Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

Vagy ugyanez a Coupénál:

A kép nem tudom mennyire adja vissza, elég jó lett, de az igazsághoz hozzátartozik hogy ezek a lámpák már nincsenek meg mert nekem nem lettek lelakkozva, és sajnos az UV újra kikezdte őket, nekem meg lett lehetőségem új projektoros lámpákat szerezni, azóta azok szolgálnak a gépben. A képen látható fényszórók azóta második életüket élik bocs fórumozónál, őt kell megkérdezni hogy milyen állapotban vannak vagy hogy mennyire vált be a módszer hosszú távon.

Igen, a képek nem adják vissza, hogy mennyire meg tud újulni a búra. A fényezővel beszéltük, hogy a (jó minőségű) lakk a titka a tartósságnak. Nyilván előbb-utóbb így is be fog mattulni, de egy újabb kezeléssel megint lehet hosszabbítani. Az enyém egyébként így 11+ éves korára jutott ilyen leharcolt állapotba, a mattulás már zavarta a vetítési képet meg a fényerőt is, úgyhogy a hosszú őszi esték előtt megpróbáltunk frissíteni - sikerrel.

Link to comment
Megosztás:

Vagy ugyanez a Coupénál:

A kép nem tudom mennyire adja vissza, elég jó lett, de az igazsághoz hozzátartozik hogy ezek a lámpák már nincsenek meg mert nekem nem lettek lelakkozva, és sajnos az UV újra kikezdte őket, nekem meg lett lehetőségem új projektoros lámpákat szerezni, azóta azok szolgálnak a gépben. A képen látható fényszórók azóta második életüket élik bocs fórumozónál, őt kell megkérdezni hogy milyen állapotban vannak vagy hogy mennyire vált be a módszer hosszú távon.

Szia Gábor!

Messziről még szerintem elég jól néznek ki a pilácsok,de közelről már azért látszik rajtuk az idő vasfoga,főleg ha olyan szögben süt rá a nap.

Már nekem is megvannak a projektoros lámpák,csak még mindig nem sikerült odaérnem a lámpafóliázós emberkéhez (nna, ezt aztán jól leírtam :) ).

Íme egy kép a pilácsokról,igaz ez 2011 nyár végén készült.

K_p310_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Az ünnepek között volt egy kis időm, így kényeztettem kicsit a gépsárkányt, felkészítve a tél viszontagságaira:

K_p_716_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

K_p_723_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

K_p_725_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

K_p_727_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

K_p_728_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

K_p_730_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

Abszolút érdemes foglalkozni vele. Nekem tegnap lett kész a polírozás + 2 rtg. lakk felvitele.

Nem gondoltam volna, hogy ennyire szépen meg lehet csinálni. A kép nem adja vissza a változást, tényleg új lett!:

Astra_l_mpa_polir_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egy kollégának is randa a fényszórója, amikor mutattam neki, azt mondta, hogy ez nem ugyan az, biztos cserélted. :)

De azért szeretné tudni, hogy mennyit kóstál, ha publikus.

Link to comment
Megosztás:

Egy kollégának is randa a fényszórója, amikor mutattam neki, azt mondta, hogy ez nem ugyan az, biztos cserélted. :)

De azért szeretné tudni, hogy mennyit kóstál, ha publikus.

Publikus lenne, de ismerős fényező csinálta nekem barterüzlet keretében.

Az új lámpánál mindenképpen jóval kevesebb.

Link to comment
Megosztás:

Én megmondom: nekem anno 8e-ért csinálták a kettőt.

Egyfelől ha jól tudom dupla ennyiért már új fényszórót is vehetsz, szóval ilyen szempontból nem feltétlenül éri meg, másfelől viszont nem olyan bonyolult a művelet, ha van egy kis kézügyessége a kollegádnak akkor otthon is meg tudja csinálni, mindössze vízpapír, víz, polírpaszta és polírkorong meg polírozógép vagy fúrógép kell hozzá. A youtube tele van videókkal a módszert illetően.

