Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Egy kérdés a futóművel kapcsolatban. Szeretném a futómúvemet keményíteni, a széria hasmagasság megtartása mellett, hogy az egyébként lágyra hangolt futómű, egy kicsit sprtosabbra változzon.Ültetésre nincs lehetőségem, mert pincegarázsban lakik a kicsike.A kérdés:

-Van így értelme?,S, ha igen, ki mit javasol? :shock: :?:

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Nem tudja valaki, hogy kell az F Astra GSi hátsó rugóit lekötni, hogy azok egy nagyobb dobbantónál ne ugorjanak ki? Ha valaki tudja kérem írjon a szecsorallye@freemail.hu-ra!

Köszi, fontos lenne!!!

Hát majd Opel16v nagymester biztos tud valami okos dolgot neked, de hogy is van ez? Vágott rugó ( vagyis rövidebb) és normál gátló. Ez nekem kicsit a ladás korszakomat idézi mikor vágtuk a rugót de gátlót nem cseréltünk csak töltöttük, aztán biztonsági övvel felkötöttük a hidat. Hát volt gányolás, :wink:

Link to comment
Megosztás:

Ejjjaj. Egy probléma ütötte fel a fejét. Pár napja rámentem egy csatornafedélre ami kb. annyira magasodott ki mint 1 járda :)

Sajnos nem tudtam kikerülni mert jöttek szemből és már megállni sem tudtam.Hiba a következő. Ha áll az autó vagy megy tökmindegy(motornak sem kell járnia)szóval ha megmozgatom a kormányt jobbra-balra akkor a jobbra mozgatásnál jobb oldalt enyhe nyüszőrgő hangot hallok.Sőt ha megnyomkodom az autó elejét akkor is nyöszörög. Olyami hangja van mint vmi gumi szilentnek........mi lehet? Találkozott már valaki ilyesmi problémával?

Link to comment
Megosztás:

Ejjjaj. Egy probléma ütötte fel a fejét. Pár napja rámentem egy csatornafedélre ami kb. annyira magasodott ki mint 1 járda :)

Sajnos nem tudtam kikerülni mert jöttek szemből és már megállni sem tudtam.Hiba a következő. Ha áll az autó vagy megy tökmindegy(motornak sem kell járnia)szóval ha megmozgatom a kormányt jobbra-balra akkor a jobbra mozgatásnál jobb oldalt enyhe nyüszőrgő hangot hallok.Sőt ha megnyomkodom az autó elejét akkor is nyöszörög. Olyami hangja van mint vmi gumi szilentnek........mi lehet? Találkozott már valaki ilyesmi problémával?

Nekem szintén nyöszörög. Nálam a lengőkar szilent a ludas. De nekem a kormánymozgatásnál nincs hangja.

Link to comment
Megosztás:

Egy kérdés a futóművel kapcsolatban. Szeretném a futómúvemet keményíteni, a széria hasmagasság megtartása mellett, hogy az egyébként lágyra hangolt futómű, egy kicsit sprtosabbra változzon.Ültetésre nincs lehetőségem, mert pincegarázsban lakik a kicsike.A kérdés:

-Van így értelme?,S, ha igen, ki mit javasol? :shock:  :?:

Nekem is hasonló volt a problémám, csak én a pesti harckocsipálya miatt nem akartam még tovább büntetni azzal a kocsimat, h. leültetem. Ma beszéltem Patyi mesterrel(végképp lebeszélt az ültetésről :) ) és elmondta, hogy a megoldás a gátlóban keresendő. Gyakorlatilag a gátlón múlik minden, az ültetőrugó nem befolyásolja számottevően a futómű feszességét, hanem a súlypont lejebbvitelével javítja jelentősen a kanyartulajdonságot és csökkenti a dőlést (én eddig azt hittem, h. az (ültető)rugóknak sokkal nagyobb szerepük van). Szóval ha sportosabb futómű kell, akkor gátlócsere (vagy a meglévő keményítése), mégpedig valami korrektre (Bilstein, Koni, vagy mittoménmi)! :) Megéri!!!

Remélem jól mondtam, javítsatok kérlek, ha nem igaz!!

(Ezzel most biztos nem sok újat mondtam, csak az ültetésen gondolkodóknak szerettem volna segíteni)

Link to comment
Megosztás:

"az ültetőrugó nem befolyásolja számottevően a futómű feszességét, hanem a súlypont lejebbvitelével javítja jelentősen a kanyartulajdonságot és csökkenti a dőlést "

Szó szerint így van. :)

Tehát a kemény gátlóval még csak félúton vagy a jó futómű felé. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.