Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

8 órája, Pingvin írta:

A csapágyon fut a kerék, de nem a csapágy tartja a helyén, hanem a csavar. Elvileg nem bír kiesni olyan könnyen, de érdemes mihamarabb foglalkozni vele.

Valahogy így van igen..amúgy ilyen csak kinyomáskor többnyire szétesik.

2184556-20160331-cPEk9S.jpg

Ha jól tudom az a része kotyogott amelyik külön van a másik golyóskosár bent maradt.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. április 1. at 15:56, zotya975 írta:

Nekem meg UNIX saját márkás van már benne olyan 80 ezer kilóméter óta.....most volt a 4.műszakijuk gond nélkül...ésss általában szoktam pakolni.

2185359-20160401-FGZ6Gy.jpg

2185360-20160401-PihqBj.jpg

Ez lett volna a következő kérdésem, hogy ezek az olcsó, kb 6000 forintos lengéscsillapítók jók lehetnek e?

Műszakin az enyémmel sem volt gond, pedig szerintem már akkor is szivárgott a teló.

Módosítva : joecockroach
Link to comment
Megosztás:

2 órája, wookie írta:

Az hogy műszakin átmegy a gátló nem mérvadó, bátyámén is szar fos puha gátlók voltak, műszakin mégis átment.

 

Jó de ha csillapít és nem ring az autó mint egy hajó, akkor miért rossz illetve mi tud az ami még ennél is jobb? Ne abból indulj ki hogy azért nem jó mert dől vele a bódé 90-nél kanyarban , mert a nagy átlag nem így autózik, én sem. Hogy pakoláskor ül azt meg ki lehet védeni a gyári állítható telóval.

Link to comment
Megosztás:

A hétvégén a kocsi hátsó hídjába bepattintottam a nem rég szerzett A Vectra GT hátsó rugókat.
 Méréskor még féltem, hogy rövid lesz, de alaptalan volt. Simán 2 centivel magasabban tartja a kocsi hátulját mint a régi rugók.

Nem ráz, nem dobálja, hanem kanyarban szépen tart. Jóféle lett... :)

Nem sokára bekerülnek előre is amiknek be kell majd...

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

10 órája, pszilaj írta:

A hétvégén a kocsi hátsó hídjába bepattintottam a nem rég szerzett A Vectra GT hátsó rugókat.
 Méréskor még féltem, hogy rövid lesz, de alaptalan volt. Simán 2 centivel magasabban tartja a kocsi hátulját mint a régi rugók.

Nem ráz, nem dobálja, hanem kanyarban szépen tart. Jóféle lett... :)

Nem sokára bekerülnek előre is amiknek be kell majd...

Nekem meg Saab 900SE rugók vannak hátul és pont szépen is áll tőlük az autó ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

90-100as tempónál elkezd remegni a kormány, és egyre jobban remeg ahogy a sebesség nő. Ma új gumik kerültek fel, és ugyanúgy megvan ez a jelenség, talán még durvább is a remegés. Féltengelycsuklókat fogok cserélni hamarosan mert már kattogósak, ezek okozhatják még a remegést? 

Visszaolvastam hogy volt már másnak is ilyen problémája, ott végül kiderült mi is volt konkrétan a baj?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, joecockroach írta:

Sziasztok!

90-100as tempónál elkezd remegni a kormány, és egyre jobban remeg ahogy a sebesség nő. Ma új gumik kerültek fel, és ugyanúgy megvan ez a jelenség, talán még durvább is a remegés. Féltengelycsuklókat fogok cserélni hamarosan mert már kattogósak, ezek okozhatják még a remegést? 

Visszaolvastam hogy volt már másnak is ilyen problémája, ott végül kiderült mi is volt konkrétan a baj?

Általában a belső csukló hibája szokott remegést okozni, mert az nem kattog, mert ugye nem fordul és sokkal később jön elő a hiba amikor a már elég nagy játéka van. Alá kell hasalni, meg kell cibállni.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, joecockroach írta:

Sziasztok!

90-100as tempónál elkezd remegni a kormány, és egyre jobban remeg ahogy a sebesség nő. Ma új gumik kerültek fel, és ugyanúgy megvan ez a jelenség, talán még durvább is a remegés. Féltengelycsuklókat fogok cserélni hamarosan mert már kattogósak, ezek okozhatják még a remegést? 

Visszaolvastam hogy volt már másnak is ilyen problémája, ott végül kiderült mi is volt konkrétan a baj?

