Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AGR szelep lezárás


bszemethy

Recommended Posts

Lefalazni semmiképpen nem akarom , programozni plána nem. Csak arra vagyok kiváncsi hogy a koszos AGR- dobja-e a hibakódot amit a szerelő 60-60 ért cserélni akar, vagy "szokják meg". Mert ugye kitakarítani ő is ki tudná, ha akarná. <_<

Egy darabig még elviselhető, de lesz egy olyan szint amikor már inkább gyalog megy...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy számomra érdekes esetere keresnénk a megoldást.

H Astra 1.9 cdti Z19DTH

Egyszerre jött a kocsi minden nyűgje, így meg akartam üszni egy ideig a szívósor cseréjét.

Így egy kis kérdezgetés után mondtak rá egy jó megoldást:

"Az örvényszeleprudazat leugrásának megakadályozására egy lehetséges megoldás:

Ez a megoldás akkor használható, ha a szelepek egyébként szabadon mozognak csak kopottak a bütykök és a rudazat.

Az alkatrészek:

[link]

Maga a rudazat, 4 db. normál 3-es rögzítő alátét (Fabory azonosító szám: 36230030001), egy kis ötvösmunka 1,5-es villanydrótból..."

Nem illesztem be az egészet, remélem ennyi elég, a helyzet átlátásához.

Szóval meg is csináltuk ezt a kis sufni moddingot, annyi változtatással, hogy réz drót helyett réz lemezt használtunk, amit megfurtunk, és ráhajlítottuk magára a műanyag pöcökre, nem mellé a rúdra. Na, itt jön a furcsa része. Összeraktuk, láttuk, hogy nagyon pöpecűl mozgatja a rudazatot, király. Pár másodperc múlva, egyszer csak átrakta záró állásba a szelepeket, kidobta a tengeralatjáró ikont, és 3.000-es fordulat körül azóta tilt.

Rájöttünk, ha indítás után rögtön felpörgetjük 3.000 fölé, akkor ######án működik a sufni tuning, addig, amig nem engedem alapjáratra.

A vége az lett, hogy kiszedtük a moddingot, de a hiba továbbra is fenn áll. Lehet az AGR kormolása miatt zárja el a szívósor a szelepeket?

A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Ami lemaradt, hogy van p1109-es hibám.

Illetve az örvényszelepek, le föl is mozogtak. Lehet, hogy inkább a szívósor lesz? Állítólag a szelepeknek nem kéne le fel járniuk.

http://kepfeltoltes.hu/view/130109/20111229145_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130109/20111229146_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130109/20111229147_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Itt a probléma, szorul a szelep és nem tud pontosan szabályozni meg a MAP szenzor is tele szokott lenni dzsuvával ,és az egrt is ki kell takarítani mert ha szorul nem zár vissza és feleslegesen folytja a motort.Legegyszerűbb : vedd ki a map szenzort ha olajos kormos akkor szét kell szedni az autót.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Kb 2-3 hete kezdett tönkre menni a kocsim. X14XE motor van benne, pár napja 100-150-200 méter után teljesen leállt. Főleg ha fékeztem.

Hibakód 1405 - EGR szelep..

Szétszedtem, ki lett pucolva, szépen működik, nem akad, lezár.

Össze lett rakva, mentem vele, minden oké, újra a régi jól működő kicsi-kocsim lett.

Na a kérdés, ha a hibát megszüntettem, a hibakód-t hogyan lehet törölni? Vagy majd rájön az ECU, hogy működik? Mikor jön rá ? :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb 2-3 hete kezdett tönkre menni a kocsim. X14XE motor van benne, pár napja 100-150-200 méter után teljesen leállt. Főleg ha fékeztem.

Hibakód 1405 - EGR szelep..

Szétszedtem, ki lett pucolva, szépen működik, nem akad, lezár.

Össze lett rakva, mentem vele, minden oké, újra a régi jól működő kicsi-kocsim lett.

Na a kérdés, ha a hibát megszüntettem, a hibakód-t hogyan lehet törölni? Vagy majd rájön az ECU, hogy működik? Mikor jön rá ? :D

Nagyjából igen, egy idő után ha nem áll már fenn a hiba, akkor automatikusan törli. Ez általában 20 indítás-leállítás periódus alatt lezajlik, ha eközben nem volt hiba ugyanaz.

