Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Gyors kutakodás után, találtam ilyet 6eft csillagos égig.

Kérdésem akkormár csak az kinek van ilyen? Használja, és valóban a középkonzolon, kijelzőn ez meg is jelníti az ID3-at?

Nekem van ez a 6E Ft-os, imádom, gyönyörű a hangja, praktikus, néha persze kell frekvenciát váltani. RDS-t NEM vezérli!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Előre is elnézést kérek, tök laikus vagyok a rádió témában (nem vagyok nagy igényű, nekem a sztereó is egy csoda, az 5.1-et meg nem hallom ki, szóval tök botfülü vagyok).

A kérdésem a következő:

Több helyen láttam már, havernál meg prospektusokban, hogy az autórádióhoz van távirányító. Ez miért jó? Hioszen minden fejegység a vezető kezeügyébe esik, a többi utas meg ne piszkálja. Mondom, nem kötekedni akarod, de nem értem kinek jó ez.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Előre is elnézést kérek, tök laikus vagyok a rádió témában (nem vagyok nagy igényű, nekem a sztereó is egy csoda, az 5.1-et meg nem hallom ki, szóval tök botfülü vagyok).

A kérdésem a következő:

Több helyen láttam már, havernál meg prospektusokban, hogy az autórádióhoz van távirányító. Ez miért jó? Hioszen minden fejegység a vezető kezeügyébe esik, a többi utas meg ne piszkálja. Mondom, nem kötekedni akarod, de nem értem kinek jó ez.

A gyári az oké(amikor a kormányon van)

De mint nálam is hiába van messzikapcsoló hozzá, én nem használom.

Feleslegesnek tartom.

Link to comment
Megosztás:

Pont ezt mondom. A vezetőn kívül senki ne piszkálja a rádiót. Az én kocsimban ugyan nem nyúl hozzá senki, csak ha megkérem.

Engem fullra nem zavar csak ha nagyon felhangosítja vki. Ami viszont annál inkább zavar hogy, páromnak én simán engedem de ő rámszól ha én nála állítgatok.

Link to comment
Megosztás:

Engem fullra nem zavar csak ha nagyon felhangosítja vki. Ami viszont annál inkább zavar hogy, páromnak én simán engedem de ő rámszól ha én nála állítgatok.

ja,mert Te vissza tudod állítani amit Ő ellálítgat, de ha az övén Te állítgatod el, akkor nem tudja mit tettél és akkor morcos :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Húha, ez tuti kis szerkezet, memóriakártya, usb, stb, nem is kell cd, mondjuk veszel egy 4GB-s kártyát aztán azon "elfér az internet" :rolleyes:, meghallgatnám hogy muzsikál, hol vetted, mert a smiley-signs142.gif elég szűkszavú

Szia!

Nem reklám, de egy 4 betűs német rendszerű és stilusú áruházláncban láttam eladásra kínálni..

Ha jól tudom..

Szia

Link to comment
Megosztás:

Húha, ez tuti kis szerkezet, memóriakártya, usb, stb, nem is kell cd, mondjuk veszel egy 4GB-s kártyát aztán azon "elfér az internet" :D, meghallgatnám hogy muzsikál, hol vetted, mert a smiley-signs142.gif elég szűkszavú

Lidl ,18 vagy 19 volt,kellemes csalódás :rolleyes:

Még a gyári hanszolóval se rossz.

Link to comment
Megosztás:

Ugyebár van antennajel erősítő gyárilag.

A gyári kábel korbács vége 3 csatlakozó egymás fölött egybe öntve.

Kettő 8 lábas,1 pedig 10 lábas ez szélesebb is(ez megy a kijelzőhöz)

Na a kérdés az.

Nekem nem gyári rádió van benne,ilyenkor is kap-e tápot az erősítő.

Az alsó blokkban van a vége és 7es számú láb és piros-fehér a színe.

Vagy külön adjak neki 12v-ot ,a rádión az üres.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Hosszasan olvasgattam a fórumot, hogy egy kicsit kiképezzem magam Astra G hifi ügyben. Rengeteg hasznos bejegyzést és választ kaptam kérdéseimre - ezúton is köszönöm. Most szeretném megosztani veletek és minden kétkedővel tapasztalataimat a saját Astrámban kiépített hifivel kapcsolatban.

