Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok,

Nekem egy 1,2 l B corsám van 7-8 Literes fogyasztással mi lehet ennek az oka,nem füstöl az alapjárat is rendben van de eléggé nyers benzin szag érződik a kipufogóból. valahol be lehet állítani központi karburátor van rajta 1994 évjárat.

A segítségeket előre is köszönöm. Üdv Gábor

Link to comment
Megosztás:

helló! az lenne a problémám. hogy fogy a vizem, észre vettem rá töltöttem kb 8dl-t nem tudom ez mennyi idő alatt ment el csak vonyított a bc... nem melegszik!ha "órákat" állok a dugóban sem. és nem túl durván nagyjából 500km város alatt egy 3dl és ebben az 500km-ben volt egy teljesítmény mérés pontosabban ami 3mérésből állt.(2500-7000ig ...)és 3-4 pályán való veretés chip tesztelgetés. és nem kezdte el jobban kajálni, ezzel csak arra célzok/gondolok hogy nem hengerfejes a kocsi?! mert azért ilyen igénybe vétel mellett annak már látványos jelei lennének?!.ellenben nem látok foltot folyást alatta és belül sem vizes a szőnyeg de ha megy a venti akkor érzek némi édeskés illatot. lehet a belső radiátorom kezd elszálni?

Link to comment
Megosztás:

t_r_tt_cs__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sziasztok!

Ismét egy repedt gumicső. Ennek vajon milyen szerepe van?

Nem tudtam beilleszteni, de őróla van szó: http://kepfeltoltes.hu/view/150716/t_r_tt_cs__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És ez (elnézést a minőségért) normális, ki kellene takarítanom: http://kepfeltoltes.hu/view/150716/WP_20150716_003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : szekfizsolt
Link to comment
Megosztás:

t_r_tt_cs__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sziasztok!

Ismét egy repedt gumicső. Ennek vajon milyen szerepe van?

Nem tudtam beilleszteni, de őróla van szó: http://kepfeltoltes.hu/view/150716/t_r_tt_cs__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És ez (elnézést a minőségért) normális, ki kellene takarítanom: http://kepfeltoltes.hu/view/150716/WP_20150716_003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az a benzincső is elég gyalázatos, nekem már lyukadt ki fele ennyire elöregedett cső is.

Link to comment
Megosztás:

Az a tankszellőztetés vákuumcsöve. Ha falsot szív ott, az nem egészséges.

t_r_tt_cs__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sziasztok!

Ismét egy repedt gumicső. Ennek vajon milyen szerepe van?

Nem tudtam beilleszteni, de őróla van szó: http://kepfeltoltes.hu/view/150716/t_r_tt_cs__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És ez (elnézést a minőségért) normális, ki kellene takarítanom: http://kepfeltoltes.hu/view/150716/WP_20150716_003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Az a tankszellőztetés vákuumcsöve. Ha falsot szív ott, az nem egészséges.

Igazából a levegőszűrő hideg-meleg választószelepé, a tankszellőztető a fékrásegítő vákumcsőről csatlakozik le, de végülis ez most mindegy.

Tévedtem..neked van igazad.. :blush:

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1995-ös F astra Caravan 1.6 16V

Azt a hibát produkálja, hogy mikor beindítom kb 15 másodpercig jó aztán felhúzza az alapjáratot 4 ezerre.

vákum cső rendben van.

alapjárati motor kilett cserélve azt a hibakódott ki is adta és a csere után nincs hibakód de ugyanúgy "bőg" a motor.

Map szenzor lehúzása után visszamegy utánna megint felhúzza.

Esetleg volt már valakinek hasonló problémája?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1995-ös F astra Caravan 1.6 16V

Azt a hibát produkálja, hogy mikor beindítom kb 15 másodpercig jó aztán felhúzza az alapjáratot 4 ezerre.

vákum cső rendben van.

alapjárati motor kilett cserélve azt a hibakódott ki is adta és a csere után nincs hibakód de ugyanúgy "bőg" a motor.

Map szenzor lehúzása után visszamegy utánna megint felhúzza.

Esetleg volt már valakinek hasonló problémája?

A motorkód X16XEL ? Pedig valószínű, hogy az alapjárati motor nem az igazi, vagy valamiért eleve rossz értékű feszültséget kaphat és azért húzza fel. Próbáld meg kimérni a MAP szenzort, meg a beszívott levegő hőmérséklet szenzort is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1995-ös F astra Caravan 1.6 16V

Azt a hibát produkálja, hogy mikor beindítom kb 15 másodpercig jó aztán felhúzza az alapjáratot 4 ezerre.

vákum cső rendben van.

alapjárati motor kilett cserélve azt a hibakódott ki is adta és a csere után nincs hibakód de ugyanúgy "bőg" a motor.

Map szenzor lehúzása után visszamegy utánna megint felhúzza.

Esetleg volt már valakinek hasonló problémája?

