Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

El lehet cseszni valóban. A lényeg, hogy semmiféleképp ne a napon csináld, ne legyen forró a kaszni. Én estefelé szoktam, mivel a garázsban nincs elég hely.

Ha kézzel csinálod, egyszerre csak kisebb felületeket kenj be. Nagyon puha ronggyal, vagy szivaccsal. meg kell várni, amíg teljesen megszárad, majd egy másik, szintén puha ronggyal fényesre dörzsölni. Tudom ajánlani a Sonax, és a Simoniz termékeit.

Ja, még annyit, hogy előtte ugye le kell mosni az autót. Közvetlen mosás után én nem szoktam polírozni, mert a mélyedésekből még sokáig csordogál a víz, ezért hagyom száradni pár órát. Különben az ember állandóan összevizezi a fényesítésre szánt rongyot, aminek száraznak kellene lennie.

A prevent is eléggé jó, és magyar termék. :D

Hali.

Ha a srác egy kifakult autón akarja kipróbálni akkor az valszeg a gépi polírozás lehet.Ott azért már vannak buktatók.Viszont a végeredmény nagyon látványos.

Én pont tegnapelőtt csináltam egy három éves fekete Focus kombit.Szegényt a gépi mosóba hordták,na az adott a fényezésnek.Plusz a két kis korú gyerek meg a hosszú körmű asszonyka.A négy kilincs alatti rész meg a kilincs körüli tíz centis rész nagyon durva volt.Mint ha kismacskák akartak volna beszállni az autóba. :) De a gépi polír után mint ami most jött ki a szalonból.Igaz el is ment vele az idő,reggel 9-től este 6-ig csináltam,de megérte.Mondjuk a fekete ilyen szempontból hálás szín.

Ha csak pasztázni szeretnéd akkor valóban csak hőmérsékletre kell figyelni ahogy az előbb le is írták.A márkanév nem igazán fontos szinte bármelyik autósboltban kapható termék megteszi.(mondjuk ha nagyon olcsó az gyanús,a drága meg drága.)Én például a Turtle Waxot használom,nekem ez jött be.

Uraim!

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!

Különben valóban a gépi polírozásra gondoltam,de akkor asszem én itthon nem állok neki,mert tuti el cseszném,főleg,hogy még sosem csináltam.

Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Uraim!

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!

Különben valóban a gépi polírozásra gondoltam,de akkor asszem én itthon nem állok neki,mert tuti el cseszném,főleg,hogy még sosem csináltam.

Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget!

Azt hiszem én írtam anno,hogy a munkás autón fogok kipróbálni bizonyos termékeket,mert azon úgyis már csak javítani lehet!

Würth,Prevent és Tacskós kárpittisztító!Prevent,Tacskós és címke nélküli autómosóból ajándékba kapott sampon!2 olcsóbb neve nincs viaszos spriccni,egy bogároldó és egy "házi" kátrány-eltávolító amiket kipróbáltam eddig!Ja és 3 szivacsot meg vagy 7-8 fajta rongyot! :) Sem gépi,sem a kézi polírozásig még nem jutottam el!

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem én írtam anno,hogy a munkás autón fogok kipróbálni bizonyos termékeket,mert azon úgyis már csak javítani lehet!

Würth,Prevent és Tacskós kárpittisztító!Prevent,Tacskós és címke nélküli autómosóból ajándékba kapott sampon!2 olcsóbb neve nincs viaszos spriccni,egy bogároldó és egy "házi" kátrány-eltávolító amiket kipróbáltam eddig!Ja és 3 szivacsot meg vagy 7-8 fajta rongyot! :) Sem gépi,sem a kézi polírozásig még nem jutottam el!

És mik a tapasztalataid?

Link to comment
Megosztás:

És mik a tapasztalataid?

Kárpittisztítóból a Prevent vált be!Jó illata van és elég sok koszt is kihozott a kárpitból hála a kefés megoldásnak!A Würth drága volt ahol vettem és ha alaposan szeretnék tisztítani vele,2-3 flakon szerintem kellene hozzá!Az illata jó,de inkább műszerfalhoz használnám,mert onnan látványosabban leszedte a koszt!A tacskós meg csak eláztatta az egészet!Akkor már inkább kárpittisztító gép!

Autósamponokban nem nagyon láttam különbséget!Az autómosóból kapott sampon azért volt szimpatikusabb,mert nem habzott annyira és nem az a krémes massza volt!(lehet már higítva volt,nem tudom)

A viaszos spriccelőnél sem láttam különbséget!Használat után látni lehetett hogy összegyűltek a vízcseppek,lefolyt a nagy része,majd lehetett áttörölni!Nem tudom más termék milyen,de ezeket nem árt árnyékban vagy kevésbé napos időben csinálni,mert hamar megszárad és foltot hagy!(aki már tudta,attól bocs)

A tartósság lett volna itt a főbb szempont,de a sűrű esőzések között szerintem jó ha 1 hetet bírtak!