Alapvetően csak elől voltak hangszórók alul az ajtóban. Az egyik nem is szólt rendesen, mert mint kiderült, be volt ázva a membránja, tehát csak a baloldalival voltam kénytelen szenvedni. Kezdeti terveim szerint a hátsó ajtókba is szerettem volna beépíteni hangszórókat, de a kábelezés miatt erről egyenlőre lemondtam. Tuti tanácsokat megfogadva az elejét építettem ki először, tehát a két mély-közép hangszórót tettem rendbe és beépítettem egy pár magas sugárzót (csipogót- nem gyárit). Döbbenetesen tapasztaltam, hogy a mély-közép 160-as gyári hangsugárzók és a kis csipogók fantasztikusan kiegészítették egymást és egy telt, szép hangzást kaptam. A zene az egész autót szépen betölti, nincs szükség üvöltetésre. Igaz, hogy fejegységet is vásároltam (LG2900)

Szummázva: -a gyári mély-közép 160-as hangszórók szerintem megfelelően és szépen szólnak. (500 FT-ért kaptam a hifi szervizbe egy bontott első ajtóba való mély-közepet a hibás helyett.)

A magas sugárzók 2800 Ft/ pár-ba kerültek és szépen szólnak (szerintem). Sima kondis megoldást választottam, tehát nem lett beépítve hangváltó és egyébb kütyü. A magas sugárzó kábelei a kárpit levételét követően jól látható helyen voltak a visszapillantó tükör belső borítása mögött az ajtóban lerögzítve.

Fontos tapasztalat és remélem segítő információ: a fejegység beszerelésekor derült ki, hogy a két táp közül csak az önindítóról kapott tápot a cucc, ezért leállításkor mindent beállítást elfelejtett. A megoldás az lett, hogy a fejegység euro szabvány csatlakozójában kellett felcserélni a két táp kábelt, így kábel csatlakozás igazodott az autó csatlakozójában bekötött tápkábelekhez. Most már a fejegység az aksiról folyamatosan kapja a tápot és nem felejti el a beállításokat. A kivitelezést az egyik szakszerviz 6000 Ft-ért akarta orvosolni. 3 perc alatt kivitelezhető a dolog otthon is. Elképzelhető, hogy más fejegységeknél az autó gyári kötegének megfelelően vannak kivezetve a tápkábelek, de az LG2900-as fejegységnél ez volt a megoldás.

Szerintem szépen szól, és azoknak ajánlom akik csak egyszerűen, normál szinten, jó minőségben szeretnének zenét , rádiót hallgatni a kocsiban.

Üdv: Gábor

Link to comment
Megosztás:

:lol: amit megosztok most veletek, az neméppen a gyári hifi. nemrégen építettem egy 2x40w-os kis erősítőt (végfokot) 12v-ról megy. A gépben levettem a hátsó hangszórókról a jelet (tettel eggyütt) és azt kapta meg az erőlködő. plusz van még hozzá ugyancsak házilag összeroakott mélyláda. Szépen tud szólni. a tápot, úgy oldottam meg, hogy beraktam egy régi kisebb (asszem 40 Ah-s) akkut, mert amit a kocsiból vittem hozzá a szivargyújtóból, nem volt tiszta jel, mármint a kocsi öüsszes elektronikai "zaját" felerősítette és olyan érzésem volt minha én is szerves része lennék a kocsi áramkörének.

Vélemények?

Link to comment
Megosztás:

...a két táp közül csak az önindítóról kapott tápot a cucc, ezért leállításkor mindent beállítást elfelejtett. A megoldás az lett, hogy a fejegység euro szabvány csatlakozójában kellett felcserélni a két táp kábelt...

...elképzelhető, hogy más fejegységeknél az autó gyári kötegének megfelelően vannak kivezetve a tápkábelek, de az LG2900-as fejegységnél ez volt a megoldás...

