Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

sziasztok!

nekem lenne egy problémám!tds-combi astra ha 5-en ülünk bele és van benne csomag akor nagyon megül azt monták nekem hogy ne rugot cseréljek mert én az astra vanét akartam berakni hanem vegyek bele légrugot ezt elvileg a rugoba kell berakni! És ha megpakolom akkor teszek bele nyomást és akkor nem ül meg! vélemény tapasztalatok?

vagy valami jó ötlet?

köszi!

sziazstok!

Link to comment
Megosztás:

Az "Így csináld..." könyvben láttam, van egy ugyanolyan szelep valahol a csomagtartóban, mint ami a kerekeken is van, ott kell felpumpálni, ill. szerelésnél leengedni. Remélem jóra gondolok... :roll:

Jóra igen, vannak olyan Caravan-ok amelyekben van kocsimagasság-szabályzó (asszem ez a hivatalos neve)

Link to comment
Megosztás:

Én erről nem hallottam és nem láttam, de minden lehet a mai világban :oops: :oops: :oops:

De van ám! 8)

Hátsó szintszabályozóként szokták emlegetni.

A pontos működési elvét nem ismerem, annyit tudok, hogyha sokat pakolok a kocsiba, akkor a benzinkúton, vagy a 12V-os kompresszoromból nyomok bele néhány bar-t (ha jól emlékszem max 5-öt szabad). Praktikus dolog!

Link to comment
Megosztás:

Fel nyitod a csomi ajtót és a jobb sarokban a lámpa alatt lent a fenéklemeznél. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Jobb sarok lent . De sajna nem mind1ik caravan-ban van. De ha alá nézel akkor látod a lengés csillapítokon is , ha normál kinézetű akkor nem nyert de ha van rajta középtájon valami furcsa gumi szerű dudor akkor szint szabályzós.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy problémám az első futóművel (astra caravan 1.7 d 93 kiadás). Úgy 120 nál nekiáll rángatni a kormányt és 130 körül hagyja abba. nem tom mi lehet a gond mert a kerekeim ki vannak centírozva. sőt ha a téligumi készletet teszem fel akkor is ugyanezt csinálja, és már kértem kölcsön kereket egy próbára egy másik asztráról, akkor is ugyanez. már kezdi szétverni a kormányművet is. kicseréltettem a szilenteket akkor is rázott de nem annyira, viszont kéthónap alatt szétverte őket, és most meint ugyanaz.

nem tom mi lehet a gond de a f***szom kivan a szerelőkkel akik azt mondják, hogy vagy menjek 140-el vagy menjek 110-el.

de ez nem megoldás.....attól még valami hiba van.

a helpet előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy problémám az első futóművel (astra caravan 1.7 d 93 kiadás). Úgy 120 nál nekiáll rángatni a kormányt és 130 körül hagyja abba. nem tom mi lehet a gond mert a kerekeim ki vannak centírozva. sőt ha a téligumi készletet teszem fel akkor is ugyanezt csinálja, és már kértem kölcsön kereket egy próbára egy másik asztráról, akkor is ugyanez. már kezdi szétverni a kormányművet is. kicseréltettem a szilenteket akkor is rázott de nem annyira, viszont kéthónap alatt szétverte őket, és most meint ugyanaz.  

nem tom mi lehet a gond  de a f***szom kivan a szerelőkkel akik azt mondják, hogy vagy menjek 140-el vagy menjek 110-el.  

de ez nem megoldás.....attól még valami hiba van.

a helpet előre is köszi.

Kicsit vissza olvasol ott a megoldás.

Ennyi fáradságot megér nem?

Röviden: most oldotta meg ezen problémáját valakinek egy talpas csere. De más is okozhatja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.