Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok kedves Fórumlakók!

Szeretném a segítségeteket kérni a következő tünettel kapcsolatban:

F astra, 1996 1.6 16v. Elkezdte úgy 2-3 hete csinálni, hogy bármely gázadásra rettenetesen rángat, kivétel ha lehelet finoman gyorsítok, de néha még akkor is, hideg, meleg motornál egyaránt, és csak hébe hóba egy két út alkalmával hagyta el. 4000 km-el ezelőtt lett cserélve olaj, szűrők, (benzinszűrő is), 15.000 km-rel ezelőtt gyertyák. Hibakód nuku. Megpróbáltam az injektor tisztító adalékot is, de eddig nem segített...

Tudnátok segíteni, merre induljak el?

Köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, kisgezo írta:

Sziasztok kedves Fórumlakók!

Szeretném a segítségeteket kérni a következő tünettel kapcsolatban:

F astra, 1996 1.6 16v. Elkezdte úgy 2-3 hete csinálni, hogy bármely gázadásra rettenetesen rángat, kivétel ha lehelet finoman gyorsítok, de néha még akkor is, hideg, meleg motornál egyaránt, és csak hébe hóba egy két út alkalmával hagyta el. 4000 km-el ezelőtt lett cserélve olaj, szűrők, (benzinszűrő is), 15.000 km-rel ezelőtt gyertyák. Hibakód nuku. Megpróbáltam az injektor tisztító adalékot is, de eddig nem segített...

Tudnátok segíteni, merre induljak el?

Köszi a válaszokat.

Szia,

a motorodnál tipikus probléma szokott lenni, hogy a hengerfej furatában a gyertyapipa áthúz. Érdemes ellenőrizni, szürkés lerakódást keresni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, HaPetya írta:

Szia,

a motorodnál tipikus probléma szokott lenni, hogy a hengerfej furatában a gyertyapipa áthúz. Érdemes ellenőrizni, szürkés lerakódást keresni.

Kb 2 hónapos gyertyakábelekkel nekem is áthúz... Csak sötétben látom halványan

Link to comment
Megosztás:

10 órája, kisgezo írta:

Sziasztok kedves Fórumlakók!

Szeretném a segítségeteket kérni a következő tünettel kapcsolatban:

F astra, 1996 1.6 16v. Elkezdte úgy 2-3 hete csinálni, hogy bármely gázadásra rettenetesen rángat, kivétel ha lehelet finoman gyorsítok, de néha még akkor is, hideg, meleg motornál egyaránt, és csak hébe hóba egy két út alkalmával hagyta el. 4000 km-el ezelőtt lett cserélve olaj, szűrők, (benzinszűrő is), 15.000 km-rel ezelőtt gyertyák. Hibakód nuku. Megpróbáltam az injektor tisztító adalékot is, de eddig nem segített...

Tudnátok segíteni, merre induljak el?

Köszi a válaszokat.

Gyertyakábel csere hoz majd eredményt... :)

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Astra F Caravan írta:
11 órája, Astra F Caravan írta:

Vagy fordítva a dízel blokkból készült a benzines nagyblokk.:-) Kívülről látszólag ugyanaz, még a hengerfej, szelepfedél is, de valaki már talán írta is egyszer hogy igen.

Vagy fordítva a dízel blokkból készült a benzines nagyblokk.:-) Kívülről látszólag ugyanaz, még a hengerfej, szelepfedél is, de valaki már talán írta is egyszer hogy igen.

Csak több a lyuk van rajta nem? :confused: Porlasztócsúcsnak meg az izzítógyertyának.

 

Lehet hogy én vagyok béna de szerintem az idézés még mindíg nehezen működik...ha beklikkelem egy hsz-nél a többszörös idézés gombot, és meggondolom magam hogy mégsem szólok hozz, már nem tudom kivenni "bent marad a rendszerben". Aztán hogy ezt d dupla idézést miért csinálja azt sem értem, és ki sem tudom szerkeszteni egyiket a másikból.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném!

