Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Lehet, hogy rosszul emlékszem, de valaki írta itt, a lassú fokozat úgy van megoldva az Isuzunál, hogy a két venti sorba kapcsolva megy, így fejenként 6-7 V-ot kapnak, ezért kis fordulatszámmal forognak. A kettes fokozatnál pedig külön-külön megkapják a 12 V-ot.

Ez nem Isuzu specifikus, hanem inkább klíma. :lol: Szerintem. Vagy Isuzunál kettő ventilátor hűti a vizet?

Link to comment
Megosztás:

Nálam, B Vekinél igen, pedig klíma nincs. F Astránál nemtudom, mi a helyzet.

F Astránál csak klíma esetén van kettő ventilátor, ahogy az enyémben is. Ebben az esetben a lassú fokozat sorbakötött módszerrel történik, a gyors fokozat pedig párhuzamos (meg tudja rángatni a generátort ebben az üzemmódban :lol:). Gondolom B Vekinél is ez van.

Link to comment
Megosztás:

De igen. De akkor meg minek van kétfajta? Miért nem csak alu-barát van ?

Hol volt amúgy -34C ?

(Utánanéztem :

"Magyarországon az eddig valaha mért legalacsonyabb hőmérsékletet 1940. február 16-án jegyezték fel Görömbölytapolcán. A Miskolc melletti településen akkor mínusz 35 fokos hideg volt." )

Az F-be zöld színű volt, a H-ban piros van. Szerintem a zöldet töltsd bele ja és itt nálunk volt -34 Erdélyben, Csíkszeredában... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Megtörtén a termosztát-csere.

Vezérlés le termosztát ki új be. Tegnap délután.

Azóta mentem vele vagy 150 km-t jó volt. Ma délutánig. Ma elmentem Szhelyre, leállítottam. Kb 1 óra múlva indítom elindulok, megyek vele kb 7-8 km-t a vízhőfok mutató még mindig fekszik. Újabb 10 km-múlva még mindig ugyanott áll. Szóval mentem vele vagy 20 km-t de a mutató meg sem mozdult. Alapjáraton szépen melegszik. Akkor most besz..t az új termosztát és nyitva maradt...? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Megtörtén a termosztát-csere.

Vezérlés le termosztát ki új be. Tegnap délután.

Azóta mentem vele vagy 150 km-t jó volt. Ma délutánig. Ma elmentem Szhelyre, leállítottam. Kb 1 óra múlva indítom elindulok, megyek vele kb 7-8 km-t a vízhőfok mutató még mindig fekszik. Újabb 10 km-múlva még mindig ugyanott áll. Szóval mentem vele vagy 20 km-t de a mutató meg sem mozdult. Alapjáraton szépen melegszik. Akkor most besz..t az új termosztát és nyitva maradt...? :lol:

De amúgy van fűtés, és a hűtő még hideg indulás után pár percel? Ha nyitva a termosztát akkor is kimozdul a mutató 20kilóméter alatt, csak legfeljebb még a kékben van.

Link to comment
Megosztás:

De amúgy van fűtés, és a hűtő még hideg indulás után pár percel? Ha nyitva a termosztát akkor is kimozdul a mutató 20kilóméter alatt, csak legfeljebb még a kékben van.

Hát van fűtés egy kb 10 km- múlva, de nagyon csak gyenge. Tegnap meleg volt. Ha alapjáratn járatom álló helyben akkor felmegy. Akár 90ig is.

Akkor mi lehet a baj?

Link to comment
Megosztás:

Hát van fűtés egy kb 10 km- múlva, de nagyon csak gyenge. Tegnap meleg volt. Ha alapjáratn járatom álló helyben akkor felmegy. Akár 90ig is.

Akkor mi lehet a baj?

Nekem szar volt a frissen vásárolt vadiúj termosztát (valami Noname), vagyis nyáron még észre sem vettem, csak akkor amikor bejöttek az első hidegek. Vettem másikat és azzal azóta is tökéletes (Wahler). Neked milyen fajta a termosztát?

