Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

Nem tudjátok, hogy hogyan lehetne kicsit fényesíteni a külső műanyag koptatócsíkokat, küszöböt? Nagyon ki van szürkülve, kopottas, mattos.

Másik kérdés: A feliratokat a csomagtérajtóra hogyan rögzítették? Fúrva van, vagy ragasztva? Le lehet szépen szedni? Takarítással eltüntethető a nyoma, vagy valami komolyabb kell?

Nálam EZ a turtle wax termék totálissan bevált!

Nekem is elég gázul nézett ki a 2007 decemberében vásárolt autón a műanyag csíkok a sos uttól, de ez elég szépen helyrehozta. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudjátok, hogy hogyan lehetne kicsit fényesíteni a külső műanyag koptatócsíkokat, küszöböt? Nagyon ki van szürkülve, kopottas, mattos.

Másik kérdés: A feliratokat a csomagtérajtóra hogyan rögzítették? Fúrva van, vagy ragasztva? Le lehet szépen szedni? Takarítással eltüntethető a nyoma, vagy valami komolyabb kell?

Opel embléma fúrva+ragasztva, a többi ragasztva. Melegítés+damillal lejön utána a ragasztóréteg könnyen eltüntethető, aztán kis polír és kész.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Ma körbepolíroztam az autóm de még jobban látszanak rajta a karcolódások mint korábban. Van elég sok mély karcolás is az autón!Mennyibe kerül körülbelül a fényezés?Thx a választ! Üdv

Hát eléggé szórnak az árak, de a telifény az nagyjából 300.000-csillagos ég között van, ennél olcsóbban javarészt csak nagyon baráti áron lehet megúszni...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A jobb oldali disz csikot ami ajton van középen valaki neki állt lefeszegetni de csak ki körbiteni tudta a barom arcú mit lehet ezzel tenni? Több helyen meg gyalázata a müanyagot és most hogy nyitom az ajtot mindig belefeszül a sárvédön lévő gumicsikba.

Nincs valakinek egy felesleges jobbos?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Most hétvégén lesz időm megcsinálni a festék sérüléseket javítókészlettel. Mire kell odafigyeljek? Van száradási ideje? Felvitel után ha lehet 1-2 óráig ne autókázzak?

Ha valaki otthon van a dologban, akkor legyen szíves segítsen, mert holnap meg szeretném csinálni.

THX!

Link to comment
Megosztás:

Ha valaki otthon van a dologban, akkor legyen szíves segítsen, mert holnap meg szeretném csinálni.

THX!

Én már csináltam, a gyári ecset vastag hozzá, kell valami kisebb. Én 2 rétegben vittem fel a festéket, és utánna 1 réteg lakkot. Csak kicsit púposodott k. Igaz melegebbe csináltam, ilyen időben nem tudom mennyi idő kell neki, de gyorsan szárad. Szerintem 1-2 napig azért ne mosd.

Link to comment
Megosztás:

Én már csináltam, a gyári ecset vastag hozzá, kell valami kisebb. Én 2 rétegben vittem fel a festéket, és utánna 1 réteg lakkot. Csak kicsit púposodott k. Igaz melegebbe csináltam, ilyen időben nem tudom mennyi idő kell neki, de gyorsan szárad. Szerintem 1-2 napig azért ne mosd.

Értem, kösz szépen!

/OFF Nem állt át a fórum órája téli időszámításra?

Link to comment
Megosztás:

Tél elött még le kéne kenynem valamivel a gépet.

Hogy védjem a fényt meg ilyesmi.

Van valkinek valami ötlete a gépzsiron kivül?

Na erre kíváncsi lennék én is. Tekintettel arra, hogy sajnos nem áll módomban fűtött garázsban állni. Így marad a csillag garázs.

Én szerintem valami atom kemény viaszt adok a gépnek kívülről. Remélem a télre elegendő vdelmet nyújt, de várom én is az ötleteket.

Más:

A kavicsfelverődések ellen, szerintetek mennyire jó ötlet, egy a szélvdők tetejére ragasztott autószínű öntapis fóliacsík felhelyezése az autó orrára. Mert az enyémen ott már vannak érdekes dolgok.... és nekem ez a bőr védő nem teccik..... ( alapozóig felpattogott egy két helyen a festék)

Link to comment
Megosztás:

Na erre kíváncsi lennék én is. Tekintettel arra, hogy sajnos nem áll módomban fűtött garázsban állni. Így marad a csillag garázs.

