Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Van egy carismánk amiben a motor járása simábbnak tűnik mégis jobban rugdossa a motor a váltókart mint az astrámban,pedig mind2 benzines.

Más autó-más motor, mentem egy időben Poló Clasiccal, akkorát rántott a váltókaron ha elvettem illetve ráadtam a gázt azt hittem eltöri a kezem.

Link to comment
Megosztás:

Amit kivettél négy torx csavart, leesett hátra a pillangó. De előtte ki kell venni a vastag levegő csövet, ami légyszűrő házra rámegy, vagy legalább odébb forgatni. De az meg csak akkor fog menni, ha vékonyabbik kartergáz csövet levetted, a pillangó mögött van kicsit jobbra. Aztán akkor már hátra megy annyira a pillangóház, hogy ami fel van fogadta oldalra, három pici torxal akkor miután ezt a tartót levetted akkor felfelé kijön a pillangó ház. Viszont a pillangóházra is megy két vékony vízcső. Alapjárati motrot is takarítsd már meg ha kint van, első indítás után össze vissza fog járni kb. 30-60 secig. Sok sikert. :)

Köszi a választ! A pillangó nem igazán esett le hátra, csak mozgott, de nem mertem feszegetni. A vastag műanyag levegőcső, ami alulról megy, bilincsel van a fojtószelepházra felfogatva? Felülről nem látom, és kitapogatni sem tudom. Honnan férek hozzá? Esetleg alulról? Sajna a vékonyabb kartergázcsőhöz sem férek hozzá, de azt elöl a másik végén letudom húzni. A két vékony vízcsőhöz sem férek hozzá. Ha kiveszem a 3 torxot, akkor jobb lesz? Tudnál írni egy pontos szerelési sorrendet? (Sokat akar a szarka) Leköteleznél. Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem mentem meg semmire azzal, hogy a motor hidegen és alapjáraton nagyon rázza az autót.

Új rögtön van benne, elosztofedél 2-3 éves, új Bosch kábelek vannak, új NGK egypólusü gyertyák ( előtte 2 pólusu volt, azzal is csinálta) volt cserélve gyújtás modul is, mert előző tönkrement.

Téhat a jelenség az, hogy beindítom, és iszonyatosan rázkódik a kasztni, ahogy ülsz benne érződik, ha adok neki gázt, kb + 100 as fordulatot akkor abbahagyja. De iszonyat idegesítő. Mitől lehet ez? Mit nézzék meg?

Motor c16nz

Link to comment
Megosztás:

Hát nem mentem meg semmire azzal, hogy a motor hidegen és alapjáraton nagyon rázza az autót.

Új rögtön van benne, elosztofedél 2-3 éves, új Bosch kábelek vannak, új NGK egypólusü gyertyák ( előtte 2 pólusu volt, azzal is csinálta) volt cserélve gyújtás modul is, mert előző tönkrement.

Téhat a jelenség az, hogy beindítom, és iszonyatosan rázkódik a kasztni, ahogy ülsz benne érződik, ha adok neki gázt, kb + 100 as fordulatot akkor abbahagyja. De iszonyat idegesítő. Mitől lehet ez? Mit nézzék meg?

Motor c16nz

Alapjárati fordulatszám nem túl alacsony? Esetleg alapjárati motorra is rá lehetne nézni szabályoz-e egyáltalán és kitisztítani. Motorhőfok jeladót is ellenőrizném hátha nem ad megfelelő értéket. Gyújtásmodul típusazonosra lett cserélve az eredetivel? (Nem tudom van-e többféle, de elfordulhat.)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Megvolt:

- Gyeryák cseréje újra.

- Fojtó szelep poti cserje új Hellara.

- Kopogás érzékelő csere jól működő autóból.

- map szenzor csere jól működő autóból.

Semmi változás. Ugyanúgy gyújtási pont -6 -1 között, befecskendezők nyitási ideje 3,4-3,5 ms, s dúl a benzin, benzinszag a kipufogó gáz.

Grrrrrrrrr Grrrrrrrrrrrrrr

Nagyon ritkán, de előfordulhat az is, hogy a központi motorvezérő (ECU) meghibásodott vagy a programja sérült vagy kontakthibás valami és szaggatottan kap jelet. Én inkább elvinném egy rendes diagnosztikára az autót nem pedig mindent vaktában kicserélni mert ez utóbbi a drágább.

