Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kényelmi kérdések


szt

Recommended Posts

Én 183 cm magas vagyok, Nálam ez vált be:

Kormány teljessen be illetve felálít. (Igaz így is eléri a térdemet a kormány)

Ülés kb 2/3-áig hátratol, és teljessen az alsó pozicióba állítva. A támla meg kissé hátradöntve. Nekem kényelmes, keményebb mint egy francia, de jó.

Hmm, megnézem így milyen, bár eddig nekem úgy tűnt akkor kényelmesebb ha fentebb van az ülés.

Asszem a legalsó alap helyzettől számított 10 húzás az ülésmagasítóval amit használok. (15 a mx vagy vmi ilyesmi)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
A sima G üléseit ki lehet házilag cserélni egy G-coupé üléseire? A deréktámasz és az ülés fűtés igen vonzó lenne számomra.

Sztem az üléssín egyforma, úgyhogy jó eséllyel cserélhető, ha megfelelő körültekintéssel jársz el a kiszerelésnél (lásd övfeszítő)

Mondjuk még így is látok két apró problémát: a Coupé mint altípus maga is elég ritka, ugyanígy az ülései is, de még ez sem mind ülésfűtéses, szóval nem lesz könnyű emberi áron találnod ilyet, másodszor meg úgy rémlik hogy az ülésfűtés mintha csak a fullos verziókban lett volna, azokban meg van oldallégzsák is az ülésben, ami így neked kihasználatlan marad, hacsak nem áldozol időt és fáradtságot arra hogy azt is működésre bírd (bekösd) valahogy. (Ami mondjuk nem hülyeség sztem ha már egy rakás pénzt költesz ilyen ülésekre.)

Ráadásul nem ártana átkárpitozni sem, mert ugye nem lesz egyforma így a kárpit mintája a hátsó ülésedével, az meg sztem nem járható hogy a kupéból megvedd a hátsó ülést is, mert az viszont sztem nem passzol a 3/4/5 ajtós Astrába (hacsak nem OPC-ből veszel ülést)

Amúgy a deréktámaszhoz sztem ne fűzz nagy reményeket, én legalábbis nem sok hasznát veszem, nálam a teljesen kitekert és a teljesen betekert állapot között kábé fél centi különbség van, szóval sztem támaszthatná azért ennél jobban is a derekat.

Hopsz, meg most jutott eszembe hogy nem tudom ülésfűtés volt-e textilhuzatú üléssel szerelt autókban, vagy csak bőrösben? Ha az utóbbi, akkor az újabb mínuszpont (eltekintve attól hogy a bőrgarnitúra használtan is drágább): a Coupé ülésnek van kihúzható combtámasza is, da ha jók az infóim akkor ez viszont csak a textilhuzatú ülésben volt meg, a bőrösben nem, szóval lehet hogy az a funkció meg az ülésfűtés üti egymást. Pedig ez még használható is, ellentétben a deréktámasszal.

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infókat, csak gondoltam hogy érdeklődöm, de igazából az ülésfűtés vonzana leginkább meg ezen infók után a combtámasz. Sajnos még nem ültem ilyen kocsiban ezért sajnos nincsenek személyes tapasztalataim a derék- és combtámaszról.

Link to comment
Megosztás:

Sztem az üléssín egyforma, úgyhogy jó eséllyel cserélhető, ha megfelelő körültekintéssel jársz el a kiszerelésnél (lásd övfeszítő)

Mondjuk még így is látok két apró problémát: a Coupé mint altípus maga is elég ritka, ugyanígy az ülései is, de még ez sem mind ülésfűtéses, szóval nem lesz könnyű emberi áron találnod ilyet, másodszor meg úgy rémlik hogy az ülésfűtés mintha csak a fullos verziókban lett volna, azokban meg van oldallégzsák is az ülésben, ami így neked kihasználatlan marad, hacsak nem áldozol időt és fáradtságot arra hogy azt is működésre bírd (bekösd) valahogy. (Ami mondjuk nem hülyeség sztem ha már egy rakás pénzt költesz ilyen ülésekre.)