Szóval a problémám hogy ma reggel kb 20 percig próbálkoztam és nem akart beindulni. Önindító pörög a kocsit is viszi. Fél évvel ezelőtt volt ugyanez a problémám hogy rendszertelen időközönként nem indult csak ha vártam kb 20 percet. EZ akkor egy gyujtásmodul cserével teljesen megoldódott... mostanáig. Ujra előjött. Tudom először nézzem meg h  van e szika ill benzin. De azt szeretném kérdezni hogy lehet olyan hogy a kulcsban lévő chip valamiért "elfáradt" illetve nem érzékeli ezért tilt? Mert amikor másoltatni akartam azt mondták hogy ebben van valami. A pótkulcsal csak a check engine villog és tényleg nem indul.

 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, petiii írta:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném!

Szóval a problémám hogy ma reggel kb 20 percig próbálkoztam és nem akart beindulni. Önindító pörög a kocsit is viszi. Fél évvel ezelőtt volt ugyanez a problémám hogy rendszertelen időközönként nem indult csak ha vártam kb 20 percet. EZ akkor egy gyujtásmodul cserével teljesen megoldódott... mostanáig. Ujra előjött. Tudom először nézzem meg h  van e szika ill benzin. De azt szeretném kérdezni hogy lehet olyan hogy a kulcsban lévő chip valamiért "elfáradt" illetve nem érzékeli ezért tilt? Mert amikor másoltatni akartam azt mondták hogy ebben van valami. A pótkulcsal csak a check engine villog és tényleg nem indul.

 

Szerintem nincs olyan,hogy elfárad,az vagy jó vagy jósz@r.Ha nem jó akkor egyértelműen villog a checklámpa.

Ha nem villog a checklámpa akkor az immo felismerte a chipet,akkor más miatt nem indul.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, petiii írta:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném!

Szóval a problémám hogy ma reggel kb 20 percig próbálkoztam és nem akart beindulni. Önindító pörög a kocsit is viszi. Fél évvel ezelőtt volt ugyanez a problémám hogy rendszertelen időközönként nem indult csak ha vártam kb 20 percet. EZ akkor egy gyujtásmodul cserével teljesen megoldódott... mostanáig. Ujra előjött. Tudom először nézzem meg h  van e szika ill benzin. De azt szeretném kérdezni hogy lehet olyan hogy a kulcsban lévő chip valamiért "elfáradt" illetve nem érzékeli ezért tilt? Mert amikor másoltatni akartam azt mondták hogy ebben van valami. A pótkulcsal csak a check engine villog és tényleg nem indul.

 

Mivel a gyújtásmodulban van a forgásérzékelés, ezért ha az nincs meg, akkor nem ad benzint az ECU. Nem vezérli az injektort. Indításkor először ugyanis figyeli, hogy van e motorforgás, aztán kísérel meg motorindítást szikra és benzin egyveleggel. Tehát jó lenne megnézni, hogy benzin és szikra van-e. A következő lépés, hogy az AC üzemel-e, ha pl nincs benzin és látszólag a halljeladónak nincs semmi baja. Megjegyzem, hogy a hall jeladóval szokott gond lenni.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, daykiller írta:

Mivel a gyújtásmodulban van a forgásérzékelés, ezért ha az nincs meg, akkor nem ad benzint az ECU. Nem vezérli az injektort. Indításkor először ugyanis figyeli, hogy van e motorforgás, aztán kísérel meg motorindítást szikra és benzin egyveleggel. Tehát jó lenne megnézni, hogy benzin és szikra van-e. A következő lépés, hogy az AC üzemel-e, ha pl nincs benzin és látszólag a halljeladónak nincs semmi baja. Megjegyzem, hogy a hall jeladóval szokott gond lenni.

És a hall jeladót hogy ellenőrizzem hogy jó e? Látszólag is mit kellene látnom?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, petiii írta:

És a hall jeladót hogy ellenőrizzem hogy jó e? Látszólag is mit kellene látnom?


