Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tempomat


Qni

Recommended Posts

Köszi. Már mindent próbáltam, de bevallom ez nem jutott eszembe.

Próbáltam a G csatlakozónak (fék kapcsolóé) +12V-ot adni, illetve nem adni. Ugyanezt a D csatlakozóval is eljátszottam. Semmi. A tünet ugyanaz.

Viszont lemegyek hídba, hogy ezzel lesz jó B)

Földre kötve sem működik.

30 km/h-nál megmozdul a motor, de ezt követően semmit. Ha tartósan megyek 80-90-el, és lassítok, akkor 50 km/hnál szintén megmozdul a motor. Viszont a bowdent nem mozdítja meg.

Valakinek van valami tippje esetleg, hogy miért nem működik? Milyen irányba induljak el a hibakereséssel? Mert nekem lövésem sincs.

Link to comment
Megosztás:

Földre kötve sem működik.

30 km/h-nál megmozdul a motor, de ezt követően semmit. Ha tartósan megyek 80-90-el, és lassítok, akkor 50 km/hnál szintén megmozdul a motor. Viszont a bowdent nem mozdítja meg.

Valakinek van valami tippje esetleg, hogy miért nem működik? Milyen irányba induljak el a hibakereséssel? Mert nekem lövésem sincs.

A Vectra és az Omega sebességjel-adója ugyanolyan? Mert emlékszem, hogy régebben volt több fajta, amik nem voltak kompatibilisek. Lehet, hogy nálad is ilyen probléma lesz. Pü-t megkaptam, válasz ment.

Link to comment
Megosztás:

A Vectra és az Omega sebességjel-adója ugyanolyan? Mert emlékszem, hogy régebben volt több fajta, amik nem voltak kompatibilisek. Lehet, hogy nálad is ilyen probléma lesz. Pü-t megkaptam, válasz ment.

Ezt sajnos nem tudom. A tempomat léptető motor 95-ös gyártmány, az én autóm 96-os.

Ami nálam van, ezt a hirdetője Vectra B-hez árulta, és elmondása szerint neki Astra G-ben ugyanilyen van, amit utólag szerelt be és működik.

Próbáltam egy Omega B-ből származő léptető motort is, a tünetek ugyanazok, annyi a különbség, hogy az 50 km/h-nál akar bekapcsolni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok.

Egy 96-os (de 97-es modell) Omegám van 2.0 16 v benzin. Alap felszereltségű GL. Szerintetek a tempomatot belelehet rakni reális költségek közt? Gondolok itt, hogy ne százezrekbe kerüljön.

Még bowdenes a gázpedálom, nem motoros. Ennyit tudok a táltosól. A vezetékeket sajna még nem volt időm megnézni az indexkarnál.

És egyáltalán lenne valaki aki beépítené jó pénzért? Nagyon sokat megyek autópályán és ezt az egy dolgot hiányolom a verdából.

Utólagosan beépíthető univerzálisnak mondott dolgokat nem szívesen tennék be a kocsiba. Nem bízok meg bennük.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy 96-os (de 97-es modell) Omegám van 2.0 16 v benzin. Alap felszereltségű GL. Szerintetek a tempomatot belelehet rakni reális költségek közt? Gondolok itt, hogy ne százezrekbe kerüljön.

Még bowdenes a gázpedálom, nem motoros. Ennyit tudok a táltosól. A vezetékeket sajna még nem volt időm megnézni az indexkarnál.

És egyáltalán lenne valaki aki beépítené jó pénzért? Nagyon sokat megyek autópályán és ezt az egy dolgot hiányolom a verdából.

Utólagosan beépíthető univerzálisnak mondott dolgokat nem szívesen tennék be a kocsiba. Nem bízok meg bennük.

A bowdenmozgató motort kell beszerezni, meg egy tempomatos indexkart (benzinesét, a dízelé nem jó!).

A többi már csak pár vezeték kérdése, meg jópár óra, mire kibogozod mi hova megy.

Link to comment
Megosztás:

A bowdenmozgató motort kell beszerezni, meg egy tempomatos indexkart (benzinesét, a dízelé nem jó!).

A többi már csak pár vezeték kérdése, meg jópár óra, mire kibogozod mi hova megy.

Akkor elvileg lehetséges. A computer tudja majd a dolgát? Tehat gyarilag bennevan a tudas? Azt lattam a visszaolvasaskor ,hogy lehet, hogy muszerrel segiteni kell neki.

Link to comment
Megosztás:

Akkor elvileg lehetséges. A computer tudja majd a dolgát? Tehat gyarilag bennevan a tudas? Azt lattam a visszaolvasaskor ,hogy lehet, hogy muszerrel segiteni kell neki.

Nem, elvileg semmi köze a tempomathoz. A tempomat kapja a saját jeleit (sebességjel, fék-kuplung pedáloktól, meg a három gombtól az indexkarról), és amíg meg nem szakítja a működését a fék, a kuplung, vagy a kikapcsológomb, addig húzza a bowdent, tartani próbálja azt a sebességet, amit a sebességjelből kiolvasott a bekapcsolás pillanatában.

