Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Menet közben ha jobbra kanyarodok enyhén morrogó hangot hallok elölről. Na ez mi lehet? Gondolom nem féltengely, mert ropogni soha nem ropog, ha kitűröm teljesen.

Érdekes, mert ha már egy-két centit mozdítom a kormányt jobbra, már akkor is hallom. Ha meg jobban tekerem, akkor sem lesz hangosabb.

Valami hozzáérhet valahova :?: :?:

Ha kiveszem sebességből akkor is csinálja.

Amúgy nagyon enyhén szól, alig hallani, de szól. Van valakinek valami ötlete?

Ja, és hang nem sebességfüggő :!: :!:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Köszönöm a hasznos infókat féltengely ügyben.

Szerencsére nem volt komoly a gond, megusztam egy időben felfedezett gumiharangszakadás orvoslásával. Elmondta a szaki, ha kímélem akkor még sokáig gond nélkül járhatok vele. Persze nekem is ez volt a véleményem mivel eddig semmilyen hangot nem hallatott. Lehet, hogy csak bepróbálkozott ... de lehet, hogy jóindulatból figyelmeztetett előre. Én az utóbbit előlegzem meg Neki, még feltöltötte a sebváltót is olajjal .... biztosan nem folyt mikor kivette a féltengelyt. :-))

Link to comment
Megosztás:

Nem minden esetben célszerű felújíttatni. Az Astrának a kisebbik

féltengelye (1.4-1.6) nagyon alul van méretezve, így ha még marrnak

a csuklóharangból, nagyon elgyengítik. A 2.0-es féltengelyekkel más

a helyzet, azok erősek. Ha normális helyre viszed felújíttatni, akkor

le is beszélnek róla... csak sajnos ilyen nem sok helyen van.

Ahova vittem, mielőtt neki álltak volna szólt a f@szi, hogy várjam meg míg megnézi, mert ha nagyon sz@r akkor felejtős.

Link to comment
Megosztás:

Mindegy, hogy milyen állapotban van. A kicsi féltengelycsuklót zsákbamacska

felújítani. Ráadásul az én véleményem szerint utána már életveszélyes

is lehet, mert ha elengedi magát, szakíthatja a futóműalkatrészeket,

ami ugye nagyobb sebességnél főleg kanyarban nem egészséges.

Link to comment
Megosztás:

Eddig jó hírek. :lol:

Szóval, hosszúszárú Koni kell nekem, 2db. A piros, úgy tudom, a keményebb verzió, a sárga a lightosabb.

Egy picit szeretném keményebbre venni az első lököst, de nem nagyon, nem tudom, hogy van-e értelme ennek rugócsere nélkül.

Hol tudnék ilyeneket venni? Nem akarok sokat rákölteni, de ugye általában az olcsó megoldás hosszútávon drágább. :lol:

A Koni oldalához hülye vok, csak sejtem, hogy ezek közül jó vmellik: 86-2478Sport, 8610-1282Sport

Toronyszilent cserekor gondolom, h a gyári kell.

Link to comment
Megosztás:

Eddig jó hírek. :lol:

Szóval, hosszúszárú Koni kell nekem, 2db. A piros, úgy tudom, a keményebb verzió, a sárga a lightosabb.

Egy picit szeretném keményebbre venni az első lököst, de nem nagyon, nem tudom, hogy van-e értelme ennek rugócsere nélkül.

Hol tudnék ilyeneket venni? Nem akarok sokat rákölteni, de ugye általában az olcsó megoldás hosszútávon drágább. :lol:

A Koni oldalához hülye vok, csak sejtem, hogy ezek közül jó vmellik: 86-2478Sport, 8610-1282Sport

Toronyszilent cserekor gondolom, h a gyári kell.

Némi rossz hír, én nem is olyan régen keresgéltem Koni telókat, és talán 2 helyen tudtak volna szerválni, ott is 34e. péz/db áron.Szal nem biztos, ez lesz az olcsó megoldás.E-bay esetleg.Talán olcsóbb.Sztem.

Link to comment
Megosztás:

....Szóval, hosszúszárú Koni kell nekem, 2db. A piros, úgy tudom, a keményebb verzió, a sárga a lightosabb.

Egy picit szeretném keményebbre venni az első lököst, de nem nagyon, nem tudom, hogy van-e értelme ennek rugócsere nélkül.

Hol tudnék ilyeneket venni? Nem akarok sokat rákölteni, de ugye általában az olcsó megoldás hosszútávon drágább. :lol:

A Koni oldalához hülye vok, csak sejtem, hogy ezek közül jó vmellik: 86-2478Sport, 8610-1282Sport....

Nahh akkor nézzük szép sorjában :lol:

Van ami kivett állapotban állítható csak /86-2478Sport/, van ami ha benne van a kocsiban akkor is lehet állítani a keménységét /8610-1282Sport/, utobbi értehető okokból drágább.

Általában ami kocsiban, már beszerelt állapotban is állítható az a sárga, de van a másik fajtából is sárga, tehát ez megtévesztó lehet.

Ami csak kivett állapotban állítható - elvileg - az a puhább, tehát a legkeményebb beállításával sem lesz olyan kemény mint a másik fajta "max-a" verzóval + legpuhább beállításánál ez közelít - elvileg - legjobban egy gyári lengéscsillapító keménységéhez, mármint az előbbi ;)

Link to comment
Megosztás:

Árban milyen különbségek vannak a kétféle gátló között? Mmint a csupaszon, illetve kocsiban állítható között érdekelne.

Gátlót lehet, h hülye vok, de jobb szeretnék újonan venni. A fene tudja, h az előző tulajtól mit kapott már.

Pl itt van 22500-tól. Mondjuk az tuti, hogy a csupaszon állítható a legolcsóbb verzió, de gondolom, hogy jobb is, mint a gyári.

Link to comment
Megosztás:

Az tuti, hogy a Koni jobb, mint a gyári. Legalább olyan tartós, állítható, és felújítható. :lol:

Hol vennél? Nincs vmi spanod? 8)

Gyanítom, a project át fog csúszni a jövő havi költségvetésbe, de a 2 gátlót, ha ~50 körül be tudnám szerezni, akkor már most meg tudnám venni.

Vagy érdemes vmi használtba beruházni? Úgy már nem fáj annyira az ára. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.