Én szerintem valami atom kemény viaszt adok a gépnek kívülről. Remélem a télre elegendő vdelmet nyújt, de várom én is az ötleteket.

Más:

A kavicsfelverődések ellen, szerintetek mennyire jó ötlet, egy a szélvdők tetejére ragasztott autószínű öntapis fóliacsík felhelyezése az autó orrára. Mert az enyémen ott már vannak érdekes dolgok.... és nekem ez a bőr védő nem teccik..... ( alapozóig felpattogott egy két helyen a festék)

Jó pénzért létezik színtelen fólia ami a kőfelverődés ellen van , keress utána...

Link to comment
Megosztás:

Jó pénzért létezik színtelen fólia ami a kőfelverődés ellen van , keress utána...

már néztem valahol, igen csak horribilis összeg volt. Szerintem erre a célra simán megfelelhet ez az öntapis esetemben szürke tapéta csík.....olcsó....

A fólia létezik átlátszóba, csak nem tom tapétásnak van-e ilyen változata.....

Link to comment
Megosztás:

az a baj szerintem a fóliával vagy véigg, telibe rakod vagy nem lesz jó tehát olyan lesz mint a sima matrtica. A szegélynél gusztustalan lesz. A speckó fólia nem véletlenül drága.. Az az bőr izé meg sztem csak design mert nagybb a kára mint a haszna.

Jó sampont kell használni és akkor mindegy az autónak tél van vagy nyár

Link to comment
Megosztás:

az a baj szerintem a fóliával vagy véigg, telibe rakod vagy nem lesz jó tehát olyan lesz mint a sima matrtica. A szegélynél gusztustalan lesz. A speckó fólia nem véletlenül drága.. Az az bőr izé meg sztem csak design mert nagybb a kára mint a haszna.

Jó sampont kell használni és akkor mindegy az autónak tél van vagy nyár

Azt a "bőr izé"-t hood protector -nak hívják és igen jól teszi a dolgát, ha az adott típusra készültet teszed fel.

Link to comment
Megosztás:

...igen jól teszi a dolgát, ha az adott típusra készültet teszed fel.

Khm. Mosásnál le kell szedni mert nem egészséges ha alatta marad a víz, azonkívül nyáron bemegy alá a por és ahogy mozog az a bőr izé, szépen összevissza karcolja alatta a fényezést. Szóval sztem a kifejezetten erre a célra gyártott fólia jobb, igaz drágább is.

Link to comment
Megosztás:

Khm. Mosásnál le kell szedni mert nem egészséges ha alatta marad a víz, azonkívül nyáron bemegy alá a por és ahogy mozog az a bőr izé, szépen összevissza karcolja alatta a fényezést. Szóval sztem a kifejezetten erre a célra gyártott fólia jobb, igaz drágább is.

Esztétikailag a fólia tényleg jobb. Mosásnál le kell venni, mert a sampon nem tesz jót a bőrnek (ja, és néha ápolni kell). A korrekt kivitelezésű alá nem jut be semmi, se víz, se por. Hozzátenném, hogy ez nem az én tapasztalatom, hanem ismerősé, aki VW Transporteren használja évek óta. Műbőrről nincs tapasztalata.

Link to comment
Megosztás:

Tudom hogy hogy hívják :lol:

tgabika76 jól írta .Esőben mikor megázik a benne lévő homok por ilyesmi összekarcolhatja a fényezést mikor mgey az autó mivl eelég ha 1mm-t is mozog. A homok csodákra képes. Az hogy ne jumt alá nem hiszem el, még akkor is ha hetente lekezeli az ember de az is érdekes mert azt magába szívja és érintkezik sztem a gépettővel. Ha egy ilyen hood protectort levesz az ember fél év után tuti látszik a nyoma.

Link to comment
Megosztás:

Azt a "bőr izé"-t hood protector -nak hívják és igen jól teszi a dolgát, ha az adott típusra készültet teszed fel.

Ja! Majd nézd meg egy év múlva a motorháztetőn a színbeli és árnyalatbeli különbséget amit a napfény okoz és az esővíz ami rászárad, főleg ha a szabad ég alatt állt az autó,

nem beszélve arról, hogy a festékeknek is van egyfajta "természetes érése" azaz változik a frissen festett autó színe az idő során és ez új autó esetén bőven elegendő lehet az árnyalatnyi különbséghez.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.