvezérlés, mondjuk lehet nem is bánnám ha nem működne. Ezenkívül még mit kell figyelembe venni egy rádió vásárlásánál? 

6950 Forintért adná.

Ne haragudj meg, de én ezért egy vasat nem adnék.

Miből gondolod, hogy a gyári fej nem jó?:confused:

Link to comment
Megosztás:

4 perce, gezoli írta:

Ne haragudj meg, de én ezért egy vasat nem adnék.

Miből gondolod, hogy a gyári fej nem jó?:confused:

Nem azt mondom, hogy nem jó de sok helyen már már nagyon recsegős hangja van (mondjuk antenna is számít biztosan) de azt nemtudom összekötni (vagy lehet összelehet csak nem esztétikusan) a telefonommal, a modulátoron gondolkozok no de hát aztmondják az eléggé ront a minőségen.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, presidentÁkos írta:

https://www.facebook.com/groups/autopiac/permalink/887192104725175/?sale_post_id=887192104725175

Ki mit tud erről a smalio márkáról? 

6950 Forintért adná.

Vegyél JVC, Pio, esetleg Sony fejegységet. Ezeknél van olcsón olyan belépőszintű modell ami talán jobban szól a gyári blau-nál. Amit írtál a Somogyi Audio (SAL) szintje lehet. A HiFi szó nem passzol rá.

A recsegést számos dolog okozhatja: Az antenna erősítőjének hibája, hangszóró hiba, kábelezési, kontakt hiba.

Arra figyelni kell, hogy ha cseréled fejegységet, akkor a gyári hangszóró lesz a szűk keresztmetszett és nemcsak az öreg papíros megoldás hangzása miatt, hanem azért mert kevesebbet bír, majd mint a fejegység, így könnyen túl lehet hajtani. 

Javaslom, hogy gyűjts pénzt és min. duplázd meg a fejegységhez. Aztán gyűjts még többet és cseréld majd a hangszórókat is... türelem minőséget terem...

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, bluemirage írta:

Vegyél JVC, Pio, esetleg Sony fejegységet. Ezeknél van olcsón olyan belépőszintű modell ami talán jobban szól a gyári blau-nál. Amit írtál a Somogyi Audio (SAL) szintje lehet. A HiFi szó nem passzol rá.

A recsegést számos dolog okozhatja: Az antenna erősítőjének hibája, hangszóró hiba, kábelezési, kontakt hiba.

Arra figyelni kell, hogy ha cseréled fejegységet, akkor a gyári hangszóró lesz a szűk keresztmetszett és nemcsak az öreg papíros megoldás hangzása miatt, hanem azért mert kevesebbet bír, majd mint a fejegység, így könnyen túl lehet hajtani. 

Javaslom, hogy gyűjts pénzt és min. duplázd meg a fejegységhez. Aztán gyűjts még többet és cseréld majd a hangszórókat is... türelem minőséget terem...

Nekem egy JVC fejem van, gyári hangszórókkal. Szerintem elég jól és szépen szólnak.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, bluemirage írta:

Vegyél JVC, Pio, esetleg Sony fejegységet. Ezeknél van olcsón olyan belépőszintű modell ami talán jobban szól a gyári blau-nál. Amit írtál a Somogyi Audio (SAL) szintje lehet. A HiFi szó nem passzol rá.

Én egy SAL-lal vettem az autót, nem bírtam sokáig elviselni a hangját, vettem bele egy hibátlan Panát használtan,, olcsón, ég és föld.

szerk.: a SAL eladó vagy elcserélhető, ha érdekel valakit.

Módosítva : bucynus
Link to comment
Megosztás:

Panasonic már nem kapható újként, de annó régen is ritka volt. Emlékeim szerint a Suzuki valamelyik modelljénél volt Pana fejegység, gyárilag. De az 2U magas volt. Nem lehet rossz.

 

Egy kis nosztalgia a részemről:

Középkategóriás (félprofi) videós stúdiótechnikaként ismertem meg a márkát: SVHS videók és kamerák. Később editálók, feliratozók, Asztali DVD- és BD írók, HD kamerák stb... Mondjuk ez nézőpont kérdése amikor 1 milliós kamerák hivatalosan félprofinak számítanak... :) Anno a Panasonic Mash lejátszói megkerülhetetlenek voltak, ha audio CD lejátszásról volt szó. De mind a mai napig felbukkannak ezek a régi példányok egy-egy koncert hangosító pultjánál. A pesti videopart kft a panasonic importőr és a szerviz is. Profi és korrekt banda. Ide off, de sokan nem tudják, de a profi fehér áruknál is sok helyen ott vannak. Az inverteres mikrosütőik sok étteremben szolgálnak a háttérből minket. Akinek van pénze rá az csakis ilyet vegyen otthonra! Elnézést a kitérőért, de sok ponton kötődtem anno a márkához.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Lacika22 írta:

Szia,

Érdekel a dolog. Az mit takar hogy nem 100-as? Van valami észlelhető hibája használat közben?