Ráadásul nem ártana átkárpitozni sem, mert ugye nem lesz egyforma így a kárpit mintája a hátsó ülésedével, az meg sztem nem járható hogy a kupéból megvedd a hátsó ülést is, mert az viszont sztem nem passzol a 3/4/5 ajtós Astrába (hacsak nem OPC-ből veszel ülést)

Amúgy a deréktámaszhoz sztem ne fűzz nagy reményeket, én legalábbis nem sok hasznát veszem, nálam a teljesen kitekert és a teljesen betekert állapot között kábé fél centi különbség van, szóval sztem támaszthatná azért ennél jobban is a derekat.

Hopsz, meg most jutott eszembe hogy nem tudom ülésfűtés volt-e textilhuzatú üléssel szerelt autókban, vagy csak bőrösben? Ha az utóbbi, akkor az újabb mínuszpont (eltekintve attól hogy a bőrgarnitúra használtan is drágább): a Coupé ülésnek van kihúzható combtámasza is, da ha jók az infóim akkor ez viszont csak a textilhuzatú ülésben volt meg, a bőrösben nem, szóval lehet hogy az a funkció meg az ülésfűtés üti egymást. Pedig ez még használható is, ellentétben a deréktámasszal.

Hátugye van az oldal combtámasz és az alsó kihúzható combtámasz. Nekem mind a kettőben van fűtés. A gyári textiles ülésekben alapban nem volt fűtés csak rendelhető volt. Van ilyen is. A bőrösök alapban fűtéssel jöttek ki. Ja és volt nem kihúzható alsó combtámaszos bőr is, de az is alapban fűtéssel jött ki. Tudomásom szerint.

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infókat, csak gondoltam hogy érdeklődöm, de igazából az ülésfűtés vonzana leginkább meg ezen infók után a combtámasz. Sajnos még nem ültem ilyen kocsiban ezért sajnos nincsenek személyes tapasztalataim a derék- és combtámaszról.

Be lehet szerelni a teljes Coupe ülést mind a 2 elsőt és a hátsót is. Én fél évvel ezelőtt ugyanebben a cipőben jártam (le kellett cserélni az egész belső kárpitot egy 1 órára a kocsiban hagyott unatkozó foxterrier miatt) Én amikor a bontóban voltam akkor éppen volt egy teljes coupe belső szövetes, meg is vettem a két elsőt. Be lehet szerelni gyorsan az autóba, a gond az vele, hogy a coupekba általában van oldallégzsák ezt nem adják ott van egy nagy luk pótolni kell. Az üllésfűtést be lehet szerelni még a szivacsban meg is van a helye de szövetesben szerintem nem olyan nagyon fontos a kezem jobban szokott fázni mint a seggem amin kabát meg nadrág van, a bőr egész más.

Ha sikerül jó állapotút kifognod akkor érdemes tovább lépni a következő szintre. Ez a hátsó üléspad és támla, mert ezt a bontós olcsóbban odaadja. Kárpitozni csak akkor éri meg ha nagyon szakadt az összes ülésed, én beszéltem kárpitosokkal 120000-130000 alatt nem akarnak veled foglalkozni, és ez még csak a szövet. Bőr még drágább.

Nekem mivel nagyon jó állapotú volt a 2 első nem érte volna meg átkárpitozni inkább megvettem a hátsókat is. Be lehet szerelni azokat is csak azokkal meg az a hézag, hogy a coupe 4 személyes a 3. biztonsági övet át kell szerelni a másikról, de ez is megvan 2-3 óra alatt. ;)

És még el is felejtettem volt még egy kis gond a jobb első ülőlapjának a müanyag takarójával. De ezt is orvosolni lehetett. Az ülés maga egészen jó, jól tartja a testet de ha valaki széltiben nagyobb darab akkor nem biztos, hogy neki kényelmes lenne, ami még külön jó az az , hogy könnyebb pakolni mert dönthető a támla. B)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Na hi!

Olvastam már korábban volt itt róla szó, úgyhogy remélem nem én vagyok az egyetlen, de nekem az ülés kényelmetlen.... ;)

Egész egyszerűen már egy 40 perces menettől is megfájdul a derekam, pedig sportolok eleget és koábban a suzuki swiftben, amiben csak háttámlát lehetett állítani és ugyanúgy nem volt deréktámasz, nem fájt, ha mentem 2 órát folyamatosan akkor sem...!