Az EGR egyébként engem is így megszívatott, de közvetlenül a lezárás után. :D Vészprogrammal mentem haza vele és másnap mintha mi sem történt volna. :D Azóta csak egyszer szólt egy jó hosszú horvát tengerpartos autópályázás során, a lezárás miatt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nagyjából igen, egy idő után ha nem áll már fenn a hiba, akkor automatikusan törli. Ez általában 20 indítás-leállítás periódus alatt lezajlik, ha eközben nem volt hiba ugyanaz.

Az EGR egyébként engem is így megszívatott, de közvetlenül a lezárás után. :D Vészprogrammal mentem haza vele és másnap mintha mi sem történt volna. :D Azóta csak egyszer szólt egy jó hosszú horvát tengerpartos autópályázás során, a lezárás miatt.

Köszi szépen :-)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hello!

Opel Astra G 1999-es 1.4. 16v X14XE típusú autó lenne a delikvens!

Probléma a következő:

Hidegindításnál a szivató nem kapcsol be hanem 1100-nál döckölődik a fordulatszám és hirtelen felmegy olyan 2200-ra és ezt eljátsza 2x-3x kb...Hibalámpa nem világit!

Ami átlett nézve illetve cserélve:

-Pillangószelep ház kitakarítva

-Alapjárati motor takaritva

-Egr takarítva

-Szenzorok takaritva

A üresjárati levegő szabályzó/szelep az teljesen új!

A jelenség nem múlt el, nem tudom mi tévő legyek, olvastam olyanokat, hogy az Egr-t falazzam le vagy a jeladók nem jók?!

Ti mit javasoltok, valakinek volt már ilyen jelenség?

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv,

ha valaki nem akar 35-40 ezer forintot kiadni egy új AGR szelepre és hajlandó kicsit reszelgetni annak érdekében, hogy működjön az autója még egy darabig a jelenlegi szeleppel, annak itt van pár gondolat ami nekem bevált.

Tapasztalatom, hogy két dolog árt ennek az alkatrésznek:

- ha az autó eszi az olajat - mondjuk a szelepszár szimmering miatt - vagy sok a városi tötyörgés akkor elkormolódik, ez javítható féktisztítóval, hosszú tempós pályázással

- sok városi vezetés vagy alacsony (1500 rpm környéke) fordulatú használat miatt a szelep tetején levő potméter lába elhajlik vagy elkopik a szénréteg. Ezt legkönnyebben úgy diagnosztizálhatod ha a 3. és 4.(vagy 2. attól függ honnan nézed) lábra ohm mérőt teszel 6,5 k ohm körüli érték az alaphelyzet, ahogy a szelep tengelyét tologatod szépen csökken az ellenállás (tologatás közben nem mutat szakadást)

A javítás folyamata:

Kiveszed az EGR szelepet, befogod egy satuba, a préselt fém palástot a henger magasságában végig vasfűrésszel megvágod, óvatosan addig amíg nem látod az alatta levő légrést. Ezután a tekercs körüli fém burkoló lemez lehajtható egy komolyabb csavarhúzóval, fogóval. Ha le sikerült szedni látható, hogy ez az alkatrész sem agysebészet, csupán egy tekercs és egy gagyi potméter.

A potméter ezután leemelhető a tekercsről, fröccsöntött zárt háza van. A poti tengelye körüli házat körbe 270 fokban megvágod egy szikével, akkor szét lehet azt is szedni. Ha a tengelyt kihúzod azon van 10-10 db kis bajusz ami a műanyag lap szénrétegén csúszkál. Ha van rajt elég szénréteg, akkor csak a bajuszok nem érnek hozzá, picit lehajtod 1-2 mm-rel őket, aztán mehet vissza egy kis zsír kíséretében. Ezután visszahajlítod a poti házát, megragasztod pillanatragasztóval, vagy szilóval, a lényeg hogy ne menjen bele pára és por, aztán a potit visszarakod a tekercsre kis szilóval vissza a fém palást egy bilinccsel visszaszorítva.