Azt is írtad, hogy becsörög a motor akár még mechanikus probléma is fennállhat, akkor pedig cserélgethetsz bármit, soha nem lesz jó.

Link to comment
Megosztás:

Hidegen 1000-1100 az alapjáraton ford. szám, melegen csak 750. Nagy a különbség? Alapjárati fordulatszámon lehet emelni?

Gyújtásban trafón keresztül az évek során minden lett cserélve, motorhőfok jeladók is.

Mi lehet még? Injektor ? Trafó ? Ecu? Passz, de nagyon idegesítő.... Jó lenne megcsinalni

Alapjárati fordulatszám nem túl alacsony? Esetleg alapjárati motorra is rá lehetne nézni szabályoz-e egyáltalán és kitisztítani. Motorhőfok jeladót is ellenőrizném hátha nem ad megfelelő értéket. Gyújtásmodul típusazonosra lett cserélve az eredetivel? (Nem tudom van-e többféle, de elfordulhat.)

Link to comment
Megosztás:

Az pedig teljesen normális. Motortartó bak volt már cserélve? Illetve tudnál egy videót csinálni róla? Mert a rázza a kasztnit elég tág fogalom.

Hidegen 1000-1100 az alapjáraton ford. szám, melegen csak 750. Nagy a különbség? Alapjárati fordulatszámon lehet emelni?

Gyújtásban trafón keresztül az évek során minden lett cserélve, motorhőfok jeladók is.

Mi lehet még? Injektor ? Trafó ? Ecu? Passz, de nagyon idegesítő.... Jó lenne megcsinalni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra F X16XEL. A 4. henger gyertyája fekete, benzines, vagy olajos, a motor rángat erőtlen, a 4. henger nem nagyon megy. A többi gyertya ezáltal nem őzbarna, hanem inkább szürkésfehér. Szikra van a gyertyán is. Gyertyák megcserélve, injektorok megcserélve, másik trafóval és gyertyakábellel próbálva sem változik semmi. A fojtószelepben a pillangószelep mögött elég olajlerekódásos a cső.

A homlokfalon levő háromvezetékes vákumcsöves akármit is másikkal kipróbáltuk, de a 4. henger továbbra is problémás. Sárga lámpika nem világít.

Ha valakinek volt már ilyen problémája, és tudja a megoldást, szívesen venném, ha megosztaná.

Köszi és üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra F X16XEL. A 4. henger gyertyája fekete, benzines, vagy olajos, a motor rángat erőtlen, a 4. henger nem nagyon megy. A többi gyertya ezáltal nem őzbarna, hanem inkább szürkésfehér. Szikra van a gyertyán is. Gyertyák megcserélve, injektorok megcserélve, másik trafóval és gyertyakábellel próbálva sem változik semmi. A fojtószelepben a pillangószelep mögött elég olajlerekódásos a cső.

A homlokfalon levő háromvezetékes vákumcsöves akármit is másikkal kipróbáltuk, de a 4. henger továbbra is problémás. Sárga lámpika nem világít.

Ha valakinek volt már ilyen problémája, és tudja a megoldást, szívesen venném, ha megosztaná.

Köszi és üdv.

Hát ha sem injektor sem gyujtás cserével nem szűnt meg a probléma akkor mechanikai hibának tűnik, kellene kompressziót méretni. Amúgy nekem is kissé fehérek a gyertyák, szegény keverékre utal, de ettől még nagyjából rendben működik. Mondjuk én részben etanolozok.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha sem injektor sem gyujtás cserével nem szűnt meg a probléma akkor mechanikai hibának tűnik, kellene kompressziót méretni. Amúgy nekem is kissé fehérek a gyertyák, szegény keverékre utal, de ettől még nagyjából rendben működik. Mondjuk én részben etanolozok.

Köszi a választ!

Arra gondoltam, hogy esetleg a szennyezett szívócsővel kapcsolatban lehet-e? Vagy vákuumcsővel, mivel mondták, hogy a 4. henger kapcsolódik vákuumcsővel, ami lehet, hogy eldugult. Sajnos valószínűleg szerelő, meg diagnosztika lesz.

