Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Lengéscsillapító vásárlás elött állok, Astra F-hez..

Milyet válaszak: Gyárit, SACHS, LIP, MONROE, az ár szinte megegyezik, csak LIP olcsobb 5 ezerrel darabonként. 17ezer körül mozognak.

Üdv, hemi

Gyári, vagy SACHS.

De árban én kevesebbre emlékszem. :blink:

Blitz, Csergő, Kárászy! :D

Bár gondolom már végigzongoráztad a lehetőségeket. B)

Link to comment
Megosztás:

Oké,értem én hogy futómű gond van,csak azt nem birom felfogni,hogy egy kerékcserétől elállitodik?

Súlyok közül megvan mind?

Mert lehet centír hiány is.

Wolfihoz csatlakoznék, hogy gumiszett váltáskor futóműállítás, és megtoldom azzal hogy előtte centírozás.

Link to comment
Megosztás:

hajaj :blink:

eddgi csak kotyogás jöt az első kereke felől amikor átmentem valamin (akármilyen lassan, akármilyen kicsin) de most a fekvőrendőrön átkuszásnál meg a parkolóba felkúszásnál (kib lassan nehogy odaverjem) már elég erős ropogó hang is jött előlröl B)

a kotyogás ugytudom sokminden lehet, de a ropogás az tipikusan féltengely nem? :D

Link to comment
Megosztás:

hajaj :blink:

eddgi csak kotyogás jöt az első kereke felől amikor átmentem valamin (akármilyen lassan, akármilyen kicsin) de most a fekvőrendőrön átkuszásnál meg a parkolóba felkúszásnál (kib lassan nehogy odaverjem) már elég erős ropogó hang is jött előlröl B)

a kotyogás ugytudom sokminden lehet, de a ropogás az tipikusan féltengely nem? :D

Hasonlóan koppanok ,de még semmi ropogás.De ha fékezek, akkor is koppan.Most volt futóművesnél az ültetésből kifolyólag, de nem találtak hibát.Nem tudom, mi lehet.

A ropogást szvsz még a féltengelyen, és a toronycsapágyon kivül okozhatja v.melyik első stabrúdgumi is.Szerintem.

Goo to Ákosék!Mielőtt még nagyobb zűr lenne.

Az első futóműben milyen gyakori a rugótörés? Mert nekem elkezdett csörögni a jobb eleje és szomorúan tapasztaltam, hogy a spirálrugó alsó menete simán letört.

Elfáradt.Előfordul, bár nagyon ritkán.Bontóban 2-3e.ft-ért már van bontott rugó, de lehetőleg olyanból legyen, mint a tiéd, típusilag.Mert a súly miatt esetleg lehetnek eltérések.Kajlán fog állni a gép.

Link to comment
Megosztás:

Igen utánajártam én is, már be is szereztem egy ugyanolyan autóból származó rugót.

Ami elkeserítő, hogy a törés felületét megszemlélve nem is friss a törés, csak mostanában szabadulhatott el az a menet úgy, hogy elkezdett csörögni. Ki tudja mióta jártam törött rugóval és semmi különbséget sem tapasztaltam. Mindegy ezt sürgősen meg kell csinálnom.

Link to comment
Megosztás:

Féltengelynek jellegzetesen kanyarodáskor van egyforma ütemes kopogó-dübörgő hangja.

Ami a futóműben kopoghat:

- lengéscsillapító (kikopott szár, gyenge minőség, stb)

- lengéscsillapító rögzítő kupak lelazult (ez nem azt jelenti hogy kézzel lehet tekergetni)

- stabrúd bekötő csukló eltört

- lengőkarszilentek szarok (még ha nem is látszik annak)

- toronycsapágy hibája (ez ropoghat is ha forgatod a kormányt)

- Alsó "talpas" gömbcsukló kikopott (ha gumija szakadt, sürgős csere!)