Szóval nem tudom mit lehetne tenni?

Próbáltam 100 féle képpen, az ülésmagasságot variálni, hátradönteni a háttámlát, akkor előre, de akkor meg szinte vigyázban ülök, nem tudom...

Szerintetek mi lenne elvileg az ideális beállítás? Pl. az olyan kocsikban ahol az ülésmagasság nem állítható, az egy astraban minek felel meg?

Értem ezalatt, hogy akkor a legmagasabb állás az alap vagy a legalsó?

Vmi tanács?

Helló!

Ugyanezzel a problémával küzdöttem mint te!

Tavaly novemberben vettem az F Astrám után a G-t és elhűltem mikor az ülésben leutaztam 35 km-t...

már akkor eldöntöttem, hogy ez igy nem maradhat sokáig.

Gyors keresésbe kezdtem és találtam egy nagyon korrekt és segítőkész srácot aki angol kocsik beszerzésével foglakozik.

20pézért :lol: hozott nekem kárpitos sportülés garnitúrát (első ülések com- és deréktámasszal, valamint a hátsó üléssor)

Mivel allergiás vagyok ezért kb 30 órás munkával beraktam az üléseket. (kárpit le, mosás, kárpit fel, átszerelés, kínlódás , mert a hátsó támlában levő övet elvágták...s át kellett cserélni, stb :lol: ).

Igy, mivel angol kocsiból van mindkét oldal állítható magasságú :lol:

Szuper kényelmes, nagyon jó az oldaltartása, nem bántam meg, a sok munkát amit belefeccöltem.

Ha érdekel a beszerző, illetve tanács kell szólj nyugodtan!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Ugyanezzel a problémával küzdöttem mint te!

Tavaly novemberben vettem az F Astrám után a G-t és elhűltem mikor az ülésben leutaztam 35 km-t...

már akkor eldöntöttem, hogy ez igy nem maradhat sokáig.

Gyors keresésbe kezdtem és találtam egy nagyon korrekt és segítőkész srácot aki angol kocsik beszerzésével foglakozik.

20pézért :lol: hozott nekem kárpitos sportülés garnitúrát (első ülések com- és deréktámasszal, valamint a hátsó üléssor)

Mivel allergiás vagyok ezért kb 30 órás munkával beraktam az üléseket. (kárpit le, mosás, kárpit fel, átszerelés, kínlódás , mert a hátsó támlában levő övet elvágták...s át kellett cserélni, stb ;) ).

Igy, mivel angol kocsiból van mindkét oldal állítható magasságú :lol:

Szuper kényelmes, nagyon jó az oldaltartása, nem bántam meg, a sok munkát amit belefeccöltem.

Ha érdekel a beszerző, illetve tanács kell szólj nyugodtan!

Üdv

Ez az angolautós megoldás jól hangzik, én is sokat szenvedek a kényelmetlen ülés miatt.Mennyibe fájt ez a project? Meg esetleg egy kép az ülésről?

Link to comment
Megosztás:

Ez az angolautós megoldás jól hangzik, én is sokat szenvedek a kényelmetlen ülés miatt.Mennyibe fájt ez a project? Meg esetleg egy kép az ülésről?

Nettó : 20e volt a garnitúra, + az utam Pestre.

Szerencsémre nagyon korrekt volt a srác akitől vettem, hibátlan üléseket kaptam, szerintem kb 60-80e km lehet az ülésekben, mert egyiknek sem volt kiülve a széle, kopva a kárpitja, stb..

Bruttó :Allergia, meg ha már megvettem a legjobbat akartam a kocsinak :lol: teljesen szétszedtem és kitakarítottam a kárpitot, meg a fém részeket is... és az én vezető ülésem magasságállítós alját át kellett szerelni az új garnitúra anyósülésére.. ;) na a teljes móka a ki és beszereléssel 30 órámba került.. :lol: , de megérte:

26416_1237739995_64.jpg

Tipp:

1. a hülye torx csavarokkal vigyázni kell! mindegyik ragasztott és könnyen elnyíródhat a feje ha nem megfelelően nyúlsz hozzá!