Én már javított am 3 db-ot garantátltan még 50ezer kmt elmegy, utána viszont tuti kuka mert elkopik a potméter csúszkája.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv!

Erről az AGR szelepről van esetleg bővebb leírás? Értem itt a javítást/szerelést. Már nem a pont felettem lévőre gondolok... Egyáltalán hol van? Merre keressem? Hogy kell leszedni... :)

Mondjuk ha írnál konkrét motorkódot, tudnánk is segíteni... <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok hogy adott 1 x16xel ecotec motor és az Egr-t szeretném én is le zárni-ki iktatni rajta,elég csak a lemezt bele rakni elé és a vezetéket vissza rá dugni vagy pedig valamelyik szálat (csatiban) 5 közül ki kell iktatni?Válaszotokat előre is köszi,és bocs ha valahol valaki ezen kérdést fel tette már+választ is kapott rá,de nem sok időm volt vissza olvasgatni! ;-)

Link to comment
Megosztás:

Lemezzel lefalazod egr-t kitakarítod wd40 nel befújod hogy könnyen mozogjon, csatit dugd vissza és elmozog ott magának de nem sok vizet zavar ezután .A le meg felszerelés kicsit sz**** de utánna öröm boldogság.

Sziasztok!Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok hogy adott 1 x16xel ecotec motor és az Egr-t szeretném én is le zárni-ki iktatni rajta,elég csak a lemezt bele rakni elé és a vezetéket vissza rá dugni vagy pedig valamelyik szálat (csatiban) 5 közül ki kell iktatni?Válaszotokat előre is köszi,és bocs ha valahol valaki ezen kérdést fel tette már+választ is kapott rá,de nem sok időm volt vissza olvasgatni! ;-)

Link to comment
Megosztás:

Lemezzel lefalazod egr-t kitakarítod wd40 nel befújod hogy könnyen mozogjon, csatit dugd vissza és elmozog ott magának de nem sok vizet zavar ezután .A le meg felszerelés kicsit sz**** de utánna öröm boldogság.

Köszi az infót ;-) De utána nem világit majd a diagnosztika lámpám,mert állítólag némelyik olyat produkál ezt követően,bár azt meg szoknám csak ha valami más bibi van akkor nem veszem észre hogy miért is világit :-( Vagy néha villogtassam ki majd a hiba kódokat?

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infót ;-) De utána nem világit majd a diagnosztika lámpám,mert állítólag némelyik olyat produkál ezt követően,bár azt meg szoknám csak ha valami más bibi van akkor nem veszem észre hogy miért is világit :-( Vagy néha villogtassam ki majd a hiba kódokat?

Igen, időnként fog miatta világítani. Ami leállítás után nem lesz. Majd egy idő múlva megint világít. Én személy szerint alig tudok 20 km-t menni úgy, hogy ne villanjon ki.

Érdemes hetente/havonta kivillogtatni a hibakódokat, megnyugvásképpen... :-)

Link to comment
Megosztás:

mind a kettőt le kell takarni neki és nézd meg hogy visszamegy e alaphelyzetbe mert ha kicsit is kitart nyitva érzékeli és hibát dobál

Hello Urak!

Tegnap egérszelep takarítás, lefalazás, és ujra ugyanazt a hibakódot dobálja. A lefalazásnál csak az egyik likat tömtem be, ahol az a csavaros "izé:)" van ott nem.

Jó ez így? vagy teljesen be kell takarni mindkét lyukat?

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

mind a kettőt le kell takarni neki és nézd meg hogy visszamegy e alaphelyzetbe mert ha kicsit is kitart nyitva érzékeli és hibát dobál

Hi,

Hogyan tudom ellenőrizni hogy működik e rendesen, van a csatlakozóján 5 pólus hova kell ménküt kötni? vagy így nem tudom ellenőrizni?

Link to comment
Megosztás:

Hi,

Hogyan tudom ellenőrizni hogy működik e rendesen, van a csatlakozóján 5 pólus hova kell ménküt kötni? vagy így nem tudom ellenőrizni?

Szia,alap helyzetben zárva kell lennie,de ha le van szedve a két legszélsőre jobbról-balról adsz 12v az 5 közül,akkor be kell húznia,ha le veszed akkor meg vissza zárnia teljesen ;-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.