Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

Sziasztok!

Fújta már le valaki a külső kilincseket plussz az ajtódíszléceket színre?

Dísz levétele,kilincs kiszedés stb?

Szia,

körbemaszkoltam a kilincseket, díszléceket, lökhárítófestékkel 3 rétegben körbefújtam őket és ennyi. Tavaly nyáron csináltam, egyelőre mindegyik tartja a színét, több mosás után is.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

körbemaszkoltam a kilincseket, díszléceket, lökhárítófestékkel 3 rétegben körbefújtam őket és ennyi. Tavaly nyáron csináltam, egyelőre mindegyik tartja a színét, több mosás után is.

Gondolom a kolléga a színre fújás alatt azt értette, hogy a kocsijával megegyező színre. Ami, ha tegyük fel nem fekete akkor elég furcsán fog kinézni a díszléc, ha igy festi le. A kilincsekről nem is beszélve.

Link to comment
Megosztás:

Igen,fehérre szeretném.A kocsiéval megegyezőre :-)

Sejtettem. :) Én is a tavasszal, nyáron akarom megcsinálni az enyémet, csak lusta vagyok leszedni, különben már megcsináltam volna. :) Szépen meg kell csiszolni, majd jóféle műanyag alapozó füller, bázis lakk és örökös, mint a szegénység és még szép is lesz.

Link to comment
Megosztás:

Szeva Mindenkinek!

Az autóorra kő felverődéses,illetve sajnavan rajta néhány parkolóban szerzett mély karcolás, alapozóig. Véleményetek szerint mivel lehetne a legjobb minőségben eltüntetni afehér pöttyöket,az autószíne fekete metál

Köszi a javaslatokat!

Link to comment
Megosztás:

Szeva Mindenkinek!

Az autóorra kő felverődéses,illetve sajnavan rajta néhány parkolóban szerzett mély karcolás, alapozóig. Véleményetek szerint mivel lehetne a legjobb minőségben eltüntetni afehér pöttyöket,az autószíne fekete metál

Köszi a javaslatokat!

Létezik gyárt javítófesték (spray -Motip- és ecsetes variánsban), ill. létezik nem gyári is ami messze olcsóbb (néha még a Tesco-ban is van). Azonban a fekete szín nagy előnye, hogy nem fog annyira egy-két árnyalatnyi elütni. Én a helyedben egy 1000Ft-os "mezei" (Marabu, Edding, Uni paint jó cuccok) festék filccel próbálnám meg a kőfelverődéseket eltüntetni (meglepően ellenállóak/tartósak és könnyű a használatuk/tárolásuk). Vagy sikerül nagyjából szépen vagy nem, de ennél többet komplett fényezés nélkül nem tudsz tenni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szia,

körbemaszkoltam a kilincseket, díszléceket, lökhárítófestékkel 3 rétegben körbefújtam őket és ennyi. Tavaly nyáron csináltam, egyelőre mindegyik tartja a színét, több mosás után is.

Tapasztalat jó fél év után: kopik a festés. Bárkinek valami ötlete arra, hogyan lehetne tartósabbá tenni?

Link to comment
Megosztás:

Lökhárítófestékkel azt írta.Szerintem sima fekete műanyagra való festék.Gondolom megfakultak a kilincsek.Nem a szinrefújásra gondolt.

Lehet jobban járt volna ha előkészíti rendesen a felületet, előkezel, aztán metál festékkel lenyomatja, majd lakkozza. Amennyire értek hozzá úgy tudom metált kell lakkozni és akkor az talán tartósabb is mint a sima lökhárító festék.

Link to comment
Megosztás:

Lehet jobban járt volna ha előkészíti rendesen a felületet, előkezel, aztán metál festékkel lenyomatja, majd lakkozza. Amennyire értek hozzá úgy tudom metált kell lakkozni és akkor az talán tartósabb is mint a sima lökhárító festék.