Link to comment
Megosztás:

Megtörtén a termosztát-csere.

Vezérlés le termosztát ki új be. Tegnap délután.

Azóta mentem vele vagy 150 km-t jó volt. Ma délutánig. Ma elmentem Szhelyre, leállítottam. Kb 1 óra múlva indítom elindulok, megyek vele kb 7-8 km-t a vízhőfok mutató még mindig fekszik. Újabb 10 km-múlva még mindig ugyanott áll. Szóval mentem vele vagy 20 km-t de a mutató meg sem mozdult. Alapjáraton szépen melegszik. Akkor most besz..t az új termosztát és nyitva maradt...? :lol:

Vedd ki és próbáld ki lábasban...nekem még a téli hidegben is bemelegedett 2km alatt.

Link to comment
Megosztás:

Hát van fűtés egy kb 10 km- múlva, de nagyon csak gyenge. Tegnap meleg volt. Ha alapjáratn járatom álló helyben akkor felmegy. Akár 90ig is.

Akkor mi lehet a baj?

Jót vettél? Van amelyik 82-fokon nyit. De az is elképzelhető, hogy rossz, nekem amit beraktam először fél évet sem bírt ki, pedig Wahler volt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem szar volt a frissen vásárolt vadiúj termosztát (valami Noname), vagyis nyáron még észre sem vettem, csak akkor amikor bejöttek az első hidegek. Vettem másikat és azzal azóta is tökéletes (Wahler). Neked milyen fajta a termosztát?

Hans-pries A dobozán Made in Germany. Gondoltam a németben csak bízhatok...

Vedd ki és próbáld ki lábasban...nekem még a téli hidegben is bemelegedett 2km alatt.

Gondoltam már rá csak mégegyszer lebontani a vezérlést... :lol:

Jót vettél? Van amelyik 82-fokon nyit. De az is elképzelhető, hogy rossz, nekem amit beraktam először fél évet sem bírt ki, pedig Wahler volt.

92C van ráírva. Nekem meg ezek szerint csak 1 napot....?

Ma is álló helyben melegedett, menet közben pedig fekszik a mutató. Vízszintesen.

Fogalmam nincs mi lehet vele.

Link to comment
Megosztás:

Hans-pries A dobozán Made in Germany. Gondoltam a németben csak bízhatok...

Gondoltam már rá csak mégegyszer lebontani a vezérlést... :lol:

92C van ráírva. Nekem meg ezek szerint csak 1 napot....?

Ma is álló helyben melegedett, menet közben pedig fekszik a mutató. Vízszintesen.

Fogalmam nincs mi lehet vele.

Opsssz....légtelenítettél? Az egyvezetékes jeladó alatt bubi szokott megrekedni, ki kell tekerni, és ki kell engedni. Csak közben legyen a kiegyenlítő kupakja a helyén, mert különben kijön egy csomó hűtővíz. Ha a jleadó nem a vízben hanem levegőben van akkor csal.

Link to comment
Megosztás:

Opsssz....légtelenítettél? Az egyvezetékes jeladó alatt bubi szokott megrekedni, ki kell tekerni, és ki kell engedni. Csak közben legyen a kiegyenlítő kupakja a helyén, mert különben kijön egy csomó hűtővíz. Ha a jleadó nem a vízben hanem levegőben van akkor csal.

Mit értesz a légtelenítés alatt...? Hát ezt a kitegergetést nem csináltam meg. Hol van az a jeladó amúgy ?

Nekem nem csal, hanem semmit se nem mutat... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez pedig egyértelműen termosztáthibára utal. Hűtő felé menő csöveket tapogattad indítás után. Ha elkezd melegedni a cső mielőtt kimegy a kék mezőből a mutató akkor nyitott állapotban ragadt be.

Tegnap letakartam a hűtőt. Mentem vele vagy 50km-ert. Meg se mozdult a mutató.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.