Üdv!

Sok látnivaló nincs rajta,hacsak elszabadult alkatrész nem verte szét,de ez ritka.

Megítélni,hogy jó vagy sem leginkább oszcilloszkóppal lehet.Esetleg a hall jeladóknál szóba jöhet még a multiméter is,főleg kiszerelve az elosztót ,kézzel forgatva a rotort,csatlakozót persze rajtahagyni és gyújtást ráadva.

Önindítózva nem jó...Elosztófedelet közben nem tapizni...

Ez egy kis alkatrész,három lába van mint mikrobinak,a két szélső a delej és a test,a középső a jelkimenet,erre kell rámérni,az opelét nem ismerem,az én gyújtásom nem ilyen,de szerintem négyszögjelnek kellene a kimeneten megjelenni,vezérműtengely fordulatonként négyszer.

Ez általában is igaz a hall jeladókra,hogy szintváltozások vannak a kimenetükön.

Az induktív jeladóknál pedig tűimpulzusokat lehet mérni a kimeneteken.Ha az a kerek valami van benne 4db háromszög alakú pöccsel 2 kivezetéssel akkor az ilyen.

 

 

Módosítva : Szabadij
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy 1.4 8 szelepes c14nz motorkodu f astrám és tegnap hazafele az érdi emelkedőn kicsit elgyengűlt és elkezdett 3 hengerezni,vszeg a 2es hengernél van vmi probléma, a kérdésem az volna,hogy a 16szelepes motor blokkjára felmegy e a 8 szelepes hengerfej ?

Motor csere lesz mindenképpen mert a főtengelyemnek is van 1,5-3 centis hosszanti lógása..

 

Link to comment
Megosztás:

1,5-3 centis lógás? Az nem gyönge.

Elvileg fel kéne mennie, mert a c14nz blokkja az X14XE-vel egyezik, de lehet inkább guglizni kéne képeket, hogy van-e valami különbség. A főtengely viszont 90%-ban biztos vagyok benne, hogy egyforma.

 

 

Igen elég kemény lógás akkor megpróbálokozom utánna nézni,hogy van e külömbség

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Bandi89 írta:

Sziasztok.

Van egy 1.4 8 szelepes c14nz motorkodu f astrám és tegnap hazafele az érdi emelkedőn kicsit elgyengűlt és elkezdett 3 hengerezni,vszeg a 2es hengernél van vmi probléma, a kérdésem az volna,hogy a 16szelepes motor blokkjára felmegy e a 8 szelepes hengerfej ?

Motor csere lesz mindenképpen mert a főtengelyemnek is van 1,5-3 centis hosszanti lógása..

 

Én azért nehezen tudom elképzelni ezt a lógást...egyrészt kiverné a két végéről a szimeringet elfolyna az olaj, másrészt szerintem rövid úton szétrázná a motort. Tizedmiliméteres kottyanásnál is csetteg a motor, pölö ha a túlméretes hajtókarcsapágy helyére sima megy bele. Hogyan látni ,vagy vettétek észre hogy lóg?

Link to comment
Megosztás:

Kuplungcserénél és a fötengely vezérműfogaskerék cseréjénél,amikor a kuplungot kinyomtam menet közben akkor lehetett hallani,hogy darál és az olaj is folyt már a szimeringeknél,mikor észre vettük a hibát nem tudtunk hirtelen vele mit kezdeni,gondoltam,hogy egy kis ideig még elmegy amig kitalálom mi legyen. eddig birta 

Link to comment
Megosztás:

46 perce, Bandi89 írta:

Kuplungcserénél és a fötengely vezérműfogaskerék cseréjénél,amikor a kuplungot kinyomtam menet közben akkor lehetett hallani,hogy darál és az olaj is folyt már a szimeringeknél,mikor észre vettük a hibát nem tudtunk hirtelen vele mit kezdeni,gondoltam,hogy egy kis ideig még elmegy amig kitalálom mi legyen. eddig birta 

Aha, így már értem.:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.