Du rá tudok nézni, otthon van pár papíros róla.

Javaslom szerezd be a B Omega kapcsolási rajzát, az alapján el lehet indulni.

Link to comment
Megosztás:

Megkeresem a rajzot de ezekhez kuka vagyok. Egyszerűen nincs türelmem kibogarászni a dolgokat.

Most találtam egy srácot aki bont Omegákat. Felhívtam és elvileg be is tudja szerelni a bontott cuccokat. Remélem tud segíteni. Ha megcsinálta nekem és működik akkor megadom az elérhetőségét annak akit érdekel majd.

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...

Üdvözletem Mindenkinek! Kellemes ünnepeket!

Sikerült karácsony után egy tempómatt kara szert tenni bele is szereltem a vasba, viszont nem működik.

Annyit sikerült ki olvasnom AB-COM-mal az ECU-ból, hogy not programed.

Szóval gondolom programozni kellene tech2-vel.

Szeged környékén van-e valakinek tech2, hogy felprogramozza a vasat? (Y22XE)

Minden segítséget szívesen fogadok.

Link to comment
Megosztás:

  • 10 months later...

Hello Mindenki!

Azt az infót kaptam, hogy az Omega B tempomatját be lehet építeni F Astrába is. Ezzel szeretnék megpróbálkozni. Azt tudom hogy kell egy motor hozzá ami a bovdent mozgatja és egy kapcsolós indexkar. Ezen kívül mi kell még hozá? Mitől kapcsol ki kuplung benyomásra? külön jeladója van neki? vagy egy kapcsoló? egyéb járulékos alkatrészek kellenek hozzá?

Előre is köszönöm.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Van kapcsoló a kuplungpedálnál, sőt a fékpedálnál is, mert nem árt ha akkor is kikapcsol amikor fékeznél ;)

Ha valaki beszerkeszti Astrába egy Omega tempomatját,szembesülni fog egy olyan problémával is amit úgy hívnak,hogy kilométerspirál :blink:

Nem hiszem,hogy a mechanikus spirál sebességjelet fog produkálni a tempomat vezérlőjének.De ne keseredjen el senki létezik olyan kihajtás a váltóból,aminek van elektromos csatija is.

Link to comment
Megosztás:

Ha valaki beszerkeszti Astrába egy Omega tempomatját,szembesülni fog egy olyan problémával is amit úgy hívnak,hogy kilométerspirál :blink:

Nem hiszem,hogy a mechanikus spirál sebességjelet fog produkálni a tempomat vezérlőjének.De ne keseredjen el senki létezik olyan kihajtás a váltóból,aminek van elektromos csatija is.

ez bennem is felötlött, hogy honnan fog km-jelet adni a tempomatnak...

Link to comment
Megosztás:

Ha valaki beszerkeszti Astrába egy Omega tempomatját,szembesülni fog egy olyan problémával is amit úgy hívnak,hogy kilométerspirál :blink:

Nem hiszem,hogy a mechanikus spirál sebességjelet fog produkálni a tempomat vezérlőjének.De ne keseredjen el senki létezik olyan kihajtás a váltóból,aminek van elektromos csatija is.

Az én f astrámba benne van az omega tempomat és hibátlannul működik.Egy nap alatt kényelmesen be lehet szerelni. Nem szembesültem semmilyen problémával.

Link to comment
Megosztás:

Ha valaki beszerkeszti Astrába egy Omega tempomatját,szembesülni fog egy olyan problémával is amit úgy hívnak,hogy kilométerspirál :blink:

Nem hiszem,hogy a mechanikus spirál sebességjelet fog produkálni a tempomat vezérlőjének.De ne keseredjen el senki létezik olyan kihajtás a váltóból,aminek van elektromos csatija is.

A kedves Omegás cartárs nyilván nem tudja, hogy az Astrában is van sebességjel, az ECU-nak szüksége van rá ;) A kilométeróra valóban spirálos, de előállít optikai jeladóval egy sebességjelet, amit egyébként a BC is használ, meg némelyik rádió automata hangerőszabályzó funkciója is (kivétel talán a C20NE motor vezérlője, annak úgy rémlik, nincs szüksége rá). Én is gondolkodom ilyesmin, napi 25km munkába járásnál már van értelme, csak tudjak szerezni jó áron,

Link to comment
Megosztás:

A kedves Omegás cartárs nyilván nem tudja, hogy az Astrában is van sebességjel, az ECU-nak szüksége van rá ;) A kilométeróra valóban spirálos, de előállít optikai jeladóval egy sebességjelet, amit egyébként a BC is használ, meg némelyik rádió automata hangerőszabályzó funkciója is (kivétel talán a C20NE motor vezérlője, annak úgy rémlik, nincs szüksége rá). Én is gondolkodom ilyesmin, napi 25km munkába járásnál már van értelme, csak tudjak szerezni jó áron,

Azaz 2x25 km. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.