Ez nem fejegységfüggő, amennyire tudom az összes Opelben obskúrus okokból fel vannak cserélve a tápkábelek a fejegység csatlakozójában az ISO csatihoz képest. Lehet is kapni erre a célra átalakítót, ha nem akarsz kötözgetni.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem fejegységfüggő, amennyire tudom az összes Opelben obskúrus okokból fel vannak cserélve a tápkábelek a fejegység csatlakozójában az ISO csatihoz képest. Lehet is kapni erre a célra átalakítót, ha nem akarsz kötözgetni.

adva van 2 JVC fejegység, az egyik sima mp3-as cd-s, a másik mp3-as dvd-s, a forgalomba hozatalt/gyártást és a vásárlást tekintve is így helyes a sorrend.Mindkettő használt, előző kocsimban jól szuperált.

A novemberben vásárolt G Astrámba először bekerült a dvd-s ami állandóan elfelejtette a beállításokat (mindent!!!), ha gyújtás megszakítással és a kulcs kihúzásával lett kikapcsolva, akkor gyújtás ráadásakor indult automatikusan, idegesítő volt, de nem kezdtem vele semmit még, mert pár hét után kinyírtam a végfokát sajnos elszállt amikor egy kicsit erősebben megküldtem a basszust rajta és eleve hangosan szólt.Nem a bizti, nem a hangszóró, hanem a végfok, vagy vmi szállt el (ezt még megszakértjük haverral, hátha rendbe lehet hozni, szervízbe viszont már nem viszem....)

USB-s fejegységet akarok, de amíg nincs meg, hogy pontosan melyiket is, addig visszaraktam a régi cd-s mp3-ast és az meg tök jól működik minden tekintetben, pedig az a régebbi.

Ez az akksiról direktben kapja, (nem kellett mókolni a vezetékekkel sem!! ) ezáltal nem felejt el semmit, ráadásul ezt nem lehet kinyírni, mert ha túl akarnám hajtani ,akkor egyszerűen kikapcsol, legalábbis az előző F astrában az volt párszor. És inkább kapcsoljon ki védelemből, mint többet be se tudjam kapcsolni....

Link to comment
Megosztás:

nem tudjátok hol lehet kapni dvd-t autóba olyat aminek külön van a kijelző és lehajtható a tető kárpitról....

a tetőkárpitról, vagy a napellenzőről?

Ha tetőkárpitról, akkor az szerintem autóspecifikus, ha egyáltalán létezik olyan.....

A napellenzős pedig valszeg univerzális

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok nekem is gyári "zene" van az autóba de most érett meg egy kis átalakításra a dolog segítséget kérnék tőletek abban hogy kárpitbontás nélkül megtudhassam milyen hangszórók vannak a masinába a magnó gyári cdr 500 azt hiszem delco és ha minden igaz akkor nyolc hangszóró van benne 4 ajtó és 4 csipogó ezek milyen márkájuak lehetnek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok nekem is gyári "zene" van az autóba de most érett meg egy kis átalakításra a dolog segítséget kérnék tőletek abban hogy kárpitbontás nélkül megtudhassam milyen hangszórók vannak a masinába a magnó gyári cdr 500 azt hiszem delco és ha minden igaz akkor nyolc hangszóró van benne 4 ajtó és 4 csipogó ezek milyen márkájuak lehetnek?

hát szerintem sehogy. Ha a hangszóró feletti rácsokat leveszed, csak az elejét látod, azon meg nincs semmi felirat. Kiszerelni meg onnan nem tudod, mert legalább egy csavarhoz nem férsz hozzá.

Sziasztok!

Tud valaki ötlettel szolgálni, hogy hol tudom G Astrába behúzni a tápkábelt a motortérből az utastérbe?

Előre is köszi a helpet.

több vakdugó is van a tűzfalon, középtájt nézelődj

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok nekem is gyári "zene" van az autóba de most érett meg egy kis átalakításra a dolog segítséget kérnék tőletek abban hogy kárpitbontás nélkül megtudhassam milyen hangszórók vannak a masinába a magnó gyári cdr 500 azt hiszem delco és ha minden igaz akkor nyolc hangszóró van benne 4 ajtó és 4 csipogó ezek milyen márkájuak lehetnek?

Elég lesz az 6 db-nak is. Hátsó ajtóba gyárilag nincs csipogó. A márkájuk lényegtelen, a minőségük átlagos alsó kategóriás. Elöl 160mm, hátul 130mm átmérőjű. A csipogó 30mm-es (?), hangváltó nélkül, szűrővel szerelt.

Szerk.: GM logosak pl.:

3b9_2_big.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.