2.mindenképpen figyelmeztetni akitől hogy a hátsó üléstámlából ne vágja ki az övet!! Nekem át kellett szerelni az enyémet.. ennyi problémám volt.

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Nettó : 20e volt a garnitúra, + az utam Pestre.

Szerencsémre nagyon korrekt volt a srác akitől vettem, hibátlan üléseket kaptam, szerintem kb 60-80e km lehet az ülésekben, mert egyiknek sem volt kiülve a széle, kopva a kárpitja, stb..

Bruttó :Allergia, meg ha már megvettem a legjobbat akartam a kocsinak :lol: teljesen szétszedtem és kitakarítottam a kárpitot, meg a fém részeket is... és az én vezető ülésem magasságállítós alját át kellett szerelni az új garnitúra anyósülésére.. ;) na a teljes móka a ki és beszereléssel 30 órámba került.. :lol: , de megérte:

Tipp:

1. a hülye torx csavarokkal vigyázni kell! mindegyik ragasztott és könnyen elnyíródhat a feje ha nem megfelelően nyúlsz hozzá!

2.mindenképpen figyelmeztetni akitől hogy a hátsó üléstámlából ne vágja ki az övet!! Nekem át kellett szerelni az enyémet.. ennyi problémám volt.

üdv.

Köszi a gyors választ! Az a combtámasz különösen szimpatikus.Szeretnék egy ilyen ülést.Tudsz elérhetőséget adni? Pl. pw üzenetben? Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Engem is érdekelne, de ha már ennyien érdeklődünk akkor akár publikálhatnád is!

PM is jó!

Hello

Mivel cég, s nem magánemberként hirdetett és adta meg a számát, nem jelenthet gondot kiirni ide a számát.

Czifra László

+36 70/4266026

Remélem neked-nektek is tud segíteni.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Köszi!

De neked most akkor az anyósülés (mármint angol szemmel) Az is onnan jött? Náluk az oké hogy mindkét oldalon mindent lehet állítani pl: ülés magasság állítása?

Helyileg hol van pesten belül?

Ha jól vettem ki a szavaiból a bal egy sima ülés volt (angol lévén, mint nálunk a jobb egy), de átrakta rá a saját bal egy szerkezetét, így lett magasságállítós.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Helló!

Ugyanezzel a problémával küzdöttem mint te!

Tavaly novemberben vettem az F Astrám után a G-t és elhűltem mikor az ülésben leutaztam 35 km-t...

már akkor eldöntöttem, hogy ez igy nem maradhat sokáig.

Gyors keresésbe kezdtem és találtam egy nagyon korrekt és segítőkész srácot aki angol kocsik beszerzésével foglakozik.

20pézért :D hozott nekem kárpitos sportülés garnitúrát (első ülések com- és deréktámasszal, valamint a hátsó üléssor)

Mivel allergiás vagyok ezért kb 30 órás munkával beraktam az üléseket. (kárpit le, mosás, kárpit fel, átszerelés, kínlódás , mert a hátsó támlában levő övet elvágták...s át kellett cserélni, stb :lol: ).

Igy, mivel angol kocsiból van mindkét oldal állítható magasságú :lol:

Szuper kényelmes, nagyon jó az oldaltartása, nem bántam meg, a sok munkát amit belefeccöltem.

Ha érdekel a beszerző, illetve tanács kell szólj nyugodtan!

Üdv

Szia!

Ha már felajánlottad, akkor mindjárt zaklatlak is egy banális kérdéssel:

Az ülés aljának átszerelése hogyan ment?

Kellett heggeszteni, vagy csavarokkal lehet megoldani a dolgot?

Nálunk 30e pénzért adnának egy angol kocsiból egy garnitúra ülést, amit kicsit sokallok. Érdekes, hogy a kintről hozott céges alap autókban mennyivel több cucc van, mint a Classic II-ben.

Azt nem tudod véletlenül, hogy a caraván felfogatási pontjai egyezik-e az 5 ajtóséval, vagy ilyen csere felejtős?

Köszi: diogabi

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha már felajánlottad, akkor mindjárt zaklatlak is egy banális kérdéssel:

Az ülés aljának átszerelése hogyan ment?

Kellett heggeszteni, vagy csavarokkal lehet megoldani a dolgot?