Van egy összekötő gumicső, ami a pillangószelep után van a levegőcső felé... Na az olyan szépen ki tud repedni, és magas fordulatszámot tud produkálni, hogy hajjaj! Érdemes megnézni, nincsen-e kirepedve!

Link to comment
Megosztás:

Nézzetek nyugodtan hülyének, fiatal vagyok es vakmerő, tehát:

Ugy adódott, hogy van nekem itthon egy a turbó, amit egy 1.9 dci motorból kaptunk ki. Komolyabb átalakítások nélkül, kis nyomáson elbírja a c16nz? :) tehát nem Need For Speed a cél, csak egy kis nyomaték, meg plusz lóerő , de semmi durva.

Mit kellene beszerezni, cserélni? :)

Link to comment
Megosztás:

Nézzetek nyugodtan hülyének, fiatal vagyok es vakmerő, tehát:

Ugy adódott, hogy van nekem itthon egy ######a turbó, amit egy 1.9 dci motorból kaptunk ki. Komolyabb átalakítások nélkül, kis nyomáson elbírja a c16nz? :) tehát nem Need For Speed a cél, csak egy kis nyomaték, meg plusz lóerő , de semmi durva.

Mit kellene beszerezni, cserélni? :)

Már csak egy Turbós motort! :) Erre hiába raksz rá, nem erre tervezték, másabbak a paraméterek, hajtókarok, ráadásul a motorvezérlő sem tudna mit kezdeni a megbolondult értékekkel... Komplett átalakítás esetén már milliós tételekről beszélhetünk. Add el azt a turbo-t és vegyél valami erősebb motort az árából!

Link to comment
Megosztás:

Nézzetek nyugodtan hülyének, fiatal vagyok es vakmerő, tehát:

Ugy adódott, hogy van nekem itthon egy ######a turbó, amit egy 1.9 dci motorból kaptunk ki. Komolyabb átalakítások nélkül, kis nyomáson elbírja a c16nz? :) tehát nem Need For Speed a cél, csak egy kis nyomaték, meg plusz lóerő , de semmi durva.

Mit kellene beszerezni, cserélni? :)

http://mindenamituning.uw.hu/turbo_es_kompresszor_feltoltes.htm :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

De valami kéne rá, hogy szép maradjon.Úgysem ússza meg. (illetve kerámiázni lehetne)

Öntvény, ami többszáz fokos szokott lenni.

Nézzetek nyugodtan hülyének, fiatal vagyok es vakmerő, tehát:

Ugy adódott, hogy van nekem itthon egy ######a turbó, amit egy 1.9 dci motorból kaptunk ki. Komolyabb átalakítások nélkül, kis nyomáson elbírja a c16nz? :) tehát nem Need For Speed a cél, csak egy kis nyomaték, meg plusz lóerő , de semmi durva.

Mit kellene beszerezni, cserélni? :)

A te szavaiddal élve ez nem az nfs, nem úgy van hogy bekattintom a turbót, és kész. Inkább szerezz egy SE motort kompletten, azt el lehet sütni műszakin, és 100 ló. Ha endben van, az astrát már elég jól cibálja.

Már csak egy Turbós motort! :) Erre hiába raksz rá, nem erre tervezték, másabbak a paraméterek, hajtókarok, ráadásul a motorvezérlő sem tudna mit kezdeni a megbolondult értékekkel... Komplett átalakítás esetén már milliós tételekről beszélhetünk. Add el azt a turbo-t és vegyél valami erősebb motort az árából!

Annak a turbónak az árából nemigen vesz másik motort szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Öntvény, ami többszáz fokos szokott lenni.

A te szavaiddal élve ez nem az nfs, nem úgy van hogy bekattintom a turbót, és kész. Inkább szerezz egy SE motort kompletten, azt el lehet sütni műszakin, és 100 ló. Ha endben van, az astrát már elég jól cibálja.

Annak a turbónak az árából nemigen vesz másik motort szerintem.

40-ért lehet motort kapni, egy turbo meg kb 80...

Link to comment
Megosztás:

gyors segítségre lenne szükségem.
Mennyit ér kb egy olajteknő, bontva jó állapotban X16XEL hez
az X16SZ teknője jó hozzá?

Ja és ha olajszint jelzős a teknő (de az autó nem az), azt le lehet zárni valamivel, vagy azt nem tudom akkor felhasználni?

Ezer hála

Módosítva : Dave89
Link to comment
Megosztás:

Na ez is felkerült végre :D

WP_001990_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

WP_001991_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Wookie ötletének hála, az SE Y csövét összeházasítottuk az NZ kúpos csövével tűzkarikával, így megmenekültem a flexicső átkától.

WP_001997_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A rövidtávú tapasztalat: csendesebb, alulról nyomatékosabb, tovább érdemes pörgetni és furcsán lemarad mindenki a lámpánál :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.