A külső homokinetikus csukló okoz(hat) kormányremegést többek között az említett sebesség tartományban. A probléma ott van, hogy a középső csillag alakú alkatrész megkopik, egy vonal mentén elhelyezkedő kopásnyom jön létre, amin minden egyes fordulatnál döccen a golyó.

A belsőkkel nem szokott probléma lenni, sokat elmennek. Ott jóval kisebb a szögtartomány amit meg kell valósítani.

(Zárójeles megjegyzés: Ha már cserélsz, akkor érdemes minőségit belerakni pl. SKF-t. Árulnak nagyon hitvány utángyártott csuklókat is. Belsőkhöz pl lehet kapni tripod rendszerűt is, amire figyelj, lehet hogy olcsó de nem lesz jó.)

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

8 órája, HaPetya írta:

A külső homokinetikus csukló okoz(hat) kormányremegést többek között az említett sebesség tartományban. A probléma ott van, hogy a középső csillag alakú alkatrész megkopik, egy vonal mentén elhelyezkedő kopásnyom jön létre, amin minden egyes fordulatnál döccen a golyó.

A belsőkkel nem szokott probléma lenni, sokat elmennek. Ott jóval kisebb a szögtartomány amit meg kell valósítani.

(Zárójeles megjegyzés: Ha már cserélsz, akkor érdemes minőségit belerakni pl. SKF-t. Árulnak nagyon hitvány utángyártott csuklókat is. Belsőkhöz pl lehet kapni tripod rendszerűt is, amire figyelj, lehet hogy olcsó de nem lesz jó.)

Szia!

Köszönöm a választ!

A héten megy szerelőhöz a kocsi, az biztos hogy minőségi kerül bele, nem valami olcsó gagyi, mert azzal nem leszünk előrébb (egyébként a gagyi sem olyan túl olcsó).

Zotya neked is köszi! :) Ha megvolta a csere, majd visszajelzek hogy megoldódott e a gond.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Féltengely csukló témához: féltengely gumiharangot kellene cserélnem bal oldalon,külsőt.

Melyik fajta jó,ami nem szakad el hamar.

Illetve szerelőkúpot lehet valami mással helyettesíteni?(csuklót nem akarom szétszedni).

Tágító polip nem játszik,mert az drága lenne 1-2 alkalomra.

Köszönöm előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

7 órája, bocs írta:

Sziasztok! 

Féltengely csukló témához: féltengely gumiharangot kellene cserélnem bal oldalon,külsőt.

Melyik fajta jó,ami nem szakad el hamar.

Illetve szerelőkúpot lehet valami mással helyettesíteni?(csuklót nem akarom szétszedni).

Tágító polip nem játszik,mert az drága lenne 1-2 alkalomra.

Köszönöm előre is a segítséget!

 

1 óra, wookie írta:

Kb két mozdulattal több levenni a csuklót.

Meg ugye ha azért kell cserélni mert a régi kiszakadt úgyis szét kell szedni normálisan kimosni. De amúgy létezik összeragasztható gumiharang, bár nem tudom mennyire tartós. Ez a gumiharang tágítás ahogy olvasom a sima harangnál nem működik, vagy direkt olyat vettél?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

20 órája, zotya975 írta:

 

Meg ugye ha azért kell cserélni mert a régi kiszakadt úgyis szét kell szedni normálisan kimosni. De amúgy létezik összeragasztható gumiharang, bár nem tudom mennyire tartós. Ez a gumiharang tágítás ahogy olvasom a sima harangnál nem működik, vagy direkt olyat vettél?

Szia!

Még nem vettem semmit.

Azt olvastam valahol,hogy valamelyik gumiharanghoz jár szerelő kúp is,akkor gondolom ezért.

Csulkó szétszedéstől kicsit tartok,mert azt tudom,hogy a golyóknak ugyanabban az állásban kell lenniük viszarakásnál,mint a belsőknek.

Bár ha szétszedés előtt összejelölöm,talán nem lesz gubanc.

wookie és zotya975 köszönöm a segítségeteket!

Üdv:.Robi

Link to comment
Megosztás:

10 órája, bocs írta:

Szia!

Még nem vettem semmit.

Azt olvastam valahol,hogy valamelyik gumiharanghoz jár szerelő kúp is,akkor gondolom ezért.

Csulkó szétszedéstől kicsit tartok,mert azt tudom,hogy a golyóknak ugyanabban az állásban kell lenniük viszarakásnál,mint a belsőknek.

Bár ha szétszedés előtt összejelölöm,talán nem lesz gubanc.

wookie és zotya975 köszönöm a segítségeteket!

Üdv:.Robi

Nem kell. Astra kocsinál kívül-belül homokinetikus csukló van. Nem számít(hat) a pozíció.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.