Egy olcsóbb bogároldót vettem,ami nagyon hasznos volt (Nem is gondoltam volna előszőr) mert befújás után 1 percel egy nagynyomású géppel öblítve

leszedte a bogarak 90%-át törölgetés nélkűl!Másodjára átfújva letöröltem és lejött az összes,nem kellett dörzsölni!Ebből nem láttam értelmét másikat venni!

Szivacsok közül egy drágább fajta tetszett a legjobban,ami a legpuhább és gondolom ezért a legkevésbé víztartó is volt,de nem hiszem hogy plusz karcokat csinált az autón! :D

Rongyok közül karosszériára a szarvasbőr vagy Vileda,műanyagokra szivacs,küszöbökhöz egy olcsóbb rongy és az ablakokhoz is Vileda,otthoni

sima ablamosóval!Illatosítottat kerültem a bogarak,méhek miatt!

A kátrány eltávolításához pedig a házi vegyszer a benzin!Nagyon csúnya volt a hátsó lökhárító alja és a sárvédő ívek,mert tavaly volt erre felé útfelújítás

de befújva és Szilviával áttörölve lejött az összes,nem kellett ezt sem dörzsölgetni!Utána természetesen jól le kell mosni a benzin nyomát hogy ne károsítsa a fényezést!

Hát amatőr szinte a próbálgatásokkal ennyire jutottam eddig! :)

Link to comment
Megosztás:

otthoni

...sima ablakmosóval!Illatosítottat kerültem a bogarak,méhek miatt!

Érdekes meglátás, én a bogarakra nem szoktam gondolni amikor ablakmosót választok, remélhetőleg 80-as tempónál nem azért kenődnek el a szélvédőmön mert annak jó illata van. :)

Nekem ebből amúgy a citrus illatú Clin vált be, a sima kék és az alma illatú ugyanebből a márkából tragédia (nem habzik és nem oldja a koszt annyira), a Multi-Shine-t még nem próbáltam.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes meglátás, én a bogarakra nem szoktam gondolni amikor ablakmosót választok, remélhetőleg 80-as tempónál nem azért kenődnek el a szélvédőmön mert annak jó illata van. :)

Nekem ebből amúgy a citrus illatú Clin vált be, a sima kék és az alma illatú ugyanebből a márkából tragédia (nem habzik és nem oldja a koszt annyira), a Multi-Shine-t még nem próbáltam.

nem arra a sima házi ablakmosóra gondolt? legalábbis nekem úgy jött le. nem a tartályba öntős cucc..

de lehet én értettem félre.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes meglátás, én a bogarakra nem szoktam gondolni amikor ablakmosót választok, remélhetőleg 80-as tempónál nem azért kenődnek el a szélvédőmön mert annak jó illata van. :D

Nekem ebből amúgy a citrus illatú Clin vált be, a sima kék és az alma illatú ugyanebből a márkából tragédia (nem habzik és nem oldja a koszt annyira), a Multi-Shine-t még nem próbáltam.

Lehet hogy nálam alakult csak eddig így,de amikor illatosítottal mostam le az ablakot,röpködtek rá a rohadékok még álló helyzetben! :D

Ja és volt még egy termék,amit soha de soha többet nem fogok venni!Spriccelős páramentesítő....1,5 órát sikáltam az ablakot befújás után,hogy kilássak rajta,olyan homályos volt!(nem,a söröket csak ez után ittam meg) :D

Igaz,azóta nem párásodott még be egyszer sem,de ennyi munkát semmilyen pára nem ér meg! :)

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy nálam alakult csak eddig így,de amikor illatosítottal mostam le az ablakot,röpködtek rá a rohadékok még álló helyzetben! :D

Ja és volt még egy termék,amit soha de soha többet nem fogok venni!Spriccelős páramentesítő....1,5 órát sikáltam az ablakot befújás után,hogy kilássak rajta,olyan homályos volt!(nem,a söröket csak ez után ittam meg) :D

Igaz,azóta nem párásodott még be egyszer sem,de ennyi munkát semmilyen pára nem ér meg! :)

én egyszer egy ismerőstől kaptam kölcsön iylen páramentesítő genyát amit fel kellett fújni. még a golfba. isteni volt. hibátlan. pára sose, homály sose :D pedig egy 30 éves autó nem az a páramentes tipus. főleg, hogy be is ázott általában. sajna a nevére, de még csak a flakonra sem emlékszem.

nekem eddig nem volt gondom az illatositott ablakmosóval/pucolóval. pedig nem lehet mondani, hogy kevés felénk a bogár.

viszont az a páraelszívó tasak.. az a pingvines cucc.. na az semmit nem ér. pedig megvettem a lakóautóba való méretet. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Lenne egy OFF Corsa Bs ON kérdésem. Müanyag lökös elöl-hátul + kerékjáratoknál levő müanyag valaha fekete volt, főleg a kerékjáratoknál egész világosszürke lett, gyakori a Corsáknál...mielőtt beszóltok, már ott is érdeklődtem.

Szóval állítólag van vmi müanyag ápoló paszta, ami fekete és amivel orvosolható ez a probléma. Biztos létezik, mert a nepperek még a kerekeket is átnyalják ilyesmivel, azért olyan szép újszerü minden gumi a kereskedésekben.