Nálunk 30e pénzért adnának egy angol kocsiból egy garnitúra ülést, amit kicsit sokallok. Érdekes, hogy a kintről hozott céges alap autókban mennyivel több cucc van, mint a Classic II-ben.

Azt nem tudod véletlenül, hogy a caraván felfogatás i pontjai egyezik-e az 5 ajtóséval, vagy ilyen csere felejtős?

Köszi: diogabi

Helló!

Sorry mindenkitől aki kérdezett, de el vagyok havazva a vizsgaidőszakommal.. :D

Bár olvasom a topicokat ez valahogy kimaradt a szórásból..

A szétszerelésről készültek képek, amik az otthoni gépemen vannak. Úgyhogy vasárnap visszatérek, remélem egyértelműbb leírással. :lol:

Az előző hozzászólásokhoz:

az ülésgarnitúrán amit vettem, csak a jobb oldali, azaz a vezető ülés (angol autó ugye) magasságállítós, ami egy az egyben bement a másik helyére, ami magyarban az anyósülés.

Az angol anyósülést viszont, hogy abból magasságállítós magyar vezetőülés legyen :lol: át kellett berhelni kicsit..

A hétvégére, ha időm engedi megpróbálom leírni közérthető formában illetve a rendelkezésre álló képekkel illusztrálni.

Autóiparban dolgozom, és ismerem az iparágra jellemző gondolkodásmódot : sokat, olcsón és még jó is legyen+tartós.

(példa erre a bajuszkapcsolók, különböző csapágyak, szerkezeti elemek) Na ennek szellemében, bár biztos tudás nincs mögötte, mert nem ellenőriztem, de majdnem 100%, hogy az ülések felfogatása tuti, hogy ugyanaz, mert nem érné meg különböző konzolakat gyártani az egyes karosszéri típusokhoz.

Na ebből kiindulva, meg abból hogy az összes padlólemez ugyanaz, nem lehet probléma az üléscsere.

Az üléslapok cseréje nem nagy mutatvány, de mindenképpen kis kézügyesség kell hozzá és sok türelem.

Hegeszteni nem, csak csavarozni (megfelelő torx készlet elengedhetetlen).

Ja, és egy két jótanács vásárlásra:

- ellenőrizd le mindkét ülés mechanikáját (csúszka, magasság állítás, deréktámasz, támladöntés), nehogy olyan sérült kocsiból legyen, ahol az ülés is kapott, csak nem látszik rajta, viszont a későbbiekben zavaró lehet;

-nyomkodd meg az oldaltámaszoknál, s ha érzed a belső merevítőt akkor keress másikat, mert ott hamarosan ki fog lyukadni a kárpit, nem utolsó sorban pedig ott már nincs szivacs ..s nyomja a combod vagy oldalad;

-baja az ilyen üléseknek a kárpit kopása az oldaltámaszoknál, főleg a vezetőülésen;

-a hátsó ülést úgy kérd, hogy ne legyen elvágva a hátsó támlába épített biztonsági öv, mert az még vagy két órás plusz szívás...saját tapasztalat. :D

Remélem addig is segítettem.

Ja, fentebb említem a srácot akitől én vettem, próbáld nála is, hátha megéri érdeklődni.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Sorry mindenkitől aki kérdezett, de el vagyok havazva a vizsgaidőszakommal.. :D

Bár olvasom a topicokat ez valahogy kimaradt a szórásból..

A szétszerelésről készültek képek, amik az otthoni gépemen vannak. Úgyhogy vasárnap visszatérek, remélem egyértelműbb leírással. :lol:

Az előző hozzászólásokhoz:

az ülésgarnitúrán amit vettem, csak a jobb oldali, azaz a vezető ülés (angol autó ugye) magasságállítós, ami egy az egyben bement a másik helyére, ami magyarban az anyósülés.

Az angol anyósülést viszont, hogy abból magasságállítós magyar vezetőülés legyen :lol: át kellett berhelni kicsit..

A hétvégére, ha időm engedi megpróbálom leírni közérthető formában illetve a rendelkezésre álló képekkel illusztrálni.

Autóiparban dolgozom, és ismerem az iparágra jellemző gondolkodásmódot : sokat, olcsón és még jó is legyen+tartós.

