Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Az vajon miért van hogy néha gondol egyet és leáll a motor?Többnyire akkor amikor már mentem valamennyit,egy ideig állt és amikor újra indulok pár másodperc múlva leáll.Mondjuk amikor beugrok valahová vásárolni.Aztán vagy egy perc indítgatás után megy tovább...Kétszer pedig hosszabb állás után sem akart indulni.Eddig mindig sikerült beröffenteni,de vajon meddig?És az a poén hogy van hogy három hétig semmi gond,aztán egy hétig minden nap megtréfál....Benzinszűrő tegnap előtt volt cserélve,reméltem hogy jobb lesz,de persze nem.:(Tegnap is meg ma is csinálta.Egy ismerősöm azt mondta hogy neki is volt ilyen és a gyújtás elektronikát kellett cserélni...De amikor meg hetekig semmi baja,akkor meg miért jó?Van valakinek ötlete?Csak hogy ne teljesen tudatlanul vigyem megint a szerelőhöz....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok :!:

Nekem volt az a ciripelés a motortérből.

Vettem gyári gyertyát, és kicseréltem. Már az kicsit gyanús volt, hogy nem volt igazán meghúzva a gyertya (Bosch), sőt az egyik még meghúzva sem nagyon :!: :!: Éljen a Bosch szakszervíz :!: :!: :!: :?

Csere után próba, és lőn kiköltöztek a kocsimból a tücskök :!:

Most örülök, bár még azért nem minden stim, ugyanis meleg motornál van úgy, hogy baromi nehezen indul. Csak meleg motornál és elég gyakran.

Bár lehet ez a munkámból fakad, mivel napi 10-15 ször is kell a verdát indítani, és ebből egyszer mindig előjön. Mondjuk egy perc szorakozás után megindul, de padló gázfröccs mellett, és ilyenkor nehezen áll rá az alap fordulatra. Mi a faxom lehet :?: :?:

Most nézem,lehet hogy ugyanaz a problémánk?Nekem is meleg motornál nem mindig szeret indulni...:lol:

Link to comment
Megosztás:

Ismét visszatérek a vesszőparipámra a hibakódokra:

A 43-as hibakót magyarázatára találtam a TIS cd segítségével:

http://img.tar.hu/wzsolt/img/14723541.jpg#3

Ha gyengécske angol tudásom nem csal akkor ez azt jelenti, hogy ugye én lezártam a kipuf visszavezetést de ez a fránya rendszer csinál egy öntesztet amikor is működteti a szelepet és figyeli a nyomásváltozást a szívócsőben.

A kis szemét :lol: így észreveszi, hogy lezártam a rendszert (azaz nem működik a visszavezetés) és dobja a 43-as hibakódot időnként.

Ezek szerint nincs köze a gyújtáshoz a 43-as hibakódnak legalább is x16xel motornál.

Úgy tűnik ezzel a hibakóddal együtt kell élnem hacsak nem csinálom vissza a visszavezetést de azt nem fogom. :)

Link to comment
Megosztás:

Most nézem,lehet hogy ugyanaz a problémánk?Nekem is meleg motornál nem mindig szeret indulni...:lol:

Lehet, hogy túl nagy a benzinnyomás vagy a számítógép hőmérsékletérzékelője rossz... Ez utóbbit egy ellenállásmérővel lehet tesztelni, az értékek benne vannak az Így Csináldban...

Link to comment
Megosztás:

Tudom, soxor volt kérdés. :lol:

Nem tudom kideríteni, h mikor volt vezérmű szíj csere a kocsimban, ergo inkább lecseréltetem, mielött baj lenne belőle. Hívtam a Csergőt, szíj 6e, görgő gyári dobozban 11600, doboz nélkül, ugyanattól a gyártótól 9600, vízpumpa gyári dobozban 15500, doboz nélkül, ugyanattól a gyártótól 7500.