A kérdésem meg az hogy használt-e már valaki itt ilyet, ill. mi a tapasztalat, hatásos? Mibe kerül, hol és milyen márkát érdemes felhajtani?

Köszi ha valaki megírja :lol:

Link to comment
Megosztás:

Anno még a Kadetten a szélvédő előtti műanyag elemet meg a lökhárítókat próbáltam felújítani ilyesmivel, és bár túl sokféle cuccal nem kísérleteztem, végül arra jutottam hogy tartós megoldást egyik sem hoz, legkésőbb pár hónap után újra beszürkülnek az elemek, szóval részemről maradt a festés.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy OFF Corsa Bs ON kérdésem. Müanyag lökös elöl-hátul + kerékjáratoknál levő müanyag valaha fekete volt, főleg a kerékjáratoknál egész világosszürke lett, gyakori a Corsáknál...mielőtt beszóltok, már ott is érdeklődtem.

Szóval állítólag van vmi müanyag ápoló paszta, ami fekete és amivel orvosolható ez a probléma. Biztos létezik, mert a nepperek még a kerekeket is átnyalják ilyesmivel, azért olyan szép újszerü minden gumi a kereskedésekben.

A kérdésem meg az hogy használt-e már valaki itt ilyet, ill. mi a tapasztalat, hatásos? Mibe kerül, hol és milyen márkát érdemes felhajtani?

Köszi ha valaki megírja :lol:

Szia,nekem a külső kilincs kissé leszürkült műanyagjánál a fáradtolaj vált be.

Én is nézegettem ,hogy milyen csodaszert kellene rá venni,de egyik Corsás

haverom ezt ajánlotta és bevált.

Bár hozzá kell tenni,hogy a kilincset szépen feketítette,de az ajtóvédő

műanyag csíkon semmit nem javított.Egy próbát azért megérne!

Link to comment
Megosztás:

Szia,nekem a külső kilincs kissé leszürkült műanyagjánál a fáradtolaj vált be.

Én is nézegettem ,hogy milyen csodaszert kellene rá venni,de egyik Corsás

haverom ezt ajánlotta és bevált.

Bár hozzá kell tenni,hogy a kilincset szépen feketítette,de az ajtóvédő

műanyag csíkon semmit nem javított.Egy próbát azért megérne!

A Turtle Wax Black Chrome teljesen jó, nem kell ide fáradt olaj. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Sziasztok!

Nem éppen karosszéria ápolással kapcsolatos, de ide passzol a legjobban., :D

Hol találom meg a színkódot?

mert kéne kevertetnem színt, csak nem tudom pontosan hogy mi a kódja

Előre is köszi

N1kolaosz

Jobb oldali ajtót kinyitod, és a B oszlopon, a küszöbtől kb 20cm magasságra egy fekete matrica. Ezen van rajt az alvázszám, a súlyadatok, és az alján a színkód.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Sziasztok. 2000-es évjáratu az astrám. A fényszorók nagyon be vannak sárgulva és teljesen be vannak mattulva,foltokban. Házi megoldás?

Csak el ne felejtsd, hogy UV álló lakkal le kell fújni, mert különben besárgul, és akkor meg kuka...

Link to comment
Megosztás:

Csak el ne felejtsd, hogy UV álló lakkal le kell fújni, mert különben besárgul, és akkor meg kuka...

Nekem pont azt mondta a fényező srác, aki polírozta a lámpámat, hogy nem szabad lekenni, lefújni lakkal, mert utána a polír felejtős. Így idővel megint bemattul, de újra lehet polírozni, amíg az anyag vastagsága megengedi. A gyári UV védelem már úgyis rég a múlté, ha besárgult a lámpa.

263240_233253116719268_100001037450360_741802_807373_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 2000-es évjáratu az astrám. A fényszorók nagyon be vannak sárgulva és teljesen be vannak mattulva,foltokban. Házi megoldás?

Szerintem ne barkácsold házilag. Ha jó fényezőt kifogsz, 15 perc alatt rendbe rakja mindkettőt pár ezresért. (Nekem 1000-ftért csinálta a kettőt, nem haveri alapon!) De van olyan hely, ahol 5000-et is elkérnek darabjáért. Ez viszont már rablás, de kinek mi az olcsó :D

Link to comment
Megosztás:

én a műanyagokat a Cif "prontójával" szoktam átkenni, így lett szürke oldalcsíkból fekete

Én is a Black Chrome-ot használom.

Tapasztalat:-állagra, színre olyan, mint a fáradt olaj :P

-elég évente 2x-3x lekenni vele a csíkot, tartja a színét több mosás után is

- minél több sorral kened, annál feketébb marad

- abszolút nem szedi a port

- csak porózus műanyagokon tartós, tehát oldalcsík, lökhárítószoknya, kilincs. Tetőcsomagtartó csíkján nem marad meg.

- marha könnyű vele összekenni a karosszériát és elég nyűgös letakarítani :D

- 1 flakonnal évekig elég

...de összességében meg vagyok vele elégedve, mert a kutyaszaron kívül már én is rákentem mindent, de semmi nem vált be, csak ez. :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.