- Kormányösszekötő gömbcsukló kikopott (gumira szintén igaz a fenti állítás)

asszem mindent leírtam. :blink:

Ha a futómű már elég kehés, akkor javaslom komplett felújítást végezni rajta, mert így hosszabb

életű lesz az új élmény (bent maradt rossz alkatrész rögtön ronthatja a mellé bekerült jót). Ehhez

pedig legalább ezek ajánlottak:

- lengőkarszilentek cseréje (mind a négyet!). Ez pl. Szilentblokk Kft-nél 20e Ft, nagyon jó minőség.

- Talpas csuklók cseréje (MOOG a preferált márka, asszem 5e Ft/db)

- Toronycsapágy csere (a gyári 2e Ft alatt van/db)

- Kormányösszekötő csuklók cseréje (4e Ft körül/db)

- érdemes ellenőrizni a stabrúd bekötő csuklókat, ha láthatóan szétkorrodált a csavarszára, akkor csere (~4e Ft/db)

- lengéscsillapítót is érdemes megnézetni előtte, és ha cserélni kell, akkor egyben a hátsóval érdemes!

Preferált utcai gátló pl. a Sachs. Az olcsók közül szerintem még a Kayaba elmegy, de a többi szemét.

Ha ezek megvannak, akkor egy futóműállítással fel lehet tenni a koronát az új királyságra... B)

Nem olcsó ez a komplett manőver, de csak így érdemes... szerintem. :D

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, nagyon alapos a lista. gondolom most többeken segítettél ezzel a kis leírással.

Ami érdekelne:

- melyik hiba ki nem javítása (észre nem vétele) mit okozhat (gyk. melyiktol halok meg?)

- alapos alkatrészlista, alapos árakkal de miből mennyi kell? vagy már szettárakat irtál?

köszönöm még1x

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, nagyon alapos a lista. gondolom most többeken segítettél ezzel a kis leírással.

Ami érdekelne:

- melyik hiba ki nem javítása (észre nem vétele) mit okozhat (gyk. melyiktol halok meg?)

Ha addig mész vele, míg szét nem esik.De akkor nagyon. :blink:

- alapos alkatrészlista, alapos árakkal de miből mennyi kell?

-Kormányösszekötő gömbfej, 2db

-talpasgömbfej 2db

(Ruiwille; Lemförder )

-lengőkarszilent 4db

-toronycsapágy 2db

-lengéscsillapító, SACHS 2db(13100ft a megfelelő helyen)

(gáztöltésű)

- stabrúd bekötő csukló 2db, de előtte célszerű alaposan megnézni, hogy szükséges-e cserézni.

S, ha ezek cseréje sem oldotta meg a kopogást, akkor rögzítsd le rendesen az akkumulátort! B)

Link to comment
Megosztás:

Ha addig mész vele, míg szét nem esik.De akkor nagyon. :blink:

-Kormányösszekötő gömbfej, 2db

-talpasgömbfej 2db

(Ruiwille; Lemförder )

-lengőkarszilent 4db

-toronycsapágy 2db

-lengéscsillapító, SACHS 2db(13100ft a megfelelő helyen)

(gáztöltésű)

- stabrúd bekötő csukló 2db, de előtte célszerű alaposan megnézni, hogy szükséges-e cserézni.

S, ha ezek cseréje sem oldotta meg a kopogást, akkor rögzítsd le rendesen az akkumulátort! B)

a lengéscsillapítóba 2db 13100Ft????

és ez elsőőőő????

Link to comment
Megosztás:

Köszi a listát wolfi!

Ma reggel végre sikerült egy kört mennunk a Patyival. Olyan utakon döngetett 80al ahová én be sem mennék...

Viszont azt mondta nem hallott a futóműből semmit (sőt kifejezetten csöndes). Szerinte az a műanag van csunyán elkopva ami a kormányösszekötőket köti a kományműhöz (asszem ezt mondta, az a zöld kar ami a befelé megy az ugye az?)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.