Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

Képet nem tudsz róla betenni?Kiváncsi lennék hogy hol rohad ugymond........

Nekem így nézett ki:

http://kepfeltoltes.hu/view/101010/DSCF321...ltoltes.hu_.jpg

30 pénzem bánta (hogy hiányos volt a szervizkönyv, ezért zsebből ment)

Nemtom meddig lesz jó, mert szerintem felülről is elkezdhet rohadni.

Nekem bárhogy állítgatom nem zár rendesen az ajtó és mindíg áll a víz belül ha felhajtom az alsó gumit ott alatta... nemigen tud kiszáradni és elég gáz ahogy gyárilag el van dolgozva ez a rész :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem így nézett ki:

http://kepfeltoltes.hu/view/101010/DSCF321...ltoltes.hu_.jpg

30 pénzem bánta (hogy hiányos volt a szervizkönyv, ezért zsebből ment)

Nemtom meddig lesz jó, mert szerintem felülről is elkezdhet rohadni.

Nekem bárhogy állítgatom nem zár rendesen az ajtó és mindíg áll a víz belül ha felhajtom az alsó gumit ott alatta... nemigen tud kiszáradni és elég gáz ahogy gyárilag el van dolgozva ez a rész :)

Ennél nem az ajtó záródása a lényeg, hanem, hogy ami bejut víz az azonnal ki is folyjon.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Miután az autóm jobb és bal oldalán is sikerült a lakkot megkarcolnom, teknősössel körbepolíroztam vékonyan a kocsit kézzel.

Így tél előtt szeretnék a karosszéria védelmébe tenni kicsit. Ajánljatok valami frankó viaszt, ami fa**a kis védőréteget képezhetne a karosszérián.

THX!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Miután az autóm jobb és bal oldalán is sikerült a lakkot megkarcolnom, teknősössel körbepolíroztam vékonyan a kocsit kézzel.

Így tél előtt szeretnék a karosszéria védelmébe tenni kicsit. Ajánljatok valami frankó viaszt, ami fa**a kis védőréteget képezhetne a karosszérián.

THX!

:) Színtelen Plasti Dip? :D

Re:Pü ment!

Link to comment
Megosztás:

...egy hét múlva várjuk a GM-es karosszéria megmondóembert, aki majd lefényképezi, meg megmondja majd a tutit. Mindenesetre én reménykedem, hogy gariba belefér...

Azóta se pörgött fel ez a dolog... :) Valaki különben érvényesített már rozsdagaranciát? Uhuhu? Tartok tőle, hogy mismásolás lesz ez, de még várok...

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Valaki vett már ilyet?

A cikkszám alapján nem tudtam rákeresni. A képen nem látom az ablakmosó spricnifejét, azt a régiből kellene áttenni? Mondjuk, nem egy olcsó mutatvány ez se, de a talpszigetelőgumim már teljesen a végét járja.

a spricni az külön van...aszem....

szét lehet húzni azt a csövet

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Valaki vett már ilyet?

A cikkszám alapján nem tudtam rákeresni. A képen nem látom az ablakmosó spricnifejét, azt a régiből kellene áttenni? Mondjuk, nem egy olcsó mutatvány ez se, de a talpszigetelőgumim már teljesen a végét járja.

Én vettem ettől a usertől. vatera Ha jól emlékszem 3500ft volt. Kompletten spricnivel, csavarral, mindennel. Eredetileg csak tömítést akartam venni alá, mert már nagyon szét volt, de kellett a komplett mert amikor leszedtem a régit szétesett!

Szerintem kérdezz rá valamelyik aukcióján, hátha van neki.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Én vettem ettől a usertől. vatera Ha jól emlékszem 3500ft volt. Kompletten spricnivel, csavarral, mindennel. Eredetileg csak tömítést akartam venni alá, mert már nagyon szét volt, de kellett a komplett mert amikor leszedtem a régit szétesett!

Szerintem kérdezz rá valamelyik aukcióján, hátha van neki.