A kilincsek csúnyán megfakultak, bíztam benne, hogy a fekete lökhárítófesték lesz annyira tartós, hogy 3-4 évig kibírja. Főleg, hogy garázsban áll az autó, nem megyek vele sokat, nem éri annyi eső, hó, napsütés, mint a csillaggarázsos társait. Tévedtem. Tavasszal újra neki akarok állni, csak kellene valami jó ötlet, tuti tipp.

Link to comment
Megosztás:

Lehet jobban járt volna ha előkészíti rendesen a felületet, előkezel, aztán metál festékkel lenyomatja, majd lakkozza. Amennyire értek hozzá úgy tudom metált kell lakkozni és akkor az talán tartósabb is mint a sima lökhárító festék.

Igen a metált ah nem lakkozod, akkor csúnya a felülete.

De a síma festéket is lakkozzák, jobb a színe, és tartósabb. ;)

Link to comment
Megosztás:

A kilincsek csúnyán megfakultak, bíztam benne, hogy a fekete lökhárítófesték lesz annyira tartós, hogy 3-4 évig kibírja. Főleg, hogy garázsban áll az autó, nem megyek vele sokat, nem éri annyi eső, hó, napsütés, mint a csillaggarázsos társait. Tévedtem. Tavasszal újra neki akarok állni, csak kellene valami jó ötlet, tuti tipp.

Az enyém ha egyszer kifakul akkor teszek rá ilyet.Bár a régebbiek nem nagyon fakultak.

http://katalogus.iharosauto.hu/Katalog.aspx?gktip=OPEAst%20%20%20G&acs=TUO&r4p=0

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Valaki használ aktív habot?

Vagy milyen sampont használtok? Van az aktív habhoz hasonló hatású?

Mostanában sok képet láttam róla, és jó a végeredmény. Illetve ahhoz mi kell, magasnyomású? Ki mit használ, és hogyan?

Lehet ilyet kapni kereskedelmi forgalomban egyáltalán?

Amúgy autósampon+mosogatószer. Elég habos, majd magasnyomásúval leveretem.

Ha már itt vagyok, a külső műanyagokra kinek mi vált be hogy tartósan fekete maradjon pl a kilincs?

Link to comment
Megosztás:

Lehet ilyet kapni kereskedelmi forgalomban egyáltalán?

Amúgy autósampon+mosogatószer. Elég habos, majd magasnyomásúval leveretem.

Ha már itt vagyok, a külső műanyagokra kinek mi vált be hogy tartósan fekete maradjon pl a kilincs?

Motip Bumper Black ;)

Nekem bevált. Többször kell átkenni, de nekem tartós. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Lehet ilyet kapni kereskedelmi forgalomban egyáltalán?

Amúgy autósampon+mosogatószer. Elég habos, majd magasnyomásúval leveretem.

Ha már itt vagyok, a külső műanyagokra kinek mi vált be hogy tartósan fekete maradjon pl a kilincs?

Szilikont fújok egy rongyra/szivacsra majd többször óvatosan áttörlöm. Sok mindent kipróbáltam, megvettem a kimondottan erre ajánlott vackokat is, de nekem ez jött be.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szilikont fújok egy rongyra/szivacsra majd többször óvatosan áttörlöm. Sok mindent kipróbáltam, megvettem a kimondottan erre ajánlott vackokat is, de nekem ez jött be.

Szilikonnak kenem én is, de mintha a mostaniaknak nem lenne olyan tartós a minősége mint a régebbieknek így hamarabb kifakulnak a kilincsek. Azt hittem az ide való csodacuccok legalább olyan jók mint a szilikon.

Link to comment
Megosztás:

Szilikonnak kenem én is, de mintha a mostaniaknak nem lenne olyan tartós a minősége mint a régebbieknek így hamarabb kifakulnak a kilincsek. Azt hittem az ide való csodacuccok legalább olyan jók mint a szilikon.

Ez a jó cucc, nekem ezzel kb 0,5 évet bírni szokott a G.

turtle-wax-black-chrome.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.