Melyiket tetessem bele? Ha valóban ugyanaz, akkor a dobozok +10e kiadás, ami most nem hiányzik.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Tudom már egyszer kérdeztem de milyen paszta is kell a lambda szonda beszereléséhez?

Valaki mondta a bárdinál van. Én rákérdeztem de ott ami van kipuf szerelő paszta azt nem ajánlották mert hőre az kikeményedik és olyan lesz mint a kerámia tehát szét nem nagyon lehet szedni utána.

Gondolom nem ilyenre gondoltatok.

Volt valami másik fajta ami jó lehet de az meg nagy kiszerelésben volt nekik.

Ők azt mondták ha minden áron be akarom kenni vmivel akkor vlami grafitos zsírral tegyem.

Szerinttek jó az is? Gondolom a zsír kiég de a grafittól könnyen szétszedhető marad.

Ja és úgy néz ki mégsem bontottat rakok bele és nem is gyárit. Az arany középút: Bosal 9900ft-ért gyári csatlakozóval

Remélem nem bánom meg de gyárira nincs pénzem.

Érdekes módon gyárira eléggé szórnak az árak 23-36 ig attol függ hol kérdezem. :shock:

Link to comment
Megosztás:

Tudom, soxor volt kérdés. :lol:

Nem tudom kideríteni, h mikor volt vezérmű szíj csere a kocsimban, ergo inkább lecseréltetem, mielött baj lenne belőle. Hívtam a Csergőt, szíj 6e, görgő gyári dobozban 11600, doboz nélkül, ugyanattól a gyártótól 9600, vízpumpa gyári dobozban 15500, doboz nélkül, ugyanattól a gyártótól 7500.

Melyiket tetessem bele? Ha valóban ugyanaz, akkor a dobozok +10e kiadás, ami most nem hiányzik.

Görgő sztem nem annyival drágább, szal abból inkább a gyárit,

szerintem vízpumpából is, de pl. havernak is SKF vízpumpa ment bele (SKF dobozos) amit a Csergőben vettünk neki, gondolom az kerül 7500-be... Bár lehet, hogy a gyári is SKF, nemtom, mindenesetre a SKF nagy márka és ha saját dobozában meri árulni akkor sztem nem lehet rossz...

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Tudom már egyszer kérdeztem de milyen paszta is kell a lambda szonda beszereléséhez?

Valaki mondta a bárdinál van. Én rákérdeztem de ott ami van kipuf szerelő paszta azt nem ajánlották mert hőre az kikeményedik és olyan lesz mint a kerámia tehát szét nem nagyon lehet szedni utána.

Gondolom nem ilyenre gondoltatok.

Volt valami másik fajta ami jó lehet de az meg nagy kiszerelésben volt nekik.

Ők azt mondták ha minden áron be akarom kenni vmivel akkor vlami grafitos zsírral tegyem.

Szerinttek jó az is? Gondolom a zsír kiég de a grafittól könnyen szétszedhető marad.

Ja és úgy néz ki mégsem bontottat rakok bele és nem is gyárit. Az arany középút: Bosal 9900ft-ért gyári csatlakozóval

Remélem nem bánom meg de gyárira nincs pénzem.

Érdekes módon gyárira eléggé szórnak az árak 23-36 ig attol függ hol kérdezem. :shock:

Nem jó a sima grafitos zsír !!! Ebben a spéci zsírban üveggyöngyök is vannak a grafit mellett.

Link to comment
Megosztás:

Görgő sztem nem annyival drágább, szal abból inkább a gyárit,

szerintem vízpumpából is, de pl. havernak is SKF vízpumpa ment bele (SKF dobozos) amit a Csergőben vettünk neki, gondolom az kerül 7500-be... Bár lehet, hogy a gyári is SKF, nemtom, mindenesetre a SKF nagy márka és ha saját dobozában meri árulni akkor sztem nem lehet rossz...