Nehezen vált adókat, lehet a panelt cserélni kell. Más működik. Lecseréltem egy JVC-re, mert már nem használok CD-t és időm sincs keresgélni panelt.

Link to comment
Megosztás:

12 perce, Istike01 írta:

Nehezen vált adókat, lehet a panelt cserélni kell. Más működik. Lecseréltem egy JVC-re, mert már nem használok CD-t és időm sincs keresgélni panelt.

Ha beállítom manuálisan az adót, akkor az menet közben nem recseg-ropog?   És a nagy kérdés mennyiért adnád oda?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Istike01 írta:

Nehezen vált adókat, lehet a panelt cserélni kell. Más működik. Lecseréltem egy JVC-re, mert már nem használok CD-t és időm sincs keresgélni panelt.

Ha beállítom manuálisan az adót, akkor az menet közben nem recseg-ropog?   És a nagy kérdés mennyiért adnád oda?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2016. 06. 09. at 0:38, bucynus írta:

Én egy SAL-lal vettem az autót, nem bírtam sokáig elviselni a hangját, vettem bele egy hibátlan Panát használtan,, olcsón, ég és föld.

szerk.: a SAL eladó vagy elcserélhető, ha érdekel valakit.

Szia,

Milyen magnóról van szó pontosan?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G típusban milyen a gyári hangszóró elől? Tudja valaki? Méret és egyéb adatok érdekelnének. Köszönöm előre is a válaszokat.

Valamint. Kenwood fejegység lett beszerelve. Meglehet oldani, hogy működjön a multikormány vagy csak a gyári car300 stb.-vel működik?

Köszönöm.

Üdv.: Viktor

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Hard-ex írta:

Sziasztok!

Astra G típusban milyen a gyári hangszóró elől? Tudja valaki? Méret és egyéb adatok érdekelnének. Köszönöm előre is a válaszokat.

Valamint. Kenwood fejegység lett beszerelve. Meglehet oldani, hogy működjön a multikormány vagy csak a gyári car300 stb.-vel működik?

Köszönöm.

Üdv.: Viktor

A típusát sajnos nem tudom (de korábbi Opelek példáján okulva Blaupunkt-ra tippelek) az átmérője 165mm (kiemelőkerettel bármelyik másik 165mm-es hangszóró belemegy, de a keret feltétlenül szükséges, mert a gyári hangszóró elég lapos, az utángyártottak mélyebbek). A multikormány működésének két feltétele van (azon kívül hogy megvannak a gombok a kormányon): először is a most beépítendő fejegységed (tehát a Kenwood) távirányítható kell hogy legyen, és nem infrásan vagy hasonló vezeték nélküli módon, hanem vezetékkel. Az nem baj ha nincs hozzá távirányító, csak legyen meg a kimenet a fejegység hátulján. Másodszor pedig kell hozzá venned egy ilyen adaptert, amit be kell kötnöd a gyári ISO rádiócsatlakozó és a fejegység közé, és már kész is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 19. at 7:56, Hard-ex írta:

Sziasztok!

Astra G típusban milyen a gyári hangszóró elől? Tudja valaki? Méret és egyéb adatok érdekelnének. Köszönöm előre is a válaszokat.

Valamint. Kenwood fejegység lett beszerelve. Meglehet oldani, hogy működjön a multikormány vagy csak a gyári car300 stb.-vel működik?

Köszönöm.

Üdv.: Viktor

A Kenwood tökéletes választás a gyári helyet. Kell, hogy halljad már most is a különbséget.

Egy papír blaupunkt van a G-ben. Célszerű cserélni, ha a fejegység is cserélve lesz, mert a gyári hangszóró teljesítménye a gyári, jóval kisebb teljesítményű fejegységgel optimális. Tehát egy átlag ~4x50W-os fejegységgel simán túl lehet hajtani, azaz meg lehet recsegtetni.

Idővel és a harmadik autómnál jöttem én is csak rá, hogy ha olyan helyen cseréled a hangszórót, ahol megkérdezik tőled, hogy milyen zenét fogsz hallgatni, mire fogod használni és úgy ajánlanak hangszórót, akkor jó helyen jársz. Vásárlóként nem érthetünk mindenhez, sajnos néha az eladók sem ahhoz amit árulnak.

Egy Hertz-en bután fog szólni a techno, vagy más elektronikus zene, míg egy Sony-n meg egy akusztikus vagy komolyzene fog bután szólni.... stb.. stb...

 

Módosítva : bluemirage
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.