Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hát ha egyről beszélünk, akkor elszakad az magától is egy idő után...és akkor szépen kicsapja zsírt, bekoszolódik és féltengelycsere...

Nekem pl a nagy ültetés miatt 2-3 havonta tuti csere, mert eleve feszül rajta... ;) ;) :)

Én meg csak alánézek időnként, olajcserekor megmasszírozom, de semmi baja. Tököm tudja, h mikor voltak cserézve. ;)

Link to comment
Megosztás:

Én tuti elmegyek vele 1 hetet, mire észreveszem. :) De sztem más sem nézegeti a kocsi alját állandóan, de még hetente sem.

Ezért szokott cserés lenni szakadás után ;)

mire észreveszi az ember addígra már kerül bele annyi por hogy ha kimossák, bezsírozzák (nem olaj kell bele? anno waresznál olajat kellett a harangba tölteni) új gumiharang aztán pár ezer km és kotyog.

Ezért sokan szokták vadászni a bontóban a komplett féltengelyt amin még a gyári gumiharang van.

Link to comment
Megosztás:

Könyve szerint a gsi astra kerékmérete a 205/50r15. Ez egy k ritka méret. Találtam jó áron pirelli p6000-et, 4db, 205/55r15-öt.

Szerintetek felrakható? Nem fog beleérni valamibe?

Ráadásul az autó enyhén meg van ültetve.

Kisebbekre vettem a számokat...Anti

És tod mi a mókás?! Az enyémen meg sztem coupe caravánján lévő GYÁRI alufelni is csak 5.5" !!

nah erre a 195-öt is éppenhogycsak fell lehetett gyömöszölni...nemhogy a 205 öt!

Link to comment
Megosztás:

És tod mi a mókás?! Az enyémen meg sztem coupe caravánján lévő GYÁRI alufelni is csak 5.5" !!

nah erre a 195-öt is éppenhogycsak fell lehetett gyömöszölni...nemhogy a 205 öt!

A te fellnid ránézésre egész más, mint az enyém. Nézd meg a könyved, még azt is kinézem a helyzetből, hogy mire 93ból 96 lett, megváltoztatták a gumiméretet is. A tiedhez lehet, hogy a 195 van előírva. Az enyémhez a 205, ami úgy felment, mint a huzat.

Link to comment
Megosztás:

A gsi kivitel gyári mérete 205/50R15. Mind a c20ne, mind a c20xe. Le van írva a gépkönyvben.

De akkor anno miért jöttek ki 195/55-tel?Sztem a feszesre hangolt futóművet próbálták így komfortosabbra hangolni.Ami viszont igaz, az igaz.A /55 piszok drága a /50-hez képest.De mivel te csak a 205/50-ben vagy érdekelt, így nincs jelentősége.

Link to comment
Megosztás:

Van olyan lengéscsillapító amit lehet keményíteni? Gondolom van.

És az mennyibe fáj?

Van. Ilyen pl. a híres sárga Koni. Azt a toronyról tudod állítani bármikor. Elég korrekt szerkezet, de meg is van az ára. :)

Olyan 110-130 között lehet a 4 db.

Tom! Az a téli, nem? M+S?

Én nem láttam semmi utalást, hogy téli lenne.

Egyébként ezekkel találkoztam, mint GSi méret (a gyári kézikönyvekben):

195/55R15

195/60R14

205/55R15

De ez itt már-már off, folytassuk inkább a felni/gumiban, vagy a GSi-ben. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.