Üdv

Kösz az infót! :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Valaki vett már ilyet?

A cikkszám alapján nem tudtam rákeresni. A képen nem látom az ablakmosó spricnifejét, azt a régiből kellene áttenni? Mondjuk, nem egy olcsó mutatvány ez se, de a talpszigetelőgumim már teljesen a végét járja.

Sikerült bontóban szerezni egy teljesen újszerű darabot.

P1010554__web_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Spricnivel, pálcával együtt 7 ezer.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Lenne egy kérdésem. Legutóbbi mosásnál láttam szegény motorháztetőn, hogy egy-két helyen kapott valamit (követ), ami fémig levitte a festéket és elkezdett rozsdásodni a drága. Valamit kellene kezdenem vele, de telibe fújás azért luxus lenne. Találtam ilyet. Valaki használta már ezt? Ha minden igaz ez átalakítja a rozsdát és utána lefesthetem javítófestékkel. Érdemes, vagy inkább valami mással próbálkozzak? Gondolom a sima javítófestékezés nem fog sokat érni.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Prevent polirpasztát nézegettem ma valamelyik barkácsban. Jó az?

Ajánlották még a teleshoppos "csodát", meg a riwax cuccokat is.

Melyik jó?

A teknősbékás turtle wax. Ezeket én nem ismerem.

Szerintem ez fordítva van lejátszva. Előbb volt sima, aztán gyorsan behorpasztották. Nehogy már az él visszarántsa hideg hatására, mert még elhiszem. 5 dekás kalapács, na az működik. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Helló mindenkinek!

Nem találtam a témámhoz kapcsolódó topikot ezért gondoltam itt teszem fel.

Nemrég vettem egy g Astrát és sajnos télen volt egy kisebb találkám egy árokkal.

Sajna a jobb oldali küszöbspoilerem egy kicsit megsérült és érdekelne hogy szerintetek meg tudom-e oldani itthon a cseréjét hogy ugorjak neki(vagy mindenképpen szerelőhöz forduljak vele)?

Vválaszokat előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek!

Nem találtam a témámhoz kapcsolódó topikot ezért gondoltam itt teszem fel.

Nemrég vettem egy g Astrát és sajnos télen volt egy kisebb találkám egy árokkal.

Sajna a jobb oldali küszöbspoilerem egy kicsit megsérült és érdekelne hogy szerintetek meg tudom-e oldani itthon a cseréjét hogy ugorjak neki(vagy mindenképpen szerelőhöz forduljak vele)?

Vválaszokat előre is köszi!

Nem nagy cucc,alulról asszem patentok,a két doblemezben pedig csavarozott.10 perc az egész.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ujra én egy kérdéssel!

Sajna nekem is van a kocsin pár karc meg felverődés (van ahol vasig lejött a festék).

Tudna valaki tanácsot adni hogy tudnám a mélyebb és a kisebb karcokat is eltüntetni.

Hallottam a turtle wax-os cuccokról hogy jók de a kőfelverődés nyomait tuti nem veszi ki!

Szükségem lenne megfelelő javítófestékre de sehol sem találtam megfelelőt.

ún.: villámezüst színű kellene td ajánlani valaki helyet ahol kapni ilyet?

Üdv!

Szabolcs

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ujra én egy kérdéssel!

Sajna nekem is van a kocsin pár karc meg felverődés (van ahol vasig lejött a festék).

Tudna valaki tanácsot adni hogy tudnám a mélyebb és a kisebb karcokat is eltüntetni.

Hallottam a turtle wax-os cuccokról hogy jók de a kőfelverődés nyomait tuti nem veszi ki!

Szükségem lenne megfelelő javítófestékre de sehol sem találtam megfelelőt.

ún.: villámezüst színű kellene td ajánlani valaki helyet ahol kapni ilyet?

Üdv!

Szabolcs

Szerintem kevertetni kellene... vidd be valahová mondjuk a tankajtót....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.