(példa erre a bajuszkapcsolók, különböző csapágyak, szerkezeti elemek) Na ennek szellemében, bár biztos tudás nincs mögötte, mert nem ellenőriztem, de majdnem 100%, hogy az ülések felfogatása tuti, hogy ugyanaz, mert nem érné meg különböző konzolakat gyártani az egyes karosszéri típusokhoz.

Na ebből kiindulva, meg abból hogy az összes padlólemez ugyanaz, nem lehet probléma az üléscsere.

Az üléslapok cseréje nem nagy mutatvány, de mindenképpen kis kézügyesség kell hozzá és sok türelem.

Hegeszteni nem, csak csavarozni (megfelelő torx készlet elengedhetetlen).

Ja, és egy két jótanács vásárlásra:

- ellenőrizd le mindkét ülés mechanikáját (csúszka, magasság állítás, deréktámasz, támladöntés), nehogy olyan sérült kocsiból legyen, ahol az ülés is kapott, csak nem látszik rajta, viszont a későbbiekben zavaró lehet;

-nyomkodd meg az oldaltámaszoknál, s ha érzed a belső merevítőt akkor keress másikat, mert ott hamarosan ki fog lyukadni a kárpit, nem utolsó sorban pedig ott már nincs szivacs ..s nyomja a combod vagy oldalad;

-baja az ilyen üléseknek a kárpit kopása az oldaltámaszoknál, főleg a vezetőülésen;

-a hátsó ülést úgy kérd, hogy ne legyen elvágva a hátsó támlába épített biztonsági öv, mert az még vagy két órás plusz szívás...saját tapasztalat. :D

Remélem addig is segítettem.

Ja, fentebb említem a srácot akitől én vettem, próbáld nála is, hátha megéri érdeklődni.

Üdv.

Köszi aegitséget, megnézem a képeket is mindenképpen, azt hiszem sokunknak segitség lesz, és az előbbi képek alapján jól sikerült a dolog. Nem akarok nagyon kókányolni, fél éves az autó, nem szeretném, ha garancia miatt agyalnom kéne, bár ez elvileg nem fődarab.

Elvileg torxom van, ez már a 2. opelem, előző F volt, beszereztem hozzá szerszámot, meghát elvileg a szakmám is az autószerelés meg a villamosság, csak nem gyakorlom kevés szabadidő,és garázs hijján.

Szóval köszi előre is, remélem boldogulni fogok!

Kalappal a vizsgákhoz.

üdv: diogabi

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Helló!

Ígéretemhez híven itt vagyok, bár kissé megkésva az időben..de legalább ezt a félevet is letudtam csúszás nélkül a suliban. <_<

Astra G ülés szerelése by Lecso®

(Alapvetően bármely Astra G, (Zafira A) ülés szereléséhez alkalmazható leírás)

Tehát: hogyan szereljük át az angol anyósülést európai vezetőüléssé?

(angol kocsiban a jobb oldali ülés a sofőré,ami magasságállítós, a bal oldali az anyósülés. Az európaiban a bal oldali a vezető ülés ami magasságállítós, a jobb oldali az anyósülés- kivétel lehet, pl coupe ülések,ahol mindegyik lehet magasságállítós)

Hozzávalók egy személyre:

-kézügyesség és türelem

-torx T kulcs készlet

-csavarhúzókészlet (lapos és kereszthornyú (csillagcsavarhúzó))

-4 db kábelkötöző

- csípő és harapó fogó

-csavarrögzítő, pl: Loctite, vagy szerelvényboltban kaható csavarrögzítő ragasztó

Az ülések kivételét a kocsiból a Csináld magad részletezi, arra nem térnék ki külön, csak pár fontosabb tanács:

1. az akksi-saru levétele az övfeszítő miatt

2. a biztonsági öveket rögzítő csavarok eltávolítása

3. az ülésrögzítő csavarok eltávolítása (az ülés előretolásával válnak láthatóvá)

4. az övfeszítő csatlakozójának széthúzása

5. a hátsó ülés kiszerése az útmutató szerint

6. a LEGFONTOSABB: a torx csavarok kilazítása odafigyelést igényel, csak egyszer csúszik ki a kulcs belőle és elnyírja a profilt, ami után eléggé necces kihajtani!!! Valamint a roncsolt csavart illik pótolni ugyanolyannal!!!