Az, hogy nem világít a sárga lámpa, vagyis nincs hibakód, a Te feltételezésed támasztja alá, hogy mechanikai hiba. :-(

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

Arra gondoltam, hogy esetleg a szennyezett szívócsővel kapcsolatban lehet-e? Vagy vákuumcsővel, mivel mondták, hogy a 4. henger kapcsolódik vákuumcsővel, ami lehet, hogy eldugult. Sajnos valószínűleg szerelő, meg diagnosztika lesz.

Az, hogy nem világít a sárga lámpa, vagyis nincs hibakód, a Te feltételezésed támasztja alá, hogy mechanikai hiba. :-(

Üdv

Na igen a 4.henger szívja a fékrásegítőt, de szerintem azt ki lehet szűrni ha lehúzod és ledugózod.

Link to comment
Megosztás:

Hidegen 1000-1100 az alapjáraton ford. szám, melegen csak 750. Nagy a különbség? Alapjárati fordulatszámon lehet emelni?

Gyújtásban trafón keresztül az évek során minden lett cserélve, motorhőfok jeladók is.

Mi lehet még? Injektor ? Trafó ? Ecu? Passz, de nagyon idegesítő.... Jó lenne megcsinalni

Milyen motor?? Motorkód??

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

Arra gondoltam, hogy esetleg a szennyezett szívócsővel kapcsolatban lehet-e? Vagy vákuumcsővel, mivel mondták, hogy a 4. henger kapcsolódik vákuumcsővel, ami lehet, hogy eldugult. Sajnos valószínűleg szerelő, meg diagnosztika lesz.

Az, hogy nem világít a sárga lámpa, vagyis nincs hibakód, a Te feltételezésed támasztja alá, hogy mechanikai hiba. :-(

Üdv

a csöveket mindenképp érdemes megnézni, mert ennnél az EGR meg a belső keringetés is vákuumos, és ha vhol likas a cső probléma az lehet

a 4. hengernél elég ha kihuzod, mikor ráz a sárkány és befogod a végét, aztán látni/hallani fogod, ha van változás

Link to comment
Megosztás:

Hát nem mentem meg semmire azzal, hogy a motor hidegen és alapjáraton nagyon rázza az autót.

Új rögtön van benne, elosztofedél 2-3 éves, új Bosch kábelek vannak, új NGK egypólusü gyertyák ( előtte 2 pólusu volt, azzal is csinálta) volt cserélve gyújtás modul is, mert előző tönkrement.

Téhat a jelenség az, hogy beindítom, és iszonyatosan rázkódik a kasztni, ahogy ülsz benne érződik, ha adok neki gázt, kb + 100 as fordulatot akkor abbahagyja. De iszonyat idegesítő. Mitől lehet ez? Mit nézzék meg?

Motor c16nz

Sziasztok!

Ehhez a problémához nagyon hasonló az enyém:

http://www.opelforum.hu/topic/14-motor/?p=989997

nekem X14XE és autocommal nézve 950-es alapjáraton csinálja. de úgyanúgy ha megemelkedik plusz 100-ak kb. akkor már jó.

Ja és még annyi, hogy nem akkor ha beindítom hanem ha vissza csökken a fordulat 950-re. (meleg motornál nem kell vári)

Mit lehetne tenni?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Még az előző hozzászólásommal kapcsolatban: kivettem a gyertyákat, az egyikről készítettem két fényképet. Megnéznétek, hogy ez jó-e így? (200km csak városi közlekedés, kb. 3000km mentem ezekkel a gyertyákkal)

https://www.dropbox.com/s/9dij3vvbcde5tt2/DSCF8929.JPG

https://www.dropbox.com/s/8fjg1bnnkfd8fy8/DSCF8933.JPG

Szerintem szegény keverékre utal hogy fehérek az elektródák, vagy nem belevaló a gyertya.

Link to comment
Megosztás:

Kösz,

gyertya biztosan belevaló mert katalógus alapján választottam és az előző is ilyen volt csak NGK. Az nem gáz, hogy a szélén kormos?

Lehet hogy nem volt teljesen meghúzva és kicsit kifújt. Dupla alátét szokott lenni rajtuk amikor az összelapul akkor tömítt már rendesen, persze beleszakítani sem kell.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.