Link to comment
Megosztás:

Én megmondom: nekem anno 8e-ért csinálták a kettőt.

Egyfelől ha jól tudom dupla ennyiért már új fényszórót is vehetsz, szóval ilyen szempontból nem feltétlenül éri meg, másfelől viszont nem olyan bonyolult a művelet, ha van egy kis kézügyessége a kollegádnak akkor otthon is meg tudja csinálni, mindössze vízpapír, víz, polírpaszta és polírkorong meg polírozógép vagy fúrógép kell hozzá. A youtube tele van videókkal a módszert illetően.

Az én "szakim" 5 ezerért csinálja / pár.

Én megkérdeztem egy pár helyen mennyiért csinálják.(Ilyen Obi/Tecsó stb.parkolókban.)7-10 ezerig mondták párját.Nekem hála istennek még szép fényes,ha bemattul majd megcsinálom magam.

Kösz mindenkinek, átadom. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok,

mit lehet tenni azokkal a makacs szennyeződésekkel, amelyek kézi mosás után sem tűnnek el? (láttam, hogy az ember 3x próbálta a szivacsával eltüntetni, de nem sikerült neki). Ezen már csak a polírozás segítene, vagy van valami csodaszer?

Nem feltűnő a kosz, de fehér autón azért látszik, no meg tudom, hogy ott van és ez idegesít. :)

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

mit lehet tenni azokkal a makacs szennyeződésekkel, amelyek kézi mosás után sem tűnnek el? (láttam, hogy az ember 3x próbálta a szivacsával eltüntetni, de nem sikerült neki). Ezen már csak a polírozás segítene, vagy van valami csodaszer?

Nem feltűnő a kosz, de fehér autón azért látszik, no meg tudom, hogy ott van és ez idegesít. :)

Köszi!

Szia!

Milyen szennyeződésekre gondolsz? Én akárhányszor mostam le, a bogarak által hagyott foltok mindig megmaradtak, aztán meguntam vettem bogároldót és levitt mindent. Ha legközelebb is nagyon trutyis lesz akkor először bogároldó aztán mosás...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Milyen szennyeződésekre gondolsz? Én akárhányszor mostam le, a bogarak által hagyott foltok mindig megmaradtak, aztán meguntam vettem bogároldót és levitt mindent. Ha legközelebb is nagyon trutyis lesz akkor először bogároldó aztán mosás...

Koszra gondolok, a bal első ajtón kb a tükörtől indulva pl. van egy csík lefelé, mint mikor lefolyik a koszos víz, olyan nyoma van.

Viszont bogároldóm van, azzal lehet megpróbálom, nem veszthetek vele.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Milyen szennyeződésekre gondolsz? Én akárhányszor mostam le, a bogarak által hagyott foltok mindig megmaradtak, aztán meguntam vettem bogároldót és levitt mindent. Ha legközelebb is nagyon trutyis lesz akkor először bogároldó aztán mosás...

Köszi a tippet, a bogároldó nálam is bevált :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Vásároltam hátsó teljes kerékjárati dobokat.

Nem raktuk még fel, mert ránézésre két pont adja magát. Elöl kerék előtt a kis műanyag "háromszög", hátul a gyári kis dob.

Szerintem kellene még pár ponton rögzíteni, de vasat nem szeretném fúrni!

Aki beszerelte hogyan oldottátok meg?

Link to comment
Megosztás:

Vásároltam hátsó teljes kerékjárati dobokat.

Nem raktuk még fel, mert ránézésre két pont adja magát. Elöl kerék előtt a kis műanyag "háromszög", hátul a gyári kis dob.

Szerintem kellene még pár ponton rögzíteni, de vasat nem szeretném fúrni!

Aki beszerelte hogyan oldottátok meg?

Én azért nem vettem, mert a karosszériát is meg kell fúrni. Ha neked sikerül az nélkül majd dobjál fényképeket. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.