A következő leírás folyamatában mutatja az ülések szétszerelését

1. az övfeszítő rögzítéseinek eltávolítása és a rögzítőcsavar leszedése

http://kepfeltoltes.hu/view/090620/4845890...ltoltes.hu_.jpg

3. a műanyag burkolat eltávolítása 01

http://kepfeltoltes.hu/view/090620/5778072...ltoltes.hu_.jpg

csavar kihajt, majd enyhén jobbra (a képen látható pozícióhoz képest) meghúzni

4. a műanyag burkolat eltávolítása 02

http://kepfeltoltes.hu/view/090620/1659085...ltoltes.hu_.jpg

1. a háttámla állító tárcsa lehúzása

(Vagy csak a fekete műanyag jön csak le, vagy a túl oldalra átérő tengellyel együtt jön. Ebben az esetben a visszaszerelés kicsit macerásabb)

2. csavar kihajt

3. csavar kihajt, majd a magasságállító műa burkolat lehúzása

4. csavar kihajt

5. műa eltávolítás előtt, csavarok és tárcsa leszedve:

http://kepfeltoltes.hu/view/090620/2.5_www...ltoltes.hu_.jpg

A burkolatot kicsi trükkösen kell leszedni : bal oldalt egy fül akad be a keretbe, jobb oldalt szintén egy fül tarja a helyén. Erre nincs képem, ezt ki kell játszani mindenkinek..

5. háttámla leszerelése a csavarok kihajtásával

http://kepfeltoltes.hu/view/090620/5669701...ltoltes.hu_.jpg

6. az üléslap leszerelése

http://kepfeltoltes.hu/view/090620/3228320...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090620/2461381...ltoltes.hu_.jpg

7. a megvásárolt sportülés szétszerelése ugyan ez mint a fenti leírás kivétel a combtámasznál:

Első lépés a combtámasz kiszedése, ezt pedig a biztosító csapok kiszerelésével kell kezdeni:

http://kepfeltoltes.hu/view/090620/5518194...ltoltes.hu_.jpg

Majd a műa perselyek lecsavarozása mindkét oldalon:

http://kepfeltoltes.hu/view/090620/8532851...ltoltes.hu_.jpg

Végül a szétszedett ülésvázak és keretek:

http://kepfeltoltes.hu/view/090620/9910686...ltoltes.hu_.jpg

Az összeszerelés ezek alapján nem lehet gond.

Amire összeszerelésnél viszont figyelni kell, hogy

- az üléslapok alatt található anyag teljesen fedje be a fém részeket, máskülönben nyekeregni fog

- az csavarokat rendesen meg kell húzni (nyomaték csak az ülést rögzítő csavarokra van megadva), és a csavarokat a menetre adagolt ragasztóval is rögzíteni is kell-> balesetbiztonsági okokból –lásd még a csináld magadban!!

- az akkumulátor visszakötése csak az övfeszítő csatlakoztatása és az ülés teljes rözítése után történjen

Ha valakinek kérdése lenne szívesen válaszolok.

S végül egy dolog amit még le kell írjak:

Az ülés fontos biztonságtechnikai eszköz! A fent leirt útmutató saját tapasztalatom alapján készült. Mint a fenti leírás szerzője semmilyen formában nem vállalok felelősséget az esetlegesen bekövetkező személyi sérülésekért illetve anyagi károkért ha valaki jelen útmutató alapján hajtja végre az ülés szerelését!

Link to comment
Megosztás:

Ez aztán leírás a javából! :lol: Gratulálok hozzá, és a melóhoz is, amit csináltál. :)

Köszöntem! :lol:

Szerintem én már ha veszek kocsit a jövőben azzal kezdem, hogy kiszerelem az üléseket..

Előző s egyben első autóm egy 3 ajtós F Astra volt.. a gyönyörűszép szürke és kissé lelakott üléseivel <_< ...

amit később egy 5 ajtósból kiszedett, majd dönthetővé átalakított!! :) ülések váltottak le... na ott már hegeszteni és szegecselni is kellett..a kárpitosmunka mellett :lol:

Jó mulatság, férfi munka volt!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.