Alapvetően én is a gyári mellett vok, de az emberke azt mondta a telefonban, hogy ugyanaz a kettő fizikailag, annyi a különbség, h az egyik Opel dobozos, a másik meg doboz nélkül. De ugyanott gyártják, és teljesen ugyanaz. Szóval itt inogtam meg. :lol:

Nem arról van szó, h nem tudok majd mit enni, ha megveszem a drágábbat, csak minek fizessek ugyanazért többet elv van.

Pénteken veszem, remélem, h addíg el tudom dönteni, h mi legyen. :)

Link to comment
Megosztás:

Leslie!

Nem csak a doboz kerül többe. Igaz ki kell fizetni a borsos árat a gyári logisztikáért és a nagyobb árrésért, de a különbözet magában foglalja még a gyári minősítési folyamatot is. Szal amelyik full gyári alkatrész, az általában a beszállítótól a lehető legnagyobb minőségi elvárásokat teljesíti. A beszállítók viszont (ha már megvan a szerszám és a lehetőség) szoktak ilyen alkatrészeket legyártani kicsit gyengébb minőségben is, aminek ugye nem kell átmennie a gyári minősítésen, és ezt jóval olcsóbban tudják árulni. Nem mondom hogy ezek az alkatrészek törvényszerűen rosszabbak, vagy kevesebbet bírnának, mint a minősítettek, de benne van a lehetőség...

Hát eszerint kell dönteni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mi a pontos neve az üveggyöngyösnek? Pontos név vagy fénykép vagy bármi amire tudok hivatkozni amikor keresek ilyet.

Sürgős lenne mert 3 ra megyek a szondáért és hazaút előtt be is akarom rakni. Ha valaki tud segítsen. Előre is köszönöm!

Szóval pontosan mit keressek?

Pár autósboltban el sem tudják képzelni mit is akarok...minek oda zsír...

Link to comment
Megosztás:

Wzsolt, nemtudom segít-e ez rajtad, esetleg ha egy Opel márkakereskedést is útba ejtesz, az Így csináld... könyv szerint ilyen zsír kell: Opel-ET-Nr. 19 48 602 :?

Köszi a segítséget.

Szerencsére előbb a szondát vettem meg és kiderült a meneten már gyárilag van ilyen zsír így azt már nem kellett vennem.

Csere óta (74km) nem jött elő a korábbi hiba így bízom benne ez megoldotta.

Amin viszont csodálkoztam, hogy amit kivettem rosszat az detto ugyan ilyen volt mint amit most beleraktam. Valószínű az előző tulaj is bosalt rakott bele. Nem tudom mióta lehetett benn, így nem tudom kb mire számítsak élettartam tekintetében. Majd meglátjuk... a vak is ezt mondta.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy átalakítós kérdésem lenne: 1.4 8v 60le

Erre szeretném rárakni a 1.4 8v 82le -s hengerfejét és/vagy csak a szívósort!

Computer csere kell-e?

Végül is az alap motor ugyan az-e?

Szeretnék technikai jellegű válaszokat!

Kíméljetek meg a "drágaleszöcsém", "tegyébellenitrót", "vegyémást" típusú válaszokkal!

Ezzel nem akarok senkit megsérteni, csak arra akarok kilukadni hogy építő jellegű beszélgetést szeretnék HOZZÁÉRTŐvel folytatni!

Köszi előre is: Csidu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy átalakítós kérdésem lenne: 1.4 8v 60le

Erre szeretném rárakni a 1.4 8v 82le -s hengerfejét és/vagy csak a szívósort!

Computer csere kell-e?

Végül is az alap motor ugyan az-e?

Szeretnék technikai jellegű válaszokat!

Kíméljetek meg a "drágaleszöcsém", "tegyébellenitrót", "vegyémást" típusú válaszokkal!

Ezzel nem akarok senkit megsérteni, csak arra akarok kilukadni hogy építő jellegű beszélgetést szeretnék HOZZÁÉRTŐvel folytatni!

Köszi előre is: Csidu

Drágalessszbátyám :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.