Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

23 perce, wookie írta:

Az a baj, hogy az nz-vel meg vagy lőve, abból nem lehet élőadatot kiimádkozni. Pedig azt kéne belőle kiolvasni menet közben mikor a hiba fennáll.
mert ez bármi lehet. Kontakthiba, vagy félhalott alkatrész, tanksapka nélkül próbáltad már?

Tanksapka nélkül speciel nem próbáltam még. De kipróbálok én mindent ha ez segíthet :) Még annyit kihagytam az előző irományból, hogy próbáltam már egy egész tanknyi V-Power Racing 100-al is majd ezt követően STP injektortisztító adalékot is kihajtottam az autóból, de maradt minden a régiben. Egyébként valami kosz vagy szennyeződés nem lehet az AC pumpában amit minden indításnál vagy felkap vagy nem. Ha felkapja akkor addig nem ereszti amíg újra nem indítom az autót és ha szerencsém van a következő indításnál nem kapja fel? Bocs ha hülyeségeket kérdezek :)

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Petya_1106 írta:

Tanksapka nélkül speciel nem próbáltam még. De kipróbálok én mindent ha ez segíthet :) Még annyit kihagytam az előző irományból, hogy próbáltam már egy egész tanknyi V-Power Racing 100-al is majd ezt követően STP injektortisztító adalékot is kihajtottam az autóból, de maradt minden a régiben. Egyébként valami kosz vagy szennyeződés nem lehet az AC pumpában amit minden indításnál vagy felkap vagy nem. Ha felkapja akkor addig nem ereszti amíg újra nem indítom az autót és ha szerencsém van a következő indításnál nem kapja fel? Bocs ha hülyeségeket kérdezek :)

Gyakorlatilag nem sok esély van arra hogy rongy, vagy más hasonló bekerült  a tankba a pumpa alatti dobozkába, de elméletileg lehetséges..ki kell venni a pumpát, bele kell nézni. Jövő héten szabadságon leszek ha gondolod gyere ki, persze jobb lenne ha akkor jönnél ha éppen nem akar menni.:)

7 órája, pszilaj írta:

Öööö.... csavarokkal síkbahúztuk!  :-):-):-)

Nem kell mindíg síkolni, csak ha szükség van rá nem? Valami acélvonalzóval lehet ellenőrizni ha jól tudom.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

1 perc, pszilaj írta:

Hát eddig 60ezret ment anélkül, hogy belefújna a hűtővízbe, vagy az olajba... :)

Remélem így is marad...

Ha nem vetemedett el, ( már pedig ha eddíg így jó volt ezután is így marad) akkor nem kell síkolni. De mivel szerintem nem túl gyakori a jó minőségű acélvonalzó meg a hézagmérő a háznál , és emlékeim szerint pár ezer forint volt a síkolás, lehet hogy egyszerűbb megcsináltatni mint nézegetni hogy jó vagy nem.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Petya_1106 írta:

Sziasztok!

Lassan eltelt 1 hónap, de még mindig ugyanaz a gondja az autónak (néha teljesen elmegy az ereje gázadásra, minél jobban nyomom neki annál kevésbé akar menni. Pl. ilyen esetben padlógáznál 90-100Km/h-nál nem megy többet, tehát az ereje közel egyenlő a 0-val, egyszerűen nem lehet vele kigyorsítani sem annyira fullad). Fejlemény annyi történt az utolsó hozzászólásom óta, hogy kicseréltem a benzinszűrőt és megzörgettem a katalizátort, hogy zörög-e benne valami, hátha össze van roskadva belül (nem zörgött egyébként semmi). Közben az is kiderült, hogy ez a probléma már a kocsi beindításánál elválik, hogy menni fog e az autó vagy éppen a 0 erővel vágok neki az útnak. Tehát ha beindítom a kocsit és már rögtön semmi ereje/fullad, akkor mehetek vele akár 1000km-et is akkor is fulladni fog egész úton míg le nem állítom és újra nem indítom. Fulladás esetén ha leállítom és várok kb. 1-2 percet sokszor utána tökéletes lesz és ekkor már nem is fog megfulladni egészen úton többet. De van olyan is amikor reggel úgy indítom be, hogy rögtön jól megy és ilyenkor nem is lesz menet közben semmi baja. Aztán ha megállok és mondjuk 10 perc múlva visszaszállok az autóba, beindítom ekkor már simán előfordul, hogy előjön ez a probléma és már nem akar menni. Tehát a lényeg, hogy mindig indításkor lesz vagy jó vagy rossz. Menet közben sosem változik a helyzet. Erre esetleg valami ötlet?

