Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Én szoptam vele, föleg 4000 ft ért, inkább vettem egy másikat. Szerintem a kartell gáz szűrő eltömődése miatt van, szelepfedélben található sajátom mocskos volt, elő is Írja a könyv a tisztítást, lehet mosni. Utánna az új se koszolódott tovább. Szerintem a kopott szelepek kopott szelepvezetők kombója okozza, de ez csak feltételezés.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki tudna segíteni, abban hogy az F astra 1.6 16v olajteknőbe milyen csavar kellene, ha beleszakította a drága szerelő a csavart és a karterba jelenleg nincs menet. A lincos.tól akarok hozzá rendelni javító készletet, de ott csak M15-ös és M17-es csavar van menetmetszővel. Melyik lenne az ideális hozzá? Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki tudna segíteni, abban hogy az F astra 1.6 16v olajteknőbe milyen csavar kellene, ha beleszakította a drága szerelő a csavart és a karterba jelenleg nincs menet. A lincos.tól akarok hozzá rendelni javító készletet, de ott csak M15-ös és M17-es csavar van menetmetszővel. Melyik lenne az ideális hozzá? Válaszokat előre is köszönöm!

Esetleg bontott olajteknő?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki tudna segíteni, abban hogy az F astra 1.6 16v olajteknőbe milyen csavar kellene, ha beleszakította a drága szerelő a csavart és a karterba jelenleg nincs menet. A lincos.tól akarok hozzá rendelni javító készletet, de ott csak M15-ös és M17-es csavar van menetmetszővel. Melyik lenne az ideális hozzá? Válaszokat előre is köszönöm!

Ha jól tudom ott M10-es a menet ,szerintem mindegyik túl nagy. Na és ha tőcsavar lenne beragasztva a kerterba fémragasztóval és anya menne rá?

Esetleg bontott olajteknő?

A blokkba szakadt meg a menet az olajteknőn csak egy luyk van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom ott M10-es a menet ,szerintem mindegyik túl nagy. Na és ha tőcsavar lenne beragasztva a kerterba fémragasztóval és anya menne rá?

A blokkba szakadt meg a menet az olajteknőn csak egy luyk van.

Nekem M14-es a olajleeresztő csavarom ez biztos, azért gondolkodtam abba a két méretbe csak pontosan nem tudom melyik lenne a jó.

Link to comment
Megosztás:

Nekem M14-es a olajleeresztő csavarom ez biztos, azért gondolkodtam abba a két méretbe csak pontosan nem tudom melyik lenne a jó.

Ja hogy az olajleeresztő csavar szakadt bele a karterba..én úgy értettem az olajteknő csavarjai a blokkba. :omg: Ez esetben talán tényleg jobb lenne bandika ötelete a bontott teknő. 3 ezer forintért láttni a neten az új a Cromaxnál 5 ezernél kezdődik. Ha M14-es a régi meneted, akkor az M15-ös nél szerintem nem kapsz tiszta menetet csak fél miliméterrel nagyobb körbe mint a régi, az M17-hez viszont nem tudom van-e elég anyag.

Link to comment
Megosztás:

Ja hogy az olajleeresztő csavar szakadt bele a karterba..én úgy értettem az olajteknő csavarjai a blokkba. :omg: Ez esetben talán tényleg jobb lenne bandika ötelete a bontott teknő. 3 ezer forintért láttni a neten az új a Cromaxnál 5 ezernél kezdődik. Ha M14-es a régi meneted, akkor az M15-ös nél szerintem nem kapsz tiszta menetet csak fél miliméterrel nagyobb körbe mint a régi, az M17-hez viszont nem tudom van-e elég anyag.

Köszönöm a választ/segítséget! Megveszem akkor az új teknőt tömítéssel és az legalább biztos jó lesz. :)

Link to comment
Megosztás:

Pontosan, Calin nekem is az M14es menet azzal lett megcsinálva.

Cali v6on a hosszbordás szíjfeszítő két M10es csavarja is azzal lett megcsinálva, mert a HF-re vannak felfogatva, s anno 2005ben természetesen megszakította az aluban a menetet a szerelő. Sőt, a szelepfedél M6os alu furatait is heli coil-al csináltam meg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.