A motor hangja mennyire változik ha egyáltalán változik amikor nem akar menni? Annyira nem értek hozzá, de maga a gyújtás jeladó és a csatlakozása is jó?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémám lenne:

kb két hónapja cseréltem a lambda szondát (delphie márkájú), és pár napja elkezdte dobálni a 13-as hibakódot. Az autó viselkedése nem változott, gondolom cserélnem kellene ismét a szondát? Igazából csak a felvillanó hibalámpa idegesít, a szonda különösebben nem érdekel, mivel elvileg nincs katalizátor az autóban, így nem is tud megfelelően működni szerintem. Szóval esetleg tudok adni tippet , hogy milyen típust vegyek bele, ami nem 20 ezer forint?

Más: véletlenül találtam egy repedt vákuum csövet, gondolom ezért ingadozhatott az alapjárat melegen (gondolom a melegben jobban kilágyult a gumis csatlakozója). Ami tanulságos, hogy előtte pár nappal veszettül fújkáltam féktisztítóval, de nem változott az alapjárat, tehát nem mindig lehet megtalálni a repedést "féktisztítós" módszerrel. Egyébként egy 15 centis cső darab vége volt repedt, ami az injektortól megy vissza a pillangó szelep környékére.

Megint más: cseréltem az ajtózsanér stifftjeit pár hete. Először nagyon jó volt, megszűnt a kátyúknál az ajtózörgés, azonban mára megint kikopott a zsanér, ugyanúgy vagy még jobban rázódik mint a csere előtt. Valakinek van valamilyen tippje, honnan lehetne jobb minőségű stiffteket szerezni? Elvileg most is gyárit vettem bele :(

Köszi a válaszokat!

Üdv!

X14NZ

Módosítva : szilvand
Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem csak a stift kopik, hanem a zsanér is. Nekem egy lakatos barátom "fixálta" a problémát, levette az ajtót, és megfelelő szögbe bekalapálta az A oszlop zsanérjait, utána tett bele stiftet, azóta jó! Előtte én is cseréltem pàr stiftet. Amennyire láttam nem vadul el kell hajlítani a zsanért, csak annyira kell megütni, hogy újra legyen anyag ami tart. Lehet még esetleg perselyeztetni is, de az nagy macera.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, szilvand írta:

Sziasztok!

A következő problémám lenne:

kb két hónapja cseréltem a lambda szondát (delphie márkájú), és pár napja elkezdte dobálni a 13-as hibakódot. Az autó viselkedése nem változott, gondolom cserélnem kellene ismét a szondát? Igazából csak a felvillanó hibalámpa idegesít, a szonda különösebben nem érdekel, mivel elvileg nincs katalizátor az autóban, így nem is tud megfelelően működni szerintem. Szóval esetleg tudok adni tippet , hogy milyen típust vegyek bele, ami nem 20 ezer forint?

Más: véletlenül találtam egy repedt vákuum csövet, gondolom ezért ingadozhatott az alapjárat melegen (gondolom a melegben jobban kilágyult a gumis csatlakozója). Ami tanulságos, hogy előtte pár nappal veszettül fújkáltam féktisztítóval, de nem változott az alapjárat, tehát nem mindig lehet megtalálni a repedést "féktisztítós" módszerrel. Egyébként egy 15 centis cső darab vége volt repedt, ami az injektortól megy vissza a pillangó szelep környékére.

Megint más: cseréltem az ajtózsanér stifftjeit pár hete. Először nagyon jó volt, megszűnt a kátyúknál az ajtózörgés, azonban mára megint kikopott a zsanér, ugyanúgy vagy még jobban rázódik mint a csere előtt. Valakinek van valamilyen tippje, honnan lehetne jobb minőségű stiffteket szerezni? Elvileg most is gyárit vettem bele :(

Köszi a válaszokat!

Üdv!

X14NZ

Lambda-szondából lehet venni 6000 forint környékén is valamelyik netes boltban. Nekem ebből a második lett jó, ami már évek óta megy benne. Garanciában cserélték, mert 1 hónap alatt ledöglött.

Attól hogy nincs katalizátor a kocsiban, még kell a motornak a szonda. Ugyanis a szonda jele alapján tudja a vezérlő beállítani az optimális keveréket. Ami egyrészt a katalizátor megfelelő működéséhez kell, másrészt a motor számára megfelelő keverékhez. Ha rossz szonda miatt túl szegény keverékkel járnál, akkor a henger belülről égne szét. Ugyanis a szegény keverék sokkal nagyobb hővel ég. Extrém esetben képes a gyertyát megolvasztani. A túl dús keverékkel meg feleslegesen enne jó sokat a verda... :D

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 16. at 21:12, szabolala írta:

Sziasztok!
X17DT motornál ma észrevettem hogy egy csavarnál szivárog az olaj. Nem nagy mennyiség, mert a nívópálca jóideje nem mutat fogyást, de alatta a váltó azért szépen össze van fröcskölve olajjal.

Csatolok pár képet, hogy hol található a csavar. Bekarikáztam-jelöltem rajta a csavar helyét:

http://www.kephost.com/image/cPHP
http://www.kephost.com/image/cPHg
http://www.kephost.com/image/cPHm


Tök hülye vagyok a motorokhoz, azt megtalálom hogy hol az olajpálca, meg maga a motorblokk, de a sok ide-oda tekergő csövekről nem sokat tudok. :D

Segítsetek kérlek, egyrészt hogy ez mekkora para, na meg hogy mi okozhatja, hogy lehetne orvosolni. Másrészt ha azt is elmondja valaki, hogy ez a motornak melyik része, azért is hálás vagyok. Szívesen tanulok. :)

Sziasztok! 
Ez már kb. egy hónapos sztori, csak nem jött rá megoldás. Van esetleg ötletetek h mi okozhatja? 
Arról van szó, hogy a légszűrő utáni levegőcső rögzítő csavarjánál szivárog az olaj.

Azóta volt olajcsere, cseréltem légszűrőt is, a légszűrő alatti teknő tiszta, nem olajos, a szelep sem, ami onnan kifele viszi a levegőt, ha jól gondolom.
Egy haverom mondta, hogy lehet h a kartergáz visz magával némi olajat a levegőcsőbe, és az jöhet ott ki (?). A kartergázcső és a levegőcső találkozás ez után a szivárgó csavar után van, ha a levegő útját nézzük (kültér-intercooler-légszűrő-kartergázcső csatlakozás-motor).

Link to comment
Megosztás:

Más...

Észrevettem, hogy a hűtőfolyadék-kiegyenlítő tartályban barnás lett a lötty. Nem régóta, mert most vettem észre.

Vezérműszíj-csere volt februárban, akkor leengedték a(z egyébként trutyis) hűtőfolyadékot, és feltöltötték a rendszert fagyállóval. Én azóta egyszer töltöttem rá desztvizet, mert alacsonynak éreztem a folyadékszintet.

Mi okozhatja? Lehet h egy hűtőátmosás nem ártana? Ha igen, azt hogy érdemes végezni?

A hűtővel amúgy nincs semmi baj, nagyobb emelkedőkön, dugókban megy fel a hőmérséklet 90 körülre, amúgy 80 körül van általában. (intercooleres isuzu).

A válaszokat köszi! :)

Link to comment
Megosztás:

9 órája, szabolala írta:

Sziasztok! 
Ez már kb. egy hónapos sztori, csak nem jött rá megoldás. Van esetleg ötletetek h mi okozhatja? 
Arról van szó, hogy a légszűrő utáni levegőcső rögzítő csavarjánál szivárog az olaj.

Azóta volt olajcsere, cseréltem légszűrőt is, a légszűrő alatti teknő tiszta, nem olajos, a szelep sem, ami onnan kifele viszi a levegőt, ha jól gondolom.
Egy haverom mondta, hogy lehet h a kartergáz visz magával némi olajat a levegőcsőbe, és az jöhet ott ki (?). A kartergázcső és a levegőcső találkozás ez után a szivárgó csavar után van, ha a levegő útját nézzük (kültér-intercooler-légszűrő-kartergázcső csatlakozás-motor).

A kartergáz alapból tartalmaz olajat, ha az valahol kicsapódik még mielőtt a motor beszívná ( mert ugye a meleg karterből hidegebb csőbe kerül), akkor tömítetlenségnél ki tud folyni.

9 órája, szabolala írta:

Más...

Észrevettem, hogy a hűtőfolyadék-kiegyenlítő tartályban barnás lett a lötty. Nem régóta, mert most vettem észre.

Vezérműszíj-csere volt februárban, akkor leengedték a(z egyébként trutyis) hűtőfolyadékot, és feltöltötték a rendszert fagyállóval. Én azóta egyszer töltöttem rá desztvizet, mert alacsonynak éreztem a folyadékszintet.

Mi okozhatja? Lehet h egy hűtőátmosás nem ártana? Ha igen, azt hogy érdemes végezni?

A hűtővel amúgy nincs semmi baj, nagyobb emelkedőkön, dugókban megy fel a hőmérséklet 90 körülre, amúgy 80 körül van általában. (intercooleres isuzu).

A válaszokat köszi! :)

Le kell szedni a kiegyenlítőt, ki kell mosni, aztán majd meglátod hogy megint előjön-e. Bent maradt trutyi jött elő mondjuk. Ha megint  koszos lesz, akkor lehet hűtőt meg rendszert mosni, a hűtőt kiszerelve érdemes.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

56 perce, zotya975 írta:

A kartergáz alapból tartalmaz olajat, ha az valahol kicsapódik még mielőtt a motor beszívná ( mert ugye a meleg karterből hidegebb csőbe kerül), akkor tömítetlenségnél ki tud folyni.

Le kell szedni a kiegyenlítőt, ki kell mosni, aztán majd meglátod hogy megint előjön-e. Bent maradt trutyi jött elő mondjuk. Ha megint  koszos lesz, akkor lehet hűtőt meg rendszert mosni, a hűtőt kiszerelve érdemes.

Köszi Zotya!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 21. at 9:50, Pingvin írta:

Sajnos nem csak a stift kopik, hanem a zsanér is. Nekem egy lakatos barátom "fixálta" a problémát, levette az ajtót, és megfelelő szögbe bekalapálta az A oszlop zsanérjait, utána tett bele stiftet, azóta jó! Előtte én is cseréltem pàr stiftet. Amennyire láttam nem vadul el kell hajlítani a zsanért, csak annyira kell megütni, hogy újra legyen anyag ami tart. Lehet még esetleg perselyeztetni is, de az nagy macera.

Amikor az újat beleraktam, akkor nem lötyögött, tehát ha a zsanér van kikopva, akkor már beszerelés után is kottyant volna szerintem.... ezért okolom a stiftet elsősorban.

Az ajtót meg lehet cibálni felfelé, segíthet rajta valamit?

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!  Van némi problémám c14nz motorkódú Opelommal hidegen szépen működik a motor de ahogy bemelegszik el kezd rángatni a kipufogóba durrogni és teljesen meg áll indítózásra sem hajlandó újra életre kelni míg ki nem hűl és utána újra el indul míg be nem meleg szik már kicseréltem a hall jeladót új osztó fedél rotor  gyújtás kábelek egyedül a trafót nem cseréltem de azt egy másikkal néztem és semmi változás hibakódot nem mutat. Köszönöm a válaszokat! Üdv!

Link to comment
Megosztás:

35 perce, Tibi43 írta:

Sziasztok!  Van némi problémám c14nz motorkódú Opelommal hidegen szépen működik a motor de ahogy bemelegszik el kezd rángatni a kipufogóba durrogni és teljesen meg áll indítózásra sem hajlandó újra életre kelni míg ki nem hűl és utána újra el indul míg be nem meleg szik már kicseréltem a hall jeladót új osztó fedél rotor  gyújtás kábelek egyedül a trafót nem cseréltem de azt egy másikkal néztem és semmi változás hibakódot nem mutat. Köszönöm a válaszokat! Üdv!

Esetleg a kétvezetékes hőmérséklet jeladót ellenőrizd.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, szilvand írta:

Amikor az újat beleraktam, akkor nem lötyögött, tehát ha a zsanér van kikopva, akkor már beszerelés után is kottyant volna szerintem.... ezért okolom a stiftet elsősorban.

Az ajtót meg lehet cibálni felfelé, segíthet rajta valamit?

köszi!

Én is cseréltem, 2 hétig oké, aztán kezdett el kotyogni megint. Olyannyira, hogy elég volt csak ha fékeztem, kottyant az ajtó. :brooding: Aztán úgy tettem be stifteket, hogy ütöttem beléjük jó passzentosan pár szöget is. :blush: De már megint kottyan/kopog. Most jön az, hogy mingyá megütöm én is a zsanért kínomban.

Azt jól értem-e, hogy az ajtón lévő zsanér kopik belül, mert a stift aban elforog, a kasztnin lévő 2 zsanérdarabban áll, ugye?

Ha kalapálja az ember aki bátor, akkor valami szögbe kellene "elfordítani" egymáshoz képest a kasztnin lévő 2 darabot, hogy megszoruljon a stift?

Kédergumit is kéne cserélnem, mert zajos a kabin: lehet hogy egy új(abb) kéder megfeszítené az ajtót kicsit és nem kotyogna??? (Attól még nyitott állapotban persze lötyögne az ajtó).

Link to comment
Megosztás:

Épp most cseréltem már tulajdonképpen mindent kicseréltem ami van benne és a helyzet változatlan. És most már arra gondolok hogy vagy a vezérlő rossz vagy a hall jeladó mert egyáltalán nincs szikra mikor leáll úgy hogy most már csak ez a 2 dolog maradt.

Link to comment
Megosztás:

A főtengely szíjtárcsának a csavarját hogyan szokták leimádkozni? Egyszerűen elforog. Próbáltam megakasztani felül, de kicsit nagyobb húzásra átugrott a szíj! :confused: És hogy a jelölés merre található a szíjtárcsán és a blokkon?

Módosítva : KoriKimi
Link to comment
Megosztás:

28 perce, KoriKimi írta:

A főtengely szíjtárcsának a csavarját hogyan szokták leimádkozni? Egyszerűen elforog. Próbáltam megakasztani felül, de kicsit nagyobb húzásra átugrott a szíj! :confused: És hogy a jelölés merre található a szíjtárcsán és a blokkon?

Leginkább úgy, hogy 3. fokozatban van a váltó és valaki beül és tapossa a féket... :blush:

 

Jelölés a szíjtárcsa mögötti műanyagon van, meg egy kicsi rovátka a szíjtárca szélén.

Egy ilyen apró jelet:

http://kepfeltoltes.hu/view/160722/PICT0002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Valahol itt:
http://kepfeltoltes.hu/view/160722/sz_jt_rcsa_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Feltéve. ha ilyen a tárcsa...

Módosítva : pszilaj
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, pszilaj írta:

Leginkább úgy, hogy 3. fokozatban van a váltó és valaki beül és tapossa a féket... :blush:

 

Jelölés a szíjtárcsa mögötti műanyagon van, meg egy kicsi rovátka a szíjtárca szélén.

Egy ilyen apró jelet:

http://kepfeltoltes.hu/view/160722/PICT0002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Valahol itt:
http://kepfeltoltes.hu/view/160722/sz_jt_rcsa_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Feltéve. ha ilyen a tárcsa...

Köszi, most próbáltam lerángatni egy fél méteres csővel megtoldva a kulcsszárat, de meg se moccan. Gondolom normál menetirányú a csavar, ugye?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, KoriKimi írta:

Köszi, most próbáltam lerángatni egy fél méteres csővel megtoldva a kulcsszárat, de meg se moccan. Gondolom normál menetirányú a csavar, ugye?

Üdv!

Vidd el a legközelebbi gumishoz és légkulccsal veressétek